Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nekem az F Astrán van tetőablak... :) klíma nincs... :D

A Zafírán fordítva... :D

Szerintem is városban, itt nálunk rövid távokon jobb a tetőnyílás... :D

De nem is értem, miért nem alapvető dolog egy autón, a gyártás is egyszerűbb lenne...mind tetőablakos kaszni és kész..... :) :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy két ajtót egyszerre,akkor huzat lesz! :)

Kérem komolyan!!

:-)

Tényleg érdekel a téma.

Üzletkötőként dolgozom, a klímával az a bajom, hogy lehűtöm a kocsit, megállok egy cégnél, mire végzem, az utastér felmelegszik, akkor ablakok le, városból ki, mire bekapcsolnám a klímát és az lehűtene, már állhatok is meg. Szélterelő van az ablakokon. Igazából a huzatmentes szellőztetés lenne a cél. A klímát meg nem igazán szeretem.

Link to comment
Megosztás:

Kérem komolyan!!

:-)

Tényleg érdekel a téma.

Üzletkötőként dolgozom, a klímával az a bajom, hogy lehűtöm a kocsit, megállok egy cégnél, mire végzem, az utastér felmelegszik, akkor ablakok le, városból ki, mire bekapcsolnám a klímát és az lehűtene, már állhatok is meg. Szélterelő van az ablakokon. Igazából a huzatmentes szellőztetés lenne a cél. A klímát meg nem igazán szeretem.

Engem is érdekel! Jó dolog a tetőablak...

Link to comment
Megosztás:

Srácok egy kérdés.

Tudom, hogy már volt téma, Tetőablak utólag.

Tapasztalat, előny, hátrány, ajánlott márkák?

Van klímám, de nem igazán szeretem használni.

Szeretem gyorsan kiszellőztetni a gépet.

Nekünk tíz évek óta tetőablakos autónk van. A G Astra az első amelyikben még nincs. A tetőablakot én jobban szeretem mint a manuális (digitről nincs tapasztalatom) klímát, mert nem lesz tőle bazihideg, nem kell tekergetni, nem tudod túlhűteni, nincs nyári megfázás. Kinyitod és kész is jó pár fokkal hidegebb lesz, az autó szellőzőink keresztül megvalósul a légcsere, nincs huzat, mint az ablakok leengedésénél. Mondjuk talán nem is olyan gyors, de már az első métereken kellemes. Dugóban mondjuk nincs egy nagy légcsere. Ja, ellenben nem zabál annyit az autó, mint klímával. Először a Daciánkban volt, a 80-as években, amikor én még kissrác voltam 300 km-t mentünk és amíg nem volt tetőablak, addig mindig megfáztunk, ezért lett tetőablak.

Az egyik autóé gyári, ha valaki lát ilyet az megérti miért más dimenzió a gyárban beépített (és miért lehet nehezen utólagosan tetőátvágással beszerelni), mint az utólagos, de igazából a jól beszerelt utólagos sem fog beázni. Tesómék autójában is utólagos van, mi innen vettük. A Ticoba csak a kicsi ment bele, ők szerelték be, garanciát az üveg kivételével mindenre vállaltak, értsd beázásra is. Három, vagy négy éve van benne, de sosem ázott be. Az ilyen üvegesnek annyi a (számomra) hátránya, hogy cabrio feeling előfordulhat, vagyis süti a Nap az ember fejét, mint állat. Én nem szeretem. Mondjuk ha végre lesz pénzem az Astrába is beletetetni, akkor a nagyobbikat fogom, annak van velúr betétje és akkor ezzel nem lesz gond, illetve annak kivehető az üvege. Hogy mikor, milyen célból venném ki fogalmam nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk tíz évek óta tetőablakos autónk van. A G Astra az első amelyikben még nincs. A tetőablakot én jobban szeretem mint a manuális (digitről nincs tapasztalatom) klímát, mert nem lesz tőle bazihideg, nem kell tekergetni, nem tudod túlhűteni, nincs nyári megfázás. Kinyitod és kész is jó pár fokkal hidegebb lesz, az autó szellőzőink keresztül megvalósul a légcsere, nincs huzat, mint az ablakok leengedésénél. Mondjuk talán nem is olyan gyors, de már az első métereken kellemes. Dugóban mondjuk nincs egy nagy légcsere. Ja, ellenben nem zabál annyit az autó, mint klímával. Először a Daciánkban volt, a 80-as években, amikor én még kissrác voltam 300 km-t mentünk és amíg nem volt tetőablak, addig mindig megfáztunk, ezért lett tetőablak.

