Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Na figyelj!

Te ezt írtad:

Padlószőnyeg rögzítő fül a CL2-ben már nincs csak a G-ben

én meg azt írtam ez nem igaz! Nem azt, hogy a Tiedben vagy máséban van-e hazudtoltam meg, hanem az nem igaz, hogy a CLII-ben már nincs, mert nekem 2007-es z14xep van CLII ,5ajtós és van benne.

Próbáld meg értelmezni a szöveget :P

Valószínű speterrel az enyémet máshol gyártották, mint a Tietekét :lol:

D ez is érdekes, mert spterében van rögzítő, de ajtónyitás-érzékelő az övében sincs, az eddig 4-ünk közül csak az enyémben, pedig az enyém régebbi mint a Tiéd fubela!!!(2007.05.)

Tehát valószínű helyfüggő, hogy hol gyártották, de valószínű, hogy inkább felszereltségfüggő a dolog.

Egy fapadosba nem biztos, hogy belerakták.

Kinek milyen a felszereltsége?

Az enyém Enjoy krómkerettel a műszerfal körül, hűtőrács körül, tehát extrásabb, lehet azért van benne????

Viszont hallottam van olyan is , amiben van hátsó olvasólámpa, na az pl. az enyémben sincsen....

A joy miatt van benne a hátsó ajtó nyitás-érzékelő és a kampó.

2005/11 havi alapban semmi sincs (sem volt :lol: )

Riasztó miatt (is) kellett a hátsó ajtóba az érzékelő.

Link to comment
Megosztás:

Na figyelj!

Te ezt írtad:

Padlószőnyeg rögzítő fül a CL2-ben már nincs csak a G-ben

én meg azt írtam ez nem igaz! Nem azt, hogy a Tiedben vagy máséban van-e hazudtoltam meg, hanem az nem igaz, hogy a CLII-ben már nincs, mert nekem 2007-es z14xep van CLII ,5ajtós és van benne.

Próbáld meg értelmezni a szöveget :lol:

Valószínű speterrel az enyémet máshol gyártották, mint a Tietekét :lol:

D ez is érdekes, mert spterében van rögzítő, de ajtónyitás-érzékelő az övében sincs, az eddig 4-ünk közül csak az enyémben, pedig az enyém régebbi mint a Tiéd fubela!!!(2007.05.)

Tehát valószínű helyfüggő, hogy hol gyártották, de valószínű, hogy inkább felszereltségfüggő a dolog.

Egy fapadosba nem biztos, hogy belerakták.

Kinek milyen a felszereltsége?

Az enyém Enjoy krómkerettel a műszerfal körül, hűtőrács körül, tehát extrásabb, lehet azért van benne????

Viszont hallottam van olyan is , amiben van hátsó olvasólámpa, na az pl. az enyémben sincsen....

Igazad vagyon, én csak az "ez nem igaz"-on rágtam be.

Szőnyeg rögzítő:

Az enyém z14xep 5 ajtós optima felszereltség.

Lehet,hogy leesett a kamionról, lehet hogy szállítás közben kirázódott mind a kettő, de valószínűbb hogy ezekbe már nem raktak.

Előtte volt két z12xe astra g-m (VIVA=0 felszereltséggel, azokban volt. Hátsó olvasó lámpa is. Hátsó ajtó nyitás érzékelő kapcsoló is.) Érdekes módon az elsőben volt EGR szelep, a másikban nem,de az nem eshetett ki mert gyárilag nem volt, csak egy nyom volt az öntvényen.) Szóval a szőnyegrögzítőket az egyikből kihúztam és átdugtam ebbe.

De lehet,hogy most már ez sem így működik.

A nyitásérzékelő kapcsolóval Schiszi-nek :ha megtaláltad amit felrakott régebben közülünk valaki, akkor aszerint. Ha nem, akkor arra figyelj, hogy mit húzol ki a vakdugó helyén. Ott megy a kp zár kábel is és ahhoz volt nálam az oszlopon belül hozzá szalagozva a keresett kábel. Én az oszlopból kivettem a gumiharmonikát, leválasztottam a kábelt, a vakdugó helyén egy kis csavaranyával a végén leengedtem egy madzagot és arra rákötve húztam ki.

