Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

12 órája, L.Fazakas írta:

Na nem mintha ezeddig én mindezt nem tudtam volna. Ismerem a szabványt.
Nekem/nálam pontosan ezeknek az ismérveknek felel meg a jelenlegi nappali fény felszerelés (januárban volt műszaki vizsgán a kocsi, s egy árva szóval se kötöttek bele), ám csakis azért történt részemről az "újramelegített érdeklődés", mivel a motor leállása után a nappali fényem még majd 2 percig világít. Lehetséges, hogy a +12V-ot nem jó helyről vettem le?. Az utólag beépített kisméretű relé viszont jól, és az előírásnak megfelelően szépen váltja a kötelező világítási funkciókat.
Amúgy sokszor nézegetem olyan kocsikon (néha bizony még gyári kialakításúakon is látni), hogy abszolute nem érdekel senkit, hogy az a nappali fény a tompítottal együtt megy-e, vagy se. Van olyan autós, akinél - ha ő egyszer felkapcsolja - minden lámpája világít egyszerre! Nekem fel sem kell a nappali fényemet kapcsolni, az indításkor együtt kapcsol a motorral.
De nálam legalább nem ég össze-vissza mindenféle fény. És ebben az eredeti gyári dobozban kapott helyet a külön relé. Innen jön le a +12V is.

cda1d950a11ce3dd6b8bcd06e8c0b9d1.jpg

Mert a gyári így kapott típusbizonyítványt, plusz elég sok nappali fény tud dimmelni és akkor éghet is a tompítottal vagy helyzetjelzővel.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, DarthVödör írta:

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztositek_rele_es_reszei/elektromos_rele/fenyszoro_rele_astra_g_zafira_a_vectra_b_automata_bekapcs_67906

Szintén az utastérben (ha van!) a világításkapcsoló mögött található a relécsatlakozója! GM 09 226 455

Igazából ez nem nappali menetfény vezérlő relé, hanem a skandináv országokba automatikus világításkapcsoló relé. Gyújtás és olajnyomás (járó motor) feltételre a világításkapcsolóval párhuzamosan, a K1 relé feszültséget ad a lámpákra. Első lámpák (56), hátsó hejzetjelzőkre (58R), és a belső megvilágításra+rendszám megvilágításra (58K).

Nekem volt ilyenem... illetve meg is van, csak kiszedtem, mert a szintén DV által beszerelt Veramon-t annak idején úgy rendeltem meg, hogy annak is volt nappali fény vezérlő funkciója (amit azóta már nem használok, ki is lett véve a reléje), és a kettő "összeveszett", aminek a tünete az volt hogy állandóan égett az olajnyomásjelző lámpám. Aki nem értené az összefüggést: ez a gyári nappali fény (és szerintem a Veramonos is) az olajnyomáskapcsolóról veszi a jelet, onnan tudja hogy jár a motor, ha van olajnyomás. Elsőre én sem hittem, cseréltem olajnyomáskapcsolót is, feleslegesen...:(

Amúgy ez a gyári DRL úgy működik hogy gyújtásra felkapcsolja az helyzetjelzőket (körben), és motorindítás után, ha megjön az olajnyomás, akkor a tompított fényt is, a világításkapcsoló "0" állásában is! Tulajdonképpen egy automata világításkapcsolóról van szó, azzal a különbséggel hogy a műszerfalvilágítást és a rendszámtábla világítást nem kapcsolja, mivel azok nappal feleslegesek. Feledékenyeknek hasznos, tekintve hogy Magyarországon is kötelező a világítás lakott területen kívül, de nálam a xenonnak nem használt a sok ki-be kapcsolgatás ha rövid távon volt használva az autó.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Kukacka írta:

Mert a gyári így kapott típusbizonyítványt, plusz elég sok nappali fény tud dimmelni és akkor éghet is a tompítottal vagy helyzetjelzővel.

Én eleve úgy kötöttem be LED-es nappalifény relémet, hogy még a helyzetjelzőkkel is képes legyen együttmenni, ám a tompított fény felkapcsolásakor már automatikusan letilt.
Ha jól értelmezem a szabványt, ez többnyire belefér a tudományba. Mivel a helyzetjelző fények működésekor a kocsi hátsó helyzetjelző lámpái is mennek.
Mindez tompított fény esetében szintén így van, de ott olyankor elől már CSAK a fényszórók dominálnak. (akár tompított, akár távfény /országúti/ állásban).

