Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ezt a motort nehéz kicserélni ? Meg még egy kérdés Mire jó a kuplung pedál kapcsoló ?

Kesztyűtartó ki, 2-3 csavar, két elektromos csatlakozó és a terelő mozgató pálca lepattintása után kijön a keretével együtt a motor.

Ha cserélni kell és máshol nem találsz, nekem van ilyen motorom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék hogy van-e valakinek az autójában, mivel jobb fordítást nem tudok, "hazakísérőfény", coming/leaving home modul? Esetleg meg lehet-e építeni házilag is, és olyan verzióban hogy nyitásra/zárásra kb 1 percig világítsanak a ködlámpák, ne kelljen a tompítottat felkapcsolva hagyni, és a modul majd 30 másodperccel zárás után automatikusan lekapcsolja, ahogy az a boltban kaphatóknál van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék hogy van-e valakinek az autójában, mivel jobb fordítást nem tudok, "hazakísérőfény", coming/leaving home modul? Esetleg meg lehet-e építeni házilag is, és olyan verzióban hogy nyitásra/zárásra kb 1 percig világítsanak a ködlámpák, ne kelljen a tompítottat felkapcsolva hagyni, és a modul majd 30 másodperccel zárás után automatikusan lekapcsolja, ahogy az a boltban kaphatóknál van.

DarthVödör majd talál megoldást rá. :)

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint, elég ha a helyzetjelzőket felkapcsolja. (nem mindenkinek van ködlámpája, és elég az a kis fény, elől, és hátul is) Majd 1 perc múlva kikapcsolja.

Persze, ennek sincs értelme fényes nappal...

Az A.L.S. modulom tud majd ilyet, meg sok mást is...

Lesz itt minden :)

Link to comment
Megosztás:

azmiatt szeretném ha a ködlámpa világitana, mert erős fény kell, családi ház udvarában áll az autó nem garázsban sajnos,a felkapcsolt helyzetjelző semmit sem ér, hátul az sem baj ha semmi sem világít, elöl a lényeg, azmeg hogy minden nyitáskor záráskor világít, nappal is, nem gondolom problémának, az akku birja, másokat nem zavar, engem meg pláne nem. maximum évente cserélek ködlámpa izzót, nem 3 évente :D

Link to comment
Megosztás:

azmiatt szeretném ha a ködlámpa világitana, mert erős fény kell, családi ház udvarában áll az autó nem garázsban sajnos,a felkapcsolt helyzetjelző semmit sem ér, hátul az sem baj ha semmi sem világít, elöl a lényeg, azmeg hogy minden nyitáskor záráskor világít, nappal is, nem gondolom problémának, az akku birja, másokat nem zavar, engem meg pláne nem. maximum évente cserélek ködlámpa izzót, nem 3 évente :D

Amióta beszereltem a ködlámpát köd sem volt. :D Ki sem tudtam próbálni ködben, élesben. :(

Link to comment
Megosztás:

Szerintem semmivel sem látsz jobban ködlámpával.

Téged viszont jobban látnak.

Én szinte csak nappal használok ködlámpát.

A hazakisérőfényre:

Nem lenne célszerűbb egy mozgásérzékelős lámpa az ereszdeszkára?

?

De az nem szabályos!

Link to comment
Megosztás:

Éjszaka van értelme?

(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."

lakott területen is tilos használni

Link to comment
Megosztás:

(4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."

Ebben hol van az hogy nappal tilos használni?

Az a helyzet hogy hiába van verőfényes déli napsütés, ha te jobban látsz olyankor ködlámpával, akkor máris indokolják a látási viszonyok.

Ha tilos lenne ilyen körülmények között használni, akkor egy rakás mai autót ki lehetne vonni a forgalomból ezzel az indokkal, amelyek az egyik oldali ködfényszórót használják kanyarfényszóróként, kormányelfordításra automatikusan felkapcsolva azt (hogy mást ne mondjak a rendőrségi Ford Focusok ilyenek pl.).

Mivel a KÖHÉM rendelet olyat hogy "kanyarfényszóró" nem ismer, így attól hogy az ilyen célt szolgál, még névleg ködfényszóró maradt, és bizony előfordul hogy fényes nappal is bekapcsolódik (ha ég a tompított és eltekered a kormányt menet közben pl.)

Én ugyan nappal nem (az sztem is túlzás, a példa szélsőséges volt, de létezik), de verőfényes éjszaka szoktam használni vadveszélyes helyeken mert jobban megvilágítja az út szélét. Hozzáteszem hogy sztem egy jól beállított elülső ködfényszóró nem vakít, a hátsó ködzárófény indokolatlan használatát viszont én is keményen büntetném.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy gondolom, hogy egy nappali tejföl jellegű ködben sokkal hasznosabb a ködlámpa, mint egy hasonló éjszakaiban. A vak sötétben mégiscsak messzebbről feltűnik egy lámpafény mint nappal, legyen bármekkora köd.

Ezeket még mindig a "látszani" elv tükrében mondom.

És nekem is van egy véleményem azokról, akik hátsó ködzárófénnyel mennek folyamatosan előttem, hogy kifolyjon a szemem!

Link to comment
Megosztás:

na majd dobok képet milyen a xenon a ködlámpában éjszaka, már fél éve nincs benne a vizsga miatt, de bármikor hadra fogható a trafók még bent vannak a lökös alatt

autópályán éjszaka brutál a sima xenon is elég de ködlámpával mindent látni még a néger gyerek tenyerét is látod 1 kmről virítani

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ismerőst chevrolet aveo-val 5.000,- helyszíni bírsággal jutalmazták (kb. fél éve), nappal városban használt ködlámpa miatt. (amit a gyerkőc kapcsolt fel még indulás elött állítása szerint, mert játszott az autóban...)

gondolom a műszerfalon a visszajelző meg pont akkor nem működött :) ez kb olyan, amikor vki (általában nők) nappal jönnek veled szemben refivel, mert irányjelzéskor nem vették észre, hogy a kart előre tolták. de az nem tűnik fel nekik, h a műszerfalon vmi kék világít, ami nem szokott. :)

Link to comment
Megosztás:

ez kb olyan, amikor vki (általában nők) nappal jönnek veled szemben refivel, mert irányjelzéskor nem vették észre, hogy a kart előre tolták. de az nem tűnik fel nekik, h a műszerfalon vmi kék világít, ami nem szokott. :)

Hú, hányszor felhívtam én erre a feleségem figyelmét, de még manapság is gyakorta előfordul, hogy ég a kék visszajelző lámpácska.

Link to comment
Megosztás:

Hú, hányszor felhívtam én erre a feleségem figyelmét, de még manapság is gyakorta előfordul, hogy ég a kék visszajelző lámpácska.

ne is mond ennél már csak az volt a jobb amikor szóltam b.nőmnek hogy nem kéne félreállni. -miért?- mert ég a töltésvisszajelző a harmadik szerelőnél voltunk aki nem akart fogadni de kénytelen volt pont a szerelő háza előtt adta meg magát az aksi kirándulás közben 150km re otthonról . hála az égnek volt csere alkatrésze 1 óra alatt meg is volt 15E/óra jól keresett

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.