Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Igen valóban nem nagy tétel, mert 400Ft 1 db izzó, csak sajnos olyan vagyok aki új dolgokat szándékosan

nem szívesen rongálok.De ha nem tudtok hibás izzót nekem akkor kénytelen leszek az újakat szétfúrni.

Azért köszönöm a hozzászólást.

Atya Isten!!!! Hol veszed csaknem vmi isten háta mögötti autósboltban?? Nálunk még a szalonban is 290Ft /db pedig az köztudott hogy a szalonok túlárazzák ezen alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

Akkor tedd el az újakat, és a használtakat szedd szét. Nem kell kifúrni az alját, ha elég ügyes vagy megoldható enélkül is (persze kisebb méretű ellenállások kellenek, de még így is bőven teljesítményükön belül vannak)

Pontosan!Csak a foglalat kell a hozzá tartozó érintkezési felületekkel együtt, ami ahogy én láttam rá van forrasztva a rizsszem izzóra.

Ezért kértem hibásat.Ahhoz hogy a kék ledek ellenállással együtt elférjenek a foglalatban ki kell fúrni az alját.A jó izzókat sajnálom

szétfúrni.Nincs valakinek felesleges vagy eladó?6 db-ot szeretnék

Link to comment
Megosztás:

Akkor tedd el az újakat, és a használtakat szedd szét. Nem kell kifúrni az alját, ha elég ügyes vagy megoldható enélkül is (persze kisebb méretű ellenállások kellenek, de még így is bőven teljesítményükön belül vannak)

Mekkora ellenállásokat javasolnál?Én 610 Ohm-sal próbáltam nagy fényerejű kék ledet és eléggé melegedtek az ellenállások.

Link to comment
Megosztás:

Még mindig ködlámpa bekötésénél tartok,tudja valaki hogy a jobb első lámpa alatti kábel kötegben ott megtalállom a ködlámpa Feket vezetékét,ma nem volt idöm mert most értem haza és már sötét van,de holnap ráérek és szétnéznék még egyszer csak tudjam hogy hol mit is kell keresnem.Vagy lehet hogy nincs megcsinálva a kábelezés a relle után?Valaki vette már (billentette) ki a biztositék panelt a helyéröl???

Ha van valakinek valami ötlete kérem irja meg .

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ, hogy milyen a led (rajta eső feszültséget meg tudod mérni, ha nincs adatlapod hozzá). A kocsiban inkább 14,5V-tal számolj, annyi simán lehet működés közben. Ha 20mA-s névleges áramerősségű a leded, akkor sem muszáj maxon nyomatni. Ahogy emlékszem, nekem már 15mA körül is látszólag teljes fénnyel világítottak, és persze így jelentősen csökken annak az esélye is, hogy túlmelegednek és tönkre mennek (de akár lejjebb is mehetsz, ezt ki kell próbálni). Sajnos már nem emlékszem mekkora értékű ellenállásokat tettem bele, de már több mint 1 éve működnek gond nélkül. Ami a teljesítményüket illeti, ha jól emlékszem 0,25W-osakat tettem bele. Így 2V-os LED-es esetén (14,5V-2V)*0,015A=0,1875W esik rajtuk.

Ja, még valami. Nekem a felületszerelet ledek jöttek be. Jobban terítik a fényt, és könnyebben elférnek a kis bajonettes foglalatban. Akár többet is tehetsz 1 foglalatba, ha úgy kell szórni a fényt.

Mekkora ellenállásokat javasolnál?Én 610 Ohm-sal próbáltam nagy fényerejű kék ledet és eléggé melegedtek az ellenállások.
Link to comment
Megosztás:

Mekkora ellenállásokat javasolnál?Én 610 Ohm-sal próbáltam nagy fényerejű kék ledet és eléggé melegedtek az ellenállások.

Tegyél fel egy képet, vagy írd le a LED típusát.

A kékek, általában: 2,9-3,8V-on nyitnak. (3228: 20mA, 5252:40mA)

ellenállás 3228-hoz: 14,4-3,8=10,6V 10,6/0,02=530 Ohm (ilyen érték nincs) 560 Ohm

teljesítmény: 10,6*0,02=0,212W (ilyen érték nincs) 0,25W (=1/4W)

ellenállás 5252-höz: 14,4-3,8=10,6V 10,6/0,04=265 Ohm (ilyen érték nincs) 270 Ohm

teljesítmény: 10,6*0,04=0,424W (ilyen érték nincs) 0,5W (=1/2W)

Link to comment
Megosztás:

Még mindig ködlámpa bekötésénél tartok,tudja valaki hogy a jobb első lámpa alatti kábel kötegben ott megtalállom a ködlámpa Feket vezetékét,ma nem volt idöm mert most értem haza és már sötét van,de holnap ráérek és szétnéznék még egyszer csak tudjam hogy hol mit is kell keresnem.Vagy lehet hogy nincs megcsinálva a kábelezés a relle után?Valaki vette már (billentette) ki a biztositék panelt a helyéröl???

Ha van valakinek valami ötlete kérem irja meg .

hi!

milyen tip az astra?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!Szeretném kicserélni a műszerfal világításomat kékre.Ehhez szükségem lenne hibás vagy kiégett műszerfal világítás

izzókra.Szeretném megőrizni az eredetieket az enyémből ha szeretném vissza tudjam rakni.Akinek van felesleges izzója kérem írjon.Előre is

köszönöm

hi!

opel 200ft ért adja

Link to comment
Megosztás:

Helo mindenkinek,ma nézegettem a ködlámpa kivezetéseit de nem találom sehol ,nincs semmi üress dugasz kivezetve a motortérben.

