Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy lehet a váltógombot leszedni? Egy másikat szeretnék a helyére.

Még mielőtt szétbarmolnám kérdezek.... :lol:

Köszi

ha nem jön bea tekergetés le kell vágni fűrészlappal vagy snicerrel.miután eltűnt a markolat van alatta egy műanyagaz alattvan a fém csonk

a rüki gombja ez alámegy be ezt ne vágd szét

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Van egy G-s Astrám és van fent a kijelző középen ami az időt,hőmérsékletet és a dátumot mutatja. Kérdésem az lenne hogy kilehet olyanra cserélni ami mutatja az aktuális fogyasztást vagy a üzemanyag mennyiséget esetleg mennyi km-re elég a benzin. Ha esetleg nem azt cserélném hanem külön kijelző esetleg. Lehetséges?

Tehát valami ilyen megoldás érdekelne engem.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Van egy G-s Astrám és van fent a kijelző középen ami az időt,hőmérsékletet és a dátumot mutatja. Kérdésem az lenne hogy kilehet olyanra cserélni ami mutatja az aktuális fogyasztást vagy a üzemanyag mennyiséget esetleg mennyi km-re elég a benzin. Ha esetleg nem azt cserélném hanem külön kijelző esetleg. Lehetséges?

Tehát valami ilyen megoldás érdekelne engem.

Válaszokat előre is köszönöm!

Nekem ez végre lett hajtva.igen lehet.Vettem bele fedélzetis kijelzőt (a csoki is kell),a csokit át kellett vezetékelni,kellett a hozzávaló ablaktörlő kapcsoló(vezetékelni).A legfontosabb:kelltt vezeték a conuterből is.Ezután hozzá kell programozni a kijelzőt az autóhoz(tech2)

Ha nem vagy műszaki zseni fordulj szakihoz, nekem ment.Kell hozza mind a két kijelzőnek a kötési rajza,hogy a csokikat át tudd kötni.Acomputer bekötéshez és a programozáshoz én segítséget kértem.

Link to comment
Megosztás:

...de ez még mind nem elég, mert még kellenek érzékelők a check controlhoz is, ami a hűtőfolyadék szintet, az ablakmosófolyadék-szintet, motorolaj szintet, fékbetét vastagságát, stb. mérik, mert ezeket a motorvezérlő alapból nem tudja. Szóval a gyári BC teljeskörő belefaragása lehetséges ugyan, de szvsz nem igazán éri meg, alternatívának meg én is csak Opel16V cartárs megoldását javaslom, amiről infót a www.bcweb.hu oldalon találsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nincs az autómban a hátsó üléseken fejtámla, miből áll ezek beszerelése: nem találom a helyüket sem. Ki kell cserélni a hátsó ülés támlákat is? Mennyibe kerülhet egy ilyen mulatság? Lehet, hogy bontóból olcsóbb megvenni ülésestől?

Köszi a véleményeket, sziasztok

Link to comment
Megosztás:

...de ez még mind nem elég, mert még kellenek érzékelők a check controlhoz is, ami a hűtőfolyadék szintet, az ablakmosófolyadék-szintet, motorolaj szintet, fékbetét vastagságát, stb. mérik, mert ezeket a motorvezérlő alapból nem tudja. Szóval a gyári BC teljeskörő belefaragása lehetséges ugyan, de szvsz nem igazán éri meg, alternatívának meg én is csak Opel16V cartárs megoldását javaslom, amiről infót a www.bcweb.hu oldalon találsz.

Nekem a check control nincs benne csak a fedélzeti indításnál jóváhagysz minden checket és onnantól működik a fedélzeti rendesen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Én tegnap regiztem be ide,mert hasznosnak vélem ezt az oldalt!

Problémám a következő: 2001-es évjáratu a gépem,2007ezer van benne.Kanyarodásnál, vagy pirosnál amikor kinyomom a kuplungot akkor leáll a motor,ugy mintha simán leállítanám!Már többször csinált ilyent és nem jövök rá mitöl van!Vagy ha éppen nem áll le akkor 500-ra leesik a fordulat és ott dadog! Kipucoltam a levegőrendszert,AGR szelepet lezártam,újak a gyertyák és a gyujtótrafóm is! (A "poénos" az az egészben hogy néha csinálja néha nem!) Menet közben tökéletes a vas! Még alapjárati motorra gondolok de egyenlőre nem volt időm megkeresni hogy hol van!

Tudna valaki nekem segíteni? Előre is köszönöm! További elakadásmentes napot! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Én tegnap regiztem be ide,mert hasznosnak vélem ezt az oldalt!