Ha kell pü-ben el tudom küldeni a képet.

A

Link to comment
Megosztás:

riasztó az mondjuk nem a gyári van benne, hanem utólag beszerelt ceasar

Hát ha hátsó ajtó nincsen benne akkor azért elég sebezhető ez a gépjámű. Bár igaz nem sok rabló van aki hátul próbálkozik, de ha ez ennyire egyéltelmű hogy ezekbe nincsen hátul akkor lehet lesz aki onnan kezdi :lol: Bár igaz van térérzékelő is meg egyebek dehát akkor is azért ha riasztó akkor legyen már héjvédelem.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha hátsó ajtó nincsen benne akkor azért elég sebezhető ez a gépjámű. Bár igaz nem sok rabló van aki hátul próbálkozik, de ha ez ennyire egyéltelmű hogy ezekbe nincsen hátul akkor lehet lesz aki onnan kezdi :lol: Bár igaz van térérzékelő is meg egyebek dehát akkor is azért ha riasztó akkor legyen már héjvédelem.

Robi!

olvass vissza kicsit hosszabban, vagy figyelmesebben, mert félreértettél valamit!

Az enyém 5ajtós, van benne mindegyik ajtón (5+1 a motortér) nyitásérzékelő és riaszt mindegyikre :lol:

Más megközelítésből merült fel a riasztó megléte....

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen a felszereltsége?

Az enyém Enjoy krómkerettel a műszerfal körül, hűtőrács körül, tehát extrásabb, lehet azért van benne????

Viszont hallottam van olyan is , amiben van hátsó olvasólámpa, na az pl. az enyémben sincsen....

Ahaaa! Az enyém ilyen szempontból fapados: nincs színrefújt tükör és krómkilincs se (talán ez volt "design csomag"???) így lehet azért maradt ki a szőnyegrögzítés... (bár lehetne biztonsági felszerelés is ennyi erővel)

Link to comment
Megosztás:

A nyitásérzékelő kapcsolóval Schiszi-nek :ha megtaláltad amit felrakott régebben közülünk valaki, akkor aszerint. Ha nem, akkor arra figyelj, hogy mit húzol ki a vakdugó helyén. Ott megy a kp zár kábel is és ahhoz volt nálam az oszlopon belül hozzá szalagozva a keresett kábel. Én az oszlopból kivettem a gumiharmonikát, leválasztottam a kábelt, a vakdugó helyén egy kis csavaranyával a végén leengedtem egy madzagot és arra rákötve húztam ki.

Ha kell pü-ben el tudom küldeni a képet.

A

Köszönöm az instrukciókat! Holnap nézek bontóban érzékelőt, aztán meglátom mennyire vannak a kábelek eldugva! Ha megy / ha nem mindenképpen jelentkezem a fejleményekkel! Dokumentálom is a műveletet, ha valakit később érdekelni fog...

Köszi mindenkinek a segítséget!

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Na figyelj!

Te ezt írtad:

Padlószőnyeg rögzítő fül a CL2-ben már nincs csak a G-ben

én meg azt írtam ez nem igaz! Nem azt, hogy a Tiedben vagy máséban van-e hazudtoltam meg, hanem az nem igaz, hogy a CLII-ben már nincs, mert nekem 2007-es z14xep van CLII ,5ajtós és van benne.

Próbáld meg értelmezni a szöveget :lol:

Valószínű speterrel az enyémet máshol gyártották, mint a Tietekét :lol:

D ez is érdekes, mert spterében van rögzítő, de ajtónyitás-érzékelő az övében sincs, az eddig 4-ünk közül csak az enyémben, pedig az enyém régebbi mint a Tiéd fubela!!!(2007.05.)

Tehát valószínű helyfüggő, hogy hol gyártották, de valószínű, hogy inkább felszereltségfüggő a dolog.

