Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Immobilizer-rel kapcsolatban egy kicsit tájékozatlan vagyok és bennetek bízom:

teljes zárzettet kell cserélni a kocsin (mert valami paraszt feltörte) és a szervíz most "security" kódot kér tőlem, ami persze nincs meg mert használtan vettem a kocsit. Mondták, hogy nem baj, mert 8000 ft-ért le lehet kérdezni a gyártótól. Azt nem értem, hogy ha az összes zárat kicserélik, akkor minek a régi security-kód? Vagy a vezérlő egység "átállításához" kellhet?

Ha valaki ért hozzá, akkor megköszönöm a hozzászólást!

Szép estét mindenkinek!

Peti

Azért nem semmi, hogy 8000Ft-ért hajlandóak néhányat kattintani...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Immobilizer-rel kapcsolatban egy kicsit tájékozatlan vagyok és bennetek bízom:

teljes zárzettet kell cserélni a kocsin (mert valami paraszt feltörte) és a szervíz most "security" kódot kér tőlem, ami persze nincs meg mert használtan vettem a kocsit. Mondták, hogy nem baj, mert 8000 ft-ért le lehet kérdezni a gyártótól. Azt nem értem, hogy ha az összes zárat kicserélik, akkor minek a régi security-kód? Vagy a vezérlő egység "átállításához" kellhet?

Ha valaki ért hozzá, akkor megköszönöm a hozzászólást!

Szép estét mindenkinek!

Peti

nem igazán értem, hogy mechanikus problémához mit kell kotorgálni az immon. A kulcsokból minden átrakható az új kulcsokba, de ettől függetlenül valamikor egyszer úgyis kell majd a kód, nem árt ha a birtokodban van. Külföldön még kellemetlenebb a hiánya

Link to comment
Megosztás:

HI-FI kérdés:

erősítő+mélyládát szeretnék beszerelni, a kérdés az lenne, hogy az erősítő +tápkábelét hol tudom behúzni az akksitól a csomagtartóig?

Főleg a tűzfalon való átfűzés érdekelne, de aztán onnan hogyan tovább is kérdéses....

Ha sikerül is valahol, áttuszkolnom a kábelt, akkor azt hol találom meg? A műszerfalat nagyon le kell hozzá bontani? Esetleg a kesztyűtartó felől van esélyem rá?

A küszöb alatt elvezetem hátra, az már utána menni fog gondolom... :lol:

A másik, hogy a fejegységből az RCA kábeleket vihetem -e egy oldalon az erősítő tápkábelével, vagy nem jó ötlet, inkább külön oldalon vezessem el?

Az erősítő testelésére a bal hátsó lámpánál lévő gyári csavart gondoltam, hogy az megfelelő lesz, a kasztnihoz rögzítve.

Köszi előre is a válaszokat!!!

Link to comment
Megosztás:

erősítő+mélyládát szeretnék beszerelni, a kérdés az lenne, hogy az erősítő +tápkábelét hol tudom behúzni az akksitól a csomagtartóig?

Inkább a genetátortól vidd a kábelt, ne az akkutól. Nincs a vezetékezés túl bőre méretezve, és inkább ne essen túl sok feszültség az akku felé. Valamint nem ártana szerintem a testet is kihúzni, szintén a generátortól. Persze attól függ, hány kW-al akarsz zenélni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Inkább a genetátortól vidd a kábelt, ne az akkutól. Nincs a vezetékezés túl bőre méretezve, és inkább ne essen túl sok feszültség az akku felé. Valamint nem ártana szerintem a testet is kihúzni, szintén a generátortól. Persze attól függ, hány kW-al akarsz zenélni. :lol:

egy 222w-os sony xplod 2csatornás erőlködő, meg egy 360W-os Jensen Rocket szubcsőről van szó....

Ez a cucc volt az F astrámban is, csak november óta nem álltam neki, hogy áttegyem a G-be, most eljött az ideje :lol:

Ott akksira volt kötve direktbe, ha nem álló helyzetben hallgattam így sokáig, akkor nem volt soha semmi gond.

2alkalommal feledkeztem meg beindítani a mocit, de akkor majd 1 órán keresztül csapattam a zenét....utána bikázni kellettJellemzően azonban menet közben hallgatom

Link to comment
Megosztás:

egy 222w-os sony xplod 2csatornás erőlködő, meg egy 360W-os Jensen Rocket szubcsőről van szó....

Ez a cucc volt az F astrámban is, csak november óta nem álltam neki, hogy áttegyem a G-be, most eljött az ideje :lol:

Ott akksira volt kötve direktbe, ha nem álló helyzetben hallgattam így sokáig, akkor nem volt soha semmi gond.

2alkalommal feledkeztem meg beindítani a mocit, de akkor majd 1 órán keresztül csapattam a zenét....utána bikázni kellettJellemzően azonban menet közben hallgatom

Nem a lemerítés miatt, hanem az akku élettartamát negatívan befolyásolja minden feszültségesés, mert így az akkun nem lesz meg a 14V. Mondjuk lehet, hogy statisztikai hibahatáron belül lenne a csökkenés az élettartamban, de a mérnöki szememet bántja a dolog.

Ha jól értem, akkor ezeket össze kell adni, tehát úgy 482W plusz veszteségről lenne szó. Ez így magában már 35A, veszteségekkel együtt ez lesz 45-50 körül, persze nem hiszem, hogy állandóan nagy hangerőn használnád. Én azért a generátorról húznám, még lehet, hogy kevesebb vezeték is kell hozzá

Link to comment
Megosztás:

Nem a lemerítés miatt, hanem az akku élettartamát negatívan befolyásolja minden feszültségesés, mert így az akkun nem lesz meg a 14V. Mondjuk lehet, hogy statisztikai hibahatáron belül lenne az eltérés, csak a mérnöki szememet bántja a dolog.

Ha jól értem, akkor ezeket össze kell adni, tehát úgy 482W plusz veszteségről lenne szó. Ez így magában már 35A, veszteségekkel együtt ez lesz 45-50 körül, persze nem hiszem, hogy állandóan nagy hangerőn használnád. Én azért a generátorról húznám, még lehet, hogy kevesebb vezeték is kell hozzá

de általában nagy hangerőn hallgatom :lol:

vezeték hosszával nincs gond, az is megvan hozzá, bár ha a testet is onnan vinném, akkor azt kellene vennem pár métert...

Viszont azt már nem vállalom be, hogy a generátort bizgessem. Ezt általában így szokták csinálni, nem az akksiról húzzák??? :lol:

Akkor inkább elviszem valami autó-hifishez.

Dél-Pesten nem tud valaki ajánlani egy jót?

Link to comment
Megosztás:

Viszont azt már nem vállalom be, hogy a generátort bizgessem. Ezt általában így szokták csinálni, nem az akksiról húzzák??? :lol:

Igényesebb helyen és komolyabb cuccnál nem csak annyit csinálnak, hogy rákötik az akkura, hanem a vezetékezést is rendbeteszik hozzá, vagy pedig a generátorról húzzák. Nem annyira igényes helyen egyszerűen csak az akkura kötik, aztán meg vesznek 90-100Ah akkut meg hasonlókat, mert nem birja a strapát. Nem egy nagy valami a generátorról vinni sem. Testet onnan lehet leszedni, ahol a generátor háza fel van rögzítve a tartójára. Kábelre préselni (én a préselést még át is forrasztanám) egy nyolcas sarut (már persze ha nyolcas csavar fogja a generátort), és egyszerűen befogni a sarut is a csavarral. A plusz oldal meg szintén csavaros kötéssel szokott lenni, csak a változatosság kedvéért hatos csavarral, ott is a már meglévő saru mellé odatenni. Nem bonyolultabb oda sem felfogatni, mint az akkura, inkább csak a hozzáférés nehezebb.

Link to comment
Megosztás:

Igényesebb helyen és komolyabb cuccnál nem csak annyit csinálnak, hogy rákötik az akkura, hanem a vezetékezést is rendbeteszik hozzá, vagy pedig a generátorról húzzák. Nem annyira igényes helyen egyszerűen csak az akkura kötik, aztán meg vesznek 90-100Ah akkut meg hasonlókat, mert nem birja a strapát. Nem egy nagy valami a generátorról vinni sem. Testet onnan lehet leszedni, ahol a generátor háza fel van rögzítve a tartójára. Kábelre préselni (én a préselést még át is forrasztanám) egy nyolcas sarut (már persze ha nyolcas csavar fogja a generátort), és egyszerűen befogni a sarut is a csavarral. A plusz oldal meg szintén csavaros kötéssel szokott lenni, csak a változatosság kedvéért hatos csavarral, ott is a már meglévő saru mellé odatenni. Nem bonyolultabb oda sem felfogatni, mint az akkura, inkább csak a hozzáférés nehezebb.

jól sejtem, hogy így csak akkor tudok zenélni, ha jár a motor is? :lol:

Link to comment
Megosztás:

jól sejtem, hogy így csak akkor tudok zenélni, ha jár a motor is? :lol:

Nem. A generátor és az akku között mindig ott van a fix elektromos kapcsolat, csak ha a generátor csavarjáról húzod az erősítő felé az áramot, akkor járó motornál a generátort az akkuval összekötő vezetéken nem folyik át az erősítő árama, így nem okoz plusz feszültségesést az akku felé. Álló motornál a generátor és az akku közötti vezetéken folyik visszafele az áram és megy tovább a generátortól az erősítőhöz, de ez nem probléma.

Link to comment
Megosztás:

Nem. A generátor és az akku között mindig ott van a fix elektromos kapcsolat, csak ha a generátor csavarjáról húzod az erősítő felé az áramot, akkor járó motornál a generátort az akkuval összekötő vezetéken nem folyik át az erősítő árama, így nem okoz plusz feszültségesést az akku felé. Álló motornál a generátor és az akku közötti vezetéken folyik visszafele az áram és megy tovább a generátortól az erősítőhöz, de ez nem probléma.

értem, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki foglalkozott már hasonlóval... mennyire nehéz kicserélni a belső levegőkeringetés gomb izzóját?

Ki van égve mióta megvettem, de most már jó lenne megjavítani, ha nem bonyi.

Kicsit nehezíti a helyzetet, hogy az előző tulaj utólag szereltette be az elektromos ablakot, és azoknak a vezérlője a fűtéskonzol alá kerültek (ahol normális esetben egy kis rekesz van).

Ebből következik a másik kérdés is, hogy milyen izzó kellene a bele?

Olvastam több helyen, hogy utólag is lehet olyan elektromos ablakot szerelni, aminek a vezérlői az ajtón vannak, mint a gyárinak. Szerintetek át lehet valahogy alakítani az enyémet ilyenre? Néha jól jönne az a rekesz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki foglalkozott már hasonlóval... mennyire nehéz kicserélni a belső levegőkeringetés gomb izzóját?

Ki van égve mióta megvettem, de most már jó lenne megjavítani, ha nem bonyi.

Kicsit nehezíti a helyzetet, hogy az előző tulaj utólag szereltette be az elektromos ablakot, és azoknak a vezérlője a fűtéskonzol alá kerültek (ahol normális esetben egy kis rekesz van).

Ebből következik a másik kérdés is, hogy milyen izzó kellene a bele?

Olvastam több helyen, hogy utólag is lehet olyan elektromos ablakot szerelni, aminek a vezérlői az ajtón vannak, mint a gyárinak. Szerintetek át lehet valahogy alakítani az enyémet ilyenre? Néha jól jönne az a rekesz...

A belső levegő keringtetésnek szerintem LED-je lesz, az meg nemtom hogy égett ki.

Át lehet alakítani az ablakemelőt is, minden megolható. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki foglalkozott már hasonlóval... mennyire nehéz kicserélni a belső levegőkeringetés gomb izzóját?

Ki van égve mióta megvettem, de most már jó lenne megjavítani, ha nem bonyi.

Kicsit nehezíti a helyzetet, hogy az előző tulaj utólag szereltette be az elektromos ablakot, és azoknak a vezérlője a fűtéskonzol alá kerültek (ahol normális esetben egy kis rekesz van).

Ebből következik a másik kérdés is, hogy milyen izzó kellene a bele?

Olvastam több helyen, hogy utólag is lehet olyan elektromos ablakot szerelni, aminek a vezérlői az ajtón vannak, mint a gyárinak. Szerintetek át lehet valahogy alakítani az enyémet ilyenre? Néha jól jönne az a rekesz...

Akkor most olvass még több helyen! :lol: Rengetegszer leírták mindkét kérdésedre a választ. Megnyugtatásul most csak annyit, hogy nem LED, hanem rízsizzó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki foglalkozott már hasonlóval... mennyire nehéz kicserélni a belső levegőkeringetés gomb izzóját?

Ki van égve mióta megvettem, de most már jó lenne megjavítani, ha nem bonyi.

Kicsit nehezíti a helyzetet, hogy az előző tulaj utólag szereltette be az elektromos ablakot, és azoknak a vezérlője a fűtéskonzol alá kerültek (ahol normális esetben egy kis rekesz van).

Ebből következik a másik kérdés is, hogy milyen izzó kellene a bele?

Olvastam több helyen, hogy utólag is lehet olyan elektromos ablakot szerelni, aminek a vezérlői az ajtón vannak, mint a gyárinak. Szerintetek át lehet valahogy alakítani az enyémet ilyenre? Néha jól jönne az a rekesz...

Szia!

ahogy a felettem lévő kolléga írta, rizsizzó. azt kell kicserélned.

Az el ablak vezérlés szerintem csak úgy tudod áttenni az ajtóba, ha kidobod az utángyártott emelőt, és beteszel egy gyárit. szerintem 25 körül simán meg tudod oldani.

s akkor lesz automata ablakod fel - le...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mi a véleményetek a pager-es riasztókról? Van értelme egyáltalán?

P.

Szia!

én szereltem be 1x pageres riasztót.

Értelme? ha a 10.en laksz, akkor pl nézheted az ablakból ha viszik az autód :lol: de ha a szirénázik az autód, mert valaki piszkálja,akkor tudod hogy a tied szirénázik. általában 4 -500 m-t tudnak a pagerek. de típus függő.

Szerintem többet ér, mint egy sima riasztó, ami visíthat nyugodtan, ha te nem hallod, más nem fog foglalkozni vele...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Aki foglalkozott már hasonlóval... mennyire nehéz kicserélni a belső levegőkeringetés gomb izzóját?

Ki van égve mióta megvettem, de most már jó lenne megjavítani, ha nem bonyi.

Kicsit nehezíti a helyzetet, hogy az előző tulaj utólag szereltette be az elektromos ablakot, és azoknak a vezérlője a fűtéskonzol alá kerültek (ahol normális esetben egy kis rekesz van).

Ebből következik a másik kérdés is, hogy milyen izzó kellene a bele?

Olvastam több helyen, hogy utólag is lehet olyan elektromos ablakot szerelni, aminek a vezérlői az ajtón vannak, mint a gyárinak. Szerintetek át lehet valahogy alakítani az enyémet ilyenre? Néha jól jönne az a rekesz...

hogy kiégett volna?.......Egy másik kapcsolóhoz képest, szinte alig világít egész életében, nem lehet, hogy nem is működik? Tudod mikor a szélvédőre állítod a levegőbefújást akkor sem engedi működni (nem kap áramot)

,de ettől függetlenül szerintem bele van forrasztva. Jó múltkor nekem az ülésfűtés kapcsolóban égett ki a kontroll lámpa. ki kellett forrasztani be az újat ........és kész. Ezek a kapcsolók általában csak össze vannak pattintva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.