Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

18 perce, gezoli írta:

Ügyes vagy Te! Google a barátod! :)

Igen, sokmindent meglehet találni! Holnap kivágom a lököst! Remélem azt is sikerül szépen megcsinálni! Az elméletem az, hogy forrasztóval kivágom nagyjából! Asszony műkörmös csiszolójával meg szépen kicsiszolom a többit! :D

Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

Ha már a tükörnél tartunk, a vezetőoldali tükörfűtésem nagyon gyengén működik. Egy Opel szerviz szerint tükörlapot kell cserélni. A tükörlapon semmilyen sérülés nem látható. Ez szokott lenni a baja?
9130907 cikkszám: jobbkormányos autóhoz baloldali konvex tükör. Balkormányoshoz nem látok ilyet.
9131123 cikkszám: balkormányos autóhoz baloldali sík tükör.
Milyen tükröket rakhattak a lengyel gyártású Classic II-be? Különböző a két oldalon?

Szia! Nekem leesett a jobb oldali tükörlapom, csak egy kb, 2 cm2-es rész tartotta. Azt még leszedtem, és palmatexel (vagy fix) visszaragasztottam. Ez után a jobb oldali sokkal gyorsabban leolvadt, mint a balos. Nézegettem, hogy mi lehet az oka. A bal oldali is el volt válva egy kicsit és ez lehetett az oka annak is, hogy néha remegett a tükör képe. Óvatosan lefeszegettem a maradékot és azt is visszaragasztottam. Azóta mind a kettő gyorsan olvad. A ragasztót kb. 1 centinként rápöttyöztem a lapra, vártam ameddig megbőrösödik és a helyére nyomtam. Kb. 3 hete csináltam, 0 fok lehetett a hőmérséklet. Kicsit nehezebben száradt, mint a másik, de ráadtam a tükörfűtést és jó lett.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tarcsika írta:

Igen, sokmindent meglehet találni! Holnap kivágom a lököst! Remélem azt is sikerül szépen megcsinálni! Az elméletem az, hogy forrasztóval kivágom nagyjából! Asszony műkörmös csiszolójával meg szépen kicsiszolom a többit! :D

Én egy dekopír fűrészlappal vágtam ki. Utána multi géppel megigazítottam. Arra vigyázz, hogy ne csiszolj teljesen a vonalig, mert az már túl nagy kivágás lesz. Maradj a vonalon belül kb. 1-2mm-t és akkor próbáld bele a lámpát. Inkább csiszolj kétszer.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Bmájki írta:

Szia! Nekem leesett a jobb oldali tükörlapom, csak egy kb, 2 cm2-es rész tartotta. Azt még leszedtem, és palmatexel (vagy fix) visszaragasztottam. Ez után a jobb oldali sokkal gyorsabban leolvadt, mint a balos. Nézegettem, hogy mi lehet az oka. A bal oldali is el volt válva egy kicsit és ez lehetett az oka annak is, hogy néha remegett a tükör képe. Óvatosan lefeszegettem a maradékot és azt is visszaragasztottam. Azóta mind a kettő gyorsan olvad. A ragasztót kb. 1 centinként rápöttyöztem a lapra, vártam ameddig megbőrösödik és a helyére nyomtam. Kb. 3 hete csináltam, 0 fok lehetett a hőmérséklet. Kicsit nehezebben száradt, mint a másik, de ráadtam a tükörfűtést és jó lett.

Szia! A képen a tükörlap elölről  és hátulról:
s-l300.jpg

A tökörlap üvege és mögötte levő műanyag vált szét (ahogyan a képen látszik) vagy a motorról vált le a komplett tükörlap?
Nálam nem remeg a tükör képe és nem látszik semmilyen elválás.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 04. at 14:36, freddy_ írta:

Pontosan. Abban sem bízom, hogy koccanás vagy ütközés esetén érne annyit, mint a gyári. Ha 30-ért a kezemben lesz a gyári, hibátlan állapotban, akkor a kivágást majd valahogy megoldom.

