Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2018. 11. 01. at 14:15, bitu írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 1.2 2003-as évjáratú g astrám van, elektromos ablak nincs benne, viszont beleszeretném rakni, megvettem a gyári elektromos ablakot, viszont kábelkötegelve nincs az autóba. Más megoldásként belelehet rakni? Hallottam olyat is hogy a központi zár ha benne azzal megoldható.

Vkinek vmi tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

tudna vki segíteni?

Link to comment
Megosztás:

47 perce, bitu írta:

tudna vki segíteni?

Legegyszerűbb ha elmész egy bontóba és kiszeded egy ugyanilyen felszereltségű autóból a kábelköteget. Kábelköteget szinte senki nem visz, oda szokták adni bagóért. Legalább akkor pontosan tudod mi-merre megy és hová van bekötve. Kapcsolási rajz birtokában ki is lehet kábelezni, de az bonyolultabb, és mivel nincsenek csatlakozóid mindenhol vágni meg forrasztani kell, ami ugye bonthatatlanná teszi a kötéseket. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tűnik hamarosan első ködlámpát fogok beszerelni. Ehhez átnéztem az egész fórumot, de nem tálaltam teljes leírást. Leginkább az hiányzik, hogy a fényszóró kapcsolóba, hogyan kell bekötni azt a kis nyomógombot ami alapból hiányzik (ködlámpa nélküli kapcsoló) és az hogy ha ez megvan, akkor már csak a relétől kell kihúzni kábelt a lámpákig, vagy még kell művészkedni a multitimer (?) körül valamit? Persze könnyebb lenne berakni egy "maszek" kapcsolót, de az nem szép...

Ha valaki egy rendes leírást tud, esetleg képekkel azt is örömmel fogadom. :-)

Apropó az alany egy 2006os Z17DTL.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Razor01 írta:

Sziasztok!

Úgy tűnik hamarosan első ködlámpát fogok beszerelni. Ehhez átnéztem az egész fórumot, de nem tálaltam teljes leírást. Leginkább az hiányzik, hogy a fényszóró kapcsolóba, hogyan kell bekötni azt a kis nyomógombot ami alapból hiányzik (ködlámpa nélküli kapcsoló) és az hogy ha ez megvan, akkor már csak a relétől kell kihúzni kábelt a lámpákig, vagy még kell művészkedni a multitimer (?) körül valamit? Persze könnyebb lenne berakni egy "maszek" kapcsolót, de az nem szép...

Ha valaki egy rendes leírást tud, esetleg képekkel azt is örömmel fogadom. :-)

Apropó az alany egy 2006os Z17DTL.

Hegyekben állnak a ködlámpás kapcsolók, én ezen nem meditálnék, gyakorlatilag 1k ráfizuval anno ezt megoldottam.
A kérdés, hogy neked vannak-e ködlámpa csatik a helyükön, ha vannak akkor ennyi a sztori. Ha nem, akkor lesz még vezetékelés is gazdagon.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Razor01 írta:

Sziasztok!

Úgy tűnik hamarosan első ködlámpát fogok beszerelni. Ehhez átnéztem az egész fórumot, de nem tálaltam teljes leírást. Leginkább az hiányzik, hogy a fényszóró kapcsolóba, hogyan kell bekötni azt a kis nyomógombot ami alapból hiányzik (ködlámpa nélküli kapcsoló) és az hogy ha ez megvan, akkor már csak a relétől kell kihúzni kábelt a lámpákig, vagy még kell művészkedni a multitimer (?) körül valamit? Persze könnyebb lenne berakni egy "maszek" kapcsolót, de az nem szép...

Ha valaki egy rendes leírást tud, esetleg képekkel azt is örömmel fogadom. :-)

Apropó az alany egy 2006os Z17DTL.

Anno én ez alapján oldottam meg. :)

http://www.kacsa-ignis.hu/vilagitaskapcsolo/

A műszer egységbe csak izzó kellett a visszajelzéshez. Multitimerben nem kellett "bűvészkedni".

 

Módosítva : gyurigyerek
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 02. at 18:34, gezoli írta:

Ma készen lett az autómban a fényre sötétedő tükör beépítése.

Ha valakit érdekelnek a részletek nyugodtan kereshet.

 

Segítségedet szeretném kérni. Most kezdenék G astra coupéba egy fényre sötétedő tükör beépítésébe.

Utána olvasgattam a fórumon, de nekem nincs sajnos kikábelezve. Amit eddig összeszedtem:  

1-es láb:  F3.13 5A (15 gyujtás kapcsolt), X1-es csatlakozó 40-es láb.
2-es láb: TEST
3- as láb: RFS (tolató lámpa kapcsoló S31, +12V-ot kapcsol a lábra), X1-es csatlakozó 18-as láb.
4-es láb: MUT 33-as láb, X1-es csatlakozó 66-os láb. Ez a beltér lámpa szürkéje!!!!!!

Kérdésem: Tudnál küldeni egy képet az x1- es csatlakozóról? Mi az a MUT 33-as láb?

A 0,75mm vezeték megfelel erre a célra? Egy egy kábel milyen hosszú kell legyen?

