Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nekem meg az 1977-es MB 123-asom jut eszembe, amin szintén gyárilag nincs a hátsó ajtón "érzékelő".

De szerencsére ott ritkán ülök. És szerintem ez a lényeg!

Tekintsd a dolgot kicsit elrugaszkodva a konkrét hátsó ajtó érzékelős példától (melynek hiánya személyesen ENGEM kicsit meghökkentett, másnak akár fel sem tűnik). A mondanivalóm lényege az lett volna, hogy SZERINTEM az Opelnél viszonylag kevés a nem előrelátható, bosszantó apróság. A hátsó ajtó érzékelő csak egy példa volt ezen kevés apróságok egyikére, a lényeget nem erre akartam kihegyezni.

Link to comment
Megosztás:

Értem, és igazad van. A legszomorúbb, hogy ez az egész dolog inkább a Kelet-európai régióra jellemző. Beleférhetett volna még ez+az az alapba.

Bár nem vagyok jártas az újabb szériákban, de a G astra közel áll hozzám, mert mint cégautó jópár darab alám lett tolva, évekig (Vauxhall). És bár anglián kívül több helyen is megfordultam , sokszor béreltem autót európaszerte, de 1.2-es (talán corsamotoros? javíts ha tévedek) ennyire alap Astrát csak itt láttam. Kurblis ablak, központi zár retesz nélkül, no szervo (???) stb. Az alapáras UK G Astrák közt volt 99-ben az 1,6-os 8 szelepes, majd az 1.4-es 16 szelepes. És A/C nélküli is ritka volt mint a fehér holló.

Asszem. 1,2-est sehol sem láttam. Vagy volt ilyen M.o-n kívül máshol is??

Link to comment
Megosztás:

Én is ezért örültem,hogy a gépemet nyugaton helyezték forgba,mert ott nemjellemző ez a spórolás.De ezért tényleg nem az Opelt kell szídni hanem a kereskedőkön keresztül a vásárlót, akinek csak az számít,hogy olcsó legyen,így a ker lebutított autókat rendel meg. :?

Link to comment
Megosztás:

Én is ezért örültem,hogy a gépemet nyugaton helyezték forgba,mert ott nemjellemző ez a spórolás.De ezért tényleg nem az Opelt kell szídni hanem a kereskedőkön keresztül a vásárlót, akinek csak az számít,hogy olcsó legyen,így a ker lebutított autókat rendel meg. :?

Lehet normális felszereltségűt is rendelni normális motorral (pl. NJoy Astra 1.6), csak nem ezek vannak hirdetve az "Opel Astra Classic II már 2.599.999 ft-tól" típusú hirdetésekben :wink:, és szerintem jellemzően nem ezek vannak raktáron sem, bár erről uhuhu tudna többet mondani...

Akár azt is el tudom képzelni, hogy a vevő bemegy a kereskedésbe, és esetleg megveszi a gyengébb felszereltségűt, esetleg kisebb motorral, mert azt hamarabb elviheti raktárról... vagy akár azt sem tudja mit vesz, csak azt, hogy ócsó és jól néz ki :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos Mo.n ilyen autókat tudnak eladni a legtöbbet, mert az emberek a saját életük, és kényelmük érdekében képesek kompromisszumokat kötni, hogy minél olcsóbban jussanak új autóhoz.Míg nálunk itt sokszor egy élet munkája egy új autó, addig nyugatbbra nem ez a fő életcél a reálbérek tekintetében.Ezért lehet nyugatabbról jobban felszerelt modelleket vásárolni.Viszont ott azért több autópálya van, ezért az autók futásteljesítménye is nagyobb.Választhatsz.Hazai, de alap, viszonylag kevés km-rel,esetleg lekövethető múlttal, vagy import de lekövethetetlen előélettel, sok extrával.Az, hogy ilyen apróságok, mint kapcsoló, meg érzékelő, nos erre már sajnos nem tudok mit mondani.Viszont az érdekes, hogy egy szivargyújtóért is "kuncsorogni" kell.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos Mo.n ilyen autókat tudnak eladni a legtöbbet, mert az emberek a saját életük, és kényelmük érdekében képesek kompromisszumokat kötni, hogy minél olcsóbban jussanak új autóhoz.Míg nálunk itt sokszor egy élet munkája egy új autó, addig nyugatbbra nem ez a fő életcél a reálbérek tekintetében.Ezért lehet nyugatabbról jobban felszerelt modelleket vásárolni.Viszont ott azért több autópálya van, ezért az autók futásteljesítménye is nagyobb.Választhatsz.Hazai, de alap, viszonylag kevés km-rel,esetleg lekövethető múlttal, vagy import de lekövethetetlen előélettel, sok extrával.Az, hogy ilyen apróságok, mint kapcsoló, meg érzékelő, nos erre már sajnos nem tudok mit mondani.Viszont az érdekes, hogy egy szivargyújtóért is "kuncsorogni" kell.

Ez a kompromisszum-kötés nagyon jellemző szerintem. Jómagam is kompromisszumot kötöttem az autóm vásárlásakor. Mérlegeltem, mi az ami feltétlenül kell, mi az amit esetleg később nagyon megbánnék, vagy amin nagyot buknék, ha nem rendelném meg, és mi az amit még megengedhetek.

Link to comment
Megosztás:

és mi az amit még megengedhetek.

Ez egy nagyon rossz dolog, sajnos.Dehát ez van.Sajnos én is kompromisszumot kötöttem évjárat, vs. felszereltség.Az évjárat győzött, és a felszereltség hiányát csak most érzem.Dehát valamit valamiért.

Ilyenkor mindig beugrik v.hogy a M.o.-n élünk dolog.

Link to comment
Megosztás:

nem harakszol ugye ha most beleszólok???

lehet hogy megsértödsz, de ez van:

Nem az opelék sporolták ki a cuccot,, hanem te voltál csóró, hogy alap autót vettél , és olcson utángyártott,és bontott extrákkal szereled fel, rakod össze az autódat.

ha gyárilag rendelsz bele dolgokat, akkor gyárilag fel is szerelik.......

erről nem az opel tehet......

persze hogy nem haragszok, ez mind csak én magánvéleményem

Az összes egy nagyon nagy lehúzás.

Opelé (és persze nem más cégek is) miért kérnek egy 3-4-5 szörös árat egy-egy kiegészítőért?

Másik ami nagyon b*ssza a csőrőmet.

PL elviszed a verdát kötelező szervízre, a hozzáállásuk is olyan, hogy mi a f*szt keresel ott, anyagilag piszokul lehúznak, és akkor még imádkozhatsz, hogy az igen borsos munkát egyáltalán elvégezték-e, a féltett kicsikocsin

De lehet hogy csak én vagyok ilyen pesszimista :smt022

Link to comment
Megosztás:

Dolgoztam egy csilagos szervízben itt helyben.A Family Frosttos mergákat is itt szervizelték.Főnök kedvence(aki amúgy egy igazi pa@szt)

beáll az aknára, elmegy a raktárhoz a szervízcuccokért, aztán kimegy és beteszi a saját autójába(otthon pont egy ilyen kell a sajáthoz, meg már a haver is szólt) aztán kimegy rágyújtani, visszajön, leengedi az új olajat a saját kannájába, azt is kiviszi,aztán kiáll a műhelyből, hogy kész a szervíz.Ha nem látom,nem is hiszem el, hogy ez ITT lehetséges.

Ott volt tanuló, ott lógott a suli helyett is, és a szakma, a tipusismeret a kisujjában volt.Akkor meg miért?

Link to comment
Megosztás:

persze hogy nem haragszok, ez mind csak én magánvéleményem

Az összes egy nagyon nagy lehúzás.

Opelé (és persze nem más cégek is) miért kérnek egy 3-4-5 szörös árat egy-egy kiegészítőért?

Másik ami nagyon b*ssza a csőrőmet.

PL elviszed a verdát kötelező szervízre, a hozzáállásuk is olyan, hogy mi a f*szt keresel ott, anyagilag piszokul lehúznak, és akkor még imádkozhatsz, hogy az igen borsos munkát egyáltalán elvégezték-e, a féltett kicsikocsin

De lehet hogy csak én vagyok ilyen pesszimista :smt022

Amusing: bár nem teljesen kapcsolódik a topikhoz, de mondanál esetleg konkrét példát szervízzel kapcsolatban, ami veled megtörtént (pl a kötelező átvizsgáláskor)? Sztem nem csak engem érdekelne... Én is hallottam már ezt azt innen onnan, de konkrét esetet még nem nagyon.

Warwolf: nem teljesen vágom a szervízes sztoridat... A fönök kedvence gyakorlatilag nem csinált semmit a szervízelendő autóval?

Link to comment
Megosztás:

Velem történt egy eset. Az autó AstraG 1.4 Viva+ 2003-as. Bal első fényszóróm mosás után állandóan bepárásodott. Szervízben megnézték és állítólag van a hátsó részén egy szellőztető nyílás ami megakadályozza, hogy bepárásodjon. Ezt kitakarították és azt mondták, hogy ha a hiba továbbra is fenn áll akkor a következő kötelező szervíznél kicserélik. Természetesen tovább párásodott. Irány a szervíz, de előtte valami azt súgta, hogy csavarhúzóval jelöljem meg egy alig látható helyen a lámpát. Be is jött. Úgy átvágtak mint sz*rt a palánkon. A szervíz vezető azt mondta, hogy minden OK. kicserélték a lámpát. Én kis naív csak otthon néztem meg a jelölést és majdnem s*ggre ültem. Telefon a szervízbe akik előszőr csak szabadkoztak majd mikor elárultam a jelölést egyből kaptam az új időpontot. Tanúlság: Csak olyan szervízbe kell járni ahol megengedik, hogy a járgány mellett legyél amíg szervízelik. Azóta nincs is gondom ezzel a szervízzel, ott lehetek a kis kedvencemmel végig. Bocsi ha egy kicsit hosszú voltam de szerintem tanúlságos. :oops:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az összes egy nagyon nagy lehúzás.

Opelé (és persze nem más cégek is) miért kérnek egy 3-4-5 szörös árat egy-egy kiegészítőért?

Másik ami nagyon b*ssza a csőrőmet.

PL elviszed a verdát kötelező szervízre, a hozzáállásuk is olyan, hogy mi a f*szt keresel ott, anyagilag piszokul lehúznak, és akkor még imádkozhatsz, hogy az igen borsos munkát egyáltalán elvégezték-e, a féltett kicsikocsin

örülök, hogy nem harakszol, de ha ilyen jól birod, akkor sértegetlek még egy kicsit :)

-ha neked sok az a 2-3 X os ár, mint mondjuk a szuzukinál, akkor mért nem vettél azt?

vagy lehetett volna rönót is venni, és ott alapban belerakják azt, amit az opelnél meg kell venni.

válasz: azért adják máshol ingyen, vagy nagyon olcson, mert azt a minőségü autót nem lehetne eladni extrák nélkül, vagy drága extrákkal.

mert te vennél szuzuki stiftet 2,5 millió forintért, de benne vagy a klima meg az elektromos ablak???

Kötelező szervizről:

sajnos ez érzékenyen érint, mert én is szakmabeli vagyok.

Az amit a szomszéd-szomszdának a barátjának a testvérének egy távoli ismeröse mesél az általában nem igaz.

ami tény: drága. vagyis drágább, mint ha a közeli sufniszerelőnél csináltatnád teszkós olajjal.

ami az előnye: értenek hozzá. vagyis ha baja van ők tudják hogy hova kell nyulni.

amig a a sufniszerelő 1 hétig próbalámpázik.

erre egy történet:

van egy maszek szerelő ismerösöm.

volt nála egy autó azzal a hibával, hogy gyorsitáskor fullad, rángat, nem huz.

1 teljes hétig kereste a hibát. apró darabokra szedte az autót, és rakta össze.

1 hét után kiderült, hogy a trafó nem adott elég szikrát, és ez okozta a bajt.

egy normális müszerrel- mondjuk egy márkaszervizben- kb 5 percig tartott volna a javitás.

szoval melyik a jobb????????

A lehuzással kapcsolatban: erre nem tudok mit irni, mert ez embere válogatja.

A maszek is lehuzhat.

Én még magánszemélyt nem huztam le.

Link to comment
Megosztás:

Velem történt egy eset. Az autó AstraG 1.4 Viva+ 2003-as. Bal első fényszóróm mosás után állandóan bepárásodott. Szervízben megnézték és állítólag van a hátsó részén egy szellőztető nyílás ami megakadályozza, hogy bepárásodjon. Ezt kitakarították és azt mondták, hogy ha a hiba továbbra is fenn áll akkor a következő kötelező szervíznél kicserélik. Természetesen tovább párásodott. Irány a szervíz, de előtte valami azt súgta, hogy csavarhúzóval jelöljem meg egy alig látható helyen a lámpát. Be is jött. Úgy átvágtak mint sz*rt a palánkon. A szervíz vezető azt mondta, hogy minden OK. kicserélték a lámpát. Én kis naív csak otthon néztem meg a jelölést és majdnem s*ggre ültem. Telefon a szervízbe akik előszőr csak szabadkoztak majd mikor elárultam a jelölést egyből kaptam az új időpontot. Tanúlság: Csak olyan szervízbe kell járni ahol megengedik, hogy a járgány mellett legyél amíg szervízelik. Azóta nincs is gondom ezzel a szervízzel, ott lehetek a kis kedvencemmel végig. Bocsi ha egy kicsit hosszú voltam de szerintem tanúlságos. :oops:

Király! Mármint, hogy végre egy enyémhez hasonló korú G Asztrás sztori első kézből egy magánszemélytől. Azt esetleg lehet tudni, hogy melyik szervíz ez? Vagy nem szokás itt bemondani szervízneveket (pont azért mert esetleg szervízelő emberkétől függő)? Nem lehetne esetleg csak sejtetni a helyet/embert? Csak kíváncsi vagyok...

Én pl. Tóth-nál vettem az autót... nem tudom azt mondani konkrétan, hogy ekkor vagy akkor átvertek, de vhogy gyanúsak voltak nekem, sumákoltak, suttogtak és a kiszolgálással sem voltam elégedett (időpontra mentem, de majd egy órát kellett várnom). Kötelezőre már uhuhu-hoz vittem az ótót :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tesdvér. Hát téged jól lehúztak:7000 hehehe

Nálunk egy computeres beállítás 2500 egy maszek szervízben.Őbenne megbízom,mert amikor az opelnél állították utána ette a gumikat,és a vizes úton 90 felett keresztbe akart állni az úton :arrow: első-hátsó futómű 5-8 mm-es elállítással volt :evil:

Link to comment
Megosztás:

Ez rendben is van, tudom, hogy mennyibe kerülnek a futóműállítások, tudom, hogy legalább 4ezer ftot "buktam", de az adott Opel szervíz itt van egy percnyire, és akkor az az egy perc is számított. Hozzáteszem amikor megy a biznisz, akkor egyszerűen nincs 1 órám csak az utazgatásra. Oda-vissza kétszer (egy olcsóbb szerelőhöz) akár másfél 2 óra is lehet. Ennyi erőből akár meg is várhatnám. De egyszerűen nem volt ennyi időm. A másik fele pedig az, hogy egy "olcsó" szerelő meglátja az angol rendszámot, máris 5-7000 forint egy futóműbeállítás. Persze ilyenkor minden szerelő ezt tagadná, de én már voltam sajnos a rossz oldalon. Ha mindent összevetünk, a néhány órám néhány ezer forintot is megért, kényelmes volt, és mégiscsak opel szervíz, fix áron, vita nélkül. (Az másik dolog, hogy a szolgáltatás nem mindig olyan, amilyet egy szxervízben elvárnék)

A felvetésem lényege az lett volna, hogy tényleg van-e köze a guminak a futóállításhoz? Ha kiderül hogy semmi köze hozzá, megmondom melyik szervíz volt. Ha igazuk volt, akkor bocsi.

Link to comment
Megosztás:

Ez rendben is van, tudom, hogy mennyibe kerülnek a futóműállítások, tudom, hogy legalább 4ezer ftot "buktam", de az adott Opel szervíz itt van egy percnyire, és akkor az az egy perc is számított. Hozzáteszem amikor megy a biznisz, akkor egyszerűen nincs 1 órám csak az utazgatásra. Oda-vissza kétszer (egy olcsóbb szerelőhöz) akár másfél 2 óra is lehet. Ennyi erőből akár meg is várhatnám. De egyszerűen nem volt ennyi időm. A másik fele pedig az, hogy egy "olcsó" szerelő meglátja az angol rendszámot, máris 5-7000 forint egy futóműbeállítás. Persze ilyenkor minden szerelő ezt tagadná, de én már voltam sajnos a rossz oldalon. Ha mindent összevetünk, a néhány órám néhány ezer forintot is megért, kényelmes volt, és mégiscsak opel szervíz, fix áron, vita nélkül. (Az másik dolog, hogy a szolgáltatás nem mindig olyan, amilyet egy szxervízben elvárnék)

A felvetésem lényege az lett volna, hogy tényleg van-e köze a guminak a futóállításhoz? Ha kiderül hogy semmi köze hozzá, megmondom melyik szervíz volt. Ha igazuk volt, akkor bocsi.

ha szar gumi van rajta, - ha félrekopott már, akkor a futómübeállitás után is elhuzhat, stb........

szoval ilyenkor is sikerül a futomübeállitás, csak az érzés a szar gumi miatt nem tökéletes.

azaz a szar gumi miatt késöbb is elhuzhat, nem lezs tökéletes az uttartás.....

Link to comment
Megosztás:

Ez már offtopic, de mostmár befejezem.

Azt mondta nekem a szerelő, hogy nem tudták tökéletesen beállítani, mert kaka a gumi (amit azóta már lecseréltem). Fölraktak négy kereket egy másik omegáról, és ahhoz lőtték.

:?: :?: :?:

ez inkább akkor lehetséges, ha különböző méretü, illetve különböző kopottságu gumik vannak 1 tengelyen.

meg van olyan is, hogy a feln i szar,

de ha be lett állitva a kko meg mit sirsz :?: :smt044

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.