Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

A 2004-es Classic II astrámban egyik reggel arra lettem figyelmes hogy a középkonzolon lévő gyári hőmérő 6 fokot mutat -6 fok helyett, és a fagyásjelző kis hópihét sem tette ki a kijelzőre. Tudja valaki ezt hogy lehet orvosolni? Vegyem le az akkusarut? Megbolondult a computer? Hőmérővel ellenőríztem, jó hőmérsékletet mutat, csak +ban a minusz helyett :rolleyes:.

Köszi minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

nekem is volt ilyen gyári gm akkum régebben, az sem volt zöld soha

(én eddig úgy tudtam hogy amíg jó adding nincs szine -fekete, ha meg rossz akkor piros vagy sárga talán)?

szerintem ha rendesen indít akkor felesleges macerálni, utána csak szívás van a rádióval :D

Nekem zöld ha minden ok. Asszem fehér ha úgy gondolja, hogy kevés benne az amper.

3. a rádió csak akkor macera ha leveszed a sarut, ami töltéshez nem szükséges csak, ha az aksit ki kell szedni a gépből, de igazából akkor macera, ha nem tudod hogy kell csinálni...de ezen a fórumon eddig is (szinte) mindenki megtalálta a megoldást, szóval én inkább amiatt angódnék, hogy bejön a -14 Celsius fok és az aksi annyit sem tesz hogy kattanjon az önindító.....télen ugyanis az akkumulátor amit még meg csinűál -3 ban az egyáltalán nem biztos, hogy -13 ban is menni fog..... :rolleyes:

Hát ebben én nem vagyok olyan biztos. Főleg az ecut félteném.

Link to comment
Megosztás:

Hát ebben én nem vagyok olyan biztos. Főleg az ecut félteném.

Akkor menet közben is féltsed, mert a generátor is ki tudja végezni az ecut, ha véletlen az akku leválasztódik a hálózatról. Ha tudjuk, hogy az akku rendesen érintkezik mindenfelé, nem viszi el semmi fogyasztó az áramot, csak rá akarunk tölteni, akkor nem lesz ecu-nak semmi baja ettől, nyugodtan lehet így tölteni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor menet közben is féltsed, mert a generátor is ki tudja végezni az ecut, ha véletlen az akku leválasztódik a hálózatról. Ha tudjuk, hogy az akku rendesen érintkezik mindenfelé, nem viszi el semmi fogyasztó az áramot, csak rá akarunk tölteni, akkor nem lesz ecu-nak semmi baja ettől, nyugodtan lehet így tölteni.

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kérdés!

Egyik cimbimnek van egy Z16XE motorú caravánja amit használtan vett. Ebbe egy 55Ah-s vmi black flash akksi volt ami sajnos kimúlt. Mivel unokatesónak volt egy akksia, amiről kiderült hogy semmi baja csak ő volt a hülye, gondoltam nekiadom havernak. Nah most mielőtt neki adtam kitekertem a záródugókat, hát a wasser egyik cellában sem lepte el a lemezeket. Pótóltam a hiányt deszt vízzel majd beszereltem a sajátba. Amit az akksi 1,5 hónap állás (közben terhelővilla, ohne töltés) simán indított. Majd ezzel az akksival kimentem haverhoz (tőlünk 20 km re lakik). Ott ment vissza a saját. És az övébe ment amit utesótól elhoztam. Az lenne a kérdés hogy az akksi károsodott -e mert kevés volt a wasser, ill hogy ez a 20 Km-nyi töltés elég volt e. Amúgy az akksi egy 55 Ah vmi magyar cucc 2,5 éves.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés!

Egyik cimbimnek van egy Z16XE motorú caravánja amit használtan vett. Ebbe egy 55Ah-s vmi black flash akksi volt ami sajnos kimúlt. Mivel unokatesónak volt egy akksia, amiről kiderült hogy semmi baja csak ő volt a hülye, gondoltam nekiadom havernak. Nah most mielőtt neki adtam kitekertem a záródugókat, hát a wasser egyik cellában sem lepte el a lemezeket. Pótóltam a hiányt deszt vízzel majd beszereltem a sajátba. Amit az akksi 1,5 hónap állás (közben terhelővilla, ohne töltés) simán indított. Majd ezzel az akksival kimentem haverhoz (tőlünk 20 km re lakik). Ott ment vissza a saját. És az övébe ment amit utesótól elhoztam. Az lenne a kérdés hogy az akksi károsodott -e mert kevés volt a wasser, ill hogy ez a 20 Km-nyi töltés elég volt e. Amúgy az akksi egy 55 Ah vmi magyar cucc 2,5 éves.