A Z14XEP tempomattal kapcsolatban ezen a fórumon (2014-ben volt róla szó utoljára), más magyar és külföldi fórumokom többféle ellentmondásos információt olvastam: az ECU nem tartalmazza a programot vagy aktiválható az ECU-ban, de nincsenek meg az ECU kivezetései. Mi az igazság? Ha így is lenne, szoftvercserével vagy utólagos kivezetéssel nem orvosolható? Gondolom az ECU-t piszkálni senkinek sem lenne mersze.
A megoldás egy saját vezérlő lehetne.
Gezoli leírása tökéletes a beépítéshez Z14XE esetén. A különbség az, hogy a jeladókról a vezetékek (index bajuszkapcsoló 4 kapcsolója, fékpedál kapcsoló, kuplungpedál kapcsoló, sebesség kiszámolásához szükséges jel) egy saját vezérlőhöz futnának be.
Nagyon leegyszerűsítve a vezérlő (a gázpedál csatlakozónál a gázpedál és az ECU közé iktatva) kikapcsolt tempomatnál csak másolja a gázpedál jeladó jelét az ECU felé, bekapcsolt tempomatnál ő generálja a jelet (közben figyeli a gázpedált is, több gázadást megenged, ahogyan a gyári tempomat is elvileg). Itt egy oldalnyit lefelé görgetve találtam infót a gázpedál belső működéséről (két poti), illetve az ECU-hoz való csatlakozásáról. Másik motorkódhoz van a rajz. A gázpedál felépítése gondolom ugyanaz. Ennél részletesebb kapcsolási rajzot honnan tudnék fellelni? Jó lenne tudni, hogy az ECU melyik lába pontosan micsoda, melyik lábon milyen feszültség van, melyik a test.

Univerzális eszköz horror áron készen is kapható. Vagy mechanikusan kezeli a gázpedált (túl gagyi) vagy ezen keresztül csatlakozik a gázpedál az ECU-ra, ahogyan én is terveztem. Ha megfelelő információhoz jutok, talán megépíteném magamnak (az áramkör minimális, proci programozás megy). Honnan lehetne kapcsolási rajzot szerezni? A sebesség információ az MFD-nél (középkonzoli kijelző) lenyerhető elvileg. Lenne hozzá mégalkamasabb jelforrás, például az óracsoportnál? Az ECU vajon idő alapú sebességcsökkenés alapján dönti el, mikor szükséges intenzívebb gázadás (erős emelkedőn) vagy a motor teljesítménycsökkenését más paraméterekből is látja (amihez nem fogok hozzáférni kívülről)?

Az elektromos gázpedálban 2 poti van, és a hibajel kizárására miatt ellentétes a levett jel (ohm) értéke. Az ECU a sebességet frekvencia számából "tudja". Egyszerű frekvencia számláló. Ha emelkedőn csökken a frekvencia, csökken a sebesség. Növelni kell a gázt. Ha növekszik a frekvencia, nő a sebesség. Csökkenteni kell a gázt. A MID-re ugyan az a WEG (sebességjel) megy mint a km órára. Mind a 2 helyen számolják, és jelenítik meg. Km óra 4 db stepper motor... A sötétedő visszapillantótükör 4 vezetékes. Test, gyújtás+, belső (mennyezeti lámpa) és tolatólámpa. Én kihoztam az alján lévő sebváltókar megvilágításának a jelét, ez vezérli a világításkapcsolót. Ha sötét van, (olajnyomás=járó motor) felkapcsol a világítás... https://www.dropbox.com/s/5likqjjcxav7m6s/20180129_162803-1.jpg?dl=0

Módosítva : DarthVödör
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

Szia! A képen a tükörlap elölről  és hátulról:
s-l300.jpg

A tökörlap üvege és mögötte levő műanyag vált szét (ahogyan a képen látszik) vagy a motorról vált le a komplett tükörlap?
Nálam nem remeg a tükör képe és nem látszik semmilyen elválás.

Nekem csak a tükörlap jött le, de nem emlékszem arra, hogy láttam volna fém részeket. Csak sima műanyag volt, amire visszaragasztottam a tükörlapot. Sajna nem készítettem képet.

Nem tudom, hogy nála pontosan mi volt és hogyan oldotta meg.

