Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Valaki tudja hogy jön le a vezetőoldali küszöbkárpit?

Amit eddig írtam kevésbé érdekes... Lehúztam az első ködlámpákról a csatlakozót. Az egyik ködlámpa csatlakozó pozitív pólusába bedugtam egy hosszú kábelt, odavezettem a biztosítéktáblához. Műszerrel megnéztem. Rá van kötve a hátsó ködlámpa reléjére (a 10A-es biztosítékról megy mind a kettő). Szerintem a vezetőoldali küszöb alatt lehetnek összekötve.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, freddy_ írta:

Valaki tudja hogy jön le a vezetőoldali küszöbkárpit?

Amit eddig írtam kevésbé érdekes... Lehúztam az első ködlámpákról a csatlakozót. Az egyik ködlámpa csatlakozó pozitív pólusába bedugtam egy hosszú kábelt, odavezettem a biztosítéktáblához. Műszerrel megnéztem. Rá van kötve a hátsó ködlámpa reléjére (a 10A-es biztosítékról megy mind a kettő). Szerintem a vezetőoldali küszöb alatt lehetnek összekötve.

A lábnál lévő háromszög burkolatot csavar fogja. A csavart takarókupak védi. Ha ezt leszedted utána tudod a küszöbborítást leszedni, ha minden igaz benyomós patentok fogják, s jobb ha szerzel belől tartalékba mert lehet hogy mindent nem tudod megmenteni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kobraCode írta:

A lábnál lévő háromszög burkolatot csavar fogja. A csavart takarókupak védi. Ha ezt leszedted utána tudod a küszöbborítást leszedni, ha minden igaz benyomós patentok fogják, s jobb ha szerzel belől tartalékba mert lehet hogy mindent nem tudod megmenteni.

Köszönöm a gyors választ. Nem tudom egyre gondolunk-e. Közben tovább jutottam. Azt a kisebb kárpit darabot szeretném levenni, ami a motorháztető nyitó kar alatt is van. Kivettem egy takarókupakot és a csavart. Mozog, de nem fér ki. Sajnos a mögötte levő küszöbborítással hosszan össze van illesztve, nem tudom szétcsúsztatni. Felfele a műszerfal burkolat nem engedi. Le kellene venni a motorháztető nyitó kart. Az egész blokkja mozog, látszik hogy hátrafelé lenne hely kihúzni, de valami fogja, csak nem látom. Hogyan jön ez le? A háromszög burkolat így is kell, ha igen ez hol van?

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

8 perce, freddy_ írta:

Köszönöm a gyors választ. Nem tudom egyre gondolunk-e. Közben tovább jutottam. Azt a kisebb kárpit darabot szeretném levenni, ami a motorháztető nyitó kar alatt is van. Kivettem egy takarókupakot és a csavart. Mozog, de nem fér ki. Sajnos a mögötte levő küszöbborítással hosszan össze van illesztve, nem tudom szétcsúsztatni. Felfele a műszerfal burkolat nem engedi. Le kellene venni a motorháztető nyitó kart. Az egész blokkja mozog, látszik hogy hátrafelé lenne hely kihúzni, de valami fogja, csak nem látom. Hogyan jön ez le? A háromszög burkolat így is kell, ha igen ez hol van?

Erre a burkolatra gondoltam én is amit írsz, erre írtam hogy háromszög burkolat. Jól csináltad, csavarok fogják csak, illetve a gumikéderbe van beleültetve. A küsszöbsínnel csak össze van csúsztatva, engedni kell.

Itt egy videó, ebben benne van az elején a lényeg ami neked kell: 

 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, kobraCode írta:

Erre a burkolatra gondoltam én is amit írsz, erre írtam hogy háromszög burkolat. Jól csináltad, csavarok fogják csak, illetve a gumikéderbe van beleültetve. A küsszöbsínnel csak össze van csúsztatva, engedni kell.

Itt egy videó, ebben benne van az elején a lényeg ami neked kell: 

 

Hátrafelé betolja a küszöbborítás alá, nekem nem megy be. A küszöbborítást patentok fogják? Az üléssín előtti íves rész kicsit eláll, ott lehet alá benyúlni. Húztam valamennyire, de annyira szoros, hogy szerintem el fog törni. Nem tudom melyik irányban fogja a patent.

A  másik módszer jobb lenne, leszedni a motorházfedél nyitó kart a foglalatával együtt (akkor ez az egész háromszög burkolat befordulna jobbra). Felül fogja egy kis pöcök, benyomtam, de sajnos alul is fogja valami. Kis lámpával körbevilágítottam, de nem jövök rá hol nem enged el (már a derekam kivan a görnyedéstől). Erre ötlet esetleg?

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 24. at 12:19, zotya975 írta:

Ha nagyon párásodik, akkor belső keringtetés állásban ragadt meg. Vagy ha pölö cigizel, adefújod a füstöt a szélvédő aljához kivülről, és ha külsőben van egyből érezni. 

Külsőn maradt akkor, mert tegnap ment előttem egy IFA és jött be az ájer! Ettől függetlenül a klímát majd lehet valahogyan tisztítani? Márciusban pollenszűrő csere lesz, és akkor egy tisztítást is megejtenék!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 21. at 15:30, Sabby1994 írta:

Sajnos ahhoz nincs jobb tippem mint lebontani minden műanyagot és végigkövetni a kábelköteget. A rádiónál se látsz semmit? Visszakövetve a kijelzőig azon a kis szakaszon esetleg? A középkonzolt mégiscsak egyszerűbb levenni, mint a biztosítéktáblát kivenni...

Tegnap ezt is megoldottam! Kiderült, hogy valamiért az iso csatlakozó piros szálán nem volt kraft! (Hogy miért nem azt most sem tudom) A biztitáblától vittek oda áramot! A vezeték csak simán bele volt dugva a saru mellé az isoba! Csúszó saru+forrasztással oldottam meg! Le is zsugorcsöveztem így legalább tuti nem jön ki! Plusz ma bedobtam egy dupla USB-s töltőt a szivargyújtó helyére! 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Hátrafelé betolja a küszöbborítás alá, nekem nem megy be. A küszöbborítást patentok fogják? Az üléssín előtti íves rész kicsit eláll, ott lehet alá benyúlni. Húztam valamennyire, de annyira szoros, hogy szerintem el fog törni. Nem tudom melyik irányban fogja a patent.

A  másik módszer jobb lenne, leszedni a motorházfedél nyitó kart a foglalatával együtt (akkor ez az egész háromszög burkolat befordulna jobbra). Felül fogja egy kis pöcök, benyomtam, de sajnos alul is fogja valami. Kis lámpával körbevilágítottam, de nem jövök rá hol nem enged el (már a derekam kivan a görnyedéstől). Erre ötlet esetleg?

A küszöbborítást nem tudom lehúzni, annyira fogja a patent, hogy el fog törni. Honnan lehet megkezdeni és pontosan merre kell húzni?

A motorháztető fedélnyitó kar leszedése sem megy (foglalatával együtt). Kislámpával körbevilágítottam, látom, hogy hátrafelé jönne ki a foglalatával együtt, de belül valami fogja, láthatatlan-elérhetetlen helyen.

Kezdem reménytelennek látni, hogy a háromszög burkolatot le tudjam szedni. :(

Szerk.: Felhívtam egy Opel szervizt, ahol a megfelelő emberrel beszéltem. Azalatt a pár perc alatt több információt tudtam meg, mint az egész másfél napig tartó szenvedésem alatt. Ha már végigszenvedtem, leírom másnak tanulságként.
Tehát arról van szó, hogy az első ködlámpák utólag lettek beépítve az autóba és a hátsó ködlámpa kapcsoló kapcsolja a hátsót és az elsőt is, amit külön szeretnék választani egy mindkét ködlámpa kapcsolóját tartalmazó világításkapcsoló beépítésével.
Először is, gyárilag nincs kivezetve a ködlámpa előre. Az utastérben levő biztosítéktábláról (egész pontosan a reléről, ami gyárilag hiányzik) a kábel elmegy előre a motortér felé menő csatlakozóig és állítólag onnan nem megy tovább (erről nem tudtam meggyőződni, de szerintem is így van). Nekem behúztak egy kábelt utólag, amit a motortérben a lökhárítótól csak a tűzfalig tudtam visszakövetni (rontott a helyzeten, hogy a motortér felől a kábelre rá van tekerve egy szigetelő, nem látszik a színe a külső részen). Nekem ez egy kék kábel, nagyon látszik, hogy utólag lett behúzva, de ez nem volt annyira egyértelmű amíg a végére nem jártam...
A küszöb feletti háromszögburkolat alá van bevezetve ez a kábel. A burkolat úgy jön le, ahogy szó volt róla, de pontosítanék. A műanyag csavarborítás kivétele, csavar kivétele, a burkolat kibújtatása a gumikáva alól. Ahol össze van toldva a küszöbkárpittal, ott alá kell nyúlni a küszöbkárpitnak, felpattan egy patent, tovább húzva felül mégegy patent. Ezután a háromszög burkolat a küszöb burkolat alá bújtatva, majd jobbra fordítva kijön.
Itt van összeforrasztva a két kábel. Most szétszedem a forrasztást és átkötöm a másik kábelt a biztosítéktáblára. De sokkal egyszerűbben is meg lehetett volna csinálni, ha előbb beszélek a szerelővel. Nem kellett volna kiszedni az biztosítéktáblát (ahhoz a kormányburkolatot, az óracsoportot, a világításkapcsoló foglalatát és körülötte a kárpitot, tehát a fél autót...) Simán elvághattam volna a (nálam kék színű) utólag behúzott kábelt és a relét kivezetésekkel rakom be, összekötve az első ködlámpa kábelével...