A lemezek azon része, amik nem álltak a vízben, már jó eséllyel elszulfátosodtak, mivel nem a másfél hónap alatt párolgott ki a víz, hanem inkább a 2,5 év alatt. Amennyi nem volt a lemezekből folyadék alatt, százalékosan annyival alacsonyabb most az akku kapacitása, de amúgy nem zavarnak semmit, mintha ott sem lennének. A 20km-nyi töltés kérdést komolyan gondoltad? Úgyse lényeges ez a 20km, az ő autójában fog üzemelni, annak az autónak kell rendben tartania a töltöttséget. Szóval használhatja nyugodtan, az akku élettartama szinte biztosan rövidebb lesz, mint ha mindig lett volna benne elég folyadék, de most ha azt mondjuk, hogy károsodott, akkor venne egy másikat, ezt meg szemétbe dobná?

Link to comment
Megosztás:

A lemezek azon része, amik nem álltak a vízben, már jó eséllyel elszulfátosodtak, mivel nem a másfél hónap alatt párolgott ki a víz, hanem inkább a 2,5 év alatt. Amennyi nem volt a lemezekből folyadék alatt, százalékosan annyival alacsonyabb most az akku kapacitása, de amúgy nem zavarnak semmit, mintha ott sem lennének. A 20km-nyi töltés kérdést komolyan gondoltad? Úgyse lényeges ez a 20km, az ő autójában fog üzemelni, annak az autónak kell rendben tartania a töltöttséget. Szóval használhatja nyugodtan, az akku élettartama szinte biztosan rövidebb lesz, mint ha mindig lett volna benne elég folyadék, de most ha azt mondjuk, hogy károsodott, akkor venne egy másikat, ezt meg szemétbe dobná?

Nem hiszem mert ez az akksi kérdés felém azért lett mert nem tud újat venni mert most nem telik rá. Szóval ha indít akkor tuti hogy ez marad, ha meg nem akkor is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem mostani, hanem kb. 1 hónappal ezelőtti problémám. A kérdésem az lenne, hogy a korábbi nagy hidegben (-10 C) beálltam 1 éjszakára egy garázsba (akku töltés miatt), ahol szintén hideg volt (kb. 0 C) és másnap reggel az automata ablakok nem mozdultak, csak azután, hogy jöttek a plusszok. Gondolom befagyott. Ez a garázs miatt, hogy az ott lévő pára ráfagyott az emelőszerkezetre?

Kint a csillagos ég alatt a mostani mínuszokban is lehet ilyenre számítani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok Hozzátok, akkor most kivenni az akksit a helyéről és ezzel megszakítva minden elektromos kapcsolatot az autóval , vagy benne hagyni és úgy tölteni ?

Kérlek adjatok tanácsot melyik , miért jobb, szebb, okosabb ....?

Köszi szépen.

Széles Utat , gumifákat!

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kérdéssel fordulok Hozzátok, akkor most kivenni az akksit a helyéről és ezzel megszakítva minden elektromos kapcsolatot az autóval , vagy benne hagyni és úgy tölteni ?

Alapvetően: ha nem tudod, hogy mi történt az akkuval, de nem csinál semmit a verda, akkor levenni a negatív sarut és úgy tölteni, mert lehet szakadt belül az akku, lehet rossz az érintkezés az akku kivezetés és a kábalsaruk között, és ha a kábelsarura csípteted a töltőt, az meg megnyomja a feszültséget, akkor ezzel ki tudsz nyírni néhány elektronikát. Bár ezek az "akkuhibák" műszerrel kimutathatóak, szóval ekkor meg felesleges rögtön a töltővel próbálkozni. (Tényleg, miért nem vesz minden autós a piacon 1000Ft-ért egy kéziműszert? Csomó autós mérésre megfelelő és meglepően pontosak is.) Kivenni a helyéről teljesen felesleges. Ha viszont tudod, hogy azért merült le az akkud, mert rajtahagytad a világítást vagy nem töltött a generátor vagy egyéb ilyesmi okból, akkor nyugodtan lehet tölteni rajtalevő vezetékezéssel is, ilyenkor az akku nem engedi a feszültséget felszaladni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok Hozzátok, akkor most kivenni az akksit a helyéről és ezzel megszakítva minden elektromos kapcsolatot az autóval , vagy benne hagyni és úgy tölteni ?

Kérlek adjatok tanácsot melyik , miért jobb, szebb, okosabb ....?

Köszi szépen.

Széles Utat , gumifákat!