  On 2017. 11. 28. at 18:29, revcorps írta:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget illetve tanácsot kerni ! Bal oldali visszapillantó tükör kiesett a helyéről maga a tükör elengedte a ragasztás! Van értelme vissza ragasztani vagy inkább ha lehet kapni magát a felfogato részt illetve tükröt akkor inkább vegyek hozzá azt ? Mert nekem úgy tűnik mintha igazából ennek nem szabadna csak úgy kiesni vagy ragasztva lenni. Segítséget előre is köszönöm !!

Módosítva : Bmájki
Link to comment
Megosztás:

54 perce, DarthVödör írta:

Az elektromos gázpedálban 2 poti van, és a hibajel kizárására miatt ellentétes a levett jel (ohm) értéke. Az ECU a sebességet frekvencia számából "tudja". Egyszerű frekvencia számláló. Ha emelkedőn csökken a frekvencia, csökken a sebesség. Növelni kell a gázt. Ha növekszik a frekvencia, nő a sebesség. Csökkenteni kell a gázt. A MID-re ugyan az a WEG (sebességjel) megy mint a km órára. Mind a 2 helyen számolják, és jelenítik meg. Km óra 4 db stepper motor... A sötétedő visszapillantótükör 4 vezetékes. Test, gyújtás+, belső (mennyezeti lámpa) és tolatólámpa. Én kihoztam az alján lévő sebváltókar megvilágításának a jelét, ez vezérli a világításkapcsolót. Ha sötét van, (olajnyomás=járó motor) felkapcsol a világítás... https://www.dropbox.com/s/5likqjjcxav7m6s/20180129_162803-1.jpg?dl=0

Mi ez a linkelt dolog? Mire szolgál pontosan, s miért van rajta mini usb csati?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bmájki írta:

Nekem csak a tükörlap jött le, de nem emlékszem arra, hogy láttam volna fém részeket. Csak sima műanyag volt, amire visszaragasztottam a tükörlapot. Sajna nem készítettem képet.

Köszönöm az infót, de én inkább nem ragasztanám (eleve nincs is szétválva).

Valaki tudja, hogy a két cikkszám közül melyik lehet gyárilag az autóban, esetleg egyik sem?
9130907 cikkszám: jobbkormányos autóhoz baloldali konvex tükör.
9131123 cikkszám: balkormányos autóhoz baloldali sík tükör.

Gyári útmutatót nem találtam a tükörcseréhez. Ez a szakszerű módja?

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elképzelhető, hogy volt már téma, de azt tapasztaltam, hogy ma az autó takarítása után kivillant a légzsák visszajelző lámpám. Oldallégzsákos a kocsim, és korábban párszor már volt ez probléma, mikor tologattam az ülést, de akkor simán helyre tudtam tenni egy kis kábeligazítással. Most ez nem sikerült (bár lehet, hogy siettem, nem emlékszem pontosan a mozdulatra anno mivel sikerült sokszor helyretenni, régóta nem jött elő a dolog). Kérdésem az, hogy valaki már összefutott ilyen hibával, ha igen hogy orvosolta? Autóvillamosságis lesz a vége tuti, mert a légzsák nem játék. Köszönöm előre is a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

37 perce, freddy_ írta:

Köszönöm az infót, de én inkább nem ragasztanám (eleve nincs is szétválva).

Valaki tudja, hogy a két cikkszám közül melyik lehet gyárilag az autóban, esetleg egyik sem?
9130907 cikkszám: jobbkormányos autóhoz baloldali konvex tükör.
9131123 cikkszám: balkormányos autóhoz baloldali sík tükör.

Gyári útmutatót nem találtam a tükörcseréhez. Ez a szakszerű módja?

 

Másképp nagyon nem lehet szerelni, egy biztos óvatosan kell vele bánni mert bepattintáskor könnyen eltörhet a tükörlap. A gyári lap nálam is szétesett, megragasztottam majd visszarakáskor eltörtem, vehettem másikat.

