Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha már az elektromos ablakemelőnél (mind a 4) tartunk,

van valami egyszerű megoldás, hogy az ajtók zárásakor, vagy (gyári)riasztó élesítésekor automatikusan felhúzzon?

A céges GolfIV után mindig elfelejtem az ablakokat felhúzni, ott automatikus.

Külön modul kell hozzá, szerintem biztos megoldható.

Link to comment
Megosztás:

Ha már az elektromos ablakemelőnél (mind a 4) tartunk,

van valami egyszerű megoldás, hogy az ajtók zárásakor, vagy (gyári)riasztó élesítésekor automatikusan felhúzzon?

A céges GolfIV után mindig elfelejtem az ablakokat felhúzni, ott automatikus.

Öhm..

Az Astra G - Elektromosablak -ban pont erről van szó...

Link to comment
Megosztás:

Ha már az elektromos ablakemelőnél (mind a 4) tartunk,

van valami egyszerű megoldás, hogy az ajtók zárásakor, vagy (gyári)riasztó élesítésekor automatikusan felhúzzon?

A céges GolfIV után mindig elfelejtem az ablakokat felhúzni, ott automatikus.

Asszem 4.000 Ft / pár olyan modul

Link to comment
Megosztás:

Szervusz/tok/!

Szerintem kicsit dragan vetted,szereltetted, en itt a neten/ http://www.vilcomp.hu / talaltam ..... :wink:

Tibcsy

Hali!

Engem is érdekelne az elektromos ablak előre. A beszerelés kb. mennyibe kerül és időben milyen hosszú? Illetve jó lenne egy megbízható emberrel beszereltetni, aki tutira jól dolgozik. A kárpitot mennyire kell szétbontani hozzá? Esetleg ha rászánom magamat az ismerősödnél meglehetne oldani a dolgot? Elöre is kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az alap, hogy az ajtókárpitot leszedik elektromos ablak utólagos beszereléséhez.

Oké, ezt én is tudom, csak érdekelt hogy akinél már csináltak ilyet , annál mennyire szedték szét és milyen állapotban tudták összerakni az egészet, mert ha jól tudom van vmilyen belső fóliás borítás a kárpit mögött. De akinek van ilyen tapasztalata, légyszives jelezze nekem. Kösz.

Link to comment
Megosztás:

nekem, megcsinálták és egész ######a lett:)

bár haverom csinálta, és azt mondta inkább ne lássam mennyire szedik szét, mert akkor elsírtam volna magam

Fontos hogy meleg helyen legyen a kocsi, különben a patentok eltörhetnek és nem csak az ajtónál, de elől is szétszedték.

De jól is összerakták, mert nem zörög, és ahogy megnyomogattam, minden ugyanúgy van visszapantítva mint régen.

Bár opelnél genyák voltak, mert a hátsó ajtóba nem raktak érzékelőket, ami érzi, hogy nyitva van-e az ajtó

Link to comment
Megosztás:

Én anno a rekordomat villanyosítottam,de mind a négy ajtón.Az elsőket nem nehéz kicserélni,de a hátsó egy igazi nagy szpás,mert nem én szereltem ki a donorból és ráadásul bowdenes és egyel több csiga van benne mint a mechanikuson :) Én csak a mechanikát a motorokkal és a kezelőpanelt hoztam el, a vezetékelést házilag oldottam meg.Sztem legjobb megoldás ha veszel bontóban egy egész szetet (mechanika+kapcsolók+az egynyomásos rendszer vezérlője(hosszan nyomod a gombot és az ablak végig megy).Ha szerencséd van akkor a vezetékek benne vannak gyárilag,ha nincs akkor v.megveszed bontva,v.házilag csináltok kábelköteget.Le kell szedni a kárpitokat az ajtóról,alatta fólia van, ami ha szerencséd van vissza is ragad,kozépkonzol szétszerelés(kapcsolók miatt,műszerfal alsó burkolatának leszerelése,vezetékek áthúzása az ajtókba a gyári kábelek mellett(sztem ez a legnagyobb szívás).Ha ezekután indittatást érzel hogy megcsináld sok szerencsét,de ha nem szeretsz pöszmötölni,akkor inkább szerelővel rakasd be.Még valami:a mechanikák gyárilag popszegecssel vannak felrakv,amit lehet csAvarralhelyettesíteni.Röviden ennyi.Nekem a rekord egy egész napi munka volt,de akár egy heti munkát is megért volna :)

