Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az antenna erősítője honnan kap áramot? Talán a magnótól?

Nem tudok semmit mérni az antennánál. Egy darab rézdróttal több adó jön be mint ha össze van dugva.

Nem a gyári fejegység van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az antenna erősítője honnan kap áramot? Talán a magnótól?

Nem tudok semmit mérni az antennánál. Egy darab rézdróttal több adó jön be mint ha össze van dugva.

Nem a gyári fejegység van benne.

car300_csati.jpg az alsó csatlakozó, TEL és KL30 között.

Gyárilag Piros/Fehér vezetékre, a rádió ad +12V-ot.

RADIO-CD-1_ant.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Támad egy ötletem, de még egyenlőre gyerek cipőben jár. Le szeretném cserélni a gyári sipoló cuccot, ami ha benthagyom a kulcsot, vagy bekapcsolva hagyom a világítást és kinyitom az ajtót iszonyat hangon sipol. A terv az, hogy az amerikai verdákban hallható diszkrét csengő hangot halljam. Erre az elektonika nem sokára készen van. csak az a kérdésem, merre van a műszerfalban a gyári csipogó? Ennek jelével indulna a csengetős változat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Támad egy ötletem, de még egyenlőre gyerek cipőben jár. Le szeretném cserélni a gyári sipoló cuccot, ami ha benthagyom a kulcsot, vagy bekapcsolva hagyom a világítást és kinyitom az ajtót iszonyat hangon sipol. A terv az, hogy az amerikai verdákban hallható diszkrét csengő hangot halljam. Erre az elektonika nem sokára készen van. csak az a kérdésem, merre van a műszerfalban a gyári csipogó? Ennek jelével indulna a csengetős változat.

Ha jól tudom a multitimerben. Már ki akartam kötni, mert marhára idegesítő, csak nem szántam rá magam, hogy szétszedjem... Majd talán tavasszal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Támad egy ötletem, de még egyenlőre gyerek cipőben jár. Le szeretném cserélni a gyári sipoló cuccot, ami ha benthagyom a kulcsot, vagy bekapcsolva hagyom a világítást és kinyitom az ajtót iszonyat hangon sipol. A terv az, hogy az amerikai verdákban hallható diszkrét csengő hangot halljam. Erre az elektonika nem sokára készen van. csak az a kérdésem, merre van a műszerfalban a gyári csipogó? Ennek jelével indulna a csengetős változat.

A biztosíték tábla mögött, a Multitimer. Ebből jön a sípoló hang. Elég nehéz kiszedni...

multi_a.JPG a fekete: egy csatlakozó, két oldalt fül rögzíti

a zöld: a modul rögzítője.

MUT-Innenleben.jpg

így néz ki.

multi_b_0.JPG

a piezó (ami sípol) lábai.

kb. 1 KHz-es jel van rajta, amikor szól.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

A biztosíték tábla mögött, a Multitimer. Ebből jön a sípoló hang. Elég nehéz kiszedni...

http://noob.hu/2011/11/29/multi_a.JPG a fekete: egy csatlakozó, két oldalt fül rögzíti

a zöld: a modul rögzítője.

http://noob.hu/2011/11/29/MUT-Innenleben.jpg

így néz ki.

http://noob.hu/2011/11/29/multi_b_0.JPG

a piezó (ami sípol) lábai.

kb. 1 KHz-es jel van rajta, amikor szól.

Sok sikert!

Köszönöm szépen !! :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Vettem egy gyári multi bőr kormányt amit ma beépítettem. Minden szép és jó csak a Blaupunkt( nem gyári) cd nem működik. Azt írja ki: PHONE

Mintha telefont érzékelne.

Alapból az autóban nem volt gyári fejegység.

Mi a megoldás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Vettem egy gyári multi bőr kormányt amit ma beépítettem. Minden szép és jó csak a Blaupunkt( nem gyári) cd nem működik. Azt írja ki: PHONE

Mintha telefont érzékelne.

Alapból az autóban nem volt gyári fejegység.

Mi a megoldás? :lol:

Üdv!

Elsőként próbáld meg a képen piros pöttyel jelölt kábelt megszakítani!

http://noob.hu/2011/12/02/car400.JPG

Ja és nem ártana tudni esetleg a "nem gyári" fejegység típusát is!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ja és nem ártana tudni esetleg a "nem gyári" fejegység típusát is!

Üdv!

Megoldódott! Jól mondtad a telefon vezetékét kellett megszakítani. Csak az a vezeték nem ott van ahol a Te képeden, hanem az "SWC" helyén.

Csak azt nem értem, hogy amíg a multikormány nem volt benne addig nem volt ilyen gond. Beépítettem a kormányt és megjelent a hiba.