Annyit még megjegyeznék hogy az utángyártott tükörlapon a fűtés két saruja pont a másik oldalon van. Én kiszedtem az állító motort (3 csavar) és a két kábelt elfűztem mögötte, így nem volt útban semminek sem és nem is feszült.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Sabby1994 írta:

Sziasztok! Elképzelhető, hogy volt már téma, de azt tapasztaltam, hogy ma az autó takarítása után kivillant a légzsák visszajelző lámpám. Oldallégzsákos a kocsim, és korábban párszor már volt ez probléma, mikor tologattam az ülést, de akkor simán helyre tudtam tenni egy kis kábeligazítással. Most ez nem sikerült (bár lehet, hogy siettem, nem emlékszem pontosan a mozdulatra anno mivel sikerült sokszor helyretenni, régóta nem jött elő a dolog). Kérdésem az, hogy valaki már összefutott ilyen hibával, ha igen hogy orvosolta? Autóvillamosságis lesz a vége tuti, mert a légzsák nem játék. Köszönöm előre is a tanácsokat!

Valaki pont ugyan ezt kérdezte facebookon is ma este, te voltál?

Ide is bemásolom amit ott írtam:

Kontakt hiba az ülés alatti csatlakozónál. Szétszedés, tisztítás, hibakód kiütése géppel és imádkozol hogy ne jöjjön vissza újra amikor mozgatod az ülést. Nekem is megvolt ez a probléma, szerencsére csatlakozó tisztítás után már több éve hibamentes. Amíg világít a hibajelző nem működnek a légzsákok!

Link to comment
Megosztás:

2 perce, kobraCode írta:

Valaki pont ugyan ezt kérdezte facebookon is ma este, te voltál?

Ide is bemásolom amit ott írtam:

Kontakt hiba az ülés alatti csatlakozónál. Szétszedés, tisztítás, hibakód kiütése géppel és imádkozol hogy ne jöjjön vissza újra amikor mozgatod az ülést. Nekem is megvolt ez a probléma, szerencsére csatlakozó tisztítás után már több éve hibamentes. Amíg világít a hibajelző nem működnek a légzsákok!

Igen köszönöm, most már látom facebookon is! Esetleg a szétszedésről a csatinak van valami leírás? Előre is köszi! Tudom, hogy az a csati egy kicsit különleges és a pöcköt nem szabad letörni róla! 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Sabby1994 írta:

Igen köszönöm, most már látom facebookon is! Esetleg a szétszedésről a csatinak van valami leírás? Előre is köszi! Tudom, hogy az a csati egy kicsit különleges és a pöcköt nem szabad letörni róla! 

gezoli aláírását keresd meg, szerintem az ülésfűtéses dokumentációjában találsz róla infót, képet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, kobraCode írta:

gezoli aláírását keresd meg, szerintem az ülésfűtéses dokumentációjában találsz róla infót, képet...

Túl sok leírás nincsen róla, csak annyi, hogy a piros pöcköt szét kell húzni és a csati szétszedhető. Kontaktspray-el csináltad a tisztítást? 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kobraCode írta:

Mi ez a linkelt dolog? Mire szolgál pontosan, s miért van rajta mini usb csati?

Automata világítás kapcsoló modul. Ahogy írtam először a belső elektromos tükör jelét használtam vezérlésre, de az annyira le van "butítva" hogy alagút üzemben nagyon későn kapcsolt fel. Erre jött az ArduinoNano (miniUSB) ami egy fényérzékelőt figyel. Programtól függően, van még pár extra funkció is a modulban... (nappal DLR, éjszaka világítás, ComingHome)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Az első lökhárítóhoz visszatérve, ezen az ábrán megtaláltam a gyári felső torx csavart (11-es, 9130734 cikkszám) és ellenpárját (12-es, 90464538 cikkszám):
s-l300.jpgs-l300.jpg

Nem tudjátok, hogy alul ugyanilyen csavarok vannak? Az energiaelnyelő szivacsokat (14-15-ös, 90559504 és 90559503 cikkszámok) szokás cserélni vagy nem jellemző az elhasználódás?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, freddy_ írta:

Az első lökhárítóhoz visszatérve, ezen az ábrán megtaláltam a gyári felső torx csavart (11-es, 9130734 cikkszám) és ellenpárját (12-es, 90464538 cikkszám):
s-l300.jpgs-l300.jpg

Nem tudjátok, hogy alul ugyanilyen csavarok vannak? Az energiaelnyelő szivacsokat (14-15-ös, 90559504 és 90559503 cikkszámok) szokás cserélni vagy nem jellemző az elhasználódás?