Link to comment
Megosztás:

14 órája, DarthVödör írta:

Tagfahrlichtrelais (zwischen Sicherungskasten und Stahlstrebe) Ahogy a művelt német mondja: biztosítéktábla és az (A) oszlop között. Enyémben bent is van, és használom is. Igaz, hogy csak sötétre kapcsolja fel a lámpákat, addig megy a DRL...

202794605-w250-h374.jpg

Tényleg az utastérben van a csatlakozó, rosszul értelmeztem a (nem túl jó minőségű) rajzot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az automatikus klíma működéséről tudnátok valami információt adni? Főleg a nyári, hűtési üzemmódja érdekelne, elsősorban hogy kb. hogyan van megoldva a kompresszor ki/be kapcsolása. Kb milyen sűrűn kapcsol (állítólag a sűrű ki/be kapcsolás hamar tönkreteszi)? Gondolkozom egy saját klímaszabályzó építésén a jelenlegi "manuális" rendszer helyett (ami valószínűleg sose lenne beépítve, mert lényegében nem volt még olyan év, hogy problémamentesen és költségráfordítás nélkül rendesen üzemelt volna az a sz@r. Most is, 2 hete még jó volt, múlt héten már megint nem hűtött rendesen). 

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Coolautoo-n van most olyan lehetőség, hogy ingyenes szállítás hírlevélre feliratkozás kapcsán. Kell is két új ablaktörlő lapát és akkor már rendelni lehetne mellé pár LED izzót is belülre. Csak azt nem tudom, hogy kesztyű tartóba, kapaszkodókhoz és a csomitartóba milyen méretű szofiták a megfelelőlek? Kérnék szépen ehhez segítséget. Illetve a canbus izzó hűtőbordája elfér a világítás burkolataiban? Vagy nem olyan nagy különbség a normál meg ezen led között?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, AstryG írta:

Coolautoo-n van most olyan lehetőség, hogy ingyenes szállítás hírlevélre feliratkozás kapcsán. Kell is két új ablaktörlő lapát és akkor már rendelni lehetne mellé pár LED izzót is belülre. Csak azt nem tudom, hogy kesztyű tartóba, kapaszkodókhoz és a csomitartóba milyen méretű szofiták a megfelelőlek? Kérnék szépen ehhez segítséget. Illetve a canbus izzó hűtőbordája elfér a világítás burkolataiban? Vagy nem olyan nagy különbség a normál meg ezen led között?

Néztem azokat az árakat. Huh. 1 darab árából 10-es pakkot kapsz ha direktben rendeled meg kínából, nálam is itt van a fiókban vagy 50 darab. Amire én rájöttem nagyon sok led rendelés után: ha rendes fényt akarsz, az kintről is 1k/darab lesz. De az tükrözni is fogja a minőséget már.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Kukacka írta:

Néztem azokat az árakat. Huh. 1 darab árából 10-es pakkot kapsz ha direktben rendeled meg kínából, nálam is itt van a fiókban vagy 50 darab. Amire én rájöttem nagyon sok led rendelés után: ha rendes fényt akarsz, az kintről is 1k/darab lesz. De az tükrözni is fogja a minőséget már.

Igen azt is meg kell fizetni, ha az ember nem akar foglalkozni a külföldi rendeléssel. Én pedig most így kezdésnek nem akarok. :) Itt is csak a kupon és a lapát csere miatt gondolkoztam, hogy miért is nézném meg milyen lenne ledesben az autó. A rugó/db ár már valóban sejtetni engedi, hogy komolyabb a cumó. Nem zárom ki, hogy máskor még kínából is jöhet egy csomag.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, AstryG írta:

Igen azt is meg kell fizetni, ha az ember nem akar foglalkozni a külföldi rendeléssel. Én pedig most így kezdésnek nem akarok. :) Itt is csak a kupon és a lapát csere miatt gondolkoztam, hogy miért is nézném meg milyen lenne ledesben az autó. A rugó/db ár már valóban sejtetni engedi, hogy komolyabb a cumó. Nem zárom ki, hogy máskor még kínából is jöhet egy csomag.

