Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Az a gondom, hogy autótakarításkor a porszívóval letépődött a tetőkárpitom :) . Most meg arra gondoltam leszedem az egészet és újraragasztom valami bőrrel, műbörrel vagy mit tudom én :lol:. Valaki csinált már ilyet? Ha igen szivesen venném ha megosztaná a tapasztalatait.....meg, hogy hol érdemes kárpit anyag után nézni. És persze miféle ragasztóval szokták ezt felragasztani? Itt pest környékén keresgélnék. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a gondom, hogy autótakarításkor a porszívóval letépődött a tetőkárpitom :) . Most meg arra gondoltam leszedem az egészet és újraragasztom valami bőrrel, műbörrel vagy mit tudom én :lol:. Valaki csinált már ilyet? Ha igen szivesen venném ha megosztaná a tapasztalatait.....meg, hogy hol érdemes kárpit anyag után nézni. És persze miféle ragasztóval szokták ezt felragasztani? Itt pest környékén keresgélnék. Köszi

Én gondolásztam ilyenen! A kalaptarót én be is bőröztem azaz ilyen műbőrrel. Valami erős ragasztóval fogattam meg!

De szerintem nem oda való volt biztos lehet venni valami kárpit ragasztót, valami boltban!

Majd ha lesz időm, meg rakom be az elektromos ablakot, akkor az oldalsó kárpitokat akarom áthúzni vagy huzatni!

Anyagom van hozzá! Üléseket is átakartam csak jó drágán csinálták volna meg még úgy is, hogy viszem az anyagot!

Majd rakok be fényképet a kalaptartóról valamikor, mert még csinálnom kell róla képet!

http://kepfeltoltes.hu/view/100311/v_lt_zs...ltoltes.hu_.jpg

Ezt pl anyu varrta!

Link to comment
Megosztás:

hátsó ajtóba szeretnék hangszórót rakni, utánna olvastam kicsit, elvileg 13-as kell bele, már csak azt nem tudom, hogy milyen színű kábelt kell keresnem, hogy rákössem. vki esetleg súg nekem egy színt?

jobb és baloldalt ugyanolyan színűt kell keresni? ha jól olvastam, akkor classicba csak b oszlopig van húzva :lol:

Link to comment
Megosztás:

hátsó ajtóba szeretnék hangszórót rakni, utánna olvastam kicsit, elvileg 13-as kell bele, már csak azt nem tudom, hogy milyen színű kábelt kell keresnem, hogy rákössem. vki esetleg súg nekem egy színt?

jobb és baloldalt ugyanolyan színűt kell keresni? ha jól olvastam, akkor classicba csak b oszlopig van húzva :lol:

Baloldal zöld+zöldbarna

Jobb oldal fehér+fehérbarna

Az ajtóba benne van a gyári csati (ha jól emlékszek)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén leszedtem a burkolatot a pedálok fölött mert a kupalungpedálom nyikorgott. Rájöttem, hogy nem is a pedál hanem egy kapcsoló rugója nyikorgott. Megörültem hogy van esélyem a tempomatra mert még a fékpedálnál is 4 vezetékes kapcsoló van. Viszont amikor szétszedtem a kormányburkolatot nem találtam plusz vezetéket az indexkarnál.

Összesen 6 vezeték megy a karra és lógó vezeték sehol sincsen.

Valahogy bele lehet tenni így a tempomatot 2003 17ydt astra caravan-ba?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén leszedtem a burkolatot a pedálok fölött mert a kupalungpedálom nyikorgott. Rájöttem, hogy nem is a pedál hanem egy kapcsoló rugója nyikorgott. Megörültem hogy van esélyem a tempomatra mert még a fékpedálnál is 4 vezetékes kapcsoló van. Viszont amikor szétszedtem a kormányburkolatot nem találtam plusz vezetéket az indexkarnál.

Összesen 6 vezeték megy a karra és lógó vezeték sehol sincsen.

Valahogy bele lehet tenni így a tempomatot 2003 17ydt astra caravan-ba?

Nekem is 2003as Y17DT-m van és abba MINDEN benne volt Értsd: tempomatos indexkar vétele után csak fel kellett ismertetni szoftverrel és kész. Gyanús a tied, hogy minden benne van! IMÁDOM a tempomatot, érdemes keresgetned :) Tuti, h nincs lógó vezeték? már egy éve csináltam, úgyhogy nem emléxem biztosan, de egy 2 vagy 4 vezetékes csokinak kell ott lenni, amit a tempomatos karra kell ráhúzni. A kocsid szvsz erősen tempomatelőkészítés-gyanús :D

PS.: az enyém is caravan ;) Nem olaszból van a tied?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 2003as Y17DT-m van és abba MINDEN benne volt Értsd: tempomatos indexkar vétele után csak fel kellett ismertetni szoftverrel és kész. Gyanús a tied, hogy minden benne van! IMÁDOM a tempomatot, érdemes keresgetned :) Tuti, h nincs lógó vezeték? már egy éve csináltam, úgyhogy nem emléxem biztosan, de egy 2 vagy 4 vezetékes csokinak kell ott lenni, amit a tempomatos karra kell ráhúzni. A kocsid szvsz erősen tempomatelőkészítés-gyanús :D

PS.: az enyém is caravan ;) Nem olaszból van a tied?

Nekem is gyanús, hogy az két kapcsoló ott van de a kormánynál meg semmi.

Nem láttam lógó vezetéket, de lehet, hogy hétvégén megint szétkapom. Örülnék ha meglenne az a kanóc, különben a kocsi magyarországi nem behozott.

Miskolc környékén volna esetleg egy kolega aki megtekintené?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén leszedtem a burkolatot a pedálok fölött mert a kupalungpedálom nyikorgott. Rájöttem, hogy nem is a pedál hanem egy kapcsoló rugója nyikorgott. Megörültem hogy van esélyem a tempomatra mert még a fékpedálnál is 4 vezetékes kapcsoló van. Viszont amikor szétszedtem a kormányburkolatot nem találtam plusz vezetéket az indexkarnál.

Összesen 6 vezeték megy a karra és lógó vezeték sehol sincsen.

Valahogy bele lehet tenni így a tempomatot 2003 17ydt astra caravan-ba?

Köszi

Dieselben alapból van kuplung kapcsoló, vezérlőegységtől kell vezetékezni, programozni és már műxik is a tempomat...nálam is lett. :)

Örök hála a KOMA tagoknak... :D

Link to comment
Megosztás:

Dieselben alapból van kuplung kapcsoló, vezérlőegységtől kell vezetékezni, programozni és már műxik is a tempomat...nálam is lett. :D

Örök hála a KOMA tagoknak... ;)

Mégiscsak vezetékelés lesz belőle :). Egyébként mi célt szolgál a kuplungkalcsoló ha nincsen tempomat benne?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gyanús, hogy az két kapcsoló ott van de a kormánynál meg semmi.

Nem láttam lógó vezetéket, de lehet, hogy hétvégén megint szétkapom. Örülnék ha meglenne az a kanóc, különben a kocsi magyarországi nem behozott.

Miskolc környékén volna esetleg egy kolega aki megtekintené?

Üdv négy vezetékes csatit keressél a kormányoszlopnál, fekete színü, 0,35-ös fekete,fekete/piros,fekete/sárga,fekete/barna színü kábeleket, ha ez nincs akkar madzagolni kell. A gyári kábeleket max bontóból lehet beszerezni, nem egyszerü.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok asszem kapok a munkahelyemről egy nokia CK-7W blútúszos kihangosítót. A telefonommal együttműködik, a kérdésem az, hogy szerintetek össze lehet-e hozni a CAR400-assal. Úgy értem, h a rádióból fog-e szólni a kihangosító, el tudja-e majd némítani magát stb... Elvileg adnak hozzá hangszórót is, dehát így lenne a tuti... Ha működik, akkor kéne egy kis infó, mit kössünk hova stb. Elvileg meg tudjuk csinálni apósommal, mert műszerész, de bármilyen infót szívesen fogadok, amire nem nekünk kell rájönnünk :)

Más: potyo, ez főleg neked szól, te vagy az árammágus: sima multiméterrel ki tudom mérni az akkut nyugalmi állapotban (hogy nem szopja-e vmi)? Mennyi a normális áramáramlás :D egy kocsiban ami nincs gyújtáson? (persze csak úgy kb)...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok asszem kapok a munkahelyemről egy nokia CK-7W blútúszos kihangosítót. A telefonommal együttműködik, a kérdésem az, hogy szerintetek össze lehet-e hozni a CAR400-assal. Úgy értem, h a rádióból fog-e szólni a kihangosító, el tudja-e majd némítani magát stb... Elvileg adnak hozzá hangszórót is, dehát így lenne a tuti... Ha működik, akkor kéne egy kis infó, mit kössünk hova stb. Elvileg meg tudjuk csinálni apósommal, mert műszerész, de bármilyen infót szívesen fogadok, amire nem nekünk kell rájönnünk :)

Más: potyo, ez főleg neked szól, te vagy az árammágus: sima multiméterrel ki tudom mérni az akkut nyugalmi állapotban (hogy nem szopja-e vmi)? Mennyi a normális áramáramlás :D egy kocsiban ami nincs gyújtáson? (persze csak úgy kb)...

Leveszed a negatív sarut az akksiról, és a saru, és az aksi kivezetése közé illeszted a multi érintkezőit. 1-3 mA a megengedett érték.

Értelemszerűen rádió kód meglegyen, ajtó becsukva, stb.

Link to comment
Megosztás:

Lesz az inkább 30-40mA környéke is. Írd le, hogy mit kaptál, meg hogy van-e riasztó, aztán majd meglátjuk.

Szombaton tudom megnézni, mert csak apósomnak van multimétere. Van riasztó (amit egyébként sose kapcsolok be), meg egy mini led is villog a kormánynál (meg a rádiónál persze) dísznek :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok asszem kapok a munkahelyemről egy nokia CK-7W blútúszos kihangosítót....

No, kerestem/letöltöttem egy használatit, úgy látom, tudja a kihangosítást is. ez jó. Viszont abban tud vki esetleg irni valami okosat, hogy mihez kössünk mit? Milyen színű vezetékek micsodák stb...

Link to comment
Megosztás:

No, kerestem/letöltöttem egy használatit, úgy látom, tudja a kihangosítást is. ez jó. Viszont abban tud vki esetleg irni valami okosat, hogy mihez kössünk mit? Milyen színű vezetékek micsodák stb...

A rádiót ha kiveszed, akkor azon van egy nyomtatvány, ami a csatik kiosztását írja le piktogramokkal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.