Egyébként a "nem gyári" fejegység típusa: Blaupunkt MP34 MILANO

Link to comment
Megosztás:

Utólagos ködlámpa beszerelésébe vágtam bele,de elakadtam addig eljutottam,hogy müködik a kapcsolo( a müszerfalon kigyullad az első ködlámpa visszajelzöje) csak nem tudom,hogy honnan mennek a szállak az első ködlámpához,a motor térben (a spojlernél alúl)nem találtam semmi olyan szálat ami üresen állna.Ja a gép Astra G 2003 1,4 Z14XE. Ha bármilyen segitséget tud valaki kérem irja meg,köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Utólagos ködlámpa beszerelésébe vágtam bele,de elakadtam addig eljutottam,hogy müködik a kapcsolo( a müszerfalon kigyullad az első ködlámpa visszajelzöje) csak nem tudom,hogy honnan mennek a szállak az első ködlámpához,a motor térben (a spojlernél alúl)nem találtam semmi olyan szálat ami üresen állna.Ja a gép Astra G 2003 1,4 Z14XE. Ha bármilyen segitséget tud valaki kérem irja meg,köszönöm.

Pedig elvileg a G-n az első lökhárítóig el van húzva a vezeték, valahol ott kell lennie.

Aki utólag tett bele, az majd segít.

De a ködlámpa mennyit javít a látásodon, 5m-re világít talán? Érdemes? Én nem látom értelmét, volt ködlámpás kocsink, de nem sokat ért a ködlámpa. Maximum jobban néz ki a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Pedig elvileg a G-n az első lökhárítóig el van húzva a vezeték, valahol ott kell lennie.

Aki utólag tett bele, az majd segít.

De a ködlámpa mennyit javít a látásodon, 5m-re világít talán? Érdemes? Én nem látom értelmét, volt ködlámpás kocsink, de nem sokat ért a ködlámpa. Maximum jobban néz ki a kocsi.

Hát pedig egy jó és jól beállított ködlámpa rengeteget számít. Épp tegnap este jöttem hazafelé jó kis ködben, ég és föld volt a különbség a ködlámpával. A ködlámpának pont az a lényege, hogy nem messzire világít, mint a normál fényszórók, hanem közvetlen az autó előtt teríti a fényt. Sűrű ködben remekül látszik ha megpróbálsz a távfényszóróval belevilágítani még rosszabbul látsz, mert a vízpára visszaveri a fényt, közvetlen közelre meg a tompítottal se látsz igazán jól, mert az is hosszabb fénycsóvára van kialakítva mint amekkora nagy ködben a látótávolság, a ködös meg pont azt a területet világítja be jól, ami már a tompítottnak is túl közeli.

Link to comment
Megosztás:

Utólagos ködlámpa beszerelésébe vágtam bele,de elakadtam addig eljutottam,hogy müködik a kapcsolo( a müszerfalon kigyullad az első ködlámpa visszajelzöje) csak nem tudom,hogy honnan mennek a szállak az első ködlámpához,a motor térben (a spojlernél alúl)nem találtam semmi olyan szálat ami üresen állna.Ja a gép Astra G 2003 1,4 Z14XE. Ha bármilyen segitséget tud valaki kérem irja meg,köszönöm.

Az enyém ugyanez az évjárat és motor.

Nekem, ha szembe állsz az autóval, a jobb oldali fényszóró hűtő felöli oldalán a kábelköteghez van hozzárögzítve egy csatlakozó. Az a ködlámpa csatlakozója.

Csak ezen az oldalon keresd mert a másik oldalra neked kell átvinni.

A biztosítéktáblába kellett relét rakni? A műszerfalban benne volt az izzó?

A lökhárítót Te vágod ki?

Én is most gondolkodom rajta.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig egy jó és jól beállított ködlámpa rengeteget számít. Épp tegnap este jöttem hazafelé jó kis ködben, ég és föld volt a különbség a ködlámpával. A ködlámpának pont az a lényege, hogy nem messzire világít, mint a normál fényszórók, hanem közvetlen az autó előtt teríti a fényt. Sűrű ködben remekül látszik ha megpróbálsz a távfényszóróval belevilágítani még rosszabbul látsz, mert a vízpára visszaveri a fényt, közvetlen közelre meg a tompítottal se látsz igazán jól, mert az is hosszabb fénycsóvára van kialakítva mint amekkora nagy ködben a látótávolság, a ködös meg pont azt a területet világítja be jól, ami már a tompítottnak is túl közeli.

Én is tegnap este BP-ről nagy ködben jöttem haza. Autópályán még oké volt, de volt nem is egy olyan szakasz főút, ahol 40-nel mentem, de alig láttam( max 2-3 felezővonalat). De ennél is távolabb világit laposan a ködlámpa? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.