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés,amit elfelejtettem: Nemtudod kb. mennyibe jönne ki az ismerősödnél az első ablakok villamosítása,ajtóba szerelt kezelővel, úgy ha viszek mindent és csak bekéne szerelni? A kábelezésről mit tudsz, mert szerintem ez is felszereltségtől változik, az enyém egy akciós asztra volt, amit viva áron adtak még annó, de benne volt az ékszercsomag, két légzsák, 4hangszóró+2 csipogo stb.Tehát nemtudom hogy mennyire kéne belenyúlni a kábelezés során.

Link to comment
Megosztás:

... Bár opelnél genyák voltak, mert a hátsó ajtóba nem raktak érzékelőket, ami érzi, hogy nyitva van-e az ajtó

Micsoda? Most arra az érzékelőre gondolsz, aminek hatására hátsó ajtó nyitáskor pl felkapcsol a belső tér világítás? Ha erre gondolsz, akkor tényleg szemétség, hogy nem raknak bele alapból ilyet. Milyen felszereltségű is gyárilag az autód? Nekem gyári riasztó van benn, és nekem pl van ilyen érzékelőm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nekem haverom mindennap ilyet rak össze

8 óra alatt megvolt az ablak, központi, riszató, indításgátló, és persze mindenhol kábelezés, mert opelék kispórolták ezt is 8)

nem harakszol ugye ha most beleszólok???

lehet hogy megsértödsz, de ez van:

Nem az opelék sporolták ki a cuccot,, hanem te voltál csóró, hogy alap autót vettél , és olcson utángyártott,és bontott extrákkal szereled fel, rakod össze az autódat.

ha gyárilag rendelsz bele dolgokat, akkor gyárilag fel is szerelik.......

erről nem az opel tehet......

Link to comment
Megosztás:

nem harakszol ugye ha most beleszólok???

lehet hogy megsértödsz, de ez van:

Nem az opelék sporolták ki a cuccot,, hanem te voltál csóró, hogy alap autót vettél , és olcson utángyártott,és bontott extrákkal szereled fel, rakod össze az autódat.

ha gyárilag rendelsz bele dolgokat, akkor gyárilag fel is szerelik.......

erről nem az opel tehet......

Azzé Uhuhu ne felejsd el azt sem, hogy a mi kedves Márkánk (az Opel )sajnos elérhető áron csak fapad autókat add... na ezzé nem vennék egy új Opelt sem...pl Classic II.-t sem.

Link to comment
Megosztás:

Azzé Uhuhu ne felejsd el azt sem, hogy a mi kedves Márkánk (az Opel )sajnos elérhető áron csak fapad autókat add... na ezzé nem vennék egy új Opelt sem...pl Classic II.-t sem.

ez igy OK.

de akkor nem ezek a szemét köcsögök hagyták ki, hanem nem volt pénzem hogy felszerelt autót vegyek, csak erre futotta.

tudud. nem a dvd lejátszóm tehet arról, hogy nincs pénzem 5.1-es hangfalakra........

Link to comment
Megosztás:

Én is ezért vettem inkább használt autót.

De azért tényleg szomorú hogy tök alapvető dolgokat kihagytak az alapfelszereltségű gépekből.Ilyenkor minig az egyes golf jut eszembe :)

Anyám is mondta mikor kifizettem a vectrámat: "Ennyiért már lazán vehettél volna akár egy új kalost is." Na ja. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is ezért vettem inkább használt autót.

De azért tényleg szomorú hogy tök alapvető dolgokat kihagytak az alapfelszereltségű gépekből.Ilyenkor minig az egyes golf jut eszembe :)

Hát igen, ez a hátsó ajtó állapot érzékelő spórolás nekem is kicsit soknak tűnik...

