Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Vardar írta:

Sziasztok!

Elektromossági analfabétaként kérdelek titeket. Bal első ajtómat megtörték, karosszériásnál volt 1 hétig, most hogy elhoztam, a riasztót ha megnyomom, akkor mindegyik zár működik, ellenben a vezetőoldali ajtó ablaka nem húzódik fel, a másik 3 igen. A riasztó utólag beépített, talán adott róla egy papírt az előző tulajdonos, de addig is, én mit tudnék tenni az ügy érdekében?

Próbáltad az ablakot újra tanítani? Aksi levétel után meg kell tenni. Végállásban tovább tartod a gombot amíg kattanást hallasz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hete vettem egy kínai HEVXM FY9901 "kódnevű" 1 dines multimédiás csodahifit. Működik rendesen, meg minden, viszont van egy nagy probléma. 

Hiába kapcsolom ki, szívja az akksit mert nem jól kötöttem be. 

Mit hova kössek, hogy a kulcsot kihúzva áramtalanítson a cucc?

Ilyen vezetékeim vannak: https://drive.google.com/open?id=1A73Eyr0GDSv_eklwLNvoZZc8QdF0CknW

A segítséget előre is köszönöm!

Probléma megoldva, az egyik biztosítékom nem volt jó, a bekötés oké! Elnézést a szemetelésért!

 

 

Módosítva : gaborgyevi
Link to comment
Megosztás:

6 órája, TomH írta:

Sziasztok!

Volt a G Astrában olyan lehetőség, hogy utasoldali légzsák kikapcsolása? Előre szeretném ültetni a nagyobbik gyerkőct, de ugye ha nem kapcsolható a légzsák akkor nem lehet.

Köszönöm a válaszokat.

Igazából nem tudom, ha van lehetőség akkor kell lennie egy kulcsnyílásnak valahol a műszerfal szélén a nyitott ajtó mögött, de ebben leírják szerintem: https://www.opelforum.hu/blogs/entry/127-astra-g-kezelési-könyv/ ( a leírásból úgy értettem hogy nem lehet).

Link to comment
Megosztás:

11 órája, TomH írta:

Sziasztok!

Volt a G Astrában olyan lehetőség, hogy utasoldali légzsák kikapcsolása? Előre szeretném ültetni a nagyobbik gyerkőct, de ugye ha nem kapcsolható a légzsák akkor nem lehet.

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos ebben még nem lehet kikapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 18. at 19:18, gezoli írta:

Ez így ebben a formában nem igaz! Nekem 2 volt!

 

On 2019. 10. 22. at 20:09, M.o.r.t.e. írta:

Nekem 3 volt... igen van amelyikben 2 van, es benne is van a kuplung kapcsolo... nem tudom mi lehet a kulonbseg...

1998-as astrákban 3 vezetékes, de átszálazható a 2 vezetékes kapcsolóhoz. Nyílván árban is jelentős a különbség...A különbség annyi, hogy a 3 vezetékes ad +12V-ot is nem csak testet. Az ECU szempontjából mindegy, csak a testet veszi figyelembe. Ez az aktív állapot, minden más pedál használatot jelent. (tempomat aktiválható) Tehát a 3-2 vezetékes kapcsolóhoz meg kell cserélni a szürke vezetéket. A kapcsolón 4-es csatlakozó van, de csak 2 van bekötve. 4-es csatlakozó: fekete - gyújtás +12V, üres, szürke - kapcsoló jele (tempomat), barna - test. Amit módosítani kell az a szürke vezeték. 

4-es csatlakozó: fekete - gyújtás +12V, szürke - kapcsoló jele (tempomat), üres, barna - test.

Módosítva : DarthVödör
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, TomH írta:

Köszönöm a válaszokat. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a H Astra könyöklőjét ajánlják G-be is inkább. Valaki tudja a GM kódját? De tapasztalatokat is elfogadok.

Szerintem a legjobb választás. Én a bőr fedeles verziót választottam. Csak a rögzítő konzoljával együtt vedd meg, mert külön vasászni hozzá nem könnyű.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 25. at 9:32, mtxagent írta:

Sajnos ebben még nem lehet kikapcsolni.

