Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha már erről van szó, nem tudja vki, h az olvasólámpa 2 szélén mi az a kis mikrokapcsolónak tűnő vmi? mire szolgál? A foglalatban 4 izzó van nekem, riasztós a masina, van 2 érzékelő is...

Hm... gyanítom ugyanolyan van Neked is, mint amit én akarom beszerelni (2db izzó ajtónyitás érzékelőkre kötve, 2db térképolvasó lámpa, 2db UH szenzor).

A két oldalon levő mikorkapcsoló a két térképolvasó lámpát kapcsolja szerintem (így beszerelés előtt látatlanban ezt gondolom).

Schiszi

Link to comment
Megosztás:

Te írtad! Én meg akkor jól félreértettem? :)

Igen valóban félreérthető volt, a mondat így helyes:

"Tetőablak először a Daciánkban volt, a 80-as években, amikor én még kissrác voltam 300 km-t mentünk és amíg nem volt tetőablak, addig mindig megfáztunk, ezért lett tetőablak."

Klíma meg először Opelióban (jelenlegi G Astra) volt :)

Link to comment
Megosztás:

Hm... gyanítom ugyanolyan van Neked is, mint amit én akarom beszerelni (2db izzó ajtónyitás érzékelőkre kötve, 2db térképolvasó lámpa, 2db UH szenzor).

A két oldalon levő mikorkapcsoló a két térképolvasó lámpát kapcsolja szerintem (így beszerelés előtt látatlanban ezt gondolom).

Schiszi

Igen, ilyen van, de nekem aztat nem kapcsolja, lehet, h rossz, de amúgy sem használom... Most egyébként incs benn a 28-as bizti, ami az egész belső világításom, mert szívta az akkut. Ha lesz időm, megkeresem, hol kontaktál rosszul... Csak azért kérdeztem, mert nekem régebben sem kapcsolta és nem tudtam, mire szolgál...

Amúgy nekem olyan kapcsoló hiányzik (nem tom, ezt mért nem képesek gyárilag belerakni), h hiába van nyitva az ajtó, ne égjen a lámpa. Kb, mint a hátsó ajtóknál, ott lehet kapcsolgatni. Így folyamatosan ég a lámpa (már ha benne lenne a bizti), ha fél napig nyitott ajtónál bütykölök a verdával...

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg hiányzik a hátsó ajtók fölötti villanyomból (mindkét oldalt) a foglalat, komplett.

Biztos, hogy volt benne, ott a kárpit alatt a vezeték, meg a kapcsoló is megvan az ajtóban.

Kellene egy párat szereznem mert jól jönne sötétben ha a hátsó ülésen matatnák.

Esetleg ha van vkinek elfekvőbe ilyen motyó, erősen érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg hiányzik a hátsó ajtók fölötti villanyomból (mindkét oldalt) a foglalat, komplett.

Biztos, hogy volt benne, ott a kárpit alatt a vezeték, meg a kapcsoló is megvan az ajtóban.

Kellene egy párat szereznem mert jól jönne sötétben ha a hátsó ülésen matatnák.

Esetleg ha van vkinek elfekvőbe ilyen motyó, erősen érdekelne.

Ja, hasznos az. Én pl nem is tudtam, h van kapcsoló, amíg a gyerek fel nem fedezte... Így viszont már használni is tudom :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nekem olyan kapcsoló hiányzik (nem tom, ezt mért nem képesek gyárilag belerakni), h hiába van nyitva az ajtó, ne égjen a lámpa. Kb, mint a hátsó ajtóknál, ott lehet kapcsolgatni. Így folyamatosan ég a lámpa (már ha benne lenne a bizti), ha fél napig nyitott ajtónál bütykölök a verdával...