A foglalkozni kell vele az nekem 900%-os profitnál értelmezhetetlen. Főleg, hogy próbálgatni akarsz. Na azt ennyiért ne tedd. Nekem 10k-nyi sofita meg W5W áll itt, mire meglettek azok, amiknek lett is értelme. És hidd el, a bolti ár feléért sem lehet eladni, mert 4 kattintás a rendelés és miért fizetne érte többet :) 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kukacka írta:

A foglalkozni kell vele az nekem 900%-os profitnál értelmezhetetlen. Főleg, hogy próbálgatni akarsz. Na azt ennyiért ne tedd. Nekem 10k-nyi sofita meg W5W áll itt, mire meglettek azok, amiknek lett is értelme. És hidd el, a bolti ár feléért sem lehet eladni, mert 4 kattintás a rendelés és miért fizetne érte többet :) 

Csak nem vágom ezt a külföldi rendelést még egyébként.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, AstryG írta:

Csak nem vágom ezt a külföldi rendelést még egyébként.

Van itthon pár elég nagy webshop ami körülményesebb bír lenni, mint egy Ali-eBay-Gearbest tengely :) Van leírás mindenről magyarul is netszerte, elég sokat lehet fogni némi keresőhasználattal.

Módosítva : Kukacka
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Kukacka írta:

Van itthon pár elég nagy webshop ami körülményesebb bír lenni, mint egy Ali-eBay-Gearbest tengely :) Van leírás mindenről magyarul is netszerte, elég sokat lehet fogni némi keresőhasználattal.

Meghiszem, csak várni sem akarok. Így lesz még valamelyik bevételük az ilyen cuccokkal operáló boltoknak. :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, AstryG írta:

Meghiszem, csak várni sem akarok. Így lesz még valamelyik bevételük az ilyen cuccokkal operáló boltoknak. :)

Nekik bevételük lesz, neked meg nagyon vacak izzóid. Mondd meg mi kell aztán kapsz egy marékkal, csak tényleg rossz nézni amire készülsz :(

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Kukacka írta:

Nekik bevételük lesz, neked meg nagyon vacak izzóid. Mondd meg mi kell aztán kapsz egy marékkal, csak tényleg rossz nézni amire készülsz :(

Megosztanád velünk, hogy milyen LED-es izzót érdemes megvenni. Sajnos még én sem találtam meg az igazit.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, gezoli írta:

Megosztanád velünk, hogy milyen LED-es izzót érdemes megvenni. Sajnos még én sem találtam meg az igazit.

Nekem a VANSSI prémium sorozata jött be valamint Nanoshine van 2 darab a plafonban a hátsó sorban. Ezek nem ilyen kékes borzalmak, mint amit itthon árulnak, elég minőségi cuccok és ha kis akció van akkor mondjuk egy teljes beltér 9 fényforrása megvan 5-6k-ból. Csak mire ide eljutottam elfüstöltem vagy 20 ropit:brooding:

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

22 órája, Kukacka írta:

Utolsó 3 rendelésem ezek voltak: ez meg ez és ez. De ebayen elég sok dolog eltűnt sajna, így lehet volt még ezen kis módosítás. Sajna ilyenkor a kocsi 250km-re van tőlem, nehéz megnézni pontosan melyikek lettek a jók. De kísérletezni mindig ér:-)

Elég jó cumóknak tűnnek. :) Kísérletezni mindíg, főleg ha győzi az ember pénzelni. :-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Van egy 2002-es g astrám,motorkod Z12xe. Szervón kivül semmi extra,vettem gyári ablakemelőt,kapcsolókat,Segítséget kérnék tőletek.Ha van valakinek olyan képe az ajtó belsejéről,amin látszik hogy hogyan kell az emelőt beszerelni,és a kábelköteget felpatintani ,azt megköszöném.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szétszedtem,egy z14xep motorvezérlőt.Van néhány pin,ami be van kötve az alaplapra,de a kötegbe nem megy sehová.

b csati:

16:  itt 6 Ohmot mérek testhez képest,

17:?

43 és 11 között 120 Ohm ,talán can lenne,de nem lehet megszólítani,(nem tudom,egyáltalán megférhet-e egymással egy ecu-n belül  k-line és can)

40: +15,nem terhelhető

(Élőadatban egyikre sincs változás,+,- próba.)

Valakinek van valami gondolata erről?

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.