Kikapcsolni nem lehet, de volt olyan extra aminél működött ez a funkció, csak sajnos nagyon ritka, én is csak egyszer láttam élőben jó 10 év alatt: ez pedig az Opelfix gyermekbiztonsági rendszer (nem összetévesztendő az IsoFix-el, nem kompatibilisek!), ehhez olyan jobb első ülés tartozott, ami azon túl hogy csatlakoztatható hozzá a gyári gyerekülés, olyan kialakítású hogy van benne ülésfoglaltság-érzékelő, azaz csak akkor működik a jobb első légzsák baleset esetén ha ül valaki a jobb egyen és nincs csatlakoztatva gyerekülés. Ez a fajta extra az ülés oldalán levő figyelmeztető matricáról, és a belső világítás lámpatestjében levő kis visszajelző ledről ismerhető fel: ha a led világít, akkor az utasoldali légzsák üzemen kívül van.

lampa.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 26. at 19:19, Stofl írta:

Szerintem a legjobb választás. Én a bőr fedeles verziót választottam. Csak a rögzítő konzoljával együtt vedd meg, mert külön vasászni hozzá nem könnyű.

Esetleg GM kódod van? Mert az E-Bay tele van mindenféle cumóval, nem szeretnék gagyit.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 26. at 20:15, tgabika76 írta:

Kikapcsolni nem lehet, de volt olyan extra aminél működött ez a funkció, csak sajnos nagyon ritka, én is csak egyszer láttam élőben jó 10 év alatt: ez pedig az Opelfix gyermekbiztonsági rendszer (nem összetévesztendő az IsoFix-el, nem kompatibilisek!), ehhez olyan jobb első ülés tartozott, ami azon túl hogy csatlakoztatható hozzá a gyári gyerekülés, olyan kialakítású hogy van benne ülésfoglaltság-érzékelő, azaz csak akkor működik a jobb első légzsák baleset esetén ha ül valaki a jobb egyen és nincs csatlakoztatva gyerekülés. Ez a fajta extra az ülés oldalán levő figyelmeztető matricáról, és a belső világítás lámpatestjében levő kis visszajelző ledről ismerhető fel: ha a led világít, akkor az utasoldali légzsák üzemen kívül van.

lampa.jpg

Köszi, sajnos az enyémben ilyen nincsen. Már az elektromos ablaknak is örültem :D

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 10. 25. at 12:30, DarthVödör írta:

 

1998-as astrákban 3 vezetékes, de átszálazható a 2 vezetékes kapcsolóhoz. Nyílván árban is jelentős a különbség...A különbség annyi, hogy a 3 vezetékes ad +12V-ot is nem csak testet. Az ECU szempontjából mindegy, csak a testet veszi figyelembe. Ez az aktív állapot, minden más pedál használatot jelent. (tempomat aktiválható) Tehát a 3-2 vezetékes kapcsolóhoz meg kell cserélni a szürke vezetéket. A kapcsolón 4-es csatlakozó van, de csak 2 van bekötve. 4-es csatlakozó: fekete - gyújtás +12V, üres, szürke - kapcsoló jele (tempomat), barna - test. Amit módosítani kell az a szürke vezeték. 

4-es csatlakozó: fekete - gyújtás +12V, szürke - kapcsoló jele (tempomat), üres, barna - test.

Tehat akkor nem csak a fekete, hanem a szürke kuplungkapcsolo is jó mindegyikhez ha felcserelem a kábeleket?

Link to comment
Megosztás:

17 órája, TomH írta:

Esetleg GM kódod van? Mert az E-Bay tele van mindenféle cumóval, nem szeretnék gagyit.

7zap-on vagy a carcat-on ki tudod keresni. De ebay-en nem fogsz venni. Bontósokat kell keresni, facebook csoportokat. 15-35e Ft között lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2019‎.‎10‎.‎24‎. at 21:47, TomH írta:

Sziasztok!

Volt a G Astrában olyan lehetőség, hogy utasoldali légzsák kikapcsolása? Előre szeretném ültetni a nagyobbik gyerkőct, de ugye ha nem kapcsolható a légzsák akkor nem lehet.

Köszönöm a válaszokat.