Igen ez nekem is furcsa volt, de a corsa után már nem lepődtem meg rajta... Opeléknél ez valamiért nem volt szempont a tervezésnél. Remélem az Insigniában már kapcsolható :)

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Nekem egy 2001-es 1.7 DTi G Astram van. Meg vagyok vele elégedve, de egy dolgot nagyon hiányolok belőle: mégpedig egy italtartót. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy nem lehet-e valahol kapni italtartó szettet, amit utólag lehetne felszerelni? A segítséget mindenkinek előre is köszönöm!!!

ÜDV.: Csuszi

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Nekem egy 2001-es 1.7 DTi G Astram van. Meg vagyok vele elégedve, de egy dolgot nagyon hiányolok belőle: mégpedig egy italtartót. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy nem lehet-e valahol kapni italtartó szettet, amit utólag lehetne felszerelni? A segítséget mindenkinek előre is köszönöm!!!

ÜDV.: Csuszi

én a kézifék mögötti kis rekeszt használom erre..... amugy a kesztyűtartó fedele is erre szolgál,de csak álló helyzetben:)

Link to comment
Megosztás:

én a kézifék mögötti kis rekeszt használom erre..... amugy a kesztyűtartó fedele is erre szolgál,de csak álló helyzetben:)

Meg az ajtóban is van erre a célra kialakított hely. Mondjuk az inkább 0,5-ös üvegre van, de a 0,33-as dobozos sör cola is elvér benne szépen. Ez mondjuk csak akkor játszik ha villanyablakod van, vagy nem tekergeted a kurblit.

Link to comment
Megosztás:

Meg az ajtóban is van erre a célra kialakított hely. Mondjuk az inkább 0,5-ös üvegre van, de a 0,33-as dobozos sör cola is elvér benne szépen. Ez mondjuk csak akkor játszik ha villanyablakod van, vagy nem tekergeted a kurblit.

jaja,mondujk egyik sem esik nagyon kézre,de mindegy,van:) Máshová nem is nagyon lehet feltenni szerintem,az sem esik kézre,meg minek összeluksizni a műszerfalat,vagy ragasztani.....

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Nekem egy 2001-es 1.7 DTi G Astram van. Meg vagyok vele elégedve, de egy dolgot nagyon hiányolok belőle: mégpedig egy italtartót. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy nem lehet-e valahol kapni italtartó szettet, amit utólag lehetne felszerelni? A segítséget mindenkinek előre is köszönöm!!!

ÜDV.: Csuszi

van sok lehetőség...

pl. A Toyota Supra DIN méretű tartója...

pohártartó

P1020868.JPG

SAAB 900 DIN a rádió méretű helyre...

SAAB900

SAAB9000

most hírtelen ennyi...valaki nincs regelve az ebay-re a supra féle engem érdekelne...mennyit kell még erre rászámolni?

Link to comment
Megosztás:

Lehet a kézifék mögé könyöklőt tenni? Az előző kocsimban ott volt, de astrában még nem láttam. Néha nagyon jól jönne.

Nekem is van, 15 E-ért vettem tavaly a VI. kerben, belül plüss, kívül bőr hatású, függőlegesbe állítható, tárolórekeszes, sőt kicsit a magassága is állít6ó, 4 csavar fogja oldalt. szeretem... olyasmi, mint freeze-é, ha nem pont olyan.

Pohártartó: én ugyan nem mondanék le a rádió alatti tárolórekeszről, ha az oldalzsebben elfér a pohár... Bár én sosem iszom kocsiban, lehet, azért :)

utálnám, ha kilöttyen, ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

Régebben volt szó a hátsó utastérajtókhoz való beltér világítás nyomógombok utólagos beépítéséről.

Most jutottam el oda, hogy vettem kettőt, de hiába keresőzök, nem találom a fórumon, pontosan melyik gumidugót kell levenni a B oszlopból való csatihalászathoz.

Aki esetleg tudja, hogy is kell pontosan csinálni, ossza meg velem legyen szíves! (vagy akár megtalálja a kérdéses hsz-t a topicban)

Előre is köszi!

mod: közben csak ráakadtam, így tárgytalan a dolog. 2009.02 hónapnál kell keresni, ha valakit esetleg érintene még a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.