Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Opel Astra G. 5a modellre szépen kinéző lámpákat hol lehet kapni? Minősége is jó legyen,'E' betű legyen benne, hogy müszakin/rendőr ne szoljón.

Ha valaki tudna valamit megköszönném.

Sürgős lenne. :D

Ha pesti vagy bármelyik tuning shopban beszerezhető: pl: rs tuning

Vagy ha Irmscher érdekel, akkor bármelyik Opel Szalon, de inkább a Csergőben, hisz oda van klubbos kedvezmény.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm opelmotoros 1.7-es diesel Opel Astra G-je indításkor azt csinálta, hogy az öszkilométerszámláló az összes mezőben egy csíkot írt ki. (a nyolcas szám középső vízszintes vonala).... Azóta bármit csinál, ugyanaz a hiba. Vajon mitől lehet, vagy mi lehet az? Valamiféle hibakód? :D

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, urak-hölgyek, épített már be valaki utólag ötajtós G-be tolatóradart?

Tapasztalat?

5 ajtósba minek tolatóradar? :D Nekem a kombiból sem hiányzik , pedig full sötét a hátsóablak....Bátyám off mondeo kombijában van, több plussz érzékelőt is kellett betenni hogy "nagyjából" jó legyen, de nem tökéletes... szerintem nem érdemes...

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm opelmotoros 1.7-es diesel Opel Astra G-je indításkor azt csinálta, hogy az öszkilométerszámláló az összes mezőben egy csíkot írt ki. (a nyolcas szám középső vízszintes vonala).... Azóta bármit csinál, ugyanaz a hiba. Vajon mitől lehet, vagy mi lehet az? Valamiféle hibakód? :D

hello!

Mindig "csík" van,vagy csak indítózáskor?? Mennyi km. van az autóban?? Napi számláló megy??

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Igen, amikor ráadja a gyujtást, akkor már csík van.

152e km van a gépben...

Napi számláló megy.....

Köszönöm!

Szerintem meg adta magát a müszercsoport panelon az eprom ami tárolja a km értéket! Mert ha nem tudja a proci olvasni az eprom-ot akkor rakja a "csikokat" az lcd-re! Olyan szakira lenne szükésged aki ilyen müszerrel dolgozik,mert ez tudja olvasni ellenőrizni írni "ezt" az epromot is (minden szétszedés nélkül) ,vagy érdeklődjetek a http://www.automuszer.eu/ címen Haudek mesternél hátha tud segíteni,vagy tudok adni bontott autóból km. órát!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, urak-hölgyek, épített már be valaki utólag ötajtós G-be tolatóradart?

Tapasztalat?

Én már építettem be egyik havernak tolatóradart. Ő avval küszködött hogy nem lát jól hátra mert magas az autó vége. olyat raktam be ami a visszapillantó tükörben mutatja a mögötted lévő terepet. Neki nagyon bevált de nem olcsó mulatság 60 e huf volt a teljes szett. Igaz hogy azóta panoráma tükör van a gyári helyett de szerintem jobb. Ajánlom mindenkinek akinek ilyen gondja van a tolatásnál (pl garázsba tolatáshoz nagyon jó)

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, urak-hölgyek, épített már be valaki utólag ötajtós G-be tolatóradart?

Tapasztalat?

Szia!

Én a caravánba igen. Praktikeres 9-10e ft-os készlet volt.

Én szeretem használni, mert szük helyekre is be tudok állni vele, illetve, mikor egy f@szkalap rááll a lökhárítómra 20 cm-re, akkor sokkal jobb kicenticgetve kiállni vele.

Link to comment
Megosztás:

Van benne valami. Hogy is kell? Nagy gáz, hirtelen kuplung?

Engem az érdekelne, hogy a hátsó lökhárító belül hogy néz ki, a drót átvezetékelése végett.

A caravánnál:

Lökösön bejelöltem a furatok helyét, maszkolószalag ráragaszt és azon jelöl.

Lökös leszed, furatok kifúrása, érzékelők felszerelése, utána ovatosan helyére illeszted a lököst és megnézed, hogy a benne lévő keményszivacs hol tartja el az érzékelőket. Ezek helyét ki kell faragni sajnos, mert különben ki fogja tolni a szenzorokat a lökösből. Ha ez kész van, akkor keresel egy lyukat, ahol át tudod vezetni a kábeleket a lámpabura belső üregébe. Én ebben az üregben helyeztem el azt a vezérlő dobozt, amit adtak hozzá. Azt a kábelt, amelyik a vezérlő szál, hogy tudja mikor van hátramenetben, (mert csak akkor kéne neki áram), azt pedig rákötöttem a tolatólámpa izzó vezetékére. Adnak hozzá egy frappáns kis szerkezetet a nevét nem tudom, amivel kábelcsupaszolás nélkül tudsz áramot lelopni a izzó kábeléről.

Remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tolató radar 4 zónás csipogós,8e.-ft, kamerás (rendszámtartó keretre) 16.e-ft,ez utóbbinál nem kell furni a lököst de kell elörre egy monitor amin látod a képet,az is van!

Ha érdekel priv.-ben megbeszélhetjük!

Üdv.

A monitor hogy néz ki és hova kerül? Sötétben is normális képet ad? Nem akarok lököst fúrni mert az csúnya.... Lehet engem is érdekelne.... Bővebb infót küldj pü-ben légyszíves!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári tempomat kapcsolója az index kapcsolón van, ugye? És utólagos beépítése Z18XE motorhoz akkor csak a bajuszkapcsoló, a fék és kuplung pedál kapcsoló cseréjéből, valamint a feltanításból áll? Ha minden gyári, akkor mennyibe kerül mindez kb? Lehet volt már, de állati hosszú ez a topic, elnézést hogy kérdezek.

A kormányon amit látni rengeteg gombot, azok mire valók? Mert ma délutánig azt hittem, az a tempomat.

Köszönettel:

Rumcice

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A gyári tempomat kapcsolója az index kapcsolón van, ugye? És utólagos beépítése Z18XE motorhoz akkor csak a bajuszkapcsoló, a fék és kuplung pedál kapcsoló cseréjéből, valamint a feltanításból áll? Ha minden gyári, akkor mennyibe kerül mindez kb? Lehet volt már, de állati hosszú ez a topic, elnézést hogy kérdezek.

A kormányon amit látni rengeteg gombot, azok mire valók? Mert ma délutánig azt hittem, az a tempomat.

Köszönettel:

Rumcice

Kormánygombok a gyári "hifit" vezérlik... tempomat ügyben keresd Endykát!

Link to comment
Megosztás:

ilyen kamerás engem is érdekelne de csak info: miért mindig pü be mennek a hasznos infók?

Engem is érdekelne, annyi pénzért meg pláne.... annyit megér, hogy ne menjek neki semminek sem. :D

Habár ha nem vagyok biztos magamban inkább kiszállok, s megnézem. :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tolató radar 4 zónás csipogós,8e.-ft, kamerás (rendszámtartó keretre) 16.e-ft,ez utóbbinál nem kell furni a lököst de kell elörre egy monitor amin látod a képet,az is van!

Ha érdekel priv.-ben megbeszélhetjük!

Üdv.

gondolom a kamerás 16 + kijelző, ami a másik 20as minimum, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.