Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy ha szeretnek rugot cserelni az astramban (eibach - 3 centit ultetne), akkor javallott-e lengescsillapitot is cserelni. Nekem azt mondtak a boltban, hogy ha jo (nem elhasznalt) a gyari, akkor felesleges. Javithatna az uttartason?

Koszi

Eibach-hoz nem kell cserélni. Legalábbis nem feltétlen. A 3cm nem sok, de az Eibach sose ültet porig. Ezért is marad hétköznap is komfortosan használható, és azért már az új rugóval is sokkal jobb érzés lesz vezetni az autót.

Azért, ha igazi sportos futóművet akarsz (feszes), nem csak szépet (ültetés), akkor cserélj lengéscsillapítókat is. Konit ajánlanék, nézd meg a Kárászynál, mennyi most, saccra kicsit több mint 100 körül megúszható.

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne... Már annak is örülnék, ha gyújtáslevétel után legalább fél percig lehetne az ablakokat tekerni.... elég idegesítő, hogy elfelejtem feltekerni és utána megint be kell rakni a kulcsot és ráadni a gyújtást.

Nekem gyujtás nélkül is megy :)

Link to comment
Megosztás:

Szia Zachi!

A 32-es biztosíték jó.

Nos fogós ravasz kérdés: hol találom meg azt a néma zümit?

Szia

A biztosítéktáblába van beépítve a 13-14- es bizti fölötti perforált rész mögött. Gondolom a komplett tábla kifordítása után lehet hozzáférni. Javaslom előtte előásni a rádió kódját (ha gyári van benne), majd áramtalanítani a szekeret!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napjainkban divatos "Plazma" számlapok beszerelésével lenne kérdésem!

A müszercsoport szétszedése viszonylag egyszerü,de a mutatók leszedésére nem jöttünk rá,ez lenne a kérdés hogy hogyan??

Ha valakit érdekel : itt van,több szinben is!

Üdv.

A bátyám OFF mondeojába lett beszerelve ilyen...bár a mutatók miatt mi nem mertük bevállalni házilag....Se eltörni se rosszul visszarakni nem akartuk...Ezért elvittük egy csepeli calibrás sráchoz, ő csinálta meg a komplett müszerfalledesítéssel együtt...

De elvileg alányúlva finoman le kell húzni a tengelyről...

ITT CSINÁLTÁK

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napjainkban divatos "Plazma" számlapok beszerelésével lenne kérdésem!

A müszercsoport szétszedése viszonylag egyszerü,de a mutatók leszedésére nem jöttünk rá,ez lenne a kérdés hogy hogyan??

Ha valakit érdekel : itt van,több szinben is!

Üdv.

Itt épp erről értekeztek, bár konkrétum nem hangzott el:

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_benzines...t_56311343.html

Póbálj meg egy kicsit többet kihúzni az illetőből!

Link to comment
Megosztás:

nem kell félni a művelettől.

muatatók simán leszedhetőek, mert itt már elektromotoros a km-óra is. nincs félre kalibrálási lehetőség igazán.

mutatók leszedése ahogy az F astra egyik topikban pont most esik róla szó(tessék nyugodtan olvasni azokat a topikokat is, elvégre az is opel, és astra), 2 kiskanál, vagy villa segítségével lazán le lehet húzni.

Amúgy aki keres, az találhat a neten komplett szerelési videót is, azt hiszem az egyik plazma gyártó honlapján van pont ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2005-s Astra Classic-om, gyári CD-s rádióval. Mivel az autót tavaly vettem, sajnos nincs meg a rádió gépkönyve.

Ha a gyújtást megkapja, és arádió bekapcsol, mindíg egyazon, örjöngő hangon kapcsol be.

Nem tudjátok véletlenül, hogyan lehetne beprogramozni, hogy mindíg a kikapcsolási hangerőn induljon úja?

Köszönöm szépen!

I

:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag szerelt már fel valaki az alábbi linket látható króm műszerfalgyűrűket Astra G-re? Ezt ragasztani kell vagy simán felpattintható vagy hogyan kell?

Króm gyűrű

Nem bonyolult nagyon..... :D

Csak ki kell szedni a műszeregységet és lepattintani az elejét majd feltenni a gyűrűket.

