Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

DUDA ügyben

van egy 2 állású kapcsolóm, azzal választom ki a normál dudát, vagy a légkürtöt.

és a kormányról működik rendesen mind a 2

szeretnék 3. kürtöt, különállót

na most, 3 állású kapcsolót nem találtam, csak olyat ami középen kikapcsol (on-off-on)

de nekem mindhárom állás kell

találtam viszont tolókapcsolót, de ott meg mindig az egymás melletti érintkezők érvényesülnek

mondjuk ha 4 állásúról bezsélek, és direktbe kötöm a bejövő vezetéket a 2. és 4. érintkezőnél, akkor mondjuk igaz hogy 2 állás ugyan az lesz, de lenne 3 állás

elméletileg....

[ig]http://kepfeltoltes.hu/100128/kapcsol__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezzel az a gond, hogy ha a kapcsolót el kezded tolni, akkor 1. 2. 2. 3. áramkörök mennének. Létezik olyan tekerős kapcsoló, aminek három kimenete van és mindig ugyanaz a közös.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Ezzel az a gond, hogy ha a kapcsolót el kezded tolni, akkor 1. 2. 2. 3. áramkörök mennének. Létezik olyan tekerős kapcsoló, aminek három kimenete van és mindig ugyanaz a közös.

na az se lenne rossz, csak már téglalap alakúra van vágva :D

keresek akkor ilyet valahol....

szerk: SEMMI, ha esetleg tudsz ilyen helyet ahol kapni, szólsz?

csak ne a gázpedálhoz kösd a taposót, vagy a helyett nyomd :rolleyes:

egyszerűbb, ha hozzákötöd a gyújtáshoz

ja, mondjuk helye se a kürtnek (40cm) se a pedálnak nem lenne

Link to comment
Megosztás:

akksit tölthetem teszkós akksitöltővel? mire kell figyelni? Meddig hagyjam rajta?

Töltheted. De jó lenne, ha vennél mellé egy egyszerű univerzális műszert is (lehet az is teszkóból :rolleyes: ), és addig töltenéd, amíg a feszültség felmegy 14,2-14,5V közé. Mire a 14V-ot eléri, az lemerült akkunál sokáig tart, de utána már viszonylag gyorsan megy felfelé, fél órán belül elérheti 14V-ról a 14,5-öt. Ezek a töltők nem szoktak nagy áramúak lenni, szóval ha rajta marad 1-2 órát pluszban, attól nem lesz baja az akkunak, picit pezsegni fog a sav a vízbontás miatt, ezért ne zárt helyen töltsd, mert ami kijön belőle az csúnyát tud robbanni ha kap egy szikrát.

Link to comment
Megosztás:

Töltheted. De jó lenne, ha vennél mellé egy egyszerű univerzális műszert is (lehet az is teszkóból :rolleyes: ), és addig töltenéd, amíg a feszültség felmegy 14,2-14,5V közé. Mire a 14V-ot eléri, az lemerült akkunál sokáig tart, de utána már viszonylag gyorsan megy felfelé, fél órán belül elérheti 14V-ról a 14,5-öt. Ezek a töltők nem szoktak nagy áramúak lenni, szóval ha rajta marad 1-2 órát pluszban, attól nem lesz baja az akkunak, picit pezsegni fog a sav a vízbontás miatt, ezért ne zárt helyen töltsd, mert ami kijön belőle az csúnyát tud robbanni ha kap egy szikrát.

Köszi!

Van digit multiméterem Metex M 3800 :D

Akkor kiszedem a kocsiból és az udvaron töltöm a szabadban. Tudom, hogy lehetne a kocsiban is akár a saruk rajtahagyása mellett is , de a kocsit le akarom zárni és magára hagynám a töltőt az akksival.

Nem tom mennyire van most lemerülve, annyira nem gáz szerintem.

Írtam pár napja, hogy a gyári lassan 3éves GM 55AH akksi van benne, a tetején lévő kis átlátszó lyukon benézve nem látni semmilyen színt...

A kocsi pöccre indul a -15fokban is!!!

Mérjek rá kiszerelés után töltés előtt és 14,5 V-ig töltsem úgy hogy néha rámérek?

Ez időben mennyit jelent?Ha mondjuk 12,5V lesz a kezdéskor? Pár órára ott hagyhatom nyugodtan?

Link to comment
Megosztás:

Kiszedés után mérj rá a feszültségére. 12,7V a teljesen teli, 11,9V a szinte teljesen lemerült. Eközött meg lineáris az összefüggés. Tehát ez alapján kb. meg tudod mondani, hogy mennyire van töltve. Legyen mondjuk 75%. Ezután amikor ráteszed a töltőt, akkor mérd le, mekkora árammal kezdi tölteni. A hiányzó kapacitást (ezesetben 14Ah) elosztod a kezdeti árammal (mondjuk legyen 5A), akkor úgy 3 óráig otthagyhatod. De inkább legyen két és fél óra. Utána meg mondjuk negyedóránként mérd a feszültséget.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Van digit multiméterem Metex M 3800 :rolleyes:

Akkor kiszedem a kocsiból és az udvaron töltöm a szabadban. Tudom, hogy lehetne a kocsiban is akár a saruk rajtahagyása mellett is , de a kocsit le akarom zárni és magára hagynám a töltőt az akksival.

Nem tom mennyire van most lemerülve, annyira nem gáz szerintem.

Írtam pár napja, hogy a gyári lassan 3éves GM 55AH akksi van benne, a tetején lévő kis átlátszó lyukon benézve nem látni semmilyen színt...

A kocsi pöccre indul a -15fokban is!!!

Mérjek rá kiszerelés után töltés előtt és 14,5 V-ig töltsem úgy hogy néha rámérek?

Ez időben mennyit jelent?Ha mondjuk 12,5V lesz a kezdéskor? Pár órára ott hagyhatom nyugodtan?

És az nem gáz, hogy kint minuszok repkednek? Azt modntátok, ha jól értettem, hogy minél hidegebb van, annál kisebb a töltöttsége. Namost ha mondjuk -7-ben feltöltöd fullra, aztán bejön hirtelen a plusz, akkor nem lesz túltöltve?

Link to comment
Megosztás:

És az nem gáz, hogy kint minuszok repkednek? Azt modntátok, ha jól értettem, hogy minél hidegebb van, annál kisebb a töltöttsége. Namost ha mondjuk -7-ben feltöltöd fullra, aztán bejön hirtelen a plusz, akkor nem lesz túltöltve?

szerintem ennek semmi köze nincs hozzá..., nem hiszem hogy befolyásolná ez

ráadásul még nem lesznek +fokok jó ideig....

-20-at mondanak az egyik éjszakára, asszony most mondta :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

És az nem gáz, hogy kint minuszok repkednek? Azt modntátok, ha jól értettem, hogy minél hidegebb van, annál kisebb a töltöttsége. Namost ha mondjuk -7-ben feltöltöd fullra, aztán bejön hirtelen a plusz, akkor nem lesz túltöltve?

Én mindig a hidegbe töltöttem mikor régen lemerült. Kapacitás 1/10 ével 10 órát jó a 10 óra nem mindig 10 volt volt hogy csak 5 de volt hogy 11

én az 55 ös akksira 5 ampert szoktam beállitani. Deszt vizet mindig magas szinten tartom mert ha pezseg akkor az fogy a legjobban. Azt meg fentebb megtanultam hogy ha szabadon van a cella akkor az az akksi romlik!!

Link to comment
Megosztás:

potyo!

egyenlőre nem töltöttem, csak méricskéltem

szóval:

11,9V - nem beindítva a kocsit, csak magában rámérve (erre mondtad, hogy ez a szinte teljesen lemerült kategória) egyébként simán indít

14,68V - alapjáraton mindenféle terhelés nélkül

14,4V - alapjáraton+ablakfűtés+klíma+tompított vil.+zene+ventillátor 2-es fokozat (tehát rendesen leterhelve) ez szerintem elég jó

ebből nekem az jön le, hogy a töltéssel-generátorral nincsen baj, egyszerűen a rövid távok miatt amit megyek vele nem tudja rendesen feltölteni

Amit beszéltünk töltést akkor érdemes megjátszanom szerinted?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

potyo!

egyenlőre nem töltöttem, csak méricskéltem

szóval:

11,9V - nem beindítva a kocsit, csak magában rámérve (erre mondtad, hogy ez a szinte teljesen lemerült kategória) egyébként simán indít

14,68V - alapjáraton mindenféle terhelés nélkül

14,4V - alapjáraton+ablakfűtés+klíma+tompított vil.+zene+ventillátor 2-es fokozat (tehát rendesen leterhelve) ez szerintem elég jó

ebből nekem az jön le, hogy a töltéssel-generátorral nincsen baj, egyszerűen a rövid távok miatt amit megyek vele nem tudja rendesen feltölteni

Amit beszéltünk töltést akkor érdemes megjátszanom szerinted?

köszi!

Igen, ez nagyon úgy néz ki, hogy a rövid távok miatt van. Érdemes megcsinálnod a töltést és ha ezután is csak rövid távokon használod, akkor havonta egyszer nem árt ezt a töltést megcsinálni, ha akarod, hogy az akku hosszú életű legyen.

