Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

:-) Már megszoktuk, nem egyedi eset. Sokan írnak ide hogy váratlanul elsötétedett a műszerfalvilágításuk, és amikor rákérdezünk hogy legutóbb amikor a műszerfalat törölgette, nem tekerte-e le véletlenül a műszerfal világításának fényerőszabályzóját (szintén ott van a világításkapcsoló közelében), akkor kiderül hogy de. :-)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Szerintem enyém a prototípus, jó ég tudja hány éve van bent, de még most is működik.

Ami azt illeti, egy kissé túlbuzgó is, néha összeszed egy kis zavart valahonnan és olyankor is kigyújtja a tempomat visszajelzőjét amikor nem kéne, például ha esőben törlök egyet az ablaktörlővel...:blink:

Ha holnap lejössz Alsóörsre, kicserélem CC_LED2-re, az nem kapcsol be a zajokra. (nem analóg, mint az első verzió, hanem logikai kapukkal épült fel) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, DarthVödör írta:

Ha holnap lejössz Alsóörsre, kicserélem CC_LED2-re, az nem kapcsol be a zajokra. (nem analóg, mint az első verzió, hanem logikai kapukkal épült fel) 

Ami azt illeti, pont terveztem menni Alsóörsre a palacsintafesztiválra...:cool: A számod még mindig ugyanaz a ...1930-as végű Telekomos (30-as) szám? Mert akkor kereslek ha lent leszek!

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

44 perce, DarthVödör írta:

Ha holnap lejössz Alsóörsre, kicserélem CC_LED2-re, az nem kapcsol be a zajokra. (nem analóg, mint az első verzió, hanem logikai kapukkal épült fel) 

Nekem a II. verzió van. Hibátlan!

Ezúton is köszönöm!

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, gezoli írta:

De Te legalább elismered, hogy.......... :hug::icon13:

Pont 1 hete vettem az autót, még a gépkönyv végére se értem, de mint VW-n és Kián szocializálódott illető, fel sem merült bennem, hogy máshol is lehet a kapcsolója, mint magánál az utastéri lámpatestnél. Meg eleve bontóba mentem egy másik alkatrészért, gondoltam, hogy egy füst alatt megoldom mindkét problémát. Miután kihúztam a kapcsolót, párom közölte, hogy "ja, a mi F-es Astránkon is így van" csak ő meg azt nem gondolta, hogy én nem próbáltam eddig kihúzni. Nota bene, el kell olvasni azt a gépkönyvet most már :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gyurigyerek írta:

Tud valaki egy cikszámot, esetleg egy fotó még jobb lenne, a műszer egységben lévő izzóról. Az utánfutó visszajelzést akarom kiépíteni s nem szeretném kétszer szétszedni.

Hi!

küldj egy email címet

IZZÓ MŰSZERFAL 12V BX8.4D MF5 T4.7 1.1W

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gyurigyerek írta:

Tud valaki egy cikszámot, esetleg egy fotó még jobb lenne, a műszer egységben lévő izzóról. Az utánfutó visszajelzést akarom kiépíteni s nem szeretném kétszer szétszedni.

Közben átolvastam újra a leírást. Ha egy utólag beépített vonóhorog van a kocsin, (feltételezem az a műszerfalba mókolt visszajelző miatt) akkor annak sztem semmi köze a multitimerhez. Ezesetben is megoldható a visszajelzés. Mondjuk a mókolt ledtől vinni egy 12v-ot a műszeregység leírásban megadott pontjára?

Illetve cimborám más tipusú autóján van egy tesztelő áramkör modul.Mikor csatlakoztatja a futót. Ekkor pár másodpercel az összedugás után végig zongorázza a lámpákat. Féklampát is. Szerintetek nagyon bonyolult egy ilyen áramkör legyártása és beépítése? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A fényszóró magasságát hol lehet állítani? Ki lett cserélve mindkettő, de magasra hord, a belső állítóval teljesen letekerve is magasra viszi a fényt. Majd elviszem szervizbe, hogy pontosan állítsák be, de addig is szeretném lejjebb állítani, mert olyan minden 100. autós rám villog.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyikszi írta:

Sziasztok! A fényszóró magasságát hol lehet állítani? Ki lett cserélve mindkettő, de magasra hord, a belső állítóval teljesen letekerve is magasra viszi a fényt. Majd elviszem szervizbe, hogy pontosan állítsák be, de addig is szeretném lejjebb állítani, mert olyan minden 100. autós rám villog.