 

 

Módosítva : Lepo
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Lepo írta:

 

A leírás helyes. 1: gyújtás +12V, 2: test, 3: tolatólámpa kapcsoló, 4: belsővilágítás kapcsoló. A legegyszerűbb ha a mennyezetilámpa csatlakozóról kábelezed az 1,2 és 4-es pontot. Közel is van a belső tükörhöz. Ami 1 hosszabb, kb 2 méter (0,5mm ) kell még a tolatós +12V bekötéséhez. (nekem nincs bekötve, tolatáskor nem kapcsolja ki a sötétítést) 

MUT=multitimer egy egység ami az összes kisebb fogyasztó be/ki/időzített kikapcsolását végzi. Ennek megfelelően a MUT 33, a multitimer 33-as lába. Mivel megy az X1-es csatlakozóra is ezért azt könnyebb bekötni/megtalálni/hozzáférni. 

X1 ez egy nagy világoszöld téglatest alakú csatlakozó. (gépház nyitó kar alatt, a burkolat mögött)

https://www.dropbox.com/s/p8rt9gejvy6n146/rain.jpg?dl=0

Módosítva : DarthVödör
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 17. at 1:48, DarthVödör írta:

A leírás helyes. 1: gyújtás +12V, 2: test, 3: tolatólámpa kapcsoló, 4: belsővilágítás kapcsoló. A legegyszerűbb ha a mennyezetilámpa csatlakozóról kábelezed az 1,2 és 4-es pontot. Közel is van a belső tükörhöz. Ami 1 hosszabb, kb 2 méter (0,5mm ) kell még a tolatós +12V bekötéséhez. (nekem nincs bekötve, tolatáskor nem kapcsolja ki a sötétítést) 

MUT=multitimer egy egység ami az összes kisebb fogyasztó be/ki/időzített kikapcsolását végzi. Ennek megfelelően a MUT 33, a multitimer 33-as lába. Mivel megy az X1-es csatlakozóra is ezért azt könnyebb bekötni/megtalálni/hozzáférni. 

X1 ez egy nagy világoszöld téglatest alakú csatlakozó. (gépház nyitó kar alatt, a burkolat mögött)

https://www.dropbox.com/s/p8rt9gejvy6n146/rain.jpg?dl=0

Köszönet mindenkinek a segítségért. Egyetlen kérdésem maradt. Rövidített takarót (coupéba) honnan tudnék beszerezni: 

 https://drive.google.com/open?id=10YGPg-us8Q-_43LvK68b06MU6NQViTJQ

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, llaci89 írta:

Üdv.

Induláskor felkapcsolom a világítást, kb 1 perc múlva magától lekapcsol, ha ez után fel.le kapcsolom utána már világít ahogy kell, kérdes az hogy a világitás kapcsot kell cserélni?!

Z14xe 2002 1.4

Mielőtt cserélnéd a kapcsolót, lehet elég neki egy "karbantartás" is. Én biztosan szétszedném megnézém vele mi a helyzet: http://kacsa-ignis.hu/vkapcs/

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Lepo írta:

Köszönet mindenkinek a segítségért. Egyetlen kérdésem maradt. Rövidített takarót (coupéba) honnan tudnék beszerezni: 

 https://drive.google.com/open?id=10YGPg-us8Q-_43LvK68b06MU6NQViTJQ

Előre is köszönöm!

Talán a csergőnél van de elég ritka már, kéz alatt ha tálalsz azt meg csak tükörrel együtt adják oda.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
12 órája, Sadebilly írta:

Igen igazad van rosszul olvastam.

Esetleg valaki tud vw99 relé beszereléséről mit hogyan merre.Köszönöm

937D77F8330_4B2B_4E06_930_tn.jpg

Itt a fórumon is van leírás. Vagy javaslom esetleg Gezoli leírását (ha megkéred, talán megosztja - nem tudom mennyire publikus). A teljesség kedvéért egy német leírás (Gezolié mellett ezt is használtam a sajátom beépítésénél).

Szerk.: Félreolvastam. Esetleg ez segít?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Sadebilly írta:

Igen igazad van rosszul olvastam.

Esetleg valaki tud vw99 relé beszereléséről mit hogyan merre.Köszönöm

937D77F8330_4B2B_4E06_930_tn.jpg

Stofl kolléga jóvoltából össze volt szedve régen, de valamiért nem megy a link. https://sites.google.com/site/gastraokossagok/extra-felszerelesek#TOC-VW-99-rel-s-megold-s:

Ha jól sejtem DarthVödör oldalára mutatott talán ami sajna megszűnt. Talán keresd őt, lehet tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, gezoli írta:

Nem értem miért erőlteted a VW megoldást. Az Opel-relés sem bonyolultabb.

VW99 relé inteligens ablaktörlő relé. Nem kell hozzá az omega potis bajuszkapcsoló. Felpöccinted törlésre, majd amikor ismét törölni kell, felkapcsolod. Megjegyzi a pöccintés, és a felkapcsolás közötti időt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, DarthVödör írta:

VW99 relé inteligens ablaktörlő relé. Nem kell hozzá az omega potis bajuszkapcsoló. Felpöccinted törlésre, majd amikor ismét törölni kell, felkapcsolod. Megjegyzi a pöccintés, és a felkapcsolás közötti időt. 

Ha egyáltalán nem csinálok pöccintést hanem azonnal benyomom szakaszos módba a kart akkor mi az intervallum? Tehát ha nem "tanitom" akkor mit csinál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.