Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Én azért rákérdeznék hogy mutassa azt a passzust amelyik tiltja a xenont a KRESZ-ben...

Abban egyébként teljesen igazatok van hogy ettől függetlenül is el tud intézni a rendőr nekem egy új műszakit ha nagyon akar, de nem mind ért annyira a dolgához mint hinnénk. Nem akarnám lebecsülni őket, de nekem már el akarta venni egyszer a rendőr még a Calibrám forgalmiját azon az alapon hogy a hátsó szélvédő közepén van egy matrica ami szerinte zavarja a kilátást, aztán amikor rámutattam hogy merő véletlenül az ő Astrájukon is van ugyanott egy RENDŐRSÉG felirat, szóval akkor egyúttal már vonjuk ki azt is a forgalomból, akkor meggondolta magát...

A KRESZ nem tiltja, de látatlanba le merem fogadni, hogy a műszaki követelményeket nem teljesíti.

Link to comment
Megosztás:

Én azért rákérdeznék hogy mutassa azt a passzust amelyik tiltja a xenont a KRESZ-ben...
Nem tiltja. De nem véletlenül írja elő hozzá az automatikus magasságállítást (nem a kézit, amit tekergethetsz balról a kapcsoló mellett), a lámpamosót és a víztiszta lámpabúrát. Ha ezek megvannak, akkor semmi gond a xenonnal. Ha megállít, és ezeket megnézi, hogy vannak-e, akkor nem ugrik a forgalni. Ezeket megnézni nem kell semmi nagy képzettség. A baj azokkal a xenonosokkal van, akik a halogénhez tervezett tükörbe teszik be a xenont, mert nekik xenon kell, de komplett cuccot már nem vesznek meg. A halogénhez való tükör viszont a xenont másfelé is szórja, többek között a szembejövő szemébe. Beállítani nem lehet, mert egyszerűen nem a xenonhoz van tervezve a tükör. Gondolom a fény szinéből ki lehet találni, hogy melyik volt a xenonos: http://elnezest.goodman.hu/091210-XenonKi/01.jpg http://elnezest.goodman.hu/091210-XenonKi/02.jpg
Link to comment
Megosztás:

Boldog karácsonyt embörök!

A feleségem Jézuskája hozott egy 4 db-os krómgyűrű készletet a műszerfalhoz, gondoltam megkérdem hogyan lehet azt a legegyszerűbben felinstallálni...

Üdv:frz

Plexit le, és felpattint de én raktam egy kis szilót azért alá, (szakmai ártalom ) :rolleyes: :blink: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Helyszínen ugrik a műszaki érvényesítő cimke, stb. Útvonal engedély a telephelyig, majd a műszaki vizsgára szintén nem olcsó. És akkor jön a szigorított vizsga és ha minden sikerült következhet az idő és pénzrabló okmányirodai ügyintézés. Büntetés nélkül is húzós.

Hát grat. Mindezt egy kitudja milyen xenonért. Mert gondolom senki nem áldozott alsó hangon 200-250 ezer Ft-ot lámpánként.

Hát én nem tudom, hogy hogyan van ez! De azt tudom, egyik kollégámat nem régiben irányították be kpm-es müszakira xenon miatt.

Az autóján semmi extra nincs csak xenon volt a régi lámpájába. Most árulja a xenont/H7 4300K/. Még pontosan nem tudom mi mennyibe fájt neki, mert nem régen történt az egész!

Mindenki saját magán tudja mennyire fáj neki kiadni 20-30 vagy még több ezer forintot!

Én szerencsére még nyáron eladtam a xenonom és volt rá vevő, de most már alig akad, aki meg venné!

Link to comment
Megosztás:

Ja és egyébként a plexit azt hogy tudom levenni, mi tartja?

Csak az a 2 darab csavar a keret felső részen, vagy van rejtettebb dolog is?

Azt a keretet két csavar fogja fent, meg asszem kettő el is van rejtve lent. A plexi be van pattintva, karmok fogják a műszeregységhez, szóval nem biztos, hogy ki kell ezért szedni a műszeregységet, de ha nem megy, akkor asszem két csavar lent, plusz fent a csatija, azt el kell tolni az egyik irányba akkor kijön. Kijátszani kilehet, a kormányt nem kell levenni. Csak ügyesen, és sok türelmet a visszarakásához.

Link to comment
Megosztás:

üdv szerdán megjöttek a lengéscsillapítóim hátra szintszabályzós karavánba

majdnem felével volt olcsóbb a sógoroknál mint itthon.

de még mindig duplája a simának.

egy hónapja rendeltem meg 2db monroe szállítmányból is kimaradt. karácsony előtt egy nappal sikerült meghozni

nem örültem neki sok mínusszal indul az új év

ráadásul most nem tudom felhúzni az ablakaimat belülről csak kívülről kulccsal kezdek ráunni a dolgokra

Link to comment
Megosztás:

üdv szerdán megjöttek a lengéscsillapítóim hátra szintszabályzós karavánba

majdnem felével volt olcsóbb a sógoroknál mint itthon.

de még mindig duplája a simának.

egy hónapja rendeltem meg 2db monroe szállítmányból is kimaradt. karácsony előtt egy nappal sikerült meghozni

nem örültem neki sok mínusszal indul az új év

ráadásul most nem tudom felhúzni az ablakaimat belülről csak kívülről kulccsal kezdek ráunni a dolgokra

azt mennyibe került?

Link to comment
Megosztás:

Azt a keretet két csavar fogja fent, meg asszem kettő el is van rejtve lent. A plexi be van pattintva, karmok fogják a műszeregységhez, szóval nem biztos, hogy ki kell ezért szedni a műszeregységet, de ha nem megy, akkor asszem két csavar lent, plusz fent a csatija, azt el kell tolni az egyik irányba akkor kijön. Kijátszani kilehet, a kormányt nem kell levenni. Csak ügyesen, és sok türelmet a visszarakásához.

Sikerült betenni a krómgyűrűt, azonban az öröm nem lehet teljes :rolleyes:

Sajnos kiszedéskor elrepedt a plexi, tehát

HA VALAKINEK LENNE ASTRA G MŰSZERFAL PLEXI ÓCCSÓÉ, AZT SZÍVESEN VENNÉM!!!

kösz:frz

Link to comment
Megosztás:

Én azért rákérdeznék hogy mutassa azt a passzust amelyik tiltja a xenont a KRESZ-ben...[/b]

Abban egyébként teljesen igazatok van hogy ettől függetlenül is el tud intézni a rendőr nekem egy új műszakit ha nagyon akar, de nem mind ért annyira a dolgához mint hinnénk. Nem akarnám lebecsülni őket, de nekem már el akarta venni egyszer a rendőr még a Calibrám forgalmiját azon az alapon hogy a hátsó szélvédő közepén van egy matrica ami szerinte zavarja a kilátást, aztán amikor rámutattam hogy merő véletlenül az ő Astrájukon is van ugyanott egy RENDŐRSÉG felirat, szóval akkor egyúttal már vonjuk ki azt is a forgalomból, akkor meggondolta magát...

És akkor azt a választ kapod, hogy a KRESZ a közlekedés rendjére vonatkozik. Az abban résztvevő járművek műszaki követelményeit pedig más rendszabályok írják elő, pl.:

http://www.vezetunk.hu/kohem.doc vagy http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99000006.koh

És innentől torkodon a kés.

Namegmég:

http://img.index.hu/cikkepek/totalcar/maga...on_rendelet.doc

oszt jónapot.

Link to comment
Megosztás:

Az abban résztvevő járművek műszaki követelményeit pedig más rendszabályok írják elő...

Tökéletesen egyetértek, mitőbb ugyanarról beszélünk. Csakhogy tudtommal a rendőrnek nem hatásköre ezen más rendszabályok (konkrétan a KÖHÉM rendelet) betartásának ellenőrzése, lévén hivatalból nem kell értenie az abban foglalt dolgokhoz. Ez az NKH ellenőreinek feladata.

Link to comment
Megosztás:

Tökéletesen egyetértek, mitőbb ugyanarról beszélünk. Csakhogy tudtommal a rendőrnek nem hatásköre ezen más rendszabályok (konkrétan a KÖHÉM rendelet) betartásának ellenőrzése, lévén hivatalból nem kell értenie az abban foglalt dolgokhoz. Ez az NKH ellenőreinek feladata.

" A xenon-világítás előnyeit ugyanis csak a gyárilag kialakított rendszerek biztosítják. Ez a speciális fényszóró ház, lencsés fényvetőrendszer, a karosszéria dinamikus változásait követő automatikus magasságállító, az automata fényszórómosó rendszer. Ezek nélkül a hagyományos halogénreflektor-házba ültetett xenon-izzók elvakítják a többi közlekedőt. Ezek kiszűrésére kezdett akciót a nemzeti közlekedési hatóság. Mivel a xenon fénye, ereje és színe még nappal is jól megkülönböztethető a halogéntől, az autósok bárhol és bármikor számíthatnak rá, hogy kiintik őket a forgalomból. A vizsgálat egyszerű: ha hiányzik a reflektor mosó, a világítás bekapcsolásakor a fényszóró nem bólint - ez az automatika ellenőrző mozdulata -, a reflektorházon H-val kezdődik a jelzés, akkor ugrik a forgalmi engedély. "

forrás: ZH 2009.12.04.

A lényeg: nem is a rendőr ért hozzá, hanem az NKH munkatársa, a rendőr csak megállít téged, és az NKH javaslatára elzavar műszakiztatni....

Széllel szemben meg nem érdemes... - ugye tudod ? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sikerült betenni a krómgyűrűt, azonban az öröm nem lehet teljes :rolleyes:

Sajnos kiszedéskor elrepedt a plexi, tehát

HA VALAKINEK LENNE ASTRA G MŰSZERFAL PLEXI ÓCCSÓÉ, AZT SZÍVESEN VENNÉM!!!

kösz:frz

Hogy sikerült eltörni,ennyire bonyolult volt a szétszerelés? :-(

Link to comment
Megosztás:

A lényeg: nem is a rendőr ért hozzá, hanem az NKH munkatársa, a rendőr csak megállít téged, és az NKH javaslatára elzavar műszakiztatni....

Széllel szemben meg nem érdemes... - ugye tudod ? :rolleyes:

Hát persze.

A lényeg hogy csak akkor kell paráznom ha van NKH ellenőr is a helyszínen, gyalogrendőr önmagában nem tud mit kezdeni velem ebben a kérdésben. Csak ezt akartam hogy ebben valaki megerősítsen.

Téma részemről lezárva.

Link to comment
Megosztás:

Tempomat bekötéséhez segítséget kérnék!

2001-évj. Y17DTI pontos bekötési instrukciókra volna szükségem vagy valakire aki segítene.(nem várom el ingyen)

Féklámpa kapcsoló gyári négy pólusú-kuplung kapcsoló gyári-kormánynál nincs csatlakozó a tempomat kapcsolónak de nekem van egy gyári csatim egy bontott kábelkorbácsból ami egy benzines kocsiban volt.Ezért ez alapján nem tudom bekötni.

Találtam régebbi írásokat amiben az ECU-csatlakozó 44-62-29 es lábainak bekötéséről van szó de itt nincs taglalva,hogy ezen lábakról hová kell kötni a vezetékeket!Ha valakinek volt már dolga ilyennel akkor ne kiméljen megosztani az információit.

Email:szlobodacsaba@mail.datanet.hu

Köszönettel:Sz.Csaba :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ez mekkora baromság...

csak a kanyarkövető fényszorók "bólintanak" a többi nem...

hát ebben nem vagyok biztos...de te sem legyél...kollégámék S40-esében (max második szériás..szerintem nem volt kanyarkövető mégis így kezdte...de igazából azt sem értem ez mire jó.....

A magasságállító nem tud század másodpercek alatt reagálni pl az út egyenetlenségekre, de még azt sem veszi figyelembe szerintem hogy emelkedőn mész...szóval induláskor vagy csak simán menetközben méltóság teljesen beállítja magát...ezt meg lehet csinálni manualba is, ha a régi fix fényszórókat nézzük, aminél még ez a motor sincs kérdem én az hogy állítja a terheléstől függően..pedig az is ha szembe ver eléggé zavaró (jó állapotú lámpa+jó égő, nem jól beállítva), szóval ha én vagyok annyira ígényes, hogy

menetközben vagy induláskor figyelem hova ver a lámpa fénye, akkor mivel vagyok rosszabb? ja kérem hogy már bénának és félkegyelműnek nézik az autósokat..ez normális...sajnos ehhez sokan hozzá is járulnak..régebben hozzáértés nélkül nem is nagyon volt sofőr..manapság pedig tényleg "lebutultunk" oda, hogy annyit tudunk a gépről, hogy kulcs, indít, tapos...amit az amerikai megspékel még azzal, hogy autómata és be sem zárja...szóval higgyétek el, ha ez a gépjárművezető társadalom nem lenne néha ilyen analfabéta ahhoz, amiben ül, nem kellene ilyen intézkedéseket hozni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát ebben nem vagyok biztos...de te sem legyél...kollégámék S40-esében (max második szériás..szerintem nem volt kanyarkövető mégis így kezdte...de igazából azt sem értem ez mire jó.....

Hidd el manapság az utakon sokkal több a "Buta és félkegyelmű", aki sz@rik az autójára csak berga legyen benne és kitapossa a szemét, mint azok akik ide járnak a fórumra és a legkissebb hiba is zavaróan hat a fülükre. Ők azok akik ha segítséggel is de próbálják az apróbb hibákat is minél hamarabb orvosolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.