Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ilyen mini késes biztosítékokat, ami az astraba való, hol lehet kapni??

Mert a tes*ba nem találtam, oké, De hogy bementem az opel boltba és ott sem tudtam mindegyikből (5-10-15-20-30-40)megvenni 2-2darabot, hanem az ott lévő egyetlen készletet hoztam el, ami pl: nem tartalmaz 5A-t viszont 7,5A-est igen (csak tudnám minek, mikor sehol nem kell) és 30-ig van csak , ráadásul mindenből csak 1db van benne.

HOL LEHET VENNI DARABRA TÖBBET IS???

szerk:

na végre találtam ilyet darabáron egész óccsón ráadásul :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

bazz, mi kettő hete elhagyjuk a hajunkat. annyi munka van, hogy egész évben nem volt ennyi....

Idén nem tudom, mi van, de tavaly télen (dec 30-án) érdekes volt a hozzáállásuk. Egy akciós gyertyacserére vittem be a kocsit, bejelentés nélkül. Munkafelvétel nem volt, a szerelő dolga lett volna, de mikor megtudta, hogy nem kell számla, nem írt semmit a gépbe. Kicserélte a gyertyákat, de mivel a hiba, ami miatt a cserét kértem, továbbra is fennállt, megvizsgálta a kocsit Tech2-vel is. Persze nem talált olyan kódot, ami a hibajelenségre utalt volna (előtte már én is néztem itthon).

Máskor ezen a ponton már elküldtek volna. Akkor viszont folytatta kompresszióméréssel, adott új szűrőket, kicserélte, majd vissza a trafósort és az összes szenzort, kipucolta az EGR-t és az alapjárati motort... a kocsi ugyan nem lett jobb, de a közel két óra és a beépített alkatrészek összesen 8000Ft-ba fájtak nekem. És végig a kocsi mellett lehettem, amit év közben nem engednek.

És a létszám is erősen csökkentett volt: egy villanyász és 2 szerelő dolgozott; nekem ezt a 90%-ban elektromos munkát végig egy szerelő csinálta. Az idén nem tudom, mi lehet, de ezt a tavalyi mutatványt minden szempontból elég lazán adták elő.

Link to comment
Megosztás:

Nektek mi a véleményetek az utólagos elektromos ablak beszereléséről? Kb mennyit kóstálhat?

Az autó garja elveszik akkor is ha szakműhely csinálja?

Ugyanolyan jó az is, mitha gyárilag benne lett volna?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat :rolleyes:

Szia én kb 1 honapja szereltem be gyárit bontottat 38 rugo volt a kettö gyári kapcsolokkal ez tutijo és tényleg gyári. .Nemis tul nehéz feladat.

Link to comment
Megosztás:

Szia én kb 1 honapja szereltem be gyárit bontottat 38 rugo volt a kettö gyári kapcsolokkal ez tutijo és tényleg gyári. .Nemis tul nehéz feladat.

Én hátra szeretnék mert elől van! De én is csak gyáriba gondolkodom. Te előre rakattál? Hátra már próbáltál, mennyire necces feladat?

Link to comment
Megosztás:

Én hátra szeretnék mert elől van! De én is csak gyáriba gondolkodom. Te előre rakattál? Hátra már próbáltál, mennyire necces feladat?

Szia azt nem tudom de edig az opelembe minden kivolt épitve csak vezetéket iletve relét kelet bépiteni az elektromos ablak nál + csak 1 bizti kellet A hátsorol nincsen tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Másodsorban:

Két "extrafelszerelést" szeretnék beépíteni a CLII-es Caravanomba:

1. Hátsó ajtónyitás érzékelőt, mert töksötétben elég nehéz a gyereket beültetni az ülésbe.

2. A vezetőoldali padlószőnyeget nálam nem rögzíti semmilyen patent így össze-vissza csúszkál! A kivehető szőnyegen ott a lyuk, de a padlón nincs semmi... Ezt kellene valami - gyári - megoldással orvosolni!

Valakinek van tapasztalata egyik-vagy másik témával kapcsolatban?

Ajtónyitás téma:

A bal oldali B oszlopon van egy vakfedél és mögötte van is egy kábel, csipesszel ki is lehetne fűzni... Ha veszek egy gyári csatit akkor csak összedugom és kész? :lol: A jobb oldalit még nem néztem.

A válaszokat előre is köszi srácok!