Nekem 5db műanyag patent fogja a lökhárítót! (2felül, 3alul) Torx csavar csak a műanyag dobbetétnél van 2-2db oldalt és alul!

itt egy leírás a lökhárító leszedéséről képekkel: 

 

Módosítva : Tarcsika
Link to comment
Megosztás:

10 perce, Tarcsika írta:

Nekem 5db műanyag patent fogja a lökhárítót! (2felül, 3alul) Torx csavar csak a műanyag dobbetétnél van 2-2db oldalt és alul!

Tudok a műanyag patentekről. Az előző oldalakon részletesen kitárgyaltuk és kobraCode leírását is olvastam a lökhárító leszereléséről (az aláírásában megtalálható). A képen elvileg a felső torx csavar látható és az ellendarabja. A kérdés az volt, hogy alul ugyanilyen torx csavarok vannak-e. (Az ábráról nem derül ki.)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, freddy_ írta:

Tudok a műanyag patentekről. Az előző oldalakon részletesen kitárgyaltuk és kobraCode leírását is olvastam a lökhárító leszereléséről (az aláírásában megtalálható). A képen elvileg a felső torx csavar látható és az ellendarabja. A kérdés az volt, hogy alul ugyanilyen torx csavarok vannak-e. (Az ábráról nem derül ki.)

Nekem oldalt olyanok vannak amit linkeltél! Alul viszont kb fele olyan rövidek a csavarok, a kis lemez az ugyanolyan! Nem tudom hogy az enyémen gyári e! Mert az enyémen sokmindent módosított az előző kontár, trehány gazdája! A lökös is alul gyorskötözővel volt rögzítve, felül meg csavar+anyával :/ (biztos belehalt volna venni egy csomag patentot)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, DarthVödör írta:

Automata világítás kapcsoló modul. Ahogy írtam először a belső elektromos tükör jelét használtam vezérlésre, de az annyira le van "butítva" hogy alagút üzemben nagyon későn kapcsolt fel. Erre jött az ArduinoNano (miniUSB) ami egy fényérzékelőt figyel. Programtól függően, van még pár extra funkció is a modulban... (nappal DLR, éjszaka világítás, ComingHome)

Köszönöm. Biztos hasznos kis dolog!

7 órája, freddy_ írta:

Tudok a műanyag patentekről. Az előző oldalakon részletesen kitárgyaltuk és kobraCode leírását is olvastam a lökhárító leszereléséről (az aláírásában megtalálható). A képen elvileg a felső torx csavar látható és az ellendarabja. A kérdés az volt, hogy alul ugyanilyen torx csavarok vannak-e. (Az ábráról nem derül ki.)

Ha emlékeim nem csalnak akkor alul is ugyan ilyen csavarok és lemezanyák vannak... De a tévedés jogát fenntartom :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

37 perce, kobraCode írta:

Ha emlékeim nem csalnak akkor alul is ugyan ilyen csavarok és lemezanyák vannak... De a tévedés jogát fenntartom :-)

Tarcsika autója nem jó referencia. :) Köszönöm a megerősítést! Esetleg érdemes lenne a leírásodba a csavarokról is tenni képet (ha gondolod küldök, miután szétszedtem a sajátom).

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎02‎.‎10‎. at 19:22, DarthVödör írta:

Az elektromos gázpedálban 2 poti van, és a hibajel kizárására miatt ellentétes a levett jel (ohm) értéke. Az ECU a sebességet frekvencia számából "tudja". Egyszerű frekvencia számláló. Ha emelkedőn csökken a frekvencia, csökken a sebesség. Növelni kell a gázt. Ha növekszik a frekvencia, nő a sebesség. Csökkenteni kell a gázt. A MID-re ugyan az a WEG (sebességjel) megy mint a km órára. Mind a 2 helyen számolják, és jelenítik meg. Km óra 4 db stepper motor...

