Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

meg ha a sec. oldala lenne 35W, azaz ahogy írtad 2.5A, akkor sem lehetne sokkal több a primer oldali, szóval akkor miértis merül le?

Qpack, ha más feszültségen méred, akkor max annyi, hogy kisebb lessz az áram, de a teljesítmény akkor is ugyanakkora. Az állításod akkor állná meg a helyét, ha áramról beszélnél......

Én is tisztában vagyok a P=UxI képlettel...de ez gyakorlat volt...lehet az aksim bohóckodik, de ennek már 1 éve hogy beszerereltem a xenon-t és akkor nagyon meglepődtem, hogy lerántotta az aksit...de ha bele gondolok lehet az aktív mélyem is dolgozott a háttérben..együtt pedig gyorsan lerántják.... :D

Link to comment
Megosztás:

Én is tisztában vagyok a P=UxI képlettel...de ez gyakorlat volt...lehet az aksim bohóckodik, de ennek már 1 éve hogy beszerereltem a xenon-t és akkor nagyon meglepődtem, hogy lerántotta az aksit...de ha bele gondolok lehet az aktív mélyem is dolgozott a háttérben..együtt pedig gyorsan lerántják.... :D

így már értem, mert azért 70W annyi idő alatt nem meríthetné le az akksit. :D

Link to comment
Megosztás:

így már értem, mert azért 70W annyi idő alatt nem meríthetné le az akksit. :D

Ja! Egy jó akksit semmiképpen sem, meg teljesen sem.

De egy korosabb akksit azért odavághat annyira, hogy megcsuklik az indításod, + még a teljesítményerősítő áramfelvétele az úgy együtt hatásos lehet... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában lett egy 2002-es G 1.2-es Astrám.

No, lesznek hozzá kérdések.

Az első mindjárt a kulcs: a kp. zár távirányítója az egyik kulcsban 1-2 nap alatt lemeríti az elemet, a másikban szépen tart hónapokig. Miért?

Aztán: a világítás felkapcsolásakor elég gyengévé válik a müszerfeli középső kijelző. Nappal, napszemüvegben gyakorlatilag láthatatlan. Lehet azt valahogy erősíteni?

(nincsenek benne extrák: sem riasztó, sem gyári rádió. A benne lévő JVC fejegység bekapcsolásakor a kijelző alsó sora üressé válik.(balra lent a poti a maximumra van felcsavarva)

Egyelőre ennyi, köszi!

Link to comment
Megosztás:

vagy benyomva marad valamelyik gomb, és az meríti le. nincs sérülés a gombon? nem furcsa nyomásra? nem ragad?

Kijelző csatijánál a 2. pinen levő kábelt is ki lehet kötni, és akkor nem veszi el a dátumot a rádió.

Lámpa bekapcsolásnál sajna ez a halványulás nem változtatható működési mód.

Link to comment
Megosztás:

vagy benyomva marad valamelyik gomb, és az meríti le. nincs sérülés a gombon? nem furcsa nyomásra? nem ragad?

Kijelző csatijánál a 2. pinen levő kábelt is ki lehet kötni, és akkor nem veszi el a dátumot a rádió.

Lámpa bekapcsolásnál sajna ez a halványulás nem változtatható működési mód.

Az általad forgalmazott "fedélzetin" (BC) állítható a fényerő esetleg a szín?

Link to comment
Megosztás:

vagy benyomva marad valamelyik gomb, és az meríti le. nincs sérülés a gombon? nem furcsa nyomásra? nem ragad?

Kijelző csatijánál a 2. pinen levő kábelt is ki lehet kötni, és akkor nem veszi el a dátumot a rádió.

Lámpa bekapcsolásnál sajna ez a halványulás nem változtatható működési mód.

Hát, nem tudom, milyen lenne a "nem furcsa", ez az első ilyen autóm. De nem rossz tipp: elmosogatom a kulcs belsejét (nyugi, izopropil-alkohollal!).

Edetleg nem tudtok ajánlani -esetleg Miskolcon - egy "srófos" embert, aki megszakértené?

A kijelzőn annyira nem zavar a dátum kitakarása, úgysem felejtem el olyan gyorsan, legföljebb a rádión beüzemelem a dátum-kijelzést, oszt annyi. Inkább a hőmérő szórakoztatna, ha látszana.

Még szerencse, hogy nem a full-elektronikás másikat vettem meg: most hogy bosszankodnék! :D (Hasonló árban volt 2 autó, az egyik 4 éves, fehér, elektronikus kütyükkel, céges "menedzser-autó" előélettel, a másik 6 éves, szervizelt, normál használatú, metál-bordó, csak az ablak elektromos benne, más extra nem nagyon van. Végül ezt választottam.

Link to comment
Megosztás:

HELP!!!

A távirányítós kulcsom beadta a kulcsot (h stílusos legyek). De most már nagyon. Az elem OK, ha nyomkodom a gombokat, világít a led. Már resetelni sem tudom, nem csinál semmit, nem kommunikál az autóval (még jó, h azért beindul vele :D ). Ha a "BE" gombot nyomva tartom (gyújtáskapcsolóban, ill. azon kívül is) a led villog.

Mi lehet a probléma oka? Mi a megoldás? Új autó, nagy motorral? :D

Valakinek hasonló tapasztalat?

Köszi...

Nem jól van ez így... :D

Peace

Link to comment
Megosztás:

HELP!!!

A távirányítós kulcsom beadta a kulcsot (h stílusos legyek). De most már nagyon. Az elem OK, ha nyomkodom a gombokat, világít a led. Már resetelni sem tudom, nem csinál semmit, nem kommunikál az autóval (még jó, h azért beindul vele :P ). Ha a "BE" gombot nyomva tartom (gyújtáskapcsolóban, ill. azon kívül is) a led villog.

