Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

2 órája, Sadebilly írta:

Köszönöm.Nagyon hasznos amit kudtel de az a része már készen van.Nekem a piros sárga vezetéket   Nem tudom hova kell kötni a komfortmodulba.A első képen amit kuldtél azon is ott van hogy zv 3937,     6737

 

de az melyik láb.. :)

ZV3937 a riasztóba megy, piros-sárga 0.5mm2-es vezeték, X61-es csatlakozó 24-es láb:
ablakemelo_kozponti_zar_riaszto.PNG

A ZV6737 a központi zárba megy, piros-sárga 0.5mm2-es vezeték, X61-es csatlakozó 24-es láb:
ablakemelo_kozponti_zar.PNG

Szerintem attól függ, melyik érvényes, hogy riasztóval felszerelt-e az autó. Jelmagyarázatra szükséged van-e és ha igen, melyikhez?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

ZV3937 a riasztóba megy, piros-sárga 0.5mm2-es vezeték, X61-es csatlakozó 24-es láb:
ablakemelo_kozponti_zar_riaszto.PNG

A ZV6737 a központi zárba megy, piros-sárga 0.5mm2-es vezeték, X61-es csatlakozó 24-es láb:
ablakemelo_kozponti_zar.PNG

Szerintem attól függ, melyik érvényes, hogy riasztóval felszerelt-e az autó. Jelmagyarázatra szükséged van-e és ha igen, melyikhez?

Nagyon köszönöm! 

Riasztó nincs benne csak a hátsó ajtó elektromos ablakemelő rajzon az van hogy be kell kötni.

ha tudsz jel magyarázatot küldeni annak örülnék... 

konkretan a hátsó ablak piros sárga kabele hova megy mert ha jól látom nekem a 24 és foglalt a első ablakok arra mennek.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, Sadebilly írta:

Nagyon köszönöm! 

Riasztó nincs benne csak a hátsó ajtó elektromos ablakemelő rajzon az van hogy be kell kötni.

ha tudsz jel magyarázatot küldeni annak örülnék... 

konkretan a hátsó ablak piros sárga kabele hova megy mert ha jól látom nekem a 24 és foglalt a első ablakok arra mennek.

Két ZV3937 és ZV6737 van (bal és jobb oldalon), tévedésből az első ablakemelőkről küldtem a rajzokat, de nem gond, mert ugyanaz a rajz. A hátsó ablakemelők is pontosan ugyanoda mennek (X61 / 24), az utolsó két rajzon a piros téglalapoktól eggyel lejjebbi téglalapba. A legalsó téglalap pedig a napfénytető lenne. Nekem úgy tűnik össze van kötve mind a négy ablakemelő piros-sárga vezetéke (mivel ugyanoda végződnek a rajz alapján), de azért erre ne vegyél mérget. Jelmagyarázat a második rajzhoz (központi zár):
kozponti_zar_jelmagyarazat.PNG
kozponti_zar_jelmagyarazat2.PNG

X61 elhelyezkedés és lábkiosztás:
kozponti_zar_x61_3d.PNG
kozponti_zar_x61.PNG

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Van egy ilyen nagy csatlakozó ez van ráírva az ülés felől alul.Tápot szeretnék hozni neki gyári 17 es biztitől de a biztosíték mögé benézni nem tudtam hiába cibaltam,akasztottam ki az nem jött egy centit sem.Muszerrel mértem és talatam egy pirosat vastagat ami bemegy ebbe a c1r nagy zöld csatiba viszont ki nem jön... szerintem ez lenne az én pozitívam 74 van mellé írva.

Fotót nem tudok feltölteni  :(

 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Sadebilly írta:

Van egy ilyen nagy csatlakozó ez van ráírva az ülés felől alul.Tápot szeretnék hozni neki gyári 17 es biztitől de a biztosíték mögé benézni nem tudtam hiába cibaltam,akasztottam ki az nem jött egy centit sem.Muszerrel mértem és talatam egy pirosat vastagat ami bemegy ebbe a c1r nagy zöld csatiba viszont ki nem jön... szerintem ez lenne az én pozitívam 74 van mellé írva.