Mégegyszer leírom tanulságként: A multitimer kiszedéséhez ki kell venni az összes relét, a relék kihúzásával azonos irányban le kell húzni a multitimer kábelkötegét, ki kell húzni a zöld pöcköt (nem szabad elfordítani, mert eltörik!!!), utána jobbra kijön a multitimer.

Mostmár csak össze kell raknom a félig feleslegesen szétbontott autót és reménykedni, hogy nem szúrtam el semmit.

Köszönöm mindenkinek, aki segített.

Módosítva : freddy_
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Tarcsika írta:

Tegnap ezt is megoldottam! Kiderült, hogy valamiért az iso csatlakozó piros szálán nem volt kraft! (Hogy miért nem azt most sem tudom) A biztitáblától vittek oda áramot! A vezeték csak simán bele volt dugva a saru mellé az isoba! Csúszó saru+forrasztással oldottam meg! Le is zsugorcsöveztem így legalább tuti nem jön ki! Plusz ma bedobtam egy dupla USB-s töltőt a szivargyújtó helyére! 

Nagyon jó! Akkor most már nagyjából minden megvan a kocsin? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Tarcsika írta:

Külsőn maradt akkor, mert tegnap ment előttem egy IFA és jött be az ájer! Ettől függetlenül a klímát majd lehet valahogyan tisztítani? Márciusban pollenszűrő csere lesz, és akkor egy tisztítást is megejtenék!

Hát tudtommal olyan "bombákkal" úgy tisztítanak hogy belső keringtetésben járatják a rendszert, szóval lehet meg kellene csinálni addigra. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Sabby1994 írta:

Nagyon jó! Akkor most már nagyjából minden megvan a kocsin? 

Igen nagyjából! :D nemrég néztem meg a belső levegő keringetőt! Motor forog de a lapát félre van csúszva! Külső állásban maradt de kb 1-2 centis rés van a felső részén is! (90% külső, 10% belső keringetés) A motorról a csatlakozót nem bírtam lehúzni! Inkább elvágta az ujjam de akkor sem jött le! Holnap lehet neki állok kiszedni az egészet és megfordítom a lapátot hátha jó lesz! Am szerelőm azt mondta ne foglalkozzak vele! Ő mindig külsőn használja az övét és ugyanúgy hűt a klímája! Azt nem tudom még hogy ha vennék egy újat az is ilyen gyenge és eltörne mint a gyári vagy azok bírják a strapát? DarthVödör leírása a keringető problémára miért nem elérhető? Olyan mintha inaktív lenne a link! Azt írja a webhely nem létezik!:/

Módosítva : Tarcsika
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 19. at 22:39, Vezeték írta:

A szabályozó szondád (katalizátor előtti)rossz,hiába új.0.2-08v között kellene ingadoznia.A 0v testzárlatra utal.Vezetékhibát kizárnám,mivel lehúzott csatinál megjelenik a 450mV.

Kössz szépen. Az volt a rossz, de gariban ment a csere, most jó minden :) Ellenben valaki látott már olyant hogy: minden hibakód kiolvasás után kimegy az OBD biztosítéka. Ez egy 5A-es és a 28-as számú foglalatban található. A belsőtér világítással van egyben. Pár hete csinálja (sajnos a lambda és a pillangószelep miatt volt párszor rajta kiolvasó), de nem azonnal megy ki hanem pár óra múlva. És csak azon a napon amikor kiolvasó volt rádugva. Holnap megnézem a csatlakózó környékét hátha valahol sérültek a kábelek vagy valami fém darab ment bele, de minden ötletet szívesen veszek.

