Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szia Zoli!

Teljesen laikus vagyok a gépkocsikhoz, ezért kérlek magyarázd el nekem is érthetően.

Előre is köszi

lorybeee

Nekem ugyanez volt a hibajelenség. Szelepszorulás lett a vége.

Mivel mindannyian próbálunk vigyázni az autónkra azt gondoljuk, hogy ha alacsony fordulaton tartjuk a motort akkor kíméljük.

De valójában ezek a motorok nem szeretik. Kicsit pörgősebben kell velük járni, városban 3. 4.-ben 2500-3000rpm között.

Alacsony fordulatnál tökéletlen az égés és elkezdődik a kokszosodás, amitől később kialakulhat a szelepszorulás.

Ezt úgy lehet elkerülni ha néha megzavarod egy kicsit hosszabb távon az autót, 20-25km 4000rpm fölött, autópályán(ez a fagyizás: lemenni B.p.-ről Sz.fehérvárra fagyizni utána vissza)

Nekem ez helyrehozta amikor előjött a hiba (ugyanez a motorom van).

De mielőtt megzavarod az ártatlant nézd meg az ECU-t is ahogy a többiek is javasolták!

A hiba kódot ki is lehet villogtatni!

Fékpedál és gázpedál egyszerre benyom és utána ráadod a gyújtást. A motor diag.lámpa villogni kezd és ezt kell számolni.

De már ezt is leírták egy páran itt a fórumon

Link to comment
Megosztás:

Megkukkantottam autodatában, 1 relé 1 bizti működteti a ködlámpákat, ez némiképp befolyásolja az átépítést

Az index is érdekes AstraG/zafiraA esetében, ugyanis a megszokottól eltérően a jobb-bal oldalnak külön villogóautomatája van (emlékeim szerint)

Egyébként ez nem olyan rossz mivel sokkal egyszerűbb az elakadásjelző gyári bekötése.

Így szerintem elég csak a biztosítékdobozban turkálni a megfelelő jelekért, persze a két ködlámpa különválasztása mindenképp lökös mögött, mivel előre csak egy közös kapcsolt szál megy.

Egyébként az is eszembe jutott mi lenne, ha az index szaggatott pozitíva kapcsolna be egy relét ami 1-2 másodpercig behúzva marad. (nem tudom hogy hívják ezeket a reléket, de ilyenekkel oldották meg régebben az "egyet lökök és hármat töröl" ablaktörlőket, hasonló az indexautomatához csak jóval lassabb) Amíg villog az index addig a relé folyamatosan behúzva maradna a folyamatos impulzusoktól, az index kikapcsolódása után 1-2 másodperccel a relé elengedne.

Így már elég lenne pusztán a motortérben turkálni. nem kellene kábeleket visszafűzni az utastérbe. Valószínűleg relék nélkül panelok gyártásával is megoldható, viszont arra a problémára kellene megoldást találni, hogy mi van, ha elakadásjelzőre van szükség, a ködlámpának nem kellene közben égnie :-))

Link to comment
Megosztás:

Az index is érdekes AstraG/zafiraA esetében, ugyanis a megszokottól eltérően a jobb-bal oldalnak külön villogóautomatája van (emlékeim szerint)

Egyébként ez nem olyan rossz mivel sokkal egyszerűbb az elakadásjelző gyári bekötése.

Így szerintem elég csak a biztosítékdobozban turkálni a megfelelő jelekért, persze a két ködlámpa különválasztása mindenképp lökös mögött, mivel előre csak egy közös kapcsolt szál megy.

Egyébként az is eszembe jutott mi lenne, ha az index szaggatott pozitíva kapcsolna be egy relét ami 1-2 másodpercig behúzva marad. (nem tudom hogy hívják ezeket a reléket, de ilyenekkel oldották meg régebben az "egyet lökök és hármat töröl" ablaktörlőket, hasonló az indexautomatához csak jóval lassabb) Amíg villog az index addig a relé folyamatosan behúzva maradna a folyamatos impulzusoktól, az index kikapcsolódása után 1-2 másodperccel a relé elengedne.

Így már elég lenne pusztán a motortérben turkálni. nem kellene kábeleket visszafűzni az utastérbe. Valószínűleg relék nélkül panelok gyártásával is megoldható, viszont arra a problémára kellene megoldást találni, hogy mi van, ha elakadásjelzőre van szükség, a ködlámpának nem kellene közben égnie :-))

időrelé ;)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor beszámolnék:

Ülésfűtés project lezavarva.

Előzetesen:

hatalmas nagy elismerés Gery cartársnak, aki nagy tanúbizonyságot tett hozzáértésben, profizmusban és nem utolsósorban vendéglátásban. ;)

Aki azt mondja, hogy le lehet zavarni 1.5 óra alatt, azt kardélre hányom. ;)

Na ez nekünk jelentéktelen 9 órában sikerült is. :lol:

Profi munka.

Minden elismerésem Gery cartársot illeti.

Akkor a képek:

1

2

3

4

Egérfogó őrszemélyzet a helyén

Link to comment
Megosztás:

jajj már én is be vagyok zsongva.

amúgy már több helyen láttam ezt az omega kapcsolós megoldást. (vgy esetleg te vettes meg vateráról, mert mintha ott láttam volna)

minden esetre big lájk ;)

Na akkor beszámolnék:

Ülésfűtés project lezavarva.

Előzetesen:

hatalmas nagy elismerés Gery cartársnak, aki nagy tanúbizonyságot tett hozzáértésben, profizmusban és nem utolsósorban vendéglátásban. :lol:

Aki azt mondja, hogy le lehet zavarni 1.5 óra alatt, azt kardélre hányom. ;)

Na ez nekünk jelentéktelen 9 órában sikerült is. :lol:

Profi munka.

Minden elismerésem Gery cartársot illeti.

Akkor a képek:

1

2

3

4

Egérfogó őrszemélyzet a helyén

Link to comment
Megosztás:

addig is vedd ki a xenont ;)

ha a bukás lehetősége áll, vedd ki belőle.. utólag meg bizonyítsa be aki tudja hogy az volt... a rendőr nem ért hozzá hogy mi van benne különben ő is helyszínen vizsgáztathatta volna a gépet....

lefényképezte, és mint mondtam a lámpa és a mosó gyári. tehát hiába veszem ki belőle a xenon izzót, nem tudok halogént beletenni.

csak az automata fényszóróállító nincs benne

Link to comment
Megosztás:

Na akkor beszámolnék:

Ülésfűtés project lezavarva.

Előzetesen:

hatalmas nagy elismerés Gery cartársnak, aki nagy tanúbizonyságot tett hozzáértésben, profizmusban és nem utolsósorban vendéglátásban. :lol:

Aki azt mondja, hogy le lehet zavarni 1.5 óra alatt, azt kardélre hányom. ;)

Na ez nekünk jelentéktelen 9 órában sikerült is. :lol:

Profi munka.

Minden elismerésem Gery cartársot illeti.

Óhh köszönöm szépen az elismerő szavakat ;) Remélem jól működik a cucc, használd sokat :lol:

Nem kis meló volt, valóban...

Link to comment
Megosztás:

Na akkor beszámolnék:

Ülésfűtés project lezavarva.

Előzetesen:

hatalmas nagy elismerés Gery cartársnak, aki nagy tanúbizonyságot tett hozzáértésben, profizmusban és nem utolsósorban vendéglátásban. ;)

Aki azt mondja, hogy le lehet zavarni 1.5 óra alatt, azt kardélre hányom. ;)

Na ez nekünk jelentéktelen 9 órában sikerült is. :lol:

Profi munka.

Minden elismerésem Gery cartársot illeti.

Akkor a képek:

Egy leírást nem csináltok, és DVödör oldalára fel lehetne rakni.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor beszámolnék:

Ülésfűtés project lezavarva.

Előzetesen:

hatalmas nagy elismerés Gery cartársnak, aki nagy tanúbizonyságot tett hozzáértésben, profizmusban és nem utolsósorban vendéglátásban. ;)

Aki azt mondja, hogy le lehet zavarni 1.5 óra alatt, azt kardélre hányom. ;)

Na ez nekünk jelentéktelen 9 órában sikerült is. :lol:

Profi munka.

Minden elismerésem Gery cartársot illeti.

1,5 óra alatt ki lehet szedni egy müszerfalat......

ABS-re x16xel Astra-G-t 4 óra alatt lehet megoldani.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

1,5 óra alatt ki lehet szedni egy müszerfalat......

ABS-re x16xel Astra-G-t 4 óra alatt lehet megoldani.

;)

Én jó parasztul megoldottam, hútzam neki új vezetéket akksiról, kézifék burkolat alatt összeköt a 3.000 ft os maszírozós hiperminőséggel, majd jól rá az üléshuzatot. Jó tudom proli, de az asszony nagyon örül neki főleg mostanában már. Én meg azért örülök, mert nem fázik föl percenként és... na ez már nem idevaló ;)

Link to comment
Megosztás:

Jól van, akkor úgy gondolom jól dolgoztunk.

Időnk meg tengernyi volt. ;)

Ha már így meglátogattál minket: mennyit is mondtál anno tempomat beszerelésre?

de mibe? motorkód kéne....

de ha jól tudom 2002 után 30 e ft anyaggal munkadíjjal.

2002 és elötti az drágább 5 e ft-val mert más a kuplungkapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

de mibe? motorkód kéne....

de ha jól tudom 2002 után 30 e ft anyaggal munkadíjjal.

2002 és elötti az drágább 5 e ft-val mert más a kuplungkapcsoló.

Z17DTL 2007-es.

Most mikor voltam Gery mesternél azt mondta, hogy minden ott van ami kell, "csak" be kell kötni( = egyszerűbb mint átlag más G Astránál ) + bajuszkapcsoló.

Furcsállta is, hogy CL2-ben így van.

Másik: mennyit tud dobni fogyasztásban nagy átlagban?

Inkább hosszabb távokon használom, a minimum táv / alkalom az 20-25 km, havonta pedig 1-2 alkalom 400 km pálya vagy országút.

Link to comment
Megosztás:

Z17DTL 2007-es.

Most mikor voltam Gery mesternél azt mondta, hogy minden ott van ami kell, "csak" be kell kötni( = egyszerűbb mint átlag más G Astránál ) + bajuszkapcsoló.

Furcsállta is, hogy CL2-ben így van.

Másik: mennyit tud dobni fogyasztásban nagy átlagban?

Inkább hosszabb távokon használom, a minimum táv / alkalom az 20-25 km, havonta pedig 1-2 alkalom 400 km pálya vagy országút.

Nekem a tapasztalatom, hogy elméletileg csökkenhetne a fogyasztás, de nem. Vagy ugyan annyi, vagy kicsit több is.

Pl emelkedőnél azonnal gázt ad, még a széllökésekre is reagál, mert gyors a rendszer. Tempomat nélkül pedig "kigurulná az autó". Ez az elméletem, a számok pedig alátámasztják. Persze az ideges lábú embereknél észrevehető megtakarítást is hozhat.

De ez a tempomat az eddigi legjobb extra az autómban! Csodás dolog! Én is Wessznek köszönhetem!

Lóbálhatom a lábam, nem kell az órát sasolni. Tuti annyival megyek mindig mint akarok! :lol: Nem futok bele 50 helyett 58-60-ba véletlen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.