Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Az öngyulladáshoz nagyobb kompresszió kell, tehát nagyobb a sűrítési arány a hengerekben. A motor "átforgatásához" nagyobb teljesítményű önindító kell ahhoz pedig nagyobb akksi.

értem, köszönöm!

nem vok otthon dízeles témában :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, most volt egy kis szívásom... alig tudtam kivenni az akkut. Az alsó lefogatólapka annyira ostoba helyen van, h alig lehet hozzáférni. Szerencsére tudtam kunyizni egy csőkulcshosszabbítót a közeli szervizből, de a csavart úgy meghúzta valaki, vagy berohadt és el is tört. Mind1, legalább máskor nem rohad be:) A szerelő is mondta, h az összes opelnél alig lehet hozzáférni! Most töltöm az akkut, végülis 65 Ah-s, ez már elég indok, hogy újat vegyek. 74-es kell bele szerintem. Az indítóárammal kevertem, az 720 Ah, csak sötétben skubiztam meg. Szal ez 65-ös...

Link to comment
Megosztás:

Most töltöm az akkut, végülis 65 Ah-s, ez már elég indok, hogy újat vegyek. 74-es kell bele szerintem.

Az indítóárammal kevertem, az 720 Ah, csak sötétben skubiztam meg. Szal ez 65-ös...

Alapvetően nem indok, mert eddig is elég volt a 65Ah, nem?

Erre tippeltem volna, hogy a második szám az az indítóáram lesz, csak lemaradt a végéről egy nulla

Link to comment
Megosztás:

Tempomat Z16XE:

Behúztam a vezetékeket, a 29, 44, 61, 62-be. Megblankoltam kb. egy centit és betoltam a lyukakba. Nekem nincs ezekben a lyukakban tüske (csúszóérintkező), ezért jól gondolom, hogy a vezeték direktben fog érintkezni az "apa" tüskével ha visszarakom a motorvezérlőre?

A 61-et ha hól emlékszem rá kell kötni a kuplungkapcsoló egyik pólusára, a kuplungkapcsoló másik kivezetése pedig kap +12 voltot ugye? Itt mindegy, hogy melyik hova megy, tehát felcserélhető a kuplunkapcsolón a két vezeték?

Gondolom a 29, 44, 62 pedig megy majd az indexkapcsolóra és kap majd még +12 voltot a negyedik szálon?

Link to comment
Megosztás:

Tempomat Z16XE:

Behúztam a vezetékeket, a 29, 44, 61, 62-be. Megblankoltam kb. egy centit és betoltam a lyukakba. Nekem nincs ezekben a lyukakban tüske (csúszóérintkező), ezért jól gondolom, hogy a vezeték direktben fog érintkezni az "apa" tüskével ha visszarakom a motorvezérlőre?

A 61-et ha hól emlékszem rá kell kötni a kuplungkapcsoló egyik pólusára, a kuplungkapcsoló másik kivezetése pedig kap +12 voltot ugye? Itt mindegy, hogy melyik hova megy, tehát felcserélhető a kuplunkapcsolón a két vezeték?

Gondolom a 29, 44, 62 pedig megy majd az indexkapcsolóra és kap majd még +12 voltot a negyedik szálon?

most ezen mit nem lehet érteni?

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően nem indok, mert eddig is elég volt a 65Ah, nem?

Erre tippeltem volna, hogy a második szám az az indítóáram lesz, csak lemaradt a végéről egy nulla

Alapvetően tulajdonképp nem indok, de ha egyébként már cserélős az akku, akkor olyat veszek bele, amit minden akkus oldalon és minden dizeles kolléga ajánl :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően nem indok, mert eddig is elég volt a 65Ah, nem?

Erre tippeltem volna, hogy a második szám az az indítóáram lesz, csak lemaradt a végéről egy nulla

Az az 5Ah különbség számszerűleg nem nagy, de az élettartamot jelentősen befolyásolhatja.

Gyárilag szerelt akksik: 36Ah, 44Ah, 55Ah, 66Ah, 70Ah.

Link to comment
Megosztás:

Az az 5Ah különbség számszerűleg nem nagy, de az élettartamot jelentősen befolyásolhatja.

Gyárilag szerelt akksik: 36Ah, 44Ah, 55Ah, 66Ah, 70Ah.

Meg én 74-eseket néztem,olyanokat ajánlottak... Gyári Opelt érdemes venni,vagy a többi is ugyanolyan jó?

