Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok! Tempomat beépitéssel elakadtam. Az autó 2001-es Z14xe. Utastér és programozás kész. A négy vezetékes köteg a motortérben. Viszont az ECU-ra menő x71-es csatlakozó-ból hiányoznak a tempomathoz tartozó vezetékek. Kb a csatlakozó fele üres. A vezeték nélküli helyek pedig valami gumis vagy müanyag valamivel vannak ledugózva. Oké, hogy az utastérben is mindent nulláról kellett kábelezni, de hogy az ecunál sincs semmi.... találkoztatok már ilyennel? Milyen pinek kellenek az x71-be és hogy lehet belerakni, forrasztani a kábeleket? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Jó napot kívánok!

Van egy 2004-es 16 16v Easytronic Merivám digitális klímával, ami két soros kijelzővel szerelt. Idő, hőmérséklet, dátum, illetve ha a cdr 2005 fejegység működik, akkor annak az infói láthatók rajta.

viszont fejleszteni szeretném. Milyen lehetőségeim vannak (ha vannak egyáltalán?? Fejegység, kijelző csere, programozás, stb? 

Köszönöm a választ.

Módosítva : Imbal
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Stofl írta:

Sziasztok! Tempomat beépitéssel elakadtam. Az autó 2001-es Z14xe. Utastér és programozás kész. A négy vezetékes köteg a motortérben. Viszont az ECU-ra menő x71-es csatlakozó-ból hiányoznak a tempomathoz tartozó vezetékek. Kb a csatlakozó fele üres. A vezeték nélküli helyek pedig valami gumis vagy müanyag valamivel vannak ledugózva. Oké, hogy az utastérben is mindent nulláról kellett kábelezni, de hogy az ecunál sincs semmi.... találkoztatok már ilyennel? Milyen pinek kellenek az x71-be és hogy lehet belerakni, forrasztani a kábeleket? Köszi!

Szia!

gezoli leírása lehet hogy segít az ügyben: https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOWjUzUzhfQkxpbDg/edit?pli=1

Nekem szerencsére bent voltak a vezetékek, így csak rá kellett forrasztanom a behúzott szálakat...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kobraCode írta:

Szia!

gezoli leírása lehet hogy segít az ügyben: https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOWjUzUzhfQkxpbDg/edit?pli=1

Nekem szerencsére bent voltak a vezetékek, így csak rá kellett forrasztanom a behúzott szálakat...

Köszi, ez megvan, de nincs benne infó erre vonatkozóan. Neki is mwgvoltak a vezetékek. Kezd érdekes lenni, ejj ejj.

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, atys1970 said:

Sziasztok!

2006-os Z14XEP motoros Astra G-m van.

Érdekelne vélemény egy autódiag után,hogy érdemes lenne-e venni.

U581

https://kutyupiac.hu/u581-kezi-autodiagnosztikai-interfesz-obd-obd-2-multiprotokoll-hibakodolvaso-405

Ha esetleg van valakinek tapasztalata vele megoszthatná velem!

 

Szia,

Nem, vegyél rendes OP-COM kábelt. Az hozzáfér az ABS modulhoz is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Igen, nekem sem volt.

6 hours ago, topyjo said:

Sziasztok!

 

Motorvezérlő csere esetén valami egyéb tennivaló is van? Együtt kell cserélni az immoval, vagy programozni valamit?

 

Köszi előre is!

 

topyjo 

Igen, az immó gyűrűt is cserélni kell, meg a kulcsokban az immo chip-et is. MEg az se baj ha a security code-ot megkapod hozzá.

Aztán már csak át kell programozni pár dolgot...

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Stofl said:

Köszi, ez megvan, de nincs benne infó erre vonatkozóan. Neki is mwgvoltak a vezetékek. Kezd érdekes lenni, ejj ejj.

Nekem félútig voltak benne a vezetékek, ahol a motorvezérlő és a főkábelköteg össze van kötve egy csatival. Arra a csatira gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, GabiETZ írta:

Nekem félútig voltak benne a vezetékek, ahol a motorvezérlő és a főkábelköteg össze van kötve egy csatival. Arra a csatira gondoltál?

Közvetlenül az ecu-ra menő csatlakozóra gondolok, az X71-re. Abból és nyílván az X2-ből is hiányzik. Eddig még csak olyan embert találtam akinek megvoltak a vezetékek. Innen szép nyerni!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Stofl írta:

Közvetlenül az ecu-ra menő csatlakozóra gondolok, az X71-re. Abból és nyílván az X2-ből is hiányzik. Eddig még csak olyan embert találtam akinek megvoltak a vezetékek. Innen szép nyerni!

Szerintem keress egy bontás alatt álló autót és vedd meg az ecura menő csatlakozót mémi kábelköteggel. Abból már tudsz sarukat kibontani és átépíteni magadnak.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kobraCode írta:

Szerintem keress egy bontás alatt álló autót és vedd meg az ecura menő csatlakozót mémi kábelköteggel. Abból már tudsz sarukat kibontani és átépíteni magadnak.