Biztos ami biztos én egy kis szintelen szilóval (Szakmai ártalom.... :) ) bekentem.... :D

Így biztos nem fög zörögni... :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Igen,sajnos picit megsérült de nem látszana ha vissza kerülne mert eltakarja a mutató töve! Szerencsére uj számlapot kapott plussz jégfehér ledezést! 6 db. 3mm-es leddel (kb.600 ft.) tökéletessen megoldható a számlap világítás,még a gyári lap is nagyon jól néz ki!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Igen,sajnos picit megsérült de nem látszana ha vissza kerülne mert eltakarja a mutató töve! Szerencsére uj számlapot kapott plussz jégfehér ledezést! 6 db. 3mm-es leddel (kb.600 ft.) tökéletessen megoldható a számlap világítás,még a gyári lap is nagyon jól néz ki!

Üdv.

No, ez a ledesítés dolog érdekelne!

Leginkább a ledek típusa, vagy valami, amivel be lehetne azonosítani? Kellett hozzá ellenállást bekötni?

Esetleg más színnel próbálkoztál?

Vagy tedd közzé tapasztalataidat, vagy jöhet pü- ben is.

Kösz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom többen szereltek már be utólag Astra G-be könyöktámaszt. Én boltban érdeklődtem ott 10-12 lenne egy kimondottan ehhez passzoló kartámasz. Ez gondolom a hátsó hamutartó előtti kis üregre megy rá igaz? Amit a srác mutatott nekem a boltban az más típusra volt de azon volt 4 csavar, szóval akkor furkálnom is kell, nem fog az látszani? Vagy van valakinek olyan képe hogy miként kel lfelszerelni egy ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom többen szereltek már be utólag Astra G-be könyöktámaszt. Én boltban érdeklődtem ott 10-12 lenne egy kimondottan ehhez passzoló kartámasz. Ez gondolom a hátsó hamutartó előtti kis üregre megy rá igaz? Amit a srác mutatott nekem a boltban az más típusra volt de azon volt 4 csavar, szóval akkor furkálnom is kell, nem fog az látszani? Vagy van valakinek olyan képe hogy miként kel lfelszerelni egy ilyet?

www.astra-h.ru oldalon astra h modellhez lehet tallálni irmscher könyöklő beszerelési útmutatót pdf ben ott meglátod hogy kell annyiban nem különbözik a kettő már mint a G és A H astra.

ha valami több modelre valót veszel komverszt akkor furkálnod kell és meg fog látszani a felszerelés helye is ( pl homasita, Norauto autófelszerelés áruházban 3-5000 ft közöttiek). De ezeknek nem csak az a hátrányuk hogy látszani fonak a furat helyek hanem az is hogy nem fog illeszkedni a váltóhoz mind távolságban és mind magasságban és kényelmetlen lesz tőle a váltás és a pihenés hosszú távon! No meg persze a szineikk és a minőségű bevonatuk az valami döbbenetesen szar!

Link to comment
Megosztás:

www.astra-h.ru oldalon astra h modellhez lehet tallálni irmscher könyöklő beszerelési útmutatót pdf ben ott meglátod hogy kell annyiban nem különbözik a kettő már mint a G és A H astra.

ha valami több modelre valót veszel komverszt akkor furkálnod kell és meg fog látszani a felszerelés helye is ( pl homasita, Norauto autófelszerelés áruházban 3-5000 ft közöttiek). De ezeknek nem csak az a hátrányuk hogy látszani fonak a furat helyek hanem az is hogy nem fog illeszkedni a váltóhoz mind távolságban és mind magasságban és kényelmetlen lesz tőle a váltás és a pihenés hosszú távon! No meg persze a szineikk és a minőségű bevonatuk az valami döbbenetesen szar!

Szerintem mindegyiket fúrni kell, különben, hogy rögzülne, hogy ne billegjen? Nekem szalonban rakták rá és az is fúrva van, de az ülésektől abszolult nem látszanak a csavarok!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindegyiket fúrni kell, különben, hogy rögzülne, hogy ne billegjen? Nekem szalonban rakták rá és az is fúrva van, de az ülésektől abszolult nem látszanak a csavarok!

Csavarral kell rögzíteni, szépen illeszkedik a kézifék karnál lévő mélyedésbe, kényelmes is (a gyári).... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.