Az egyik autóé gyári, ha valaki lát ilyet az megérti miért más dimenzió a gyárban beépített (és miért lehet nehezen utólagosan tetőátvágással beszerelni), mint az utólagos, de igazából a jól beszerelt utólagos sem fog beázni. Tesómék autójában is utólagos van, mi innen vettük. A Ticoba csak a kicsi ment bele, ők szerelték be, garanciát az üveg kivételével mindenre vállaltak, értsd beázásra is. Három, vagy négy éve van benne, de sosem ázott be. Az ilyen üvegesnek annyi a (számomra) hátránya, hogy cabrio feeling előfordulhat, vagyis süti a Nap az ember fejét, mint állat. Én nem szeretem. Mondjuk ha végre lesz pénzem az Astrába is beletetetni, akkor a nagyobbikat fogom, annak van velúr betétje és akkor ezzel nem lesz gond, illetve annak kivehető az üvege. Hogy mikor, milyen célból venném ki fogalmam nincs.

Ha a klíma miatt zabál a gép, akkor vagy amúgy is túl kicsi a motor teljesítménye, vagy letűnt korok klímatechnikájáról van szó, vagy súlyos gondok vannak a klímával. Átlag 0.3 -0.5 l/100km üzemanyagtöbbletet igényel.

Link to comment
Megosztás:

Ha a klíma miatt zabál a gép, akkor vagy amúgy is túl kicsi a motor teljesítménye, vagy letűnt korok klímatechnikájáról van szó, vagy súlyos gondok vannak a klímával. Átlag 0.3 -0.5 l/100km üzemanyagtöbbletet igényel.

Hát erről beszéltem én is. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát erről beszéltem én is. :)

Nem! Te zabálásról beszéltél. :)

Rogyásig rakott Caravanom a legnagyobb nyári melegben klímázva sem fogyaszt 5.2 l/100km-nél jobban. Persze ez nem városi, hanem azon kívüli, abszolút vegyes útviszonyok közti fogyasztás.

Ne akard a 80-as évek klímájával utólag szerelt Daciat akár egy 1.4 -es, klímás G Astrához hasonlítani. :D

Link to comment
Megosztás:

:) Sziasztok! :)

Kéne egy kis segítség!

Lefújó szelepet szeretnék rakni a masinába, de nem tudom, hogy hogyan nyerjem ki az elektromos gázpedál szálját.

Azaz, melyik az?????

Hogyan tudom a legkönnyebben megpatkolni?

Astra G dízelről volna szó.....

Már minden megvan, csak ez az egy amit nem tudok...

Segítsetek! Köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem! Te zabálásról beszéltél. :)

Rogyásig rakott Caravanom a legnagyobb nyári melegben klímázva sem fogyaszt 5.2 l/100km-nél jobban. Persze ez nem városi, hanem azon kívüli, abszolút vegyes útviszonyok közti fogyasztás.

Ne akard a 80-as évek klímájával utólag szerelt Daciat akár egy 1.4 -es, klímás G Astrához hasonlítani. :D

A Daciában nem volt klíma, szétrohadt a kocsi mielőtt feltalálták volna a klímát. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekünk tíz évek óta tetőablakos autónk van. A G Astra az első amelyikben még nincs. A tetőablakot én jobban szeretem mint a manuális (digitről nincs tapasztalatom) klímát, mert nem lesz tőle bazihideg, nem kell tekergetni, nem tudod túlhűteni, nincs nyári megfázás. Kinyitod és kész is jó pár fokkal hidegebb lesz, az autó szellőzőink keresztül megvalósul a légcsere, nincs huzat, mint az ablakok leengedésénél. Mondjuk talán nem is olyan gyors, de már az első métereken kellemes. Dugóban mondjuk nincs egy nagy légcsere. Ja, ellenben nem zabál annyit az autó, mint klímával. Először a Daciánkban volt, a 80-as években, amikor én még kissrác voltam 300 km-t mentünk és amíg nem volt tetőablak, addig mindig megfáztunk, ezért lett tetőablak.

Az egyik autóé gyári, ha valaki lát ilyet az megérti miért más dimenzió a gyárban beépített (és miért lehet nehezen utólagosan tetőátvágással beszerelni), mint az utólagos, de igazából a jól beszerelt utólagos sem fog beázni. Tesómék autójában is utólagos van, mi innen vettük. A Ticoba csak a kicsi ment bele, ők szerelték be, garanciát az üveg kivételével mindenre vállaltak, értsd beázásra is. Három, vagy négy éve van benne, de sosem ázott be. Az ilyen üvegesnek annyi a (számomra) hátránya, hogy cabrio feeling előfordulhat, vagyis süti a Nap az ember fejét, mint állat. Én nem szeretem. Mondjuk ha végre lesz pénzem az Astrába is beletetetni, akkor a nagyobbikat fogom, annak van velúr betétje és akkor ezzel nem lesz gond, illetve annak kivehető az üvege. Hogy mikor, milyen célból venném ki fogalmam nincs.