Fotót nem tudok feltölteni  :(

Az utastéri biztosítéktáblát próbáltad meg kivenni? Korábban többen leírták (én is) a kiszerelés módját. Ki kell venni hozzá az óracsoportot, ki kell húzni az óracsoport csatlakozóját keretestől (fehér színű) a műszerfalból, az óracsoport mögötti testkábelt levenni, ki kell venni a világításkapcsolót, a világításkapcsolót magába foglaló kárpitelemet (abból pedig a világításkapcsoló csatlakozóját, ami fogja a kábelköteget). Ha ez mind megvan, akkor a biztosítéktáblából ki kell húzni a multitimer csatlakozóját és enged annyit a kábel, hogy a biztosítéktábla elé szépen lapjával be lehet fordítani, hogy ne legyen útban. Ki kell venni a biztosítéktáblát tartó két csavart, de a biztosítéktáblát tartó fül (amelyet a két csavar fogott) még maradjon a helyén, különben nem fog kiférni. Ekkor annyira előre kell húzni a biztosítéktáblát alul, mintha biztosítékot cserélnél. Át kell húzni, hogy átbújjon a nyíláson a két alsó, széles része (a kárpit kicsit foghatja, de lehet igazgatni). Ha nem jó szögben fordítottad lapjára a multitimer csatlakozóját, akkor majd itt kell megtalálnod a megfelelő pozíciót. Ekkor kell kiakasztani felül a fület, amelyet a két csavar fogott. Ha a multitimer csatlakozója jól el van fordítva (a biztosítéktábla előtt), akkor lefelé húzva szépen ki kell férjen a biztosítéktábla.

Sajnos így sem tudom mi az a C1R. Valami támpont esetleg? A piros általánosságban állandó feszültség alatt lévő kábel, ilyen jön le a 17-es biztiről is. Nem szabad vakon hinni benne, néha használnak pirosat máshol is. Ha le tudod írni pontosan hol van a kábel, megpróbálom megnézni kapcsolási rajzon, hogy mi lehet az. Megpróbálhatod egyébként, hogy kiveszed a biztosítékot és kiméred multiméterrel. Csinálsz egy jó hosszú mérőkábelt a végén tűvel/csipesszel vagy ahogyan rá tudsz csatlakozni, hogy megálljon a mérőponton. A kábel másik végét odavezeted a biztosítéktáblához. Kiveszed a biztosítékot és azt az oldalát méred össze a hosszú kábel másik végével, amelyik a biztosíték által megszakított körön van. Onnan tudod melyik a megszakított kör, hogy két állandó feszültségre kapcsolt biztosítékot kiveszel és megnézed melyik a közös pontjuk, ez lesz a bemeneti oldal, a másik a megszakított. Általában egy irányban állnak a vezetékek, de ez sem törvényszerű, van amelyiknél fordított irányban vannak bekötve. A biztosítéktáblában megfelelő méretű tűvel lehet mérni a biztosítékok felőli oldalról (nem kell bedugni, csak odaérinteni a hegyét). (Ehhez a módszerhez nem kell kivenned a biztosítéktáblát.)

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a segítséget.Lehetmajd egyszer kivétel lesz belőle de most csak végig járom.Bizom benne hogy az az, mert nem folytatódik.Muszerrel mérve egyik lába sipol hasonló lábak esetén nem sipol, de megnézem még úgy is hogy bizti be és ha mérek 12 v és kivettem a biztit és utánna nem mérek akkor valószínű az.

ha mégsem akkor pénteken lebontom  és kifordítom a táblát a leírásod alapján.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt :)

respect!

Módosítva : Sadebilly
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Sadebilly írta:

köszönöm a segítséget.Lehetmajd egyszer kivétel lesz belőle de most csak végig járom.Bizom benne hogy az az, mert nem folytatódik.Muszerrel mérve egyik lába sipol hasonló lábak esetén nem sipol, de megnézem még úgy is hogy bizti be és ha mérek 12 v és kivettem a biztit és utánna nem mérek akkor valószínű az.

ha mégsem akkor pénteken lebontom  és kifordítom a táblát a leírásod alapján.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt :)

respect!

Szívesen. Emiatt nem venném ki a biztosítéktáblát. Sok mindent bontani kell és szinte biztos, hogy felesleges. Ott lesz az a tápfeszültség szerintem. A biztosítékot kivéve az egyik lábnál sípolnia kell, a másiknál nem. Azért szükséges mégegy biztosítékot kivenned és összemérni a két biztosíték közös pontját (ahogyan leírtam), mert akkor pontosan tudod melyik oldalon kell sípoljon és melyiken nem, különben lehet, hogy egy másik kábelt mérsz ki a biztosítékok előtti közösítés miatt.

Szerk.: A közösítést úgy értem, hogy kijön a gyújtáskapcsolóból egy kötél vastagságú kábel, amely oda van vezetve a biztosítéktábla mögé. Innen csillagpontszerűen leágazik az egyes biztosítékokra. Tehát, ha kihúzod a 17-es biztosítékot és tévedésből a bemenő oldalára teszed a műszer mérőcsúcsát, a többi biztosíték utáni kábelekre is sípolni fog. Ezért szükséges megállapítanod (a fent leírt módon), hogy melyik a bemenő oldal és melyik a megszakított oldal és a megszakított oldalon mérned. Nem szeretném túlmagyarázni, csak így kerek.

Link to comment
Megosztás:

Igen értem!

kimértem és jó lett.Ha kiveszem a 17es biztit akkor nincs a hátsó ablakoknál áram.Elsore eltaláltam.. vettem egy sarut és azt betettem a ellen párjaként ,némi olvadoragasztó kíséretében így olyan mint a gyári lenne és nem csúszik ki :)

ha lesz időm képet is mellékellek

Mégegyszer köszönöm  a segítséget

Módosítva : Sadebilly
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Több napnyi keresgélés és utánajárás után a segítségeteket kérném. Sikerült pár extrát beszereznem a kocsimhoz de ehhez semmilyen értelmes leírást sem találtam. Az alany pedig egy Let blokkos G Coupe. 

Amikben elakadtam:Xenon szintező bekötés; Napfénytető bekötés; Digitklíma bekötés; Ablakfelhúzás közpintizárral de csak deadlock módban(dupla gombnyomás); Tempomat és xenon szintezés visszajelző ledjénel bekötése. 

Nagyjából ennyi. Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kov írta:

Sziasztok!

Több napnyi keresgélés és utánajárás után a segítségeteket kérném. Sikerült pár extrát beszereznem a kocsimhoz de ehhez semmilyen értelmes leírást sem találtam. Az alany pedig egy Let blokkos G Coupe. 

Amikben elakadtam:Xenon szintező bekötés; Napfénytető bekötés; Digitklíma bekötés; Ablakfelhúzás közpintizárral de csak deadlock módban(dupla gombnyomás); Tempomat és xenon szintezés visszajelző ledjénel bekötése. 

Nagyjából ennyi. Segítségeteket előre is köszönöm.

Digitklímához remélem tudod, hogy konkrétan az autó belsejét csontra ki kell pakolni:)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 02. at 20:20, nzozz írta:

Az F20 -as biztosíték az első, az F17 -es a hátsó elektromos ablakok biztosítéka, mindkettő 30A -es. Az ajtó kábelátvezetőben lévő kábelek szakadása elég gyakori, de nem valószínű, hogy egyszerre a szakadt volna el mindkettő... Sajnos szinte "full fapad" van nálam, elektromos ablakkal nincs tapasztalatom, így látatlanban sokkal többet nem tudok mondani. 

Szia!

Megnéztem a biztosítékokat, tökéletesek, így valami más probléma lehet az ablakokkal.

Elölről próbálva, lehet hallani, hogy a bal hátsó felfelé menne, de csak ennyi. A jobbos semmi életjelet nem mutat, egyik kapcsolóra sem reagál.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, norbee80 írta:

Szia!

Megnéztem a biztosítékokat, tökéletesek, így valami más probléma lehet az ablakokkal.

Elölről próbálva, lehet hallani, hogy a bal hátsó felfelé menne, de csak ennyi. A jobbos semmi életjelet nem mutat, egyik kapcsolóra sem reagál.

Nem akarok belekotyogni, de az utóbbi két oldalon közzétett kapcsolási rajzok nem segítenek? Mértél feszültségeket a motoroknál?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, norbee80 írta:

Szia!

Megnéztem a biztosítékokat, tökéletesek, így valami más probléma lehet az ablakokkal.

Elölről próbálva, lehet hallani, hogy a bal hátsó felfelé menne, de csak ennyi. A jobbos semmi életjelet nem mutat, egyik kapcsolóra sem reagál.

https://www.dropbox.com/s/rvt5z916hlyt0ts/BEKÖTÉS1.jpg?dl=0

Piros és barna 2,5mm vezeték a táp. (állandó!) A fehér 0,5mm a hátsó gombok tápja. Amit ki lehet kapcsolni. (gyerekzár) Piros/sárga a központi ablakozárás szála. Erre amíg +12V-ot kapcsolsz, addig az összes (4ablak egy vezetéken)  felmegy. Nem végállásig, csak amíg ezen a szálon + van! Szürke/piros és a kék/zöld a bal hátsó ablak vezérlése. Fel és le. Szürke/fehér és kék/fehér a jobb hátsó ablak vezérlése. Fel és le. Utólagos extraként ennyi kell kábelezni. (jobb első nincs a rajzon)

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

2 órája, DarthVödör írta:

https://www.dropbox.com/s/rvt5z916hlyt0ts/BEKÖTÉS1.jpg?dl=0

Piros és barna 2,5mm vezeték a táp. (állandó!) A fehér 0,5mm a hátsó gombok tápja. Amit ki lehet kapcsolni. (gyerekzár) Piros/sárga a központi ablakozárás szála. Erre amíg +12V-ot kapcsolsz, addig az összes (4ablak egy vezetéken)  felmegy. Nem végállásig, csak amíg ezen a szálon + van! Szürke/piros és a kék/zöld a bal hátsó ablak vezérlése. Fel és le. Szürke/fehér és kék/fehér a jobb hátsó ablak vezérlése. Fel és le. Utólagos extraként ennyi kell kábelezni. (jobb első nincs a rajzon)

Köszi, ez sok segítség lesz. Remélem a hétvégén lesz időm jobban átnézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon és Opelben is elnézést ha nagyon kezdő kérdéseket teszek fel.

2003-as Z14XE Sedanom van.

A motorvezérlő hol található? Próbáltam követni a kábelkorbácsot de elvesztettem a fonalat.

 

Ebay-en kapható tempomatos indexkar használható? Vett már valaki?

 

Köszönöm

 

Üdv

Link to comment
Megosztás:

6 perce, shootme2 írta:

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon és Opelben is elnézést ha nagyon kezdő kérdéseket teszek fel.

2003-as Z14XE Sedanom van.

A motorvezérlő hol található? Próbáltam követni a kábelkorbácsot de elvesztettem a fonalat.

 

Ebay-en kapható tempomatos indexkar használható? Vett már valaki?

 

Köszönöm

 

Üdv

Szia!

en vettem eBayen tempomatos indexkart nem túlzok fél év múlva az egész szétesett darabjaira.

kinai no name volt működött rendesen csak a használatot nem bírta.Azota vettem egy olasz márkájut a Bardiban valami magnetti marellit jó pénzért és ég és föld a kettő.

2000 volt az eBayen és kedvezménnyel volt a bardiban 4500 HUF 

Link to comment
Megosztás:

54 perce, shootme2 írta:

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon és Opelben is elnézést ha nagyon kezdő kérdéseket teszek fel.

2003-as Z14XE Sedanom van.

A motorvezérlő hol található? Próbáltam követni a kábelkorbácsot de elvesztettem a fonalat.

 

Ebay-en kapható tempomatos indexkar használható? Vett már valaki?

 

Köszönöm

 

Üdv

Szembe állsz az autóval és a motor jobb oldalán.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Most vásároltam egy 2003-as évjáratú, Z14XE motorkódú lépcsős hátú gk-t.

Valahol a motortérben keresnék gyújtásra feléledő pozitív kábelt, nappali menetfényhez kellene.

Tudnátok segíteni, hogy mit és merre keresgéljek?

Előre is köszönöm!

Üdv. Peter

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.