Csak gyemek hordozó, menet iránynak háttal való bekötésnek feltétele a légzsák kikapcsolás.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! 

Adott egy 2007-es g-s astra. Az lenne a kérdésem, hogy amikor kicseréltem a rádiót, a TID kijelzőnek az alsó dátum része kialudt. Tehát ráadom a gyújtást jó a kijelzőn az összes karakter, de amint bejön a rádió kialszik a dátum rész, tehát az alsó sor. Ha kiszedem a rádiót akkor működik rendesen. Új rádióról van szó. Nem tudja valaki mitől lehet? 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Nemetisz írta:

Sziasztok! 

Adott egy 2007-es g-s astra. Az lenne a kérdésem, hogy amikor kicseréltem a rádiót, a TID kijelzőnek az alsó dátum része kialudt. Tehát ráadom a gyújtást jó a kijelzőn az összes karakter, de amint bejön a rádió kialszik a dátum rész, tehát az alsó sor. Ha kiszedem a rádiót akkor működik rendesen. Új rádióról van szó. Nem tudja valaki mitől lehet? 

De igen.

Valószínűleg nem gyári rádiót tettél bele, vagy ha igen, akkor az nem lett leprogramozva az autóról amikor kivették.

A jelenség nem meglepő, az eredeti gyári rádiót amikor bekapcsoltad, akkor a dátum helyén az RDS információk (a rádióadó neve vagy frekvenciája) jelent meg. Most hogy bekapcsolod az utólag beszerelt rádiót, akkor is azért tűnik el onnan a dátum sáv, mert a TID kijelző az előbb említett RDS információkat várná a rádiótól, csakhogy azok nem érkeznek meg, mert nagyon kevés utángyártott rádió kezeli az Opel gyári kijelzőjét. Két megoldás van:

1., Bizonyos régebbi és drágább VDO és Kenwood fejek kezelik a gyári kijelzőt, így azokat beszerelve ugyanúgy működik majd minden mint annak előtte

2., Kiveszed az egész középkonzolt (mindjárt leírom hogy miért nem elég csak a rádiót), és megkeresed a rádió csatlakozójába menő piros-fehér vezetéket. Ez felel a kijelzőn az alsó sori információk kiirásáért, ha elvágod, állandó jelleggel a dátum fog látszani az alsó sorban, akkor is ha működik a rádió. De figyelem(!), nem szabad a rádió mögött közvetlenül elvágni, mert ugyanez a vezeték adja a tápot a gyári antennaerősítőnek is, ha a rádió mögött közvetlenül vágod el, akkor drámaian csökken a vétel minősége. Ehelyett végig kell követni a vezetéket, az valahol elágazik, és a kijelző felé menő ágát kell elvágni. Ezért kell kivenni az egész középkonzolt hogy hozzáférj a vezeték kijelző felőli végéhez.

Illetve van egy harmadik megoldás is: ha még megvan az eredeti gyári rádió amit kivettél, akkor vissza kell tenni, elmenni vele egy márkaszervizbe, és leprogramoztatni a kijelzőt a rádióról, majd utána kiszerelni, ez esetben is a dátum fog látszani a kijelző alsó sorában állandóan.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Nemetisz írta:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Mindenképp megpróbálom! :)

Annyit hozzá tennék, hogy nem kell az eredeti rádió, és elég egy op-com hozzá, hogy a kijelző kód indexxét átírd, 12-re. Ekkor a dátum állandóan ott lesz. 3 perces művelet, jobb mint a bontás, és bármikor 3 perc vissza csinálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Már sokszor kérdezősködött itt mindenki ISOFIX lehetőségéről a kocsiba, persze én is. (meg számos német fórumon sokan körbejárták a témát)
Ma kimentem és megnéztem, hogyan is néz ki a hátsó üléssor és a mögötte lévő rész.
Persze megnéztem az eredeti ISOFIX szabvány paramétereit is.
Azt ugye mindenki tudja, hogy egyes autókba (Ford, Volvo) elő van készítve 2 csavarnak hely és utólagosan lehet ISOFIX kitet bele rakni elég egyszerűen.
Nem hagyott nyugodni a dolog, hogy az Astrába miért nem tudunk ilyet belerakni.
És végül lehet találtam megoldást erre a problémánkra.
A csomagtartó padlója a hátsó üléssor előtt kb 10-15cm-el ki van egészítve egy derékszögű sok ponton odahegesztett lemezzel, ami mögé simán be lehet nyúlni.
Na most rögtön eszembe jutott mi lenne, ha egy sima szögvas szerűséget (megfelelő méretűt) odacsavaroznék az ülés felőli oldalra és már majdnem megvan oldva a dolog (persze még be kell pozícíónálni, meg megcsinálni a lyukat a vason amibe bepattannak az ISOFIX fogak).
Ahogy néztem elég masszív az a lemez és szerintem elég fix ahhoz, hogy alkalmas legyen az ISOFIX-es rögzítésre.
A héten azt tervezem meg is csinálom és rakok fel róla képet!

