Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nekem a tapasztalatom, hogy elméletileg csökkenhetne a fogyasztás, de nem. Vagy ugyan annyi, vagy kicsit több is.

Pl emelkedőnél azonnal gázt ad, még a széllökésekre is reagál, mert gyors a rendszer. Tempomat nélkül pedig "kigurulná az autó". Ez az elméletem, a számok pedig alátámasztják. Persze az ideges lábú embereknél észrevehető megtakarítást is hozhat.

De ez a tempomat az eddigi legjobb extra az autómban! Csodás dolog! Én is Wessznek köszönhetem!

Lóbálhatom a lábam, nem kell az órát sasolni. Tuti annyival megyek mindig mint akarok! :lol: Nem futok bele 50 helyett 58-60-ba véletlen!

Azért kérdem, mert nagyon ráálltam a motorfékezésekre lassan 1 éve és mindig, amikor lehet, kihasználom.

Csak hogy tempomattal hosszútávú utakon milyen lehet, de ahogy olvasom soraidat józan ésszel is kitalálható, hogy folyamatosan akár szembeszéllel egyenletesen tartja a sebességet és egyből reagál.

A másik: ha mész tempomattal és mondjuk motorfékkel akarsz gurulni, akkor gondolom meg kell bökni a gázpedált, hogy kikapcsoljon.

Akkor elvileg nagyon keveset fogyaszt /motorfékezésnél/ a gépezet és a fék sem kopik annyira. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdem, mert nagyon ráálltam a motorfékezésekre lassan 1 éve és mindig, amikor lehet, kihasználom.

Csak hogy tempomattal hosszútávú utakon milyen lehet, de ahogy olvasom soraidat józan ésszel is kitalálható, hogy folyamatosan akár szembeszéllel egyenletesen tartja a sebességet és egyből reagál.

A másik: ha mész tempomattal és mondjuk motorfékkel akarsz gurulni, akkor gondolom meg kell bökni a gázpedált, hogy kikapcsoljon.

Akkor elvileg nagyon keveset fogyaszt /motorfékezésnél/ a gépezet és a fék sem kopik annyira. :lol:

A gázpedálra nem kapcsol ki,csak reagál rá.

A motorféket gond nélkül lehet használni, nagyon ügyes a gyári rendszer. Tök alap a használata.

Motorfékedet ezután is nyugodtan használhatod.

3 gomb áll a rendelkezésre:

I, R, 0.

I: 30km/h fölött megnyomva tartja az adott sebességet. Ezután egyesével nyomkodva 2-3 km/h-t gyorsít. Folyamatosan nyomva folyamatosan gyorsít az autó.

R: egyet-egyet nyomkodva 2-3km/h-t lassít az autó, folyamatosan nyomva folyamatosan lassít az autó. Ha a tempomatot kikapcsoltad, akkor ennek a gombnak egyszeri nyomására visszaáll az autó az elöbb beállított sebességre.

0: tempomat kikapcsolása.

Kuplung vagy fékpádel pici lenyomása esetén kikapcsol a tempomat. (Ha csak ez a cél, pl motorfékezéshez akkor a 0 gombot érdemes használni)

Gázadásra, pl előzésnél csak lepadlózól, az autó meglódul, előzés befejezésénél elveszed a gázt, és az autó visszalassúl a beállított értékre és még ezt is szépen folyamatosan teszi. Semmi gombot nem kell nyomni ilyenkor. Szóval minden kívánt funkció elérhető, nagyon tuti.

Gyújtás levételénél felejti el az utoljára beadott értéket. Tehát minden indításnál alapértelmezetten tárolt érték nélkül kikapcsolva van.

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdem, mert nagyon ráálltam a motorfékezésekre lassan 1 éve és mindig, amikor lehet, kihasználom.

Csak hogy tempomattal hosszútávú utakon milyen lehet, de ahogy olvasom soraidat józan ésszel is kitalálható, hogy folyamatosan akár szembeszéllel egyenletesen tartja a sebességet és egyből reagál.