Köszi a korrekt választ!!! És a linket!

Link to comment
Megosztás:

Srácok egy kérdés.

Tudom, hogy már volt téma, Tetőablak utólag.

Tapasztalat, előny, hátrány, ajánlott márkák?

Van klímám, de nem igazán szeretem használni.

Szeretem gyorsan kiszellőztetni a gépet.

Nekem el. webasto van, naproló nincs benne, de nem is hiányzik, az Fben sem húztam el soha. Ez ezért 100E-res kategória, mert bukó + csúszó egyszerre. Én imádom, minden kocsimban lesz. Sajnos G Astrában 2002 utániban egyáltán nem láttam gyári tetőset, mert persze az az igazi.... Ennek 1 hátránya az, h nem a tetőbe csúszik bele, hanem a tető fölé nyílik, így kisebb a luk :)

Link to comment
Megosztás:

Ha a klíma miatt zabál a gép, akkor vagy amúgy is túl kicsi a motor teljesítménye, vagy letűnt korok klímatechnikájáról van szó, vagy súlyos gondok vannak a klímával. Átlag 0.3 -0.5 l/100km üzemanyagtöbbletet igényel.

mellesleg felmérések szerint,jobb,ha klímázol minthogy lehúzod az ablakot.Tudósok számolták,hogy lehúzott ablaknál sokkal roszabb a kocsi légellenállása,több üzemanyagot igényel ennek lekűzdése,mint a klima fogyasztása.....

Link to comment
Megosztás:

mellesleg felmérések szerint,jobb,ha klímázol minthogy lehúzod az ablakot.Tudósok számolták,hogy lehúzott ablaknál sokkal roszabb a kocsi légellenállása,több üzemanyagot igényel ennek lekűzdése,mint a klima fogyasztása.....

Amit az a 2 szakállas, Mythbusteres manus meg is cáfolt az egyik műsorukban. :)

Link to comment
Megosztás:

Te írtad! Én meg akkor jól félreértettem? :)

Nekünk tíz évek óta tetőablakos autónk van. A G Astra az első amelyikben még nincs. A tetőablakot én jobban szeretem mint a manuális (digitről nincs tapasztalatom) klímát, mert nem lesz tőle bazihideg, nem kell tekergetni, nem tudod túlhűteni, nincs nyári megfázás. Kinyitod és kész is jó pár fokkal hidegebb lesz, az autó szellőzőink keresztül megvalósul a légcsere, nincs huzat, mint az ablakok leengedésénél. Mondjuk talán nem is olyan gyors, de már az első métereken kellemes. Dugóban mondjuk nincs egy nagy légcsere. Ja, ellenben nem zabál annyit az autó, mint klímával. Először a Daciánkban volt, a 80-as években, amikor én még kissrác voltam 300 km-t mentünk és amíg nem volt tetőablak, addig mindig megfáztunk, ezért lett tetőablak.

Az egyik autóé gyári, ha valaki lát ilyet az megérti miért más dimenzió a gyárban beépített (és miért lehet nehezen utólagosan tetőátvágással beszerelni), mint az utólagos, de igazából a jól beszerelt utólagos sem fog beázni. Tesómék autójában is utólagos van, mi innen vettük. A Ticoba csak a kicsi ment bele, ők szerelték be, garanciát az üveg kivételével mindenre vállaltak, értsd beázásra is. Három, vagy négy éve van benne, de sosem ázott be. Az ilyen üvegesnek annyi a (számomra) hátránya, hogy cabrio feeling előfordulhat, vagyis süti a Nap az ember fejét, mint állat. Én nem szeretem. Mondjuk ha végre lesz pénzem az Astrába is beletetetni, akkor a nagyobbikat fogom, annak van velúr betétje és akkor ezzel nem lesz gond, illetve annak kivehető az üvege. Hogy mikor, milyen célból venném ki fogalmam nincs.

Nem! Te zabálásról beszéltél. :D

Rogyásig rakott Caravanom a legnagyobb nyári melegben klímázva sem fogyaszt 5.2 l/100km-nél jobban. Persze ez nem városi, hanem azon kívüli, abszolút vegyes útviszonyok közti fogyasztás.