Mi a véleményetek erről?

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

9 órája, bonat írta:

Sziasztok,
Már sokszor kérdezősködött itt mindenki ISOFIX lehetőségéről a kocsiba, persze én is. (meg számos német fórumon sokan körbejárták a témát)
Ma kimentem és megnéztem, hogyan is néz ki a hátsó üléssor és a mögötte lévő rész.
Persze megnéztem az eredeti ISOFIX szabvány paramétereit is.
Azt ugye mindenki tudja, hogy egyes autókba (Ford, Volvo) elő van készítve 2 csavarnak hely és utólagosan lehet ISOFIX kitet bele rakni elég egyszerűen.
Nem hagyott nyugodni a dolog, hogy az Astrába miért nem tudunk ilyet belerakni.
És végül lehet találtam megoldást erre a problémánkra.
A csomagtartó padlója a hátsó üléssor előtt kb 10-15cm-el ki van egészítve egy derékszögű sok ponton odahegesztett lemezzel, ami mögé simán be lehet nyúlni.
Na most rögtön eszembe jutott mi lenne, ha egy sima szögvas szerűséget (megfelelő méretűt) odacsavaroznék az ülés felőli oldalra és már majdnem megvan oldva a dolog (persze még be kell pozícíónálni, meg megcsinálni a lyukat a vason amibe bepattannak az ISOFIX fogak).
Ahogy néztem elég masszív az a lemez és szerintem elég fix ahhoz, hogy alkalmas legyen az ISOFIX-es rögzítésre.
A héten azt tervezem meg is csinálom és rakok fel róla képet!

Mi a véleményetek erről?

Opelben is volt egy Opelfix nevő rendszer, amihez saját gyerekülést lehet-lehetett kapni, valószinűleg ennek van előkészítve az a lemez. Egy a lényeg fizikailag legyen elég erős ahhoz hogy ellássa a feladatát. http://www.lezo.hu/szerkezettan/illusztraciok/sajtotaj/opel/opel-3/Opel-3.html

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 18. at 9:02, zotya975 írta:

Opelben is volt egy Opelfix nevő rendszer, amihez saját gyerekülést lehet-lehetett kapni, valószinűleg ennek van előkészítve az a lemez. Egy a lényeg fizikailag legyen elég erős ahhoz hogy ellássa a feladatát. http://www.lezo.hu/szerkezettan/illusztraciok/sajtotaj/opel/opel-3/Opel-3.html

Megvizsgáltam a hátsó ülés körüli lehetőségeket az ISOFIX-re.
Fizikailag 2 verzió lehetséges:
1. A padlólemez átfúrása és ISOFIX-es konzol rögzítése 8-10-es csavarokkal (itt a középső biztonsági öv lefogató csavar vonalában kell ezt megcsinálni)
2. Amit már korábban írtam szöglemezhez rögzítés (itt a lemez vastagsága lehetne vastagabb azért....)

ISOFIX konzolt meg lehet rendelni méghozzá ilyet, ami tökéletesen megfelel:
FORD FOCUS ISOFIX rögzítő készlet kb 7000Ft
Én már meg is vettem!

Én az 1. verziót erőltetném, és a padlólemezen kívül, alulra kell nagy alátétlemez az anya alá + utána lekezelni valami anyaggal rozsdásodás ellen.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.