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Másodsorban:

Két "extrafelszerelést" szeretnék beépíteni a CLII-es Caravanomba:

1. Hátsó ajtónyitás érzékelőt, mert töksötétben elég nehéz a gyereket beültetni az ülésbe.

2. A vezetőoldali padlószőnyeget nálam nem rögzíti semmilyen patent így össze-vissza csúszkál! A kivehető szőnyegen ott a lyuk, de a padlón nincs semmi... Ezt kellene valami - gyári - megoldással orvosolni!

Valakinek van tapasztalata egyik-vagy másik témával kapcsolatban?

Ajtónyitás téma:

A bal oldali B oszlopon van egy vakfedél és mögötte van is egy kábel, csipesszel ki is lehetne fűzni... Ha veszek egy gyári csatit akkor csak összedugom és kész? :lol: A jobb oldalit még nem néztem.

A válaszokat előre is köszi srácok!

Schiszi

A padlószőnyeges rögzítés engem is érdekelne, nálam sincs patent.

Link to comment
Megosztás:

A bal oldali B oszlopon van egy vakfedél és mögötte van is egy kábel, csipesszel ki is lehetne fűzni... Ha veszek egy gyári csatit akkor csak összedugom és kész? :lol: A jobb oldalit még nem néztem.

Ott szokott lenni a kábel, csak a kapcsolót spórolják ki a CL2-ből. Ja és az első és a hátsó kapcsoló nem ugyanaz, ha esetleg bontóban akarsz venni.

Link to comment
Megosztás:

Ott szokott lenni a kábel, csak a kapcsolót spórolják ki a CL2-ből. Ja és az első és a hátsó kapcsoló nem ugyanaz, ha esetleg bontóban akarsz venni.

Köszönöm a választ! Val.szeg megkérdezem mennyi lenne az új, aztán bontó lesz belőle ha drága...

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Másodsorban:

Két "extrafelszerelést" szeretnék beépíteni a CLII-es Caravanomba:

1. Hátsó ajtónyitás érzékelőt, mert töksötétben elég nehéz a gyereket beültetni az ülésbe.

2. A vezetőoldali padlószőnyeget nálam nem rögzíti semmilyen patent így össze-vissza csúszkál! A kivehető szőnyegen ott a lyuk, de a padlón nincs semmi... Ezt kellene valami - gyári - megoldással orvosolni!

Valakinek van tapasztalata egyik-vagy másik témával kapcsolatban?

Ajtónyitás téma:

A bal oldali B oszlopon van egy vakfedél és mögötte van is egy kábel, csipesszel ki is lehetne fűzni... Ha veszek egy gyári csatit akkor csak összedugom és kész? :lol: A jobb oldalit még nem néztem.

A válaszokat előre is köszi srácok!

Schiszi

Üdv!

1. Csak a hátsó kapcsolók kellenek, a csatlakozók rajt vannak a kábeleken a CL 2-ben is.(Mindkét ajtónál.) Pontos árra nem emlékszem, tavaly 1000 Ft körül vettem márkaszervizben. Az első és hátsó nem ugyanaz! Ha rákeresel, régebben volt itt fent egy fényképes beszerelési leírás, de pár perc csak az egész, kihúzod a kábelt, összedugod, felcsavarozod.

2. Padlószőnyeg rögzítő fül a CL2-ben már nincs csak a G-ben ( én abból tettem át). Két sima kerek műanyag kütyü, két-két rövid szeggel az alján, csak bele kell nyomni a filc szőnyegbe, aztán mehet rá a méretpontos gumiszőnyeg. Bontó, vagy m.szerviz. Ránézésre pár száz Ft lehet szerintem.

Link to comment
Megosztás:

2. Padlószőnyeg rögzítő fül a CL2-ben már nincs csak a G-ben ( én abból tettem át). Két sima kerek műanyag kütyü, két-két rövid szeggel az alján, csak bele kell nyomni a filc szőnyegbe, aztán mehet rá a méretpontos gumiszőnyeg. Bontó, vagy m.szerviz. Ránézésre pár száz Ft lehet szerintem.

ez nem igaz...

Nekem CLII van és van benne rögzítő fül!!!!!

a kapcsolót meg nem egészen értem :lol:

Az ajtónyitás érzékelő kapcsolóról beszélünk? Aminek a funkciója pl. hogy a hátsó ajtót ha kinyitod a belső világítás felkapcsoljon, vagy ha riasztó van benne, rá van kötve és beriasszon??