Hello! A fényszóró tetején (általában a kereszt merevítőn lévő gumi dugó alatt), van egy 6-os imbusz műanyag csavar (legmélyen talán kereszthornyos), ami egy fogaskereket teker. Azzal tudod a magasságát állítani. Az oldal irányú mozgatását pedig a külső rögzítőfül mellett, közvetlenül a sárvédő ív elem csücskénél lévő szintén 6-os műanyag imbusszal.

Módosítva : szabopal
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni az alábbi "érdekes" jelenségre:

Teljesen random, az index "beragad", azaz bármerre jelzek, az izzók és a műszerfali visszajelző is csak világít folyamatosan, nem villog. Ilyenkor, ha megállok, kiszállok és bezárom a kulcs távirányítójával az autót, az az indexlámpák nem alszanak el. Ilyen esetekben néha nem nyit/zár a távirányító, viszont kulccsal tudok zárni. Index reléket már cseréltem.

Köszi!

 

Módosítva : kicsig
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 09. at 23:11, szabopal írta:

Hello! A fényszóró tetején (általában a kereszt merevítőn lévő gumi dugó alatt), van egy 6-os imbusz műanyag csavar (legmélyen talán kereszthornyos), ami egy fogaskereket teker. Azzal tudod a magasságát állítani. Az oldal irányú mozgatását pedig a külső rögzítőfül mellett, közvetlenül a sárvédő ív elem csücskénél lévő szintén 6-os műanyag imbusszal.

Szia! Köszi. A bal oldalit sikerült állítani, de a jobb oldalit nem. Se le, se fel. Néztem, a fogaskereket tekeri, de meg se mozdult a fényszóró.

Módosítva : nyikszi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Olyan hibajelenségem van, hogy a középkonzolomon néha nem megy a világítás - csak a rádió bekapcsoló gomb háttérvilágítása ég, a többi ami alatta van sötétségben marad. Műszerfal többi része minden aminek kell világít. Persze nem mindig rossz, van amikor minden jól világit. Mi lehet? Halódik benne rizsszem izzó és 1 van vagy sorbakötött az a rész?

Egyéb okból most cseréltem a világításkapcsolót (a tompítottat nem mindig kapcsolta fel és nem volt kedvem újra szétszedni tisztitgatni), nem az okozza. 

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, akoskombi írta:

Sziasztok, 

Olyan hibajelenségem van, hogy a középkonzolomon néha nem megy a világítás - csak a rádió bekapcsoló gomb háttérvilágítása ég, a többi ami alatta van sötétségben marad. Műszerfal többi része minden aminek kell világít. Persze nem mindig rossz, van amikor minden jól világit. Mi lehet? Halódik benne rizsszem izzó és 1 van vagy sorbakötött az a rész?

Egyéb okból most cseréltem a világításkapcsolót (a tompítottat nem mindig kapcsolta fel és nem volt kedvem újra szétszedni tisztitgatni), nem az okozza. 

 

Amennyiben Behr fűtésed van, akkor igen, 1db izzó van a középkonzolban, amit úgy tudsz cserélni, hogy a középső tekerőgombot lehúzod (baromi nehezen jön, de ésszel csináld mert ha fogóval megfogod, lejön róla a festék), és alatta látni is fogod az egy szem rizsszemizzót. Delphi rendszerű fűtésre ez nem igaz, ott sajnos szét kell bontani az egész középkonzolt mert a fűtéskapcsolóban levő izzókat (ott azt hiszem kettő van) csak hátulról tudod cserélni.

És hogy hogyan tudod megállapítani hogy Behr vagy Delphi rendszerű fűtésed van-e? Így: Behr vagy Delphi?