Egy rajz a gázpedál ECU bekötésről. A B19 alul a gázpedál jeladó, felette az X2-es, X120-as és legfelül X52-es csatlakozó az ECU-n:
Capture.thumb.PNG.b11d4c03e068232115d899650b9f33f2.PNG

Nem egyforma a két poti és az ellenállásértékeket sem lehet tudni a rajzból. Ha bárki bármit tud az ellenállásértékekről, rendkívül hasznos lenne.
Jó lenne tudni, hogy a lábakon milyen feszültségek vannak alapállapotú és teljesen lenyomott gázpedállal.
Jelenleg sajnos nincs lehetőségem a saját autómon megnézni. Gondoltam rá, hogy veszek egy bontott gázpedált (és majd túladok rajta), de ettől a feszültségeket még nem fogom tudni.

Nem bontanám meg a saját vezetékkötegem. A mérés jelentős megkönnyítéséhez (vagy későbbi tempomat építéshez) elég lenne egy pár csatlakozó, amely azonos a gázpedál jeladó aljzatával és a gyári kábelkötegen található ellenpárjával. 6 pólusú, elvileg "ZFW 6-16" típus. Újban sehol sem találtam ilyet, talán más néven fut? Bontottban lehetne megszerezni a gyári vezetékkötegről levágva, de a jeladóról az ellenpárját szerintem kizárt (vagy csak gázpedállal együtt borsos áron).
Ha lennének ilyen csatlakozók, ezeket összekötném és hosszú vezetékekkel kivezetném a méréshez.

A sebességjelnél csak azt kell kitalálni, hogy mi az összefüggés a frekvencia és a sebesség között, ezt még könnyen ki is lehetne kísérletezni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Tarcsika autója nem jó referencia. :) Köszönöm a megerősítést! Esetleg érdemes lenne a leírásodba a csavarokról is tenni képet (ha gondolod küldök, miután szétszedtem a sajátom).

Sajnos az enyém se mivel a lökös cserélve lett és 4 féle csavart tett bele az ügyes szerelő a patentek meg szépen kimaradtak (bár az alsókat már megvettem). De akkor ezek lennének https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/elso_lokharito_rogzites/elso_lokharito_rogzito_csavar_opel_astra_g_1998-2009_36897  Persze ha sikerülne kivenni a hátsóból a dobbetét csavarjait kiderülne, hogy ott is ilyenek lehetnek. Persze még véletlen se tudom kiszedni a mocskos kur vagyis a beragadt csavarokat. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 10. at 22:18, kobraCode írta:

gezoli aláírását keresd meg, szerintem az ülésfűtéses dokumentációjában találsz róla infót, képet...

A problémát megoldottam, már elfelejtettem, hogy anno hova kellett nyúlnom ahhoz, hogy újra visszaálljon a régi rend a légzsák körül. Biztonság kedvéért a csatit átragasztottam szigetelőszalaggal, ameddig nem találok megfelelő bontottat. Érdekes, hogy nekem amint újra megjön a kontakt, elalszik a visszajelző lámpa, és még tárolt hibába se dobja be Tech2-vel kiolvasva sem. A legzsákjaim rendben vannak és törve sem volt a kocsi. 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎01‎.‎22‎. at 13:23, freddy_ írta:

A biztosítéktáblám és az amögötti rész a pedáltól függőlegesen felfelé fényképezve (amennyire belátott a fényképező).
...
A biztosítéktábla mögött lóg egy hosszú kábelkötegelő, a felesleg nincs róla levágva. Ez alatt van egy fehér kábel a végén egy téglaszínű csatlakozóval.

A második képen a kuplungpedál-kapcsoló csatolakozója lesz, ugye? Amikor kerestem hol van összekötve az első ködlámpám a hátsóval, lebontottam a gyári szigetelést a kábelkötegről. Szövet szigetelőszalaggal szépen vissza is csináltam, jól leszigetelve ezt a csatlakozót is. Az újra lebontáshoz megint ki kellene vennem a biztosítéktáblát... Remélem kapok bontottban ugyanilyet. Egyébként sem szívesