Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma leszedtem a tükör 3 szöget,hogy megnézzem benne van-e az el. tükör vezetéke.Hát megtaláltam,a kérdés már csak az,hogy ebben a vezetékben benne van a fűtés is,vagy csak a mozgatás?

Bal oldali:

%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/thumb/111120/K_p460_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/]

Jobb oldali:

%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/thumb/111120/K_p463_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/]

Köszi!

Bal alsó, nagy fekete (12 pin) eablak kapcsolóihoz.

Bal alsó, kis fehér (8 pin) etükör kapcsolóihoz.

Jobbra fent, fekete (6 pin) etükör motorokhoz, (4 wire) tükörfűtéshez (2 wire).

Jobbra fent, fehér (2 pin) piezo (magas) hangszóró.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés!

Szerintetek itt az ülés alá menő kábelek közül lehet valamelyik az ülés fűtésé?

%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/thumb/111120/K_p469_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/]

Mert a váltó előtti részben benne vannak a csatlakozók:

%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/thumb/111120/778403270K_p202_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/]

Az ülés alatt, nincs bekábelezve.

A boxban, zöld színű csatlakozó, a bal oldali ülésfűtés kapcsoló, és szabályzó gombé.

A fekete színű csatlakozó, a jobb oldali ülésfűtés kapcsoló, és szabályzó gombé.

Ha még találsz, egy kék színűt is, az a TC kapcsolójáé.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek itt az ülés alá menő kábelek közül lehet valamelyik az ülés fűtésé?

Ha valaki valamilyen vezetéket/csatlakozót keresgél vagy éppen talált az autójában és nem tudja mire való, az nézegesse ezt a linket, elég sok minden le van itt írva fotókkal illusztrálva. Igaz németül van, de Google bácsi szívesen lefordítja bárkinek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Utólag be lehet szereltetni isofix rendszert ?

Valaki csinált már ilyet?

Ha igen akkor hol és mennyiért?

Thx

Szia!

Igen, be lehet, nekem van is egy szett a garázsomba, bontóban találtam egy üléstámlában, csak a kárpit szivacs alatti anyákat kell megvennem, mert azt nem hagyták kiszedni. Utánna nézek mibe kerül ez újonnan.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, be lehet, nekem van is egy szett a garázsomba, bontóban találtam egy üléstámlában, csak a kárpit szivacs alatti anyákat kell megvennem, mert azt nem hagyták kiszedni. Utánna nézek mibe kerül ez újonnan.

Köszi

Erre nem gondoltam hogy bontva is lehet kapni.

Ennek érdemes utánnanézni

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Erre nem gondoltam hogy bontva is lehet kapni.

Ennek érdemes utánnanézni

Keresni kell olyan hátsó üléstámlát, amire rá van csavarozva a két kis övcsatlakozó. Én egy magyar 2001-es 1.4-es Astrában találtam ilyet. Amúgy a készlet cikkszáma: 17 46 607, 15555Ft az ára újonnan, ebbe benne van a két csatlakozó, két anya az üléstámlába, és a két csavar. Az üléstámla alsó részén ott van a két lyuk, a jobb oldalon. Van még a készlethez gyerekülés adapter, amibe a két övcsatlakozót kell bepattintani 17 46 794 -es cikkszámmal ami 2032Ft, és a gyerekülés alá való üléspárna dőlés kiegyenlítő (magasságkompenzáló) 17 46 795 -es cikkszámú 3080Ft-ért.
Link to comment
Megosztás:

Keresni kell olyan hátsó üléstámlát, amire rá van csavarozva a két kis övcsatlakozó. Én egy magyar 2001-es 1.4-es Astrában találtam ilyet. Amúgy a készlet cikkszáma: 17 46 607, 15555Ft az ára újonnan, ebbe benne van a két csatlakozó, két anya az üléstámlába, és a két csavar. Az üléstámla alsó részén ott van a két lyuk, a jobb oldalon. Van még a készlethez gyerekülés adapter, amibe a két övcsatlakozót kell bepattintani 17 46 794 -es cikkszámmal ami 2032Ft, és a gyerekülés alá való üléspárna dőlés kiegyenlítő (magasságkompenzáló) 17 46 795 -es cikkszámú 3080Ft-ért.

