Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Örök hála!!!!! Én is erre gondoltam, de most megerősítetted! :hiya:

Ha egyszer összefutunk akkor megyek mindkettőtöknek egy-egy sörrel! Nagyon sokat segítettetek már!

Egy lépéssel újra előrébb léptem!

Bele kell húznom, mert július végén megyünk nyaralni és akkor már pihentetni szeretném a bal lábam.

Nálam jobb lábbal kell nyomni a gázpedált. A tiedben fordítva van, vagy esetleg kétballábas vagy? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítsen valaki ha tud. Olvasgattam vissza a fórumban elég sokat, és találtam is hasonló problkémával küszködő embert, de választ nem találtam sehol.

Tehát a probléma: 99es Opel Astra G. 1,4 club. Elektromos ablak elől. Ha megnyomom 1,5sec ig kb a gombot akkor felhúzza az ablakot végig, valamint le is lehúzza végig. Nem kell nyomva tartanom. Ebből arra következtetek, hogy van benne komfort elektronika. Ennek ellenére ha lehúzott ablaknál zárom le a kocsit akkor nem húzza fel az ablakot a gyári riasztó bekapcsolásakor sem. Tehát igen. Ami fontos lehet, hogy gyári riasztós az autó. Ha kulccsal zárom az autót, és jobbra fordítva tartom a kulcsot (mármint a zárban ;-)), akkor felhúzza az ablakot, akár már az első jobbra fordítás után is. Első jobbra fordítás: lezár a központi, második jobbra fordítás lezár a riasztó. Mi lehet a gond? "félkomfort" az elektronika? :D Kell valami külön vezérlő? Esetleg programozás gondja van? Akinek van ötlete, javaslata írja meg.

Köszi: L

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Várjuk a végeredményt! A kormányt egy kárpitos csinálta, itt a közelben.

Üdv.

Szép estét! Eredmény van :-D. Megforrasztottam a linkelt tanács első verziója szerint, és láss csodát! MŰKÖDIK. Nagyon örülök neki. Nem mindig akarja csinálni valamiért. Lehet nem érzékeli rendesen, lehet merült az elem a kulcsban (6éve van nálam az autó, és én nem cseréltem még benne elemet.). Holnap veszek bele új elemet. Megpróbálom, kicserélni gyorsan (olvastam valahol előrébb, hogy 3 perc alatt max ki kell cserélni) és meglátom. Úgy működik, hogy hosszan nyomva tartva a lezáró gombot a kulcson felhúzza az ablakot. Ahogy szettem volna. Kössssz még egyszer! (Megpróbálok néhány képet linkelni, többek között magáról a "dobozról" is, mivel a leírás szerint én alig találtam meg. Én úgy mondanám, hogy az "A" oszlop folytatásaként a padló szintje fölött 10cm-el a burkolat mögött, az anyósülés oldalán van ez az elektronika)

http://kepfeltoltes.hu/view/120705/IMG-20120705-00767_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120705/IMG-20120705-00769_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120705/IMG-20120705-00770_www.kepfeltoltes.hu_.jpgIMG-20120705-00770_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv:

LIMG-20120705-00767_www.kepfeltoltes.hu_.jpgIMG-20120705-00769_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

lehet merült az elem a kulcsban (6éve van nálam az autó, és én nem cseréltem még benne elemet.). Holnap veszek bele új elemet. Megpróbálom, kicserélni gyorsan (olvastam valahol előrébb, hogy 3 perc alatt max ki kell cserélni)

Szuper, elemcserével csak okosan! le ne törd az elemet tartó műanyag pöcköt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem a belső világítás izzójának helyére egy 6 ledes "egységet". A gondom az, ami a topic-ban ROLÓ cartársnál is felmerült, hogy kikapcs. után is halványan "dereng". Olvastam anno, hogy ő párhuzamosan beforrasztott egy 33 kOhm-os ellenállást és megoldódott a probléma.

A kérdésem az lenne, hogy ha veszek ellenállását, akkor pontosan ilyen értékűt keressek, vagy mást javasoltok?

Illetve tudtok-e a forrasztás helyett más megoldást javasolni esetleg?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem a belső világítás izzójának helyére egy 6 ledes "egységet". A gondom az, ami a topic-ban ROLÓ cartársnál is felmerült, hogy kikapcs. után is halványan "dereng". Olvastam anno, hogy ő párhuzamosan beforrasztott egy 33 kOhm-os ellenállást és megoldódott a probléma.

A kérdésem az lenne, hogy ha veszek ellenállását, akkor pontosan ilyen értékűt keressek, vagy mást javasoltok?

Illetve tudtok-e a forrasztás helyett más megoldást javasolni esetleg?

