Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok,

most látom csak a válaszokat.

időközben kibontottam az egyik hátsó ajtót és megnéztem be van-e kábelezve.

szerencsére minden kábel be van húzva, tehát csak meg kell vennem a mozgatókat meg a gombokat és be is tudom szerelni.

már majdnem meg is rendeltem hozzá mindent, de tegnap volt egy koccanásom, így ez a móka tolódik..

Ja, és arra is rájöttem, hogy ha lezárom az autót, majd még egyszer lezárom (riasztó), akkor a riasztó visszajelzése után automatikusan felhúzza az ablakokat is. Ezzel sincs több gond. :D

 

Köszönöm a segítségeteket! 
(Esetleg ha tudtok z359 színű bal első sárvédőt és első lököst ajánlani, azt megköszönöm! :D

 

Üdv,

Tomi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítségre lenne szükségem!!!

astra  g z18xe motor, 2001 évj. A múlt hónapban a következő produkcióval szembesültem: gyújtás ráadás után az ESP lámpa égve marad, és az autó nem indítható. Gyújtást levéve a két ventilátor elindul! HIBAKÓD NINCS! Többen is állították hogy az ECU halt le! Oké! 65000.-ért felújítottam! Visszaszerelés után a hiba megmaradt. Valakinek ötlete????

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 15. at 21:02, zsóti-21 írta:

Sziasztok segítségre lenne szükségem!!!

astra  g z18xe motor, 2001 évj. A múlt hónapban a következő produkcióval szembesültem: gyújtás ráadás után az ESP lámpa égve marad, és az autó nem indítható. Gyújtást levéve a két ventilátor elindul! HIBAKÓD NINCS! Többen is állították hogy az ECU halt le! Oké! 65000.-ért felújítottam! Visszaszerelés után a hiba megmaradt. Valakinek ötlete????

ESP egységet próbáld.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulok hozzátok, hátha találkozott már valaki ilyennel: 2005 ös Z14XEP motorkódú verdámnál a műszeregységen ami mutatós műszer az nem működik (fordulatszámmérő, vízhőfok, üzemanyagszint, kilométeróra), a visszajelző lámpák, napi és km számláló viszont normálisan működik.

Az üzemanyag szint mutatója gyújtásra enyhén remeg, meg halk kecegő hangja van, ami a gyújtás levétele után még pár másodpercig hallható.

Szerintetek hol keressem a hibát?

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Sikeresen G astra coupé tulajdonos lettem, amiben egy CCRT-700 - as rádió volt eredeti állapotban. Nevezzetek mészárosnak, kicseréltem, de nem is ez a lényeg. Ehhez a rádióhoz ugye egy computeres, de nem MID kijelző jár, na most ez pixeles volt már amikor megvettem.

Kérdésem lenne, hogy, mivel ilyen kijelzőt az istennek se lehet beszerezni, mert ami van is fent az vectrából van és annak más a felépítése, ki tudom-e akadálymentesen cserélni öt egy hagyományos MID kijelzőre?

Vagy esetleg ha valakinek van egy jó pixelhibamentesítő módszere, szakembere, azt is várom szeretettel.

 

Válaszokat nagyon szépen köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Ez a belsőlevegő keringető motor hogyan működik normálisan ? Évek óta nem megy az enyém a helyén.Vettem egy másikat természetesen más a csatlakozója pedig ez is Behr. Úgy látszik a classicokba más van. Aztán akksiról megy az eredeti is de csak egyik irányba.Szétszedtem kivettem a fogaskereket úgy forog a motor szépen.Hogyan forog visszafelé a motor ? Ha nincs rajta a fogaskerék akkor kézzel leállítom akkor megint fel megy. Ugyanezt csinálja az is amit vettem.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Geopake írta:

Sziasztok. 

Ez a belsőlevegő keringető motor hogyan működik normálisan ? Évek óta nem megy az enyém a helyén.Vettem egy másikat természetesen más a csatlakozója pedig ez is Behr. Úgy látszik a classicokba más van. Aztán akksiról megy az eredeti is de csak egyik irányba.Szétszedtem kivettem a fogaskereket úgy forog a motor szépen.Hogyan forog visszafelé a motor ? Ha nincs rajta a fogaskerék akkor kézzel leállítom akkor megint fel megy. Ugyanezt csinálja az is amit vettem.