Link to comment
Megosztás:

Összeraktam az autót és működik az első és a hátsó ködlámpa külön. Volt szívás az összerakásnál is.

A világításkapcsoló feletti állítható szellőzőből a rács hogyan jön ki kíméletesen? Alatta van két csavar, nem tudom visszatenni a kárpitot. (Kiszerelésnél vékony torx-al benyúltam a rácson és bepotyogtak a csavarok. Ezen a módon össze már nem lehet rakni.)

Az egyik első ködlámpára menő csatlakozóból hiányzik a zöld gumi. Lehet kapni valahol külön is vagy meg kell vennem a gyári kábelvéget 4-5 ezerért? Esetleg valakinek elfekvőben?

Módosítva : freddy_
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, freddy_ írta:

Összeraktam az autót és működik az első és a hátsó ködlámpa külön. Volt szívás az összerakásnál is.

A világításkapcsoló feletti állítható szellőzőből a rács hogyan jön ki kíméletesen? Alatta van két csavar, nem tudom visszatenni a kárpitot. (Kiszerelésnél vékony torx-al benyúltam a rácson és bepotyogtak a csavarok. Ezen a módon össze már nem lehet rakni.)

Az egyik első ködlámpára menő csatlakozóból hiányzik a zöld gumi. Lehet kapni valahol külön is vagy meg kell vennem a gyári kábelvéget 4-5 ezerért? Esetleg valakinek elfekvőben?

Az oldalsó szellőzőfúvókákat lefelé kell billenteni teljesen, 90°-al (túl a normál álláson), úgy könnyedén hozzáférsz a felső csavarjaihoz. Ha becsavartad, simán visszabillented őket. Azt a zöld gumit szerintem bontóból kéne megszerezned (már ha a vízzáró harmonikaszerű tömítésre gondolsz), mert amennyire tudom, külön csatlakozót nem lehet kapni még 4-5000-ért sem, csak komplett kábelköteggel együtt, sok tízezerért.:(

Link to comment
Megosztás:

14 perce, tgabika76 írta:

Az oldalsó szellőzőfúvókákat lefelé kell billenteni teljesen, 90°-al (túl a normál álláson), úgy könnyedén hozzáférsz a felső csavarjaihoz. Ha becsavartad, simán visszabillented őket. Azt a zöld gumit szerintem bontóból kéne megszerezned (már ha a vízzáró harmonikaszerű tömítésre gondolsz), mert amennyire tudom, külön csatlakozót nem lehet kapni még 4-5000-ért sem, csak komplett kábelköteggel együtt, sok tízezerért.:(

Köszönöm. Lefelé billentve, túl a normál álláson féloldalasan balra fordul 1-2mm-el, kattan egyet. Kiszerleve látszik, hogy egy pöcköt kilök a bal oldalán (a jobb oldalán nincs ilyen pöcök). Rendesen húztam lefelé, annak a határán, hogy törik, de nem fordul lejjebb... Próbáljam erősebben, nem fog eltörni?

Én is a bontóra gondoltam. Remélem valahol lesz.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Tarcsika írta:

Igen nagyjából! :D nemrég néztem meg a belső levegő keringetőt! Motor forog de a lapát félre van csúszva! Külső állásban maradt de kb 1-2 centis rés van a felső részén is! (90% külső, 10% belső keringetés) A motorról a csatlakozót nem bírtam lehúzni! Inkább elvágta az ujjam de akkor sem jött le! Holnap lehet neki állok kiszedni az egészet és megfordítom a lapátot hátha jó lesz! Am szerelőm azt mondta ne foglalkozzak vele! Ő mindig külsőn használja az övét és ugyanúgy hűt a klímája! Azt nem tudom még hogy ha vennék egy újat az is ilyen gyenge és eltörne mint a gyári vagy azok bírják a strapát? DarthVödör leírása a keringető problémára miért nem elérhető? Olyan mintha inaktív lenne a link! Azt írja a webhely nem létezik!:/

Igen, DV egy ideje nem aktív. Sajna az a csappantyú típúshiba. Párásodást okozhat, de most már lassacskán megyünk ki a télből, talán kevéssé tapasztalható. Hűteni ugyanúgy hűt a klíma persze!