A klima hütöje elött ott megy el a kábelköteg ebben megtalálom vajon azt a bizonyos Fekete szálat.

hi!

Ha nincs ki vezetékelve akkor csak a kimenő csatlakozóba megy mint ahogy látszik a képen,ez azt jelenti ,hogy a motorérben már nincs de én úgy csináltam,hogy bentről húzta ki a kapcsoló szálat,de több info kel keres.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

először ködöst vegyél utána csatit (bontó 1000ft)mert az után gyártottnak más a csatlakozója

Ez érdekes...én szereltem már Depo-t és Tyc-et is, ugyanaz a csati mint a gyári Hella ködösnek. Annyi, hogy a Depo-nak máshol van a magasságállítója.

Link to comment
Megosztás:

hi!

Ha nincs ki vezetékelve akkor csak a kimenő csatlakozóba megy mint ahogy látszik a képen,ez azt jelenti ,hogy a motorérben már nincs de én úgy csináltam,hogy bentről húzta ki a kapcsoló szálat,de több info kel keres.

Engem is érdekelne, ha tudod akkor leírnád ide, hogy hol s milyen módszerrel húztad ki, melyik kábel a ködlámpa kapcsolt szála?

Most szerzek relét, a kapcsoló átalakításához rugót és mikrókapcsolót kell szereznem...A ködlámapa beszerelése majd tavasszal...

Link to comment
Megosztás:

Valaki már cserét izzót a szivargyújtó világításában? Úgy néz ki az is kiégett. :lol:

Hali!

Én már kicseréltem, de egyszerre a fűtésboxéval. Nem a legfelhasználó barátabb része az autónak ilyen téren. Ha jól emlékszem a konzolt is ki kell mozdítani meg a hamutartó alatti kis lapot is ki kell szedni. Nehéz kijátszani a helyéről (legalábbis nekem az volt).

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne, ha tudod akkor leírnád ide, hogy hol s milyen módszerrel húztad ki, melyik kábel a ködlámpa kapcsolt szála?

Most szerzek relét, a kapcsoló átalakításához rugót és mikrókapcsolót kell szereznem...A ködlámapa beszerelése majd tavasszal...

hi

én azt javaslóm ,hogy vegyél komplet kapcsolótömböt,5-ért már kapsz a régit meg eladod,és az 100% és az gyári nem buherált.majd meg keresem a képeket és elküldőm e-mail -ben

Link to comment
Megosztás:

hi

én azt javaslóm ,hogy vegyél komplet kapcsolótömböt,5-ért már kapsz a régit meg eladod,és az 100% és az gyári nem buherált.majd meg keresem a képeket és elküldőm e-mail -ben

Miért nem jó a meghackelt??

Most vettem ma délelőtt egy olyat, aminek a csatlakozói el vannak görbülve, az egész belseje jó. A gombot átrakom, egy mikrókapcsolót beforrasztok, és kész. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegyél fel egy képet, vagy írd le a LED típusát.

A kékek, általában: 2,9-3,8V-on nyitnak. (3228: 20mA, 5252:40mA)

ellenállás 3228-hoz: 14,4-3,8=10,6V 10,6/0,02=530 Ohm (ilyen érték nincs) 560 Ohm

teljesítmény: 10,6*0,02=0,212W (ilyen érték nincs) 0,25W (=1/4W)

ellenállás 5252-höz: 14,4-3,8=10,6V 10,6/0,04=265 Ohm (ilyen érték nincs) 270 Ohm

teljesítmény: 10,6*0,04=0,424W (ilyen érték nincs) 0,5W (=1/2W)

Szia!

Köszi a segítséget én is olyan 630 Ohm körülire gondoltam.Nem hiszem hogy jelentősen visszavenne a fényerőből.

Szerintem hétvégén meg is csinálom.Az igazi siker az lenne ha a középkonzolban is ki tudnám cserélni.

Kicsit tartok a szétszedésétől.

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ, hogy milyen a led (rajta eső feszültséget meg tudod mérni, ha nincs adatlapod hozzá). A kocsiban inkább 14,5V-tal számolj, annyi simán lehet működés közben. Ha 20mA-s névleges áramerősségű a leded, akkor sem muszáj maxon nyomatni. Ahogy emlékszem, nekem már 15mA körül is látszólag teljes fénnyel világítottak, és persze így jelentősen csökken annak az esélye is, hogy túlmelegednek és tönkre mennek (de akár lejjebb is mehetsz, ezt ki kell próbálni). Sajnos már nem emlékszem mekkora értékű ellenállásokat tettem bele, de már több mint 1 éve működnek gond nélkül. Ami a teljesítményüket illeti, ha jól emlékszem 0,25W-osakat tettem bele. Így 2V-os LED-es esetén (14,5V-2V)*0,015A=0,1875W esik rajtuk.

Ja, még valami. Nekem a felületszerelet ledek jöttek be. Jobban terítik a fényt, és könnyebben elférnek a kis bajonettes foglalatban. Akár többet is tehetsz 1 foglalatba, ha úgy kell szórni a fényt.

Köszönöm!

A középkonzolban is kicserélted?Ha igen, nem fényképezgettél közben, vagy nem dokumentáltad valamilyen formában?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

A középkonzolban is kicserélted?Ha igen, nem fényképezgettél közben, vagy nem dokumentáltad valamilyen formában?

Gondoltam, hogy képek is kellenek majd :lol:, ezért este csináltam gyorsan párat. Még a rádió hátra van, az is ki lesz fehérítve. Doksi nincs.

1bbd3a163287240.jpg 4e2188163287284.jpg 3dc39e163287325.jpg 81f2f9163287362.jpg

Link to comment
Megosztás:

;) klasssssssz!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.