Gombnyomás: csukódik. Megint gombnyomás: kinyílik.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Geopake írta:

Sziasztok. 

Ez a belsőlevegő keringető motor hogyan működik normálisan ? Évek óta nem megy az enyém a helyén.Vettem egy másikat természetesen más a csatlakozója pedig ez is Behr. Úgy látszik a classicokba más van. Aztán akksiról megy az eredeti is de csak egyik irányba.Szétszedtem kivettem a fogaskereket úgy forog a motor szépen.Hogyan forog visszafelé a motor ? Ha nincs rajta a fogaskerék akkor kézzel leállítom akkor megint fel megy. Ugyanezt csinálja az is amit vettem.

Van a Behr, és a Delphi. A kettőnek más-más a csatlakozója. 2 érintkezője van. 1: +12V 2: test az egyik irány, amíg a végállásba nem ér. Ott megáll a motor, mert nem tudja tovább mozgatni a mozgatókart. Áram alatt van amíg a gyújtást le nem veszed. Az ellenkező irányba fordított polaritással működik. (1: test, 2: +12V) Szintén a végállás állítja meg a motort. 

Általában akkor van gond, ha valamelyik irányban nem akar elindulni. A motor hiba. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, DarthVödör írta:

Van a Behr, és a Delphi. A kettőnek más-más a csatlakozója. 2 érintkezője van. 1: +12V 2: test az egyik irány, amíg a végállásba nem ér. Ott megáll a motor, mert nem tudja tovább mozgatni a mozgatókart. Áram alatt van amíg a gyújtást le nem veszed. Az ellenkező irányba fordított polaritással működik. (1: test, 2: +12V) Szintén a végállás állítja meg a motort. 

Általában akkor van gond, ha valamelyik irányban nem akar elindulni. A motor hiba. 

Ez mindkettő Behr csak az enyémre mes swiss made van írva amit vettem az meg Bosch. Amúgy ugyanaz a felfogatása meg minden csak a csatlakozó más. Azt is kaptam hozzá úgyhogy az nem gond. Zöld/piros vezeték van mindkettőn.Szóval akkor ha megfordítom a polaritást akkor visszafelé kell menni a motornak ? Akkor lehet a kapcsoló rossz ha csak egyik irányba megy ?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Geopake írta:

Ez mindkettő Behr csak az enyémre mes swiss made van írva amit vettem az meg Bosch. Amúgy ugyanaz a felfogatása meg minden csak a csatlakozó más. Azt is kaptam hozzá úgyhogy az nem gond. Zöld/piros vezeték van mindkettőn.Szóval akkor ha megfordítom a polaritást akkor visszafelé kell menni a motornak ? Akkor lehet a kapcsoló rossz ha csak egyik irányba megy ?

 

5 órája, DarthVödör írta:

Van a Behr, és a Delphi. A kettőnek más-más a csatlakozója. 2 érintkezője van. 1: +12V 2: test az egyik irány, amíg a végállásba nem ér. Ott megáll a motor, mert nem tudja tovább mozgatni a mozgatókart. Áram alatt van amíg a gyújtást le nem veszed. Az ellenkező irányba fordított polaritással működik. (1: test, 2: +12V) Szintén a végállás állítja meg a motort. 

Általában akkor van gond, ha valamelyik irányban nem akar elindulni. A motor hiba. 

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Geopake írta:

Akksiról megy mindkét irányba tehát akkor a motor az működik ide-oda. Akkor valami más gond lesz mert ha berakom a helyére nem megy.

 

Akkor mérd meg a csatlakozó végén. (NEM első szélvédő állásban, mert akkor nem enged csak külső levegő állást!!!)

ECO kapcsoló kikapcsolva, 1:+12v 3: test.

ECO kapcsoló bekapcsolva, 1: test, 3: +12v. legalábbis ennek kellene lennie.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 16. at 22:37, DarthVödör írta:

Akkor mérd meg a csatlakozó végén. (NEM első szélvédő állásban, mert akkor nem enged csak külső levegő állást!!!)

ECO kapcsoló kikapcsolva, 1:+12v 3: test.

ECO kapcsoló bekapcsolva, 1: test, 3: +12v. legalábbis ennek kellene lennie.

Köszi.Hétvégén meglesem mi a franc lehet vele.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 17. at 22:49, Geopake írta:

Köszi.Hétvégén meglesem mi a franc lehet vele.

Megjavult a szerkezet. Visszaraktam az eredeti csatlakozót meg a motort most jó. Majd megsaruzom vagy forrasztom.Most csak összesodortam a vezetékeket ideiglenesen. Remélem nem gyullad ki :) 

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem led-szalaggal megpakolni a belteret, és azt vártam hogy miután kialszanak a ledek a késleltetett kikapcsolás miatt, parázslani fognak, mert ezt olvastam több helyen is, amit egy megfelelő nagyságú ellenállás sorba kötésével lehet megoldani. De nem, simán csak kialszik, a led működési elvéből adódóan nem halványodik, csak simán elalszik, és nincs parázslás.

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Elkezdtem led-szalaggal megpakolni a belteret, és azt vártam hogy miután kialszanak a ledek a késleltetett kikapcsolás miatt, parázslani fognak, mert ezt olvastam több helyen is, amit egy megfelelő nagyságú ellenállás sorba kötésével lehet megoldani. De nem, simán csak kialszik, a led működési elvéből adódóan nem halványodik, csak simán elalszik, és nincs parázslás.

 

Párhuzamosan! (csak akkor kell, ha nincs meg a lezárása a szabályzó résznek, nincs elég terhelés izzó(k) nélkül)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, DarthVödör írta:

Párhuzamosan! (csak akkor kell, ha nincs meg a lezárása a szabályzó résznek, nincs elég terhelés izzó(k) nélkül)

Igaz, párhuzamosan. De nem sokáig örülhettem neki, mert amikor próbálgattam a hátsó középső lámpában még bent voltak az izzók, így volt ami "elhasználja" azt a kevés feszt amitől parázslana a led. Ahogy kivettem őket, már elő is jött a jelenség, mondjuk gondolhattam volna. Itt viszont 5Wattos  W5W kódjelű izzók vannak, így nem olyan egyszerű beépíteni a led-szalagot mint a szofita helyére, így egyenlőre hagytam őket. 

Más: holnap megyek bontóba a Behr-rendszerű belső keringtető motorért, az autókban a bontóban már nincsenek akkuk, annyit tudok csinálni hogy viszek egy 12Voltos fúrógép akkut és azzal nézem meg hogy jó-e még az állítómotor. 

Szerk: Mi az a "járműsebesség" relé, ami nekem nincs csak a pinjei vannak ott az aljzatban? 

http://674361445_10.jpg

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Igaz, párhuzamosan. De nem sokáig örülhettem neki, mert amikor próbálgattam a hátsó középső lámpában még bent voltak az izzók, így volt ami "elhasználja" azt a kevés feszt amitől parázslana a led. Ahogy kivettem őket, már elő is jött a jelenség, mondjuk gondolhattam volna. Itt viszont 5Wattos  W5W kódjelű izzók vannak, így nem olyan egyszerű beépíteni a led-szalagot mint a szofita helyére, így egyenlőre hagytam őket. 

Más: holnap megyek bontóba a Behr-rendszerű belső keringtető motorért, az autókban a bontóban már nincsenek akkuk, annyit tudok csinálni hogy viszek egy 12Voltos fúrógép akkut és azzal nézem meg hogy jó-e még az állítómotor. 

Szerk: Mi az a "járműsebesség" relé, ami nekem nincs csak a pinjei vannak ott az aljzatban? 

http://

Miert nem vettel ledes szofita egot? Sokkal egyszerubb lenne a dolgod.

https://www.ebay.com/itm/New-2pcs-White-31mm-12smd-COB-LED-DE3175-Bulbs-For-Car-Interior-Dome-Map-Lights/262611702726?hash=item3d24e093c6:g:LAwAAOSwMgdXzmTY

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kobraCode írta:

Egyrészt mert van itthon pár méter szalag és szeretek vele bogarászni. Másrészt elég sok autóban látom diszkózni a ledes szofitát a rendszámtábla világításban ( nyilván csak azt látom ugye kívülről, a többit nem )ennek nem tudom mi az oka, talán alul van méretezve az ellenállás, vagy egyéb, de nekem még az összes szalag megvan az F-ben amit beleraktam, így hát nem látom értelmét hogy most váltsak. Kicserélni egyértelműen könnyebb lenne rá. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elmentem shopingolni, sikerült is bontanom egy belső keringtető állító motort, ami nem volt egyszerű, mert az összes G-ben amit találtam Delphi rendszerű volt, ebben az egyben volt Behr. Ráadásul a szomszédos roncs is elég közel állt, nem tudtam teljesen kinyitni az ajtót, a hátsó csavarhoz meg egyáltalán nem fértem hozzá. Van kanyarcsavarhúzóm..itthon..amivel így sokra nem megyek. A Végén mást nem tudtam kitalálni lehúztam a pici gumibakról és a csavarról a műanyag fület, ha szerencsém van az enyémből is így vették ki, és nincs gond. Persze csak kiszerelés után tudtam ellenőrizni, de mákom volt, működik.

http://573P101055_2.jpg

Kifelé menet még megláttam egy épnek tűnő klíma ventit ( a legtöbb kocsi ugye orrtörött) ezt meg tudtam pörgetni még kibontás előtt, és mivel ez nem zörgött mint az enyém, elhoztam ezt is. A keret egy része ugyan hiányzik, de ezt át tudom tenni a sajátomról. 

http://819P101055_3.jpg

Természetesen hazaérkezés után jutott eszembe hogy tegnap este nyomoztam azt a hiányzó relét, és azt is kereshettem volna, hogy legalább a gyári szám alapján megtudjam hogy egyáltalán micsoda. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Egyrészt mert van itthon pár méter szalag és szeretek vele bogarászni. Másrészt elég sok autóban látom diszkózni a ledes szofitát a rendszámtábla világításban ( nyilván csak azt látom ugye kívülről, a többit nem )ennek nem tudom mi az oka, talán alul van méretezve az ellenállás, vagy egyéb, de nekem még az összes szalag megvan az F-ben amit beleraktam, így hát nem látom értelmét hogy most váltsak. Kicserélni egyértelműen könnyebb lenne rá. 

Ertem. Nekem evek ota van ilyen. Igaz csak belterben hasznalom. Azt most fejbol nem tudom, de ha erdekel megnezhetem mekkora ellenalast tettem ra.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, kobraCode írta:

Ertem. Nekem evek ota van ilyen. Igaz csak belterben hasznalom. Azt most fejbol nem tudom, de ha erdekel megnezhetem mekkora ellenalast tettem ra.

Egyenlőre marad hátul a W5W így nem jön elő a parázslás, de megköszönném ha megmondanád az ellenállás nagyságát. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 29. at 19:09, zotya975 írta:

Igaz, párhuzamosan. De nem sokáig örülhettem neki, mert amikor próbálgattam a hátsó középső lámpában még bent voltak az izzók, így volt ami "elhasználja" azt a kevés feszt amitől parázslana a led. Ahogy kivettem őket, már elő is jött a jelenség, mondjuk gondolhattam volna. Itt viszont 5Wattos  W5W kódjelű izzók vannak, így nem olyan egyszerű beépíteni a led-szalagot mint a szofita helyére, így egyenlőre hagytam őket. 

Más: holnap megyek bontóba a Behr-rendszerű belső keringtető motorért, az autókban a bontóban már nincsenek akkuk, annyit tudok csinálni hogy viszek egy 12Voltos fúrógép akkut és azzal nézem meg hogy jó-e még az állítómotor. 

Szerk: Mi az a "járműsebesség" relé, ami nekem nincs csak a pinjei vannak ott az aljzatban? 

A tied biztos ABS-es, mind a 4 keréktől kap jelet az ABS, innen jön ki a WEG (sebesség) jel.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.