Köszönöm előre is!

Szia!

Nem kell pontosan olyan értékű legyen, elég ha nagyságrendileg valami hasonló, nincs nagy jelentősége. A forrasztás lenne a normális megoldás, de ha nem tudod megoldani elég lehet az is, ha pl. beszorítod a lábait az izzó és a foglalat közé, vagy valami hasonló.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy nem villan ki az olajnyomás lámpa, aminek a motor indulása után el kellene aludnia. Átvertek, mert lehet probléma van vele? Szétszedtem az órát, és nem találtam rá égőt, lehet ez ledes, és nem lehet égőt cserélni? Biztosítékot sem találtam rá! Lehúztam az olajgombáról, és úgy sem világított! Volt valakinek hasonló tapasztalata?

2002 g astra z14xe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre készen vagyok a Tempomat beépítéssel! Ha valakinek segítség kell állok rendelkezésére.

Viszont csak Z14XE motorhoz tudok segítséget nyújtani.

Hamarosan elkészül egy Pps bemutató a beszerelésről és azt közkincsé tudom tenni!

Végre pihenhet a jobb lábam is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre készen vagyok a Tempomat beépítéssel! Ha valakinek segítség kell állok rendelkezésére.

Viszont csak Z14XE motorhoz tudok segítséget nyújtani.

Hamarosan elkészül egy Pps bemutató a beszerelésről és azt közkincsé tudom tenni!

Végre pihenhet a jobb lábam is!

és műkszik is ?? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem a belső világítás izzójának helyére egy 6 ledes "egységet". A gondom az, ami a topic-ban ROLÓ cartársnál is felmerült, hogy kikapcs. után is halványan "dereng". Olvastam anno, hogy ő párhuzamosan beforrasztott egy 33 kOhm-os ellenállást és megoldódott a probléma.

A kérdésem az lenne, hogy ha veszek ellenállását, akkor pontosan ilyen értékűt keressek, vagy mást javasoltok?

Illetve tudtok-e a forrasztás helyett más megoldást javasolni esetleg?

Köszönöm előre is!

Vagy a másik, hogy úgy hagyod ahogy van. nekem is van, én kaptam hozzá 2 ellenállást is, de 4 "egység" pislákol. a használati leírásban meg azt írták, ha nem zavarja az embert, akkor hagyja, mert baja nem lesz tőle az autónak.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Várjuk a végeredményt! A kormányt egy kárpitos csinálta, itt a közelben.

Üdv.

A kormány témára visszakanyarodva kicsit: az "itt a közelben", hol is van? Borsodban valahol, vagy Szabolcsban valaki nem tud megbízható kormánybőrözős embert? Mennyibe fáj a bőrözés?

Link to comment
Megosztás:

akarsz róla beszélni ?? :)

Persze!

Gyárilag a kuplung kapcsoló be volt vezetékelve. Mindent bevezetékeltem, kapcsolókat a helyére raktam és mégsem működött a tempomat.

Tech2 nem is látta a kuplungkapcsolót, vagyis inkább "inaktívnak" vette. A kapcsoló megkapta a 12V-ot a másik lábon ki is adta, tehát működött normálisan. Viszont az ECU-ig nem jutott el. Az ECU 61-es pinje a kuplung kapcsoló lába. A behúzott 3 szál vezeték mellé kellett a 4. is. A kuplungkapcsolótól az ECU-ig behúztam nem keresgéltem, hogy gyárilag hol szakad meg.

Röviden ennyi. Tehát hiába van valami bekötve gyárilag az nem biztos, hogy működik is. :goofy:

De most már örülök, hogy kész van.

Ez volt eddig a legütősebb projektem. Ennyire még nem nyúltam bele az autóba.

Szakember csak a programozáshoz kellett.

Az egész kb. 15.000ft-ba került. Alkatrész 9600ft, programozás 5000ft.

Ha az alkatrészek és a vezetékek elő vannak készítve, akkor egy nap alatt kényelmesen be lehet építeni.

Link to comment
Megosztás:

Ablak felhúzással kapcsolatban csak annyit írnék, hogy nekem a legegyszerűbb módon van megoldva! Első zárásnál felhúz! Tapasztalat hiányában majdnem rá..... mert szereltük be az erősítőt a kocsiba és óvatosságból lehúztam a sarút az aksiról! És hát mikor végeztem akkor lezártam a kocsit és elindultam volna de az ablak egy helyben állt!? Mondom what the f.....! :) és ugye egyből opel fórum és akkor olvastam, hogy újra kell tanítani! Ezt csak azért írtam le nehogy valaki egy parkolóbab így járjon!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.