:rolleyes:

Na, ezen rágd át magad! :D

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően: ha nem tudod, hogy mi történt az akkuval, de nem csinál semmit a verda, akkor levenni a negatív sarut és úgy tölteni, mert lehet szakadt belül az akku, lehet rossz az érintkezés az akku kivezetés és a kábalsaruk között, és ha a kábelsarura csípteted a töltőt, az meg megnyomja a feszültséget, akkor ezzel ki tudsz nyírni néhány elektronikát. Bár ezek az "akkuhibák" műszerrel kimutathatóak, szóval ekkor meg felesleges rögtön a töltővel próbálkozni. (Tényleg, miért nem vesz minden autós a piacon 1000Ft-ért egy kéziműszert? Csomó autós mérésre megfelelő és meglepően pontosak is.) Kivenni a helyéről teljesen felesleges. Ha viszont tudod, hogy azért merült le az akkud, mert rajtahagytad a világítást vagy nem töltött a generátor vagy egyéb ilyesmi okból, akkor nyugodtan lehet tölteni rajtalevő vezetékezéssel is, ilyenkor az akku nem engedi a feszültséget felszaladni.

Köszönöm

Alapvetően nincs baja, de a ma reggeli -16 fok itt egy kicsit megviselte szerintem, bár indult.

Szeretnék rátölteni,de nem tudom melyikkel csinálok rosszabbat , ha hagyom így vagy ha egy automata "csepp"töltővel megtámogatom.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően nincs baja, de a ma reggeli -16 fok itt egy kicsit megviselte szerintem, bár indult.

Szeretnék rátölteni,de nem tudom melyikkel csinálok rosszabbat , ha hagyom így vagy ha egy automata "csepp"töltővel megtámogatom.

Rátölthetsz, attól nem lesz baja, de inkább az autó töltését kellene ellenőrizni - beleértve a vezetékezéseket is. Terheléses vizsgálatot kell csinálni, tehát fényszórókat, hátsóablakfűtést, fűtőventilátort bekapcsolni és úgy mérni a feszültséget az akkun. Egy rendes töltésű autóban az akkut sosem kell kívülről tölteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel-kéréssel fordulok Hozzátok, ami a következő lenne...

Van egy G Astrám, 1.4-es 90 Le-s 66 kW-os kivitel, nem Twinportos 2004-es gyártmány. Nem tudtok műhelyeket ahol tempomatot lehetne rakatni bele? Elvileg lehet bele tenni, forgalmi most épp nincs nálam..... úgyhogy a számát nem tudom... Z14XE TALÁN..... de ez nem százas.

Tehát a kérdés az lenne, ki-hol és kb. mennyiért tenne bele tempomatot, anyaggal, munkadíjjal. Indexkar cseréstül....

Ha valaki tud ilyen műhelyről dobjon egy mail-t!

Előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdéssel-kéréssel fordulok Hozzátok, ami a következő lenne...

Van egy G Astrám, 1.4-es 90 Le-s 66 kW-os kivitel, nem Twinportos 2004-es gyártmány. Nem tudtok műhelyeket ahol tempomatot lehetne rakatni bele? Elvileg lehet bele tenni, forgalmi most épp nincs nálam..... úgyhogy a számát nem tudom... Z14XE TALÁN..... de ez nem százas.

Tehát a kérdés az lenne, ki-hol és kb. mennyiért tenne bele tempomatot, anyaggal, munkadíjjal. Indexkar cseréstül....

Ha valaki tud ilyen műhelyről dobjon egy mail-t!

Előre is köszönöm!

Üdv.

volt már párszor erről is szó!

Dobj egy PÜ-t wessznek, mostanában szerelt párat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Kumabushi!

Véletlenül nem ilyen LED (T5F/BAX foglalatú) kéne/kellett volna a projecthez :D

Monnyuk emberibb áron. :rolleyes:

foglalat szerint okés ránézésre ez is, csak drágább, de 3 irányba szórja a fényt vagy mi :P

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

DUDA ügyben

van egy 2 állású kapcsolóm, azzal választom ki a normál dudát, vagy a légkürtöt.

és a kormányról működik rendesen mind a 2

szeretnék 3. kürtöt, különállót

na most, 3 állású kapcsolót nem találtam, csak olyat ami középen kikapcsol (on-off-on)

de nekem mindhárom állás kell

találtam viszont tolókapcsolót, de ott meg mindig az egymás melletti érintkezők érvényesülnek

mondjuk ha 4 állásúról bezsélek, és direktbe kötöm a bejövő vezetéket a 2. és 4. érintkezőnél, akkor mondjuk igaz hogy 2 állás ugyan az lesz, de lenne 3 állás

elméletileg....

kapcsol__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

B-terv:

a 3. kürt külön lenne, és pl. külön nyomógombbal vagy taposó-val menne, nem pedig a kormányról

unas_856301.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.