Nekem az is van benne, szóval nem értem, az hogy maradhatott ki bármelyik kocsiból is???

Link to comment
Megosztás:

ez nem igaz...

Nekem CLII van és van benne rögzítő fül!!!!!

a kapcsolót meg nem egészen értem :lol:

Az ajtónyitás érzékelő kapcsolóról beszélünk? Aminek a funkciója pl. hogy a hátsó ajtót ha kinyitod a belső világítás felkapcsoljon, vagy ha riasztó van benne, rá van kötve és beriasszon??

Nekem az is van benne, szóval nem értem, az hogy maradhatott ki bármelyik kocsiból is???

Igen, ajtónyitás érzékelőről beszélünk... és tényleg nincs benne, csak egy vakdugó! Biztos elfogyott lengyelországban az összeszerelés alatt az alkatrész és nem várták meg az új szállítmányt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez nem igaz...

Nekem CLII van és van benne rögzítő fül!!!!!

nekem is és nekem is

a kapcsolót meg nem egészen értem :lol:

Az ajtónyitás érzékelő kapcsolóról beszélünk? Aminek a funkciója pl. hogy a hátsó ajtót ha kinyitod a belső világítás felkapcsoljon, vagy ha riasztó van benne, rá van kötve és beriasszon??

Nekem az is van benne, szóval nem értem, az hogy maradhatott ki bármelyik kocsiból is???

igen arról, az enyémben sincs. spóroltak

Link to comment
Megosztás:

ez nem igaz...

Nekem CLII van és van benne rögzítő fül!!!!!

a kapcsolót meg nem egészen értem :lol:

Az ajtónyitás érzékelő kapcsolóról beszélünk? Aminek a funkciója pl. hogy a hátsó ajtót ha kinyitod a belső világítás felkapcsoljon, vagy ha riasztó van benne, rá van kötve és beriasszon??

Nekem az is van benne, szóval nem értem, az hogy maradhatott ki bármelyik kocsiból is???

Mi nem igaz ???????????????????????????????????

A kérdezőében sincs, meg az enyémben sem volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2008 08.hó)

De én azért leírtam neki, hogy mi is az a kis sz.r, és egy perc belenyomni.

Igen, arról az érzékelő kapcsolóról beszélünk, és "télleg" nem raktak bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Mi nem igaz ???????????????????????????????????

A kérdezőében sincs, meg az enyémben sem volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2008 08.hó)

De én azért leírtam neki, hogy mi is az a kis sz.r, és egy perc belenyomni.

Igen, arról az érzékelő kapcsolóról beszélünk, és "télleg" nem raktak bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egyeztessünk már kasztnit is (enyém ötajtós), vagy nem tudom mitől maradhatott ki. Tényleg kimaradt a kamionból, amikor a tietéket gyártották?

Egyébként tök jó, hogy leírtad, eddig azt hittem bele van varrva.

Link to comment
Megosztás:

Mi nem igaz ???????????????????????????????????

A kérdezőében sincs, meg az enyémben sem volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2008 08.hó)

De én azért leírtam neki, hogy mi is az a kis sz.r, és egy perc belenyomni.

Igen, arról az érzékelő kapcsolóról beszélünk, és "télleg" nem raktak bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na figyelj!

Te ezt írtad:

Padlószőnyeg rögzítő fül a CL2-ben már nincs csak a G-ben

én meg azt írtam ez nem igaz! Nem azt, hogy a Tiedben vagy máséban van-e hazudtoltam meg, hanem az nem igaz, hogy a CLII-ben már nincs, mert nekem 2007-es z14xep van CLII ,5ajtós és van benne.

Próbáld meg értelmezni a szöveget :lol:

Valószínű speterrel az enyémet máshol gyártották, mint a Tietekét :lol:

D ez is érdekes, mert spterében van rögzítő, de ajtónyitás-érzékelő az övében sincs, az eddig 4-ünk közül csak az enyémben, pedig az enyém régebbi mint a Tiéd fubela!!!(2007.05.)

Tehát valószínű helyfüggő, hogy hol gyártották, de valószínű, hogy inkább felszereltségfüggő a dolog.

Egy fapadosba nem biztos, hogy belerakták.

Kinek milyen a felszereltsége?

Az enyém Enjoy krómkerettel a műszerfal körül, hűtőrács körül, tehát extrásabb, lehet azért van benne????

Viszont hallottam van olyan is , amiben van hátsó olvasólámpa, na az pl. az enyémben sincsen....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.