Link to comment
Megosztás:

Az az 5Ah különbség számszerűleg nem nagy, de az élettartamot jelentősen befolyásolhatja.

Olyan nagyon nem befolyásolja. Inkább az indítóáram az, ami lényeges, a kapacitás nem annyira fontos jellemző - csak ezek ugyan valamennyire rugalmasan, de kapcsolódnak egymáshoz. Háromhengeres traktorban volt szerencsém néhány akku életét végigkisérni, és nem volt különbség 63-97Ah közötti akkuknál az élettartamban (gyári adat 88Ah). Pedig az azért nem akkora terhelés indításkor, mint egy autó motorja (nagyobb hengerűrtartalom, nagyobb sűrítési arány, sokkal nagyobb forgó tömeg). Ma már lehet venni nagy indítóáramú akkukat, amik kapacitásilag és méretileg kisebbek, mint a normál akkuk ugyanazon indítóáramhoz, sajnos még egyelőre csak olyan helyre éri megvenni, ahová extrém nagy indítóáram kell.

Link to comment
Megosztás:

Olyan nagyon nem befolyásolja. Inkább az indítóáram az, ami lényeges, a kapacitás nem annyira fontos jellemző - csak ezek ugyan valamennyire rugalmasan, de kapcsolódnak egymáshoz. Háromhengeres traktorban volt szerencsém néhány akku életét végigkisérni, és nem volt különbség 63-97Ah közötti akkuknál az élettartamban (gyári adat 88Ah). Pedig az azért nem akkora terhelés indításkor, mint egy autó motorja (nagyobb hengerűrtartalom, nagyobb sűrítési arány, sokkal nagyobb forgó tömeg). Ma már lehet venni nagy indítóáramú akkukat, amik kapacitásilag és méretileg kisebbek, mint a normál akkuk ugyanazon indítóáramhoz, sajnos még egyelőre csak olyan helyre éri megvenni, ahová extrém nagy indítóáram kell.

Szerinted minimum mekkora indítóáramos akku kell egy 1,7 DTI-hez?

Link to comment
Megosztás:

Meg én 74-eseket néztem,olyanokat ajánlottak... Gyári Opelt érdemes venni,vagy a többi is ugyanolyan jó?

Ha már szakszervíznél tartunk ...

Ma volt egy kis időm, hát kilátogattam a helyi szakszervízhez, mondván megérdeklődöm mibe fájna egy gyári 70Ah-s új akksi. Az eredmény lehangoló. Raktáron nincs, de ez még érthető is volna. No de, hogy cikkszámot sem találnak rá!!! 65Ah-s akksira tudtak árat mondani: 40 ezer pár száz HUF!

Link to comment
Megosztás:

Nézek neked ,van akkus ismerősöm is :lol:

csergő továbbra se műkszik.

Oks, kösz, 17 ezres ajánlatom van 74Ah-s akkura... Majd irj privit...

Csergőt próbálgasd szorgalmasan :lol:

Bár lehet, h kicsit tesztelem még ezt az akkut, töltés ugye van, amint azt néztük...

Link to comment
Megosztás:

Az jó, ennél általában több van azokon, amiket néztem... Akkor ezt megjegyzem, ennél kisebb nem lesz. Asszem nem kell gyári 40E-ért :lol:

Igen, ez az indítóáram kb. 2/3 -a a jelenleg kapható 70Ah-s akkumulátorokénak. Utólag csodálkoztam rá én is hogyan bírhatta ilyen sokáig (bő 6 és fél év) ennyi elektromos kütyüvel. Hiába, egy jól tervezett rendszer, hálózat jó minőségű komponensekkel meglepő eredményeket tud produkálni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez az indítóáram kb. 2/3 -a a jelenleg kapható 70Ah-s akkumulátorokénak. Utólag csodálkoztam rá én is hogyan bírhatta ilyen sokáig (bő 6 és fél év) ennyi elektromos kütyüvel. Hiába, egy jól tervezett rendszer, hálózat jó minőségű komponensekkel meglepő eredményeket tud produkálni. :lol:

Nekem az 1,7 DTI-be még mindíg a gyári akku van 2 hónap múlva 8 éves lesz

Link to comment
Megosztás:

Na tessék! Itt a megerősítés! :lol:

a 2.0 DTI-ben pedig 6,5 évet bírt, de még mindíg megvan. Kisebb motorokat, még most is elindít. "bikázás"-ra használom.

A családba van 2003-as 1,2-es corsa. szintén gyári akkuval.

Szóval annyira nem lehet rossz a gyári

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.