Szia! Ez a terv, rajta vagyok! :) De inkább gyakorlás az első terv. Csak senki nem akarja adni a csatlakozót. Komplett köteget adnának, mondjuk értem.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 16. at 15:12, kisMikola írta:

Na megcsináltam, működik. Köszi a tolatólámpa kapcsolós tippet @zotya975

Egyébként ha kiveszed az akksit + akksi tálcát, akkor nagyon szépen hozzá lehet férni. 

Én is megnéztem tegnap a váltót és persze ezt a kapcsolót. Tényleg ott van, ám egy "nagyobb matatáshoz" eléggé útban van felette az akksi.
Ott ugyebár 2 szál vezeték van? Az odamenő plusz - és annak a visszamenője. (merthogy - gondolom - mindez a tolatólámpákat kapcsolja.)
Nem néztem meg alaposabban, de az egész vezetéket valami csatlakozó saruval együtt simán le lehet húzni a kapcsolóról?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 16. at 11:13, BoMa írta:

Itt most a barna volt a negatív. :D Sikerült a művelet, de mint mindig most sem ment zökkenőmentesen. A hamutartó egység kiszedésekor kiugrott a hamutartó is a helyéről, vele együtt a rugója is. Azt viszont az istenért nem tudtam visszatenni, fogalmam sincs hova kell beakasztani vagy hogy kell betenni. Így a hamutartó nem lökődik ki magától. Mondjuk nem dohányzom, sosem használom, de azért zavar...

Az elég jó játék. Egyszer én is szétszedtem az egész cuccot - majd sokáig küzdöttem, mert nem igazán akart összeállni.
Először össze kell rakni, és a rugót a legvégén kell beakasztani. Megadja a helyét.
Nekem viszont a kis fogaskerék törött ketté - amely kinyíláskor a fékezést végzi, hogy ne egyből kicsapódjon, hanem csak szépen "kisuhanjon".
Elég jó meló volt megcsinálni az ugyanolyan kis fogaskereket, miután azt persze külön és önmagában sehol se lehet kapni. Mindenütt a komplett hamutartót adnák, ámde kell a túrónak 16-18 ezerért, amire fel ráadásul én se dohányzom. (viszont eléggé zavart, ha "csak úgy" hipp-hoppra kivágódódik ...)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎.‎03‎.‎17‎. at 2:12, Stofl írta:

Közvetlenül az ecu-ra menő csatlakozóra gondolok, az X71-re. Abból és nyílván az X2-ből is hiányzik. Eddig még csak olyan embert találtam akinek megvoltak a vezetékek. Innen szép nyerni!

Szia,

Nekem csak a kuplung és a fék kapcsoló vezetéke volt bekötve. Én bontóból vettem egy stekkert vezetékekkel. Azon tudtam gyakorolni a szétszedését is, mert nem egyszerű szétfeszegetni roncsolás mentesen. Az új pineket behelyezve egy darabb vezetékkel meg ráforrasztottam az általam behúzott vezetéket.

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gyurigyerek írta:

Szia,

Nekem csak a kuplung és a fék kapcsoló vezetéke volt bekötve. Én bontóból vettem egy stekkert vezetékekkel. Azon tudtam gyakorolni a szétszedését is, mert nem egyszerű szétfeszegetni roncsolás mentesen. Az új pineket behelyezve egy darabb vezetékkel meg ráforrasztottam az általam behúzott vezetéket.

 

Szuper! Akkor neked van csatid. 4 pint tudnál küldeni a megmaradtakból? :) Z14XE A csati üres helyein lévő gumis műanyagos valami hogy jön ki? Piszkálni, nyomni, fúrni kell?

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

12 órája, L.Fazakas írta:

(viszont eléggé zavart, ha "csak úgy" hipp-hoppra kivágódódik ...)

Pedig a 2004 utáni Classic II Astrákban gyárilag olyan, csillapítottan csak az eredeti német Astrákban nyílik a hamutartó. Ez az egyik különbség a sima és a Classic G Astrák között... :cool: Amúgy 16-18e-ért tényleg baromi drága a hamutartó, errefelé annyiért már komplett középkonzolt adnak hamutartóval együtt... csak maga a kinyíló hamus rész a szivargyújtó aljzattal felénk 2-3000Ft a bontóban.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tgabika76 írta:

Pedig a 2004 utáni Classic II Astrákban gyárilag olyan, csillapítottan csak az eredeti német Astrákban nyílik a hamutartó. Ez az egyik különbség a sima és a Classic G Astrák között... Amúgy 16-18e-ért tényleg baromi drága a hamutartó, errefelé annyiért már komplett középkonzolt adnak hamutartóval együtt... csak maga a kinyíló hamus rész a szivargyújtó aljzattal felénk 2-3000Ft a bontóban.