A másik: ha mész tempomattal és mondjuk motorfékkel akarsz gurulni, akkor gondolom meg kell bökni a gázpedált, hogy kikapcsoljon.

Akkor elvileg nagyon keveset fogyaszt /motorfékezésnél/ a gépezet és a fék sem kopik annyira. :lol:

Jómagam annyit még nem mentem folyamatosan, hogy tempomat fogyasztási különbségeket tudjak írni pedig mindkét (aláírásomban szereplő) autómba van már több éve.

Jó dolog, de csak pályán használom, illetve, mikor igazítanom kell a ruházatomon, cipőmön :-)) Meg mikor leveszem menet közben a kabátomat :-D

Tuti nem csökkenti a fogyasztást max pályán, vagy sík úton. dombos helyeken lefelé motorfék (ugye, hogy tartsa a tempót) aztán a völgyből kifelé nyomja neki. Magyarul : Ellentétben a sofőrrel nincs szeme, így nem tud a körülményekhez alkalmazkodni. Nem használja ki a lendületben lévő lehetőségeket. De hát a tempomat az tempomat = állandó sebesség

Végülis erre találták ki, így ez nem róható fel "neki"

Link to comment
Megosztás:

lehet már írtátok, nem olvastam vissza.

ehhez a kanyar ködlámpához még annyi, hogy most figyeltem meg, hogy csak kb a 2.-3.villanáskor kapcsol fel, ami logikus is, hisz gondoljunk bele:

egy sima sávváltáskor nem kell hogy felkapcsoljon. amúgy szerintem ezt igazán jól komfortindex opcióval lehet megoldalni. és az új autókban ugyebár az van.

Link to comment
Megosztás:

Jómagam annyit még nem mentem folyamatosan, hogy tempomat fogyasztási különbségeket tudjak írni pedig mindkét (aláírásomban szereplő) autómba van már több éve.

Jó dolog, de csak pályán használom, illetve, mikor igazítanom kell a ruházatomon, cipőmön :-)) Meg mikor leveszem menet közben a kabátomat :-D

Tuti nem csökkenti a fogyasztást max pályán, vagy sík úton. dombos helyeken lefelé motorfék (ugye, hogy tartsa a tempót) aztán a völgyből kifelé nyomja neki. Magyarul : Ellentétben a sofőrrel nincs szeme, így nem tud a körülményekhez alkalmazkodni. Nem használja ki a lendületben lévő lehetőségeket. De hát a tempomat az tempomat = állandó sebesség

Végülis erre találták ki, így ez nem róható fel "neki"

Köszi az infót, fontolom a dolgot, így ülésfűtés project után.

Az a baj, hogy ezeket a dolgokat nem tudod "felszámolni" eladáskor, ergo majdnem 0 az értéke ha el akarod passzolni a kocsit.

Ilyen árakkal pedig meg kell gondolni az LPG-zést.

Nem szívesen válnék meg a géptől egyébként. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót, fontolom a dolgot, így ülésfűtés project után.

Az a baj, hogy ezeket a dolgokat nem tudod "felszámolni" eladáskor, ergo majdnem 0 az értéke ha el akarod passzolni a kocsit.

Ilyen árakkal pedig meg kell gondolni az LPG-zést.

Nem szívesen válnék meg a géptől egyébként. :lol:

nincs ki kábelkezve a bajuszkapcsoló.

csak a kuplungkapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, nem ez volt a célom! :oops:

Az még elképzelhető, hogy létezik olyan verzió, amiben - ugyanúgy, mint az F-Astrák többségében - nincs komfortvezérlés. Ahoz tényleg kell felhúzómodul. Viszont én még nem találkoztam ilyennel G-ben.

