Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Van egy biztosító "pöcök" vezetőoldal felé jön le. Vigyázz nehogy kitépd a tartósínt a tetőlemezből!

Oké, a tartósín még a tetőlemezben van. Igaz még a csati is benne van a sínben. Az ujjamban meg van egy szép L alakú csatilenyomat, de sehogy nem jön. Kis pihi után újra nekiesek.

A nagy erölködésben és szerszámhasználatban ki is vágtam a 28-as biztit, tehát már a sima belső csillár sem világít.

Link to comment
Megosztás:

Az nem semmi :o , nekem meg pótkulcsot kéne rendelni, de a carrpass sincs meg. Ezek után csak nagyon félve merem megkérdezni, hogy az vajon mennyibe kerülne? :confused:

Én tavaly pótoltam, de nem opeléknál. Kulcsfejet és nyers chipet bicskakulcséktól (csumpala kft) vettem 5500ft, használt távirányító 5eft, kulcs másolás helytől függően 2-5e ft. A programozást magamnak csináltam, így lett 15. Szervízbe ez szerintem közel a duplája.

A car pass is eddig 5e ft volt, de gondolom akkor ez is drágulhatott.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly pótoltam, de nem opeléknál. Kulcsfejet és nyers chipet bicskakulcséktól (csumpala kft) vettem 5500ft, használt távirányító 5eft, kulcs másolás helytől függően 2-5e ft. A programozást magamnak csináltam, így lett 15. Szervízbe ez szerintem közel a duplája.

A car pass is eddig 5e ft volt, de gondolom akkor ez is drágulhatott.

Ezek szerint akkor az immo chip is úgy működik, hogy veszel egy nyers chipet és az hozzátanítható a vevőhöz (ill. a vevő a chiphez)?

Igazából én is azt terveztem, hogy veszek egy bicskakulcsot, távirányítót átteszem a régiből, és az maradhatna tartalék kulcsnak, abba meg nem olyan lényeges, hogy legyen távirányító. Vagyis tulajdonképpen nekem csak egy immo chip kéne leginkább, de én azt úgy tudtam, hogy az nem ilyen egyszerű eset. Ezek szerint tévesen? Vagy hogy működik ez pontosan, mert ezen a téren vannak még homályos foltok az ismereteimben?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Valaki cserélt már csúszkát hátsó villany ablakban?

http://ablakemelok.b...uemart&Itemid=9

Erről azalkatrészről lenne szó.

a segítséget előre is köszönöm.

mit szeretnél tudni róla gondolom eltört a műanyag rész

szedd le ezt a csúszkát a sínről az újba bele kell rakni a bowden végeket az összeszorítóval és vissza kell rá szegecselni a fém lapot nem egyszerű de nem is lehetetlen .vigyázz a motoron lévő műanyag csévével mert ha elnyalódik eltépi a bowdent. a szerkezet 2 végén vannak a görgők

na azok játékával tudod visszarakni a bowdeneket .a helyükre

Link to comment
Megosztás:

mit szeretnél tudni róla gondolom eltört a műanyag rész

szedd le ezt a csúszkát a sínről az újba bele kell rakni a bowden végeket az összeszorítóval és vissza kell rá szegecselni a fém lapot nem egyszerű de nem is lehetetlen .vigyázz a motoron lévő műanyag csévével mert ha elnyalódik eltépi a bowdent. a szerkezet 2 végén vannak a görgők

na azok játékával tudod visszarakni a bowdeneket .a helyükre

Köszi szépen!

arra lennék még kíváncsi, hogy hogyan tudom kihúzni a sínből? Útban van a görgő és feszgetni meg nem akarom egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint akkor az immo chip is úgy működik, hogy veszel egy nyers chipet és az hozzátanítható a vevőhöz (ill. a vevő a chiphez)?

Igazából én is azt terveztem, hogy veszek egy bicskakulcsot, távirányítót átteszem a régiből, és az maradhatna tartalék kulcsnak, abba meg nem olyan lényeges, hogy legyen távirányító. Vagyis tulajdonképpen nekem csak egy immo chip kéne leginkább, de én azt úgy tudtam, hogy az nem ilyen egyszerű eset. Ezek szerint tévesen? Vagy hogy működik ez pontosan, mert ezen a téren vannak még homályos foltok az ismereteimben?

Így igaz, kell egy nyers chip + tanítás és ennyi az egész, tulajdonképpen ez tükrözi is az immobiliser védelmi szintjét.