Hidegtől meg nem kell félni, hidegben az akku nem adja le a névleges indítóáramát és a névleges kapacitását. De ettől még fel lehet tölteni nyugodtan. Túltöltve akkor van, ha már az összes anyag, ami a kémiai reakcióban részt tud venni, már részt is vett benne. Ez meg nem hőmérsékletfüggő.

Link to comment
Megosztás:

No hétvégén felkerült a vonyóhorog. Carmax helyett végül is bosal lett, mert nem került (sokkal) többe. A felszerelés simán ment, elő van "pontozva" a csavarok helye a csomitartóvan, kúpos fúró szépen tette a dolgát. A rossz hír, hogy hátsó lököst le kell szedni, ehhez lámpákat. Igazából nem tart sokáig, de legalább tényleg csak a horog látszik ki, szóval megéri. :rolleyes: A lökhárítót sem kell bántani, farigcsálni.

Az elektromos része sem volt nagy kunszt, ellenben (az előzetes híresztelésekkel) nem volt benne a vonóhorog kábelkorbácsa a csomagtartóban (nem hiába ez már cl2), így ment minden bal oldalra. Behúzni bárhol a hátsó falon, ahol szimpatikus be lehet, szépen elfér a többi kábel mellett.

A pilótafülkébe, műszerfal ki, csatija ki. A multitimer csatijához érdekes hozzáférni, én leszedtem a biztitartót (egyébként a TIS-ben mutatokkal ellentettben tök más helyen van, a biztosítékdobozra rája van applikálva), így több helyem volt, fölül kihúztam a csatit és már lehetett is széjjelszedni. A lényeg, hogy a műszerfal 7. csatiját a multitimer 23-asával összecsombékoltam. A műszerfalba kell egy db 1,1W-os izzó, de olyat nem kaptam, lett bele 1,2W, ezzel nem lőnek nyulat gondolom (hivatalosan, ha szétszedés előtt akartok venni, akkor 1,1 W 12 V műszerfal izzót kell kérni. Szép fekete, az 1,1 W-os meg narancssárga). Összeszerelés és már működött is. Nem kellett plusz relé meg biztosíték sem.

No, ennyi volt, de többet téli autót nem veszek. :D

Link to comment
Megosztás:

Akksi töltögetéshez.

Mivel hetente 5-6x 10 km-eket megyek naponta, meg max. 1x 150 km-et azz akkumat néha feltölteném. Rádaásul nekem dízel a gépem, így kell forgatni rendesen.

Sárgabetűs, Pesten most ássák a 4-es számút, Áruházban nézegetem a töltőket. 3000 Ft körül találtam is, de rá volt írva hogy max. 45 ah asszem. Namármost az én akkum ettől több. Gondolom akkor nekem az a töltő nem megfelelő......

A következő lépcső 7500 ft, ami már elég sok AH-ig jó.......

VAgy mi a lapján vegyek töltőt?

HELP

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz neked az a 45Ah feliratú is. Akkutöltőt egyébként sem kapacitással jellemzünk, hanem töltőárammal. A töltőre írt kapacitás az elég kevés jelentőséggel bír.

De ha azt a 10km távokat egyhuzamban teszed meg, és ha akár kéthetente megteszed azt a 150km-t, akkor neked teljesen felesleges a töltő, mivel ennyi idő alatt az autó visszatölti az indításkor kivett energiát - feltéve, hogy rendben van a töltés.

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz neked az a 45Ah feliratú is. Akkutöltőt egyébként sem kapacitással jellemzünk, hanem töltőárammal. A töltőre írt kapacitás az elég kevés jelentőséggel bír.

De ha azt a 10km távokat egyhuzamban teszed meg, és ha akár kéthetente megteszed azt a 150km-t, akkor neked teljesen felesleges a töltő, mivel ennyi idő alatt az autó visszatölti az indításkor kivett energiát - feltéve, hogy rendben van a töltés.

ohohohhoóóó!

Akkor nekem is felesleges a töltés, nem igaz? A töltésem rendben van, ezt kiveséztük...

Én 12,5km-t megyek vele egyhuzamban egy nap 2x (otthon-meló, majd meló-otthon) 2 napon át, aztán vagy jön 1-2 rövidebb táv, vagy épp áll 2 napot, de utána megint jön a fent leírt utazás.

Főleg melóba használom, és a beosztásom ilyen 4 műszakos 2nap meló-2 nap pihi rendszerű.

Szóval ez így nem rossz, ugye?Akkor kihagyhatom a töltést?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.