Problémám a következő: 2001-es évjáratu a gépem,2007ezer van benne.Kanyarodásnál, vagy pirosnál amikor kinyomom a kuplungot akkor leáll a motor,ugy mintha simán leállítanám!Már többször csinált ilyent és nem jövök rá mitöl van!Vagy ha éppen nem áll le akkor 500-ra leesik a fordulat és ott dadog! Kipucoltam a levegőrendszert,AGR szelepet lezártam,újak a gyertyák és a gyujtótrafóm is! (A "poénos" az az egészben hogy néha csinálja néha nem!) Menet közben tökéletes a vas! Még alapjárati motorra gondolok de egyenlőre nem volt időm megkeresni hogy hol van!

Tudna valaki nekem segíteni? Előre is köszönöm! További elakadásmentes napot! :lol:

Mennyíííííí? :( :D

Motorkód sokat lendítene a dolgon.

A modik legyenek szívesek átpaterolni a hsz-eket a helyükre! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A hűtő ventilátoraim (klima) állandóan mennek. Ha a termosztát melletti jeladóról lehúzom a csatlakozót még nagyobb fordulaton megy.

Állítólag van még egy hőpatron valahol, és az lesz a rossz. Az alkatrész boltba azt mondták hogy fogalmuk sincs róla hogy van e-olyan, vigyem szervizbe!

Ha lehet kicserélném én, de nem tudom hogy van e, és hogyha van, hol?

17 dtl

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy két-ködlámpás vil.kapcsolót a gépembe, ezt szeretném beszerel(tet)ni. Jelenleg az egyetlen ködlámpa kapcsolóra van kötve az első és a hátsó is, tudtommal relézve.

Nos. Ma beszéltem azzal a szervizzel, ahol anno az első ködöst beszerelték és azt mondták, hogy több órás meló, csomó szereléssel, multitimert, még egy relét, meg sok minden mást is emlegettek. Szerintetek szopatnak, vagy tényleg ennyire bonyolult a dolog? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy két-ködlámpás vil.kapcsolót a gépembe, ezt szeretném beszerel(tet)ni. Jelenleg az egyetlen ködlámpa kapcsolóra van kötve az első és a hátsó is, tudtommal relézve.

Nos. Ma beszéltem azzal a szervizzel, ahol anno az első ködöst beszerelték és azt mondták, hogy több órás meló, csomó szereléssel, multitimert, még egy relét, meg sok minden mást is emlegettek. Szerintetek szopatnak, vagy tényleg ennyire bonyolult a dolog? :lol:

szerintem is szopatnak

Link to comment
Megosztás:

Márminthogy,gyárit vennél bele vagy utólag akarsz belerakni valamilyet?

Sok cég foglalkozik ilyesmivel:google

Van tesó gazdaságos is.

Amúgy meg jön már a jó idő! :lol:

Ja jön a jó idő,tavaly tél óta keresek,amióta kiderült,hogy full benne van a gyári vezetékelés,már a gyári kapcsolók is megvannak,beraktam a biztiket és lőn világosság.De a holdról sem tudok keríteni két fűthető ülést.Szóval jön a jó idő! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja jön a jó idő,tavaly tél óta keresek,amióta kiderült,hogy full benne van a gyári vezetékelés,már a gyári kapcsolók is megvannak,beraktam a biztiket és lőn világosság.De a holdról sem tudok keríteni két fűthető ülést.Szóval jön a jó idő! :lol:

Szóval akkor 2 db gyári fűtött első ülésre van szükséged.Hát ez tényleg

nehéz eset.Ráadásul gondolom jó lenne,ha a kárpitja is stimmelne.

Szerintem hagyd a csudába.Ha annyira fontos vegyél bele egy ilyen füthető ülésmelegítőt.

Link to comment
Megosztás:

...vagy esetleg még a legegyszerűbb megoldás ha beépíttetsz mondjuk egy ilyet a saját ülésedbe. Így a kárpit is megmarad, és még az ár sem olyan vészes két ülésre nézve, sőt talán még valamennyit alkudni is tudsz mivel neked elő van készítve a kábelezés és nem kellenek a kapcsolók sem. Esetleg magad is megpróbálkozhatsz a beszereléssel ha vannak kárpitos ismereteid (szét kell bontani a gyári ülést)

Link to comment
Megosztás:

...vagy esetleg még a legegyszerűbb megoldás ha beépíttetsz mondjuk egy ilyet a saját ülésedbe. Így a kárpit is megmarad, és még az ár sem olyan vészes két ülésre nézve, sőt talán még valamennyit alkudni is tudsz mivel neked elő van készítve a kábelezés és nem kellenek a kapcsolók sem. Esetleg magad is megpróbálkozhatsz a beszereléssel ha vannak kárpitos ismereteid (szét kell bontani a gyári ülést)

Rákerestem a vaterán, ez közel ugyanannak tűnik, (úgy nézem, tök ugyanaz), FÉLÁRON! Így már jutányosnak tűnik....:

http://www.vatera.hu/ulesfutes_gyari_minos..._163600944.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.