Mi lehet a probléma oka? Mi a megoldás? Új autó, nagy motorral? :sowwy:

Valakinek hasonló tapasztalat?

Köszi...

Nem jól van ez így... :lol:

Peace

bocsi, most nem olvastam vissza,de nem segít rajta az sem, ha berakod a gyújtásba+ nyomva tartod a nyitás gombot, mikozben ráadod a gyújtást...sajnos nem tudom meddig kell és azt sem, hogy nem a zárás gomb kell neki.. :lol: de én anno elem csere után ezt kellett eljátszam vele, és azóta is működik...ez kell hozzá, hogy tudja ehhez a központihoz tartozik... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi lehet a probléma oka?

Valószínűleg kontakt hiba a panelon (szakadás), általában az elemtartó lábai (3db) körül...

Beindulni be fog, amíg a transzpondert ki nem veszed a távinyóból és kommunikálni tud az immoval, ehhez még elem sem kell....

viszont ha kiveszed a transzpondert, akkor is beindul, de fél percen belül letilt és leáll a motor.... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

bocsi, most nem olvastam vissza,de nem segít rajta az sem, ha berakod a gyújtásba+ nyomva tartod a nyitás gombot, mikozben ráadod a gyújtást...sajnos nem tudom meddig kell és azt sem, hogy nem a zárás gomb kell neki.. :lol: de én anno elem csere után ezt kellett eljátszam vele, és azóta is működik...ez kell hozzá, hogy tudja ehhez a központihoz tartozik... :sowwy:

A használati utasításban benn van az elemcsere utáni szinkronizálás...egy próbát megér. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tapasztaltak!

Normális az, hogy fél év után kiég a féklámpám? Kb. 12e km :sowwy:

Olyan szeptember óta enyém a vas, aztán tavaly október elején kellett cserélnem mindkettőt egyszerre. Azok egyidőben éghettek ki, vagy pár perc különbséggel, pirosnál szóltak rám, induláskor meg még jó volt. Erre ma megint kiment egy.

Csak azért furcsállom, mert a korábbi taligámon (SSwift '97 :lol: ) a több év alatt csak fényszórót kellett cserélnem (tán egyet öszvissz) Zastra ilyen? Szokjak hozzá? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tapasztaltak!

Normális az, hogy fél év után kiég a féklámpám? Kb. 12e km :sowwy:

Olyan szeptember óta enyém a vas, aztán tavaly október elején kellett cserélnem mindkettőt egyszerre. Azok egyidőben éghettek ki, vagy pár perc különbséggel, pirosnál szóltak rám, induláskor meg még jó volt. Erre ma megint kiment egy.

Csak azért furcsállom, mert a korábbi taligámon (SSwift '97 :lol: ) a több év alatt csak fényszórót kellett cserélnem (tán egyet öszvissz) Zastra ilyen? Szokjak hozzá? :lol:

Függ az izzó minőségétől is,de nem ártana egy töltést mérni,nem-e a generátor tölt túl.

Link to comment
Megosztás:

Tapasztaltak!

Normális az, hogy fél év után kiég a féklámpám? Kb. 12e km :sowwy:

Olyan szeptember óta enyém a vas, aztán tavaly október elején kellett cserélnem mindkettőt egyszerre. Azok egyidőben éghettek ki, vagy pár perc különbséggel, pirosnál szóltak rám, induláskor meg még jó volt. Erre ma megint kiment egy.

Csak azért furcsállom, mert a korábbi taligámon (SSwift '97 :lol: ) a több év alatt csak fényszórót kellett cserélnem (tán egyet öszvissz) Zastra ilyen? Szokjak hozzá? :lol:

A haver az FZR1000-esében párhetente cserélte az izzókat (5/21W) mert éllandóan kiment, majd vett valami más márkát (asszem Osram-ot), és azzal nem volt gondja.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg kontakt hiba a panelon (szakadás), általában az elemtartó lábai (3db) körül...

Beindulni be fog, amíg a transzpondert ki nem veszed a távinyóból és kommunikálni tud az immoval, ehhez még elem sem kell....

viszont ha kiveszed a transzpondert, akkor is beindul, de fél percen belül letilt és leáll a motor.... :sowwy:

A transzponder a távirányító elektronikájában van, vagy valahol máshol?

(Bocs, ha láma)

Link to comment
Megosztás:

A transzponder a távirányító elektronikájában van, vagy valahol máshol?

(Bocs, ha láma)

Nem!

Ha széthúzod a kulcsot, abban a részben van amelyik a kulcs tollát tartja (U -alaku rész).

Nagyon pici lapos szürke "műanyag" az eleje ferdére le van csapva, úgy illeszkedik be az U -alak sarkába.

Ki tudod húzni kézzel, s úgyanúgy vissza helyezhető.... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Nem!

Ha széthúzod a kulcsot, abban a részben van amelyik a kulcs tollát tartja (U -alaku rész).

Nagyon pici lapos szürke "műanyag" az eleje ferdére le van csapva, úgy illeszkedik be az U -alak sarkába.

Ki tudod húzni kézzel, s úgyanúgy vissza helyezhető.... :sowwy:

Szerintem pont ezt ábrázolja az általam belinkelt kép...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tudna nekem valaki segiteni?Van egy 3 ajtós G-s astrám,de nincs hátúl benne hangszóró.Nem tudja valaki ,hogy mekkora hangszóró fér az oldalába és hogyan kell betenni?

A hátsó ajtókb 13cm -es való, kiemelő kerettel fér el, kárpitot bontani kell hozzá....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.