Egy fapadosba nem biztos, hogy belerakták.

Kinek milyen a felszereltsége?

Az enyém Enjoy krómkerettel a műszerfal körül, hűtőrács körül, tehát extrásabb, lehet azért van benne????

Viszont hallottam van olyan is , amiben van hátsó olvasólámpa, na az pl. az enyémben sincsen....

Nekem lengyel 2005-ös évjáratú CLII Z16XEP Cravan.

Nekem van benne fül

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

1. Csak a hátsó kapcsolók kellenek, a csatlakozók rajt vannak a kábeleken a CL 2-ben is.(Mindkét ajtónál.) Pontos árra nem emlékszem, tavaly 1000 Ft körül vettem márkaszervizben. Az első és hátsó nem ugyanaz! Ha rákeresel, régebben volt itt fent egy fényképes beszerelési leírás, de pár perc csak az egész, kihúzod a kábelt, összedugod, felcsavarozod.

2. Padlószőnyeg rögzítő fül a CL2-ben már nincs csak a G-ben ( én abból tettem át). Két sima kerek műanyag kütyü, két-két rövid szeggel az alján, csak bele kell nyomni a filc szőnyegbe, aztán mehet rá a méretpontos gumiszőnyeg. Bontó, vagy m.szerviz. Ránézésre pár száz Ft lehet szerintem.

mennyi meló bekötni?

Vagyis inkább, hogy a vezetékeket megkeresni? (bekötni nem lehet nagy kunszt, egy csavar + egy sarus csati)

Link to comment
Megosztás:

Kinek milyen a felszereltsége?

Az enyém Enjoy krómkerettel a műszerfal körül, hűtőrács körül, tehát extrásabb, lehet azért van benne????

Viszont hallottam van olyan is , amiben van hátsó olvasólámpa, na az pl. az enyémben sincsen....

Hehe. A Coupém aránylag jól felszerelt, nagyjából a bőrön, ülésfűtésen, fejlégzsákon és digitklímán kívül minden van benne, mégsincs ilyen szőnyegrögzítőm. Mondjuk hátsó olvasólámpám se, de azon nem csodálkozom, mert csak két ajtóm van. Szóval a fene se tudja mitől függött ez a dolog.

(Opsz, kimaradt a gyári xenon, a navi meg az esőérzékelős ablaktörlő, mert ezek sincsenek... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Tehát valószínű helyfüggő, hogy hol gyártották, de valószínű, hogy inkább felszereltségfüggő a dolog.

Egy fapadosba nem biztos, hogy belerakták.

Kinek milyen a felszereltsége?

Az enyém Enjoy krómkerettel a műszerfal körül, hűtőrács körül, tehát extrásabb, lehet azért van benne????

Viszont hallottam van olyan is , amiben van hátsó olvasólámpa, na az pl. az enyémben sincsen....

Nekem csak Family + adria csomag volt benne, de mostmár optima (optima = family + adria + díszcsomag + elektromos csomag). 2007-ben már nem volt enjoy felszereltség, max ha magadnak feltuningoltad. Tudtommal rendelni sem lehetett.

Ahaaa! Az enyém ilyen szempontból fapados: nincs színrefújt tükör és krómkilincs se (talán ez volt "design csomag"???) így lehet azért maradt ki a szőnyegrögzítés... (bár lehetne biztonsági felszerelés is ennyi erővel)

nekem sem volt dísz csomag benne gyárilag és volt benne rögzítő. Mostmár csak azt tudom elképzelni, hogy a szőnyeghez jár. Volt nektek gyárilag szőnyeg benne?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az instrukciókat! Holnap nézek bontóban érzékelőt, aztán meglátom mennyire vannak a kábelek eldugva! Ha megy / ha nem mindenképpen jelentkezem a fejleményekkel! Dokumentálom is a műveletet, ha valakit később érdekelni fog...

Köszi mindenkinek a segítséget!

Schiszi

Megérdeklődtem, a gyári új 1940Ft/Db, asszem akkor inkább megnézem bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.