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Sabby1994 írta:

Igen, DV egy ideje nem aktív. Sajna az a csappantyú típúshiba. Párásodást okozhat, de most már lassacskán megyünk ki a télből, talán kevéssé tapasztalható. Hűteni ugyanúgy hűt a klíma persze!

Nekem benne van a DV féle elektronika. Azóta is rendben működik a csappantyú.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Sabby1994 írta:

Nekem még a gyári is tökéletes bírja. De tény hogy a DV féle is hasznos kütyü.

A gyári kétszer tört el. (egyszer meg lehet fordítani a csappantyút, mert a két végesítés azonos) Ezután vettem a Cromaxban jó drágán házzal együtt (csak így kaptam) és az elektronikával együtt került be. Nagyon sűrűn használom, legfőképp a gyerekek miatt, de azóta semmi gond vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Köszönöm. Lefelé billentve, túl a normál álláson féloldalasan balra fordul 1-2mm-el, kattan egyet. Kiszerleve látszik, hogy egy pöcköt kilök a bal oldalán (a jobb oldalán nincs ilyen pöcök). Rendesen húztam lefelé, annak a határán, hogy törik, de nem fordul lejjebb... Próbáljam erősebben, nem fog eltörni?

Bocs a rossz minőségű képekért, de talán látszik: ennyire kéne lebillentened:

szellozobetet.jpg

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Sabby1994 írta:

Igen, DV egy ideje nem aktív. Sajna az a csappantyú típúshiba. Párásodást okozhat, de most már lassacskán megyünk ki a télből, talán kevéssé tapasztalható. Hűteni ugyanúgy hűt a klíma persze!

Ma találtam egy egyszerű megoldást a problémára! A mozgatómotor egyik vezetékébe beforrasztottam egy 2w-os műszerfal izzót! (kb. 110ohm az ellenállása) Mint egy ellenállás működik, amikor kinyit vagy bezár és megakad akkor az izzó világít így a motor teljesítménye kb. harmadára csökken (tehermentesíti az izzó) viszont pont elegendő ahoz hogy nyissa zárja a zsalut! Ha esetleg kiég az izzó akkor nem fog működni, de akkor annyi hogy beforrasztok egy másikat! De sztem örök élet meg egy nap! A kocsi 15 éves és a műszerfalba még a gyári izzók vannak 1 kivételével, azt már cseréltem mert fekete volt az izzó, de még működött! A lapát tengelyét is megmókoltam furtam faragtam és most teljesen jól nyit és zár, viszont cserélni fogom egy újra mert a rajta lévő szivacs leporlott!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Bocs a rossz minőségű képekért, de talán látszik: ennyire kéne lebillentened:

szellozobetet.jpg

Köszönöm. Így csináltam, de nem volt sima ügy. Csak a rács felől (tehát pl. beszerelt állapotában) nem tudtam lefele eltekerni, eltört volna. A bal oldalán van egy pöcök, ami fogja. Ahogy túlmegy (vagyis átugrik) a pöckön, ettől az erőhatástól a bal oldali forgáspont menthetetlenül kiugrik a helyéről, onnantól féloldalasan el van billenve a légterelő. Sokszor próbáltam, kinyomtam kézzel a pöcköt, mindig kiugrott a forgáspontból. Innen tovább csak úgy bírtam tekerni, hogy a levegőmennyiség állító lapátját vízszintesbe állítottam (tehát teljesen nyitva van a szellőzőnyílás) és hátulról, a szellőzőnyílás felől két ujjal benyúltam a lapát két oldalán, erősen kifele nyomva a pöcköket a ház bal oldalán. Így ment lejjebb (féloldalasan) és végig szorult. A légterelő lapátokat el kell fordítani valamelyik oldalra, mert elakadtak elöl. Utána hiába tekertem normál pozícióba, a bal oldali forgáspont nem ugrott vissza a helyére. Mozgatva valahogy visszaugrott. Próbáltam többször is kiszerelt állapotban, kézben, mielőtt beraktam a végleges helyére, de másképp nem ment...
Sajnos most itt a mellékhatása, működik de közepesen súrlódó hangot ad. Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy hagyjam mert még rosszabb lesz?

3 órája, kobraCode írta:

Én nem így szedtem ki. Ki lehet pattintani a helyéről, vagyis a tengelyről amin forog.

Hol pattintottad ki és milyen szerszámmal? Meg lehet úgy oldani, hogy ne maradjanak rajta kozmetikai nyomok?

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.