És így lehet ez az én tudatlanságom! :lol:

Most biztos megvigasztaltalak! ;)

Megnyugodhattok,az enyém gyári e.ablakemelős,és központizáras,de b@szik felhúzni az ablakot...szóval létezik gyári cucc komfortfokozat nélkül:(

Link to comment
Megosztás:

Megnyugodhattok,az enyém gyári e.ablakemelős,és központizáras,de b@szik felhúzni az ablakot...szóval létezik gyári cucc komfortfokozat nélkül:(

Szerintem 2004 óta(mikor hozzászólt), már biztos túllépett ezen a problémán! :lol: De az is lehet ,hogy 7 éve ezen morfondírozik!

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdem, mert nagyon ráálltam a motorfékezésekre lassan 1 éve és mindig, amikor lehet, kihasználom.

Csak hogy tempomattal hosszútávú utakon milyen lehet, de ahogy olvasom soraidat józan ésszel is kitalálható, hogy folyamatosan akár szembeszéllel egyenletesen tartja a sebességet és egyből reagál.

A másik: ha mész tempomattal és mondjuk motorfékkel akarsz gurulni, akkor gondolom meg kell bökni a gázpedált, hogy kikapcsoljon.

Akkor elvileg nagyon keveset fogyaszt /motorfékezésnél/ a gépezet és a fék sem kopik annyira. ;)

Tempomattal nálam is többet fogyaszt, viszont a kényelem bőven kompenzálja... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló

Olyan kérdésem lenne, hogy G Astrába lehet -e utólag ABS-t beszerelni, illetve valaki szereltetett már be?

Ha lehet, milyen költség lenne?

Nagyon érdekelne, a közelgő havas téli utakon lehet jól jönne az ABS.

Üdv

HY

lehet abs beszerelni ha vastag a pénztárcád!! :lol: százezres nagyságrend forintban,abs vezérlö,jeladok , stb!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogyan lehet beépíteni utólag ködlámpát a kocsiba? Kell másik kapcsolót venni vagy a vakdugó helyére kell csak venni kapcsolót? A kábelezés alapból benne van?

Köszi a segítséget!

Erről volt valahol egy leírás, hogy hogyan lehet olcsón átalakítani a kapcsolót, de már nem tudom, hogy ki írta...

Link to comment
Megosztás:

Csak kicst meg kell tuningolni, nem szétbarmolni!

Gyárilag külön kapcsolható az első és hátsó ködlámpa.

Ez azért van, hogyha Te mész elől akkor a mögötted jövőnek ne süsse ki a retináját a lámpád (illik lekapcsolni ha jönnek utánad).

Gondolom a Te megoldásoddal együtt lehet kapcsolni a kettőt (nekem legalábbis ezt javasolták egy Opel szalonban, kiröhögtem Őket)

Ha nem ilyenre gondoltál akkor bocsi!

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag külön kapcsolható az első és hátsó ködlámpa.

Ez azért van, hogyha Te mész elől akkor a mögötted jövőnek ne süsse ki a retináját a lámpád (illik lekapcsolni ha jönnek utánad).

Gondolom a Te megoldásoddal együtt lehet kapcsolni a kettőt (nekem legalábbis ezt javasolták egy Opel szalonban, kiröhögtem Őket)

Ha nem ilyenre gondoltál akkor bocsi!

Olvass vissza! Az eredeti kapcsolás kiépítése! A helye meg van a lámpakapcsolóban.

Kiépítéstő függően, a vezetékezés is...

1: nyomógomb (kapcsoló kiépítése)

2: relék

3: vezetékek a tűzfaltól, az első ködlámpákig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gyárilag külön kapcsolható az első és hátsó ködlámpa.

Ez azért van, hogyha Te mész elől akkor a mögötted jövőnek ne süsse ki a retináját a lámpád (illik lekapcsolni ha jönnek utánad).

Gondolom a Te megoldásoddal együtt lehet kapcsolni a kettőt (nekem legalábbis ezt javasolták egy Opel szalonban, kiröhögtem Őket)

Ha nem ilyenre gondoltál akkor bocsi!

Nem!!

Beteszel egy külön kapcsolót,a hátsó kapcsoló mellé, az nem gányolás!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.