Link to comment
Megosztás:

On 10/12/2018 at 7:06 PM, tgabika76 said:

Amennyiben Behr fűtésed van, akkor igen, 1db izzó van a középkonzolban, amit úgy tudsz cserélni, hogy a középső tekerőgombot lehúzod (baromi nehezen jön, de ésszel csináld mert ha fogóval megfogod, lejön róla a festék), és alatta látni is fogod az egy szem rizsszemizzót. Delphi rendszerű fűtésre ez nem igaz, ott sajnos szét kell bontani az egész középkonzolt mert a fűtéskapcsolóban levő izzókat (ott azt hiszem kettő van) csak hátulról tudod cserélni.

És hogy hogyan tudod megállapítani hogy Behr vagy Delphi rendszerű fűtésed van-e? Így: Behr vagy Delphi?

Köszönöm, Behr van, szoktam cserélni a pollenszűrőt. 

A többieknek is, pontatlan voltam a leirással, tényleg csak a hűtés-fűtés-tekerő gombok nem világítanak - a szivargyujtó igen és ülésfűtés kapcsolók is, de a nagy sötétéség a feltűnő, amikor nem világít, rosszul emlékeztem.

Behr rendszerhez külső-belső keringetést át váltó motort milyet érdemes venni? Ha egyáltalán van többféle, webshopokban nem találtam meg amúgy sem. 

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, akoskombi írta:

Köszönöm, Behr van, szoktam cserélni a pollenszűrőt. 

A többieknek is, pontatlan voltam a leirással, tényleg csak a hűtés-fűtés-tekerő gombok nem világítanak - a szivargyujtó igen és ülésfűtés kapcsolók is, de a nagy sötétéség a feltűnő, amikor nem világít, rosszul emlékeztem.

Behr rendszerhez külső-belső keringetést át váltó motort milyet érdemes venni? Ha egyáltalán van többféle, webshopokban nem találtam meg amúgy sem. 

 

link BEHR servo. Csak a motort kell cserélni, más nem megy tönkre. Boltban komplett 14500, vagy veszel 1 motort 200-1000-ért és kicseréled...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Astra G Caravan 1.2-es autóm, ahol a központi zár távirányítója nem működik.


Ha kulccsal zárom le, akkor minden oké, mindegyik ajtó lezáródik. De a kulcson lévő távirányító már nem jó. A távirányító elektronikáján a forrasztás elengedett.1-2 évig úgy használtam, hogy egy papírral kitömtem, hogy szoros legyen. Aztán már így sem volt jó. Mostanában meg lett csináltatva a kulcs, elem is lett cserélve és ki is lett mérve. Állítólag azzal már nincs gond.
Próbáltam a kulcs betanítását lentebb leírt módszerrel, de sajnos sikertelenül.

  • Kapcsolja be a gyújtást: a rendszer 30 másodpercig programozásra kész állapotban van.
  • Röviden nyomja le az egyik gombot a távvezérlőn mialatt a kulcs a gyújtáskapcsolóban van. Ezzel megtörténik az újraprogramozás.

Mi lehet a baj? Valami javaslat?

Link to comment
Megosztás:

30 perce, techlock írta:

Sziasztok!

Van egy Opel Astra G Caravan 1.2-es autóm, ahol a központi zár távirányítója nem működik.


Ha kulccsal zárom le, akkor minden oké, mindegyik ajtó lezáródik. De a kulcson lévő távirányító már nem jó. A távirányító elektronikáján a forrasztás elengedett.1-2 évig úgy használtam, hogy egy papírral kitömtem, hogy szoros legyen. Aztán már így sem volt jó. Mostanában meg lett csináltatva a kulcs, elem is lett cserélve és ki is lett mérve. Állítólag azzal már nincs gond.
Próbáltam a kulcs betanítását lentebb leírt módszerrel, de sajnos sikertelenül.

  • Kapcsolja be a gyújtást: a rendszer 30 másodpercig programozásra kész állapotban van.
  • Röviden nyomja le az egyik gombot a távvezérlőn mialatt a kulcs a gyújtáskapcsolóban van. Ezzel megtörténik az újraprogramozás.

Mi lehet a baj? Valami javaslat?

Szia.

Lehet hogy a nyomogobok, mikrokapcsolok is oda vannak. Vagy meg mindig az elemtartoval van a gond es nincs rendes erintkezese.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.