Az immo chip-ből igen sok fajta és gyártmány létezik. A meglévő chipen fellelhető adatokból is el lehet tlálni milyen kell hozzá, de nekem elég volt egy évjáratot és motorkódot küldeni nekik, és jött is a nyers chip. Amikor én kerestem, szinte minden hirdetőt felhívtam akkor, de a legtöbben csak mondtak egy orbitális összeget és nem kérdeztek az autó típuson kívül semmit. Ha a távirányító nem lényeges, akkor magát a chip klónozást pedig meg tudja csinálni a legtöbb "komolyabb" kulcsmásoló is és nem kell vinni sehova.

Link to comment
Megosztás:

Így igaz, kell egy nyers chip + tanítás és ennyi az egész, tulajdonképpen ez tükrözi is az immobiliser védelmi szintjét.

Az immo chip-ből igen sok fajta és gyártmány létezik. A meglévő chipen fellelhető adatokból is el lehet tlálni milyen kell hozzá, de nekem elég volt egy évjáratot és motorkódot küldeni nekik, és jött is a nyers chip. Amikor én kerestem, szinte minden hirdetőt felhívtam akkor, de a legtöbben csak mondtak egy orbitális összeget és nem kérdeztek az autó típuson kívül semmit. Ha a távirányító nem lényeges, akkor magát a chip klónozást pedig meg tudja csinálni a legtöbb "komolyabb" kulcsmásoló is és nem kell vinni sehova.

Köszönöm, akkor körül is nézek mik a lehetőségek.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk valamennyit tudok angolul talán fog menni! És ehez a kütyühöz mit ad ? kilyelzöt magát a modult meg kormány kapcsolót? menyibe kerül ez az egész?

kár hogy az omega karom nem bc gombos! akkor azt is vehetek bc gombosat! bár ahogy néztem nem is nagyon van bc gombos combihoz! Tudtok ebbe segiteni?

combi omega kar kellene csak bc gombos!??? nem találok sehol!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap bekukkantottam a hamutartó alá, mert kiváncsi voltam hogy ki van-e épitve az ülésfűtés kábelezése. Az sajna nincs, de találtam valami furiságot. Van egy vezetékköteg ami egy hatpólusú csatiban végződik, ebből két zöld ér olyan mintha átment volna egy másik csatiba de ott elcsípték és összeforrasztották egy kéteres fekete,fekete-fehér vezetékkel ami visszamegy a műszerfal alá. A hatpólusú csati le volt tekerve szigszalaggal és evvel hozzáfogatva egy jack dugó amiből csak kis darab vezeték lóg ki. Szerintetek mi lehetett ez? Gyári vagy nem gyári valami? Előre is köszönöm észrevételeiteket

">http://uorj8fzjj2n5nzg59291.jpg

">http://u7c38j729vq7z31tnxkr.jpg

">http://xfpaile2e6i5w4ejevyg.jpg

">http://j9amkcyn92y80nlwd563.jpg

">http://biyty4zoxtb9yvxk8gpf.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap bekukkantottam a hamutartó alá, mert kiváncsi voltam hogy ki van-e épitve az ülésfűtés kábelezése. Az sajna nincs, de találtam valami furiságot. Van egy vezetékköteg ami egy hatpólusú csatiban végződik, ebből két zöld ér olyan mintha átment volna egy másik csatiba de ott elcsípték és összeforrasztották egy kéteres fekete,fekete-fehér vezetékkel ami visszamegy a műszerfal alá. A hatpólusú csati le volt tekerve szigszalaggal és evvel hozzáfogatva egy jack dugó amiből csak kis darab vezeték lóg ki. Szerintetek mi lehetett ez? Gyári vagy nem gyári valami? Előre is köszönöm észrevételeiteket

Ez minden bizonnyal nem gyári valami :)

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy nem gyári!

Valószínű, hogy valami egyedi kihangosító, telefonhoz. Nézd meg a CDR500 ISO csatlakozóját, szerintem oda van hozzá kötve.

LÁJK :D

Osztom a véleményt egészen konkrétan vmi Nokia csoda lehetett aminek a központjába csatlakozott a kábel. A jack meg a mikrofonja

csatija ami vhol bennt is van vagy lehet tőbe lecsípték a kábelt. Ez vmi nepper féle kiszerelés volt. Mert én ha kibontok egy kihangosítót akkor mindenét kiszedem korrekt módon helyreállítom a dolgokat. Egyet nem tudok ha belefúrtak a műszerfalba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Veramon fele Tid et be tudna szerelni nekem valaki ki csinált ilyesmit?

Rendeltem töle kék fehér betüset ! ezt is kel programozni meg ilyenek? kinek van már ilyen?

majd képeket dobnál fel. a tid a gyári sima kijelzőt okosítja ? mennyibe fáj?

mert 25 körül van a mid kijelzős.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.