Egyébként én a felszereltséggel amúgy meg vagyok elégedve (jó, persze én gyárilag rakattam bele sok mindent: el.ablak, légkondi, rádió, riasztó, távir. kp zár, állítható kormány és magasság állítható ülés). Annó amikor vettem az autót, kb hasonló áron voltak más márkák hasonló felszereltségű modelljei, pl a Fabia is, ami mellett sokáig tököltem. Na persze a Tháliát és a Suzukit leszámítva :wink:. De pl a Thália sem lett volna annyira sokkal olcsóbb hasonló felszereltséggel. Ami viszont idegesített pl a Skodánál, hogy ott minden kis szart külön kellett volna berakatni, ha a nekem szükséges felszereltségű autót akartam összeállítani a legolcsóbban: pl. a szivargyújtóért is asszem 5000 felárat kellett volna fizetni, és minden kis apróságot neked kellett kiböngészni, nehogy kimaradjon (ilyen pl az osztottan dönthető hátsó üléstámla is vagy akár a 3. hátsó fejtámla).

Na szóval a lényeg, amit mondani akartam: én elégedett voltam az Opelnél az árral és a felszereltséggel is, a mai napig jó döntésnek tartom (persze lehet, hogy manapság már nem lenne ennyire egyértelmű a helyzet a Classic II-vel, igazából nem ismerem a mai viszonyokat).

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ez a hátsó ajtó állapot érzékelő spórolás nekem is kicsit soknak tűnik...

Egyébként én a felszereltséggel amúgy meg vagyok elégedve (jó, persze én gyárilag rakattam bele sok mindent: el.ablak, légkondi, rádió, riasztó, távir. kp zár, állítható kormány és magasság állítható ülés). Annó amikor vettem az autót, kb hasonló áron voltak más márkák hasonló felszereltségű modelljei, pl a Fabia is, ami mellett sokáig tököltem. Na persze a Tháliát és a Suzukit leszámítva :wink:. De pl a Thália sem lett volna annyira sokkal olcsóbb hasonló felszereltséggel. Ami viszont idegesített pl a Skodánál, hogy ott minden kis szart külön kellett volna berakatni, ha a nekem szükséges felszereltségű autót akartam összeállítani a legolcsóbban: pl. a szivargyújtóért is asszem 5000 felárat kellett volna fizetni, és minden kis apróságot neked kellett kiböngészni, nehogy kimaradjon (ilyen pl az osztottan dönthető hátsó üléstámla is vagy akár a 3. hátsó fejtámla).

Na szóval a lényeg, amit mondani akartam: én elégedett voltam az Opelnél az árral és a felszereltséggel is, a mai napig jó döntésnek tartom (persze lehet, hogy manapság már nem lenne ennyire egyértelmű a helyzet a Classic II-vel, igazából nem ismerem a mai viszonyokat).

bizonyos csomagokkal mindent bele lehet rakni.

pl elektromos csomag: el.ablask+tükör+központi zár.

enjoy csomag: sötétitett első-hátsó lámpa, polizotott szinü beltér stb...

ugyhogy igény, és pénz kérdése.

de ha nem rakatok bele semmit, akkor nem szidom, hogy nem raktak bele semmit........

az én autóm full extrás, de nincs benne elektromos fényszoro.

és nem anyázok, hogy a prostituált oprl kihagyta belőle.

mert nem ő nem rakta bele, han em én nem kértem :)))))

vagyis az én esetemben én nem raktam bele.

Link to comment
Megosztás:

... de ha nem rakatok bele semmit, akkor nem szidom, hogy nem raktak bele semmit........

Ezzel én is egyetértek. Ha ilyen helyzet van, én inkább magamat szoktam szidni, amiért nem voltam előrelátó... Sajna azonban vannak bizonyos dolgok, amikre nem számít az ember, amiket nehéz előrelátni (pl hogy alapból nem szerelnek hátsó ajtó érzékelőt). De szerencsére kevés ilyen dolog van az én autómnál :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, ez a hátsó ajtó állapot érzékelő spórolás nekem is kicsit soknak tűnik...

Nekem meg az 1977-es MB 123-asom jut eszembe, amin szintén gyárilag nincs a hátsó ajtón "érzékelő".

De szerencsére ott ritkán ülök. És szerintem ez a lényeg!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.