Érdekes, de nekem mégis egy olyanom van, ráadásul (és állítólag) Lengyelországban készült. Lehet, hogy a hamutartója még eredeti német? Pedig nekem csak a sima (tehát egyáltalán nem Classic) az Opel Astrám.
Amúgy pedig - bocsika, de éppen tegnap nézegettem az árakat - melyek bizony elég sokat estek. A Cromaxban most kb. 7-12 ezer körül van egy komplettre szerelt hamutartó.
(Úgy bő 4-5 éve, mikor nálam eltörött a fogaskerék, bezzeg még sokkal drágább volt a cucc. Én azonban - mivel nem dohányzom - nem túlzottan hergeltem bele magam ilyen jellegű költségekbe ... Csináltam hozzá fogaskereket - "oszt jónapot"!)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Érdekes, de nekem mégis egy olyanom van, ráadásul (és állítólag) Lengyelországban készült. Lehet, hogy a hamutartója még eredeti német? Pedig nekem csak a sima (tehát egyáltalán nem Classic) az Opel Astrám.
Amúgy pedig - bocsika, de éppen tegnap nézegettem az árakat - melyek bizony elég sokat estek. A Cromaxban most kb. 7-12 ezer körül van egy komplettre szerelt hamutartó.
(Úgy bő 4-5 éve, mikor nálam eltörött a fogaskerék, bezzeg még sokkal drágább volt a cucc. Én azonban - mivel nem dohányzom - nem túlzottan hergeltem bele magam ilyen jellegű költségekbe ... Csináltam hozzá fogaskereket - "oszt jónapot"!)

Szüleim 2005-ös lengyel classicjában is csillapítottan nyílt, de az már nincs meg. Viszont a mostaniban ami nekünk van, törött a kerék. Hogyan csináltál kereket? Megosztod a módját? :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stofl írta:

Szüleim 2005-ös lengyel classicjában is csillapítottan nyílt, de az már nincs meg. Viszont a mostaniban ami nekünk van, törött a kerék. Hogyan csináltál kereket? Megosztod a módját? :)

nem tudom pontosan milyen a fogaskerék, de az omegában kitörött egy foga, 3D nyomtatóval csináltam párat...

kép barna az eredeti, hiányzik 1 foga

Módosítva : DarthVödör
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Stofl írta:

Szuper! Akkor neked van csatid. 4 pint tudnál küldeni a megmaradtakból? :) Z14XE A csati üres helyein lévő gumis műanyagos valami hogy jön ki? Piszkálni, nyomni, fúrni kell?

Ha nem felejtem el ma megkeresem. Másnak is ígértem pár pint belőle. Legalább neki is teljesítem az ígéretem ;)

A csatit szét kell szedni. Van benne egy lila színű villa az rögzíti a pineken. Ha kihúztad akkor óvatosan ki kell pattintgatni körbe a fekete részt. Vigyázni kell el ne repedjen. A vezetékek tövét érdemes befúlyni wd40-el könnyebben csússzanak keresztűl a csatlakozón. Elég sokat kínlódtam vele lévén 14 éve nem volt bolygatva.

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, gyurigyerek írta:

Ha nem felejtem el ma megkeresem. Másnak is ígértem pár pint belőle. Legalább neki is teljesítem az ígéretem ;)

A csatit szét kell szedni. Van benne egy lila színű villa az rögzíti a pineken. Ha kihúztad akkor óvatosan ki kell pattintgatni körbe a fekete részt. Vigyázni kell el ne repedjen. A vezetékek tövét érdemes befúlyni wd40-el könnyebben csússzanak keresztűl a csatlakozón. Elég sokat kínlódtam vele lévén 14 éve nem volt bolygatva.

Oké, köszi! Várom a fejleményeket, hogy megtalálod-e! El is ugranék érte, ahogy látom, közel vagy! :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Stofl írta:

Szüleim 2005-ös lengyel classicjában is csillapítottan nyílt, de az már nincs meg. Viszont a mostaniban ami nekünk van, törött a kerék. Hogyan csináltál kereket? Megosztod a módját? :)

Szerintem egyszerű.
Mivel a fogaskerekeknek általában a lapszélességen és az átmérőin (külső, belső) van még néhány paramétere - pl. fogszám, módusz, stb, - egy olyasmit kellett keresnem, ami körülbelül de nagyjából mégis hasonló volt. Nagyon sokat "hajtottam" a szétszedett vízórák, háztartási robotgépek, vagy régi videomagnók mechanikájában, míg a legvégére találtam egy hasonlót.
Aztán már csak "méretre kellett szabni" (a helyhez pontosítható lapvastagságúra csiszolni), majd kialakítani benne a kissé "ovális" furatot. Ezzel azért persze elvoltam egy jó darabig, de végülis sikerült. Igaz, nem minden esetben nyílik tökéletesen, de legalább nem csapódik ki.

Hááát - elég sok keresgélés - plusz nagyon sok türelem kell hozzá, mivel nagyon hamar és könnyedén túl lehet szaladni a tűreszelővel, smirglivel ... stb.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.