THX

És melyik oldalról nézted ezt ki?

a cikkszámok miatt kérdezem.Az általad leirtak szerint én is be tudom szerelni ha megvan az a két lyuk

És az anyákat miért nem engedték kiszedni? :lol: Biztos nem az ára miatt.Te bontottan mennyiért szerezted be a cuccokat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találtam a kocsimba esőérzékelő relé tartót a kesztyűtartó mögött ha teszek bele relét működni fog?

Így még biztosan nem mert hiányzik maga az esőérzékelő szenzor a szélvédőről a belső tükör mögül. Ha szélvédőt is cserélsz (úgy tudom a szenzor fixen rá van építve, nem lehet külön megvenni) akkor már sanszosabb...

Link to comment
Megosztás:

Az ülés alatt, nincs bekábelezve.

A boxban, zöld színű csatlakozó, a bal oldali ülésfűtés kapcsoló, és szabályzó gombé.

A fekete színű csatlakozó, a jobb oldali ülésfűtés kapcsoló, és szabályzó gombé.

Ha még találsz, egy kék színűt is, az a TC kapcsolójáé.

Benne van a fűtés és a mozgatás is!

Ha valaki valamilyen vezetéket/csatlakozót keresgél vagy éppen talált az autójában és nem tudja mire való, az nézegesse ezt a linket, elég sok minden le van itt írva fotókkal illusztrálva. Igaz németül van, de Google bácsi szívesen lefordítja bárkinek ;)

Urak!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,és az infókat mindenkinek!

Az ülés fűtés valószínű,hogy a csatlakozóktól a bizti tábláig van csak bekötve,és gondolom onnan kellene bekábelezni az ülésig.+ még venni az ülésbe fűtő szálat.

Hát,ez az ülés fűtés alighanem távlati dolog marad,főleg nekem :lol: ,ha csak nem találok valami univerzális ülésfűtést amit 12 voltról kötök be biztosítékkal együtt.

Köszönöm még egyszer a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

T márkatársak!

Tudna nekem valaki valamiféle ábrát vagy rajzot mutatni utólagos ködfényszóró beszereléséről 4 lábú ködfényszóró relé közbeiktatásával?

Bátyám OFF T4-es tranyóba ON ( igaz nem OPEL,de német) akar ködfényszórót bekötni ezzel a 4 lábú relével,és kicsit tanácstalan,hogy mit hova kössön.Talált róla pár bekötési rajzot,de azok mind másképpen ábrázolják a vezetékek helyét.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

T márkatársak!

Tudna nekem valaki valamiféle ábrát vagy rajzot mutatni utólagos ködfényszóró beszereléséről 4 lábú ködfényszóró relé közbeiktatásával?

Bátyám OFF T4-es tranyóba ON ( igaz nem OPEL,de német) akar ködfényszórót bekötni ezzel a 4 lábú relével,és kicsit tanácstalan,hogy mit hova kössön.Talált róla pár bekötési rajzot,de azok mind másképpen ábrázolják a vezetékek helyét.

Előre is köszönöm!

Ha jól értem, akkor egy ilyen, hagyományos relével szeretné bekötni: link

30-as láb: direkt áram, pl. az akksiról

87-es: ez a kapcsolt fele, ez megy a ködlámpához

85-ös: kapcsolótól

86-os: test

ha nem világos lerajzolom a kapcsolást.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem, akkor egy ilyen, hagyományos relével szeretné bekötni: link

30-as láb: direkt áram, pl. az akksiról

87-es: ez a kapcsolt fele, ez megy a ködlámpához

85-ös: kapcsolótól

86-os: test

ha nem világos lerajzolom a kapcsolást.

a 30-as lábra kell egy biztosíték, 2x55W ködlámpa: 10A

Nagyon szépen köszönöm ismét a segítséget,nagyon tökéletes a leírás és az ábra.Ha ezek után nem tudja bekötni,letagadom,hogy a bátyám :lol:

Link to comment
Megosztás:

fog_lapm_c.jpg

a 30-as lábra kell egy biztosíték, 2x55W ködlámpa: 10A

Meg mégegy relé. Szgk esetében kötelező együtt világítania a rendszámtábla világítással és a hátsó helyzetjelzővel, együtt világíthat a tompitottal, de a ködlámpa nem világíthat együtt a hosszú fénnyel. Tehát + 1 relé a reflektor áramkörébe, amely bekapcsolás esetén megszakítja a köd gyengeáramú áramkörét.

Persze lehet enélkül is, de hát a KRESZ...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.