Ne akard a 80-as évek klímájával utólag szerelt Daciat akár egy 1.4 -es, klímás G Astrához hasonlítani. :D

A Daciában nem volt klíma, szétrohadt a kocsi mielőtt feltalálták volna a klímát. :)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok CARtársak!

Vettem a gyári "egy szofita izzós" belsőtér világítás helyére egy négyizzósat (2db térképolvasó lámpásat, 2db ultrahangszenzorral). G Astrából való és nekem is CL2-be kellene. Az elektromos csatlakozója azonban eltér... :) Lepattintottam a gyári világítást, azon két gyorscsatlakozó van. Az újon meg 6-8 érintkezős csatlakozót találtam. Pech.

Ellenben ugyanott találtam egy másik funkció nélküli csatlakozót 3db vezetékkel, felrögzítve a tetőlemezre. Ez mire szolgál? Arra gondoltam ide kellene bekötni a világítást, csak nem tudom gyárilag mire való, így nem merek hozzányúlni...

Köszi a segítséget előre is!

Üdv. Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok CARtársak!

Vettem a gyári "egy szofita izzós" belsőtér világítás helyére egy négyizzósat (2db térképolvasó lámpásat, 2db ultrahangszenzorral). G Astrából való és nekem is CL2-be kellene. Az elektromos csatlakozója azonban eltér... :) Lepattintottam a gyári világítást, azon két gyorscsatlakozó van. Az újon meg 6-8 érintkezős csatlakozót találtam. Pech.

Ellenben ugyanott találtam egy másik funkció nélküli csatlakozót 3db vezetékkel, felrögzítve a tetőlemezre. Ez mire szolgál? Arra gondoltam ide kellene bekötni a világítást, csak nem tudom gyárilag mire való, így nem merek hozzányúlni...

hali amit találhattál az valószínű hogy elektromos tetőgombjának a fogadója ha kicsi kis kerek lyukak vannak benne vagy 1 csatlakozó szélesebb fekete

együtt kéne lenniük ott lehet ez is szerintem enyémben benne van de ez nem CL2

ami neked van lámpád nem valószínű hogy használni tudod az u.h érzékelőket ezek ülésfoglaltságot érzékelik azt hiszem jelzik hogy nincs bekötve az ember

de ez nagyon ritka és biztos van valami vezérlése és + kábelezése .esetleg a gyári riasztó érzékelője is de ezt nem tudom pontosan

ami nem lehet fényre sötétedő tükör az tuti

én beszereltem egy omega térképolvasóst két oldalsó iránya állítható ,gyújtás nélkül kapcsolhatók oldalanként. középső a sima kapcsolóval és ajtónyitásra működik

amúgy ott kell elmennie a jobb hátsó világítós kapaszkodó vezetékének is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok CARtársak!

Vettem a gyári "egy szofita izzós" belsőtér világítás helyére egy négyizzósat (2db térképolvasó lámpásat, 2db ultrahangszenzorral). G Astrából való és nekem is CL2-be kellene. Az elektromos csatlakozója azonban eltér... :) Lepattintottam a gyári világítást, azon két gyorscsatlakozó van. Az újon meg 6-8 érintkezős csatlakozót találtam. Pech.

Ellenben ugyanott találtam egy másik funkció nélküli csatlakozót 3db vezetékkel, felrögzítve a tetőlemezre. Ez mire szolgál? Arra gondoltam ide kellene bekötni a világítást, csak nem tudom gyárilag mire való, így nem merek hozzányúlni...

Köszi a segítséget előre is!

Üdv. Schiszi

hol vetted, mennyiért?

nekem is kéne :)

Link to comment
Megosztás:

hali amit találhattál az valószínű hogy elektromos tetőgombjának a fogadója ha kicsi kis kerek lyukak vannak benne vagy 1 csatlakozó szélesebb fekete

együtt kéne lenniük ott lehet ez is szerintem enyémben benne van de ez nem CL2

Ha már erről van szó, nem tudja vki, h az olvasólámpa 2 szélén mi az a kis mikrokapcsolónak tűnő vmi? mire szolgál? A foglalatban 4 izzó van nekem, riasztós a masina, van 2 érzékelő is...

Link to comment
Megosztás:

amúgy ott kell elmennie a jobb hátsó világítós kapaszkodó vezetékének is

Köszi, akkor kutakodok még a vezetékek iránt... Az UH szenzort nem is akartam bekötni. A csatlakozó egy fektetett L betűt formál, de még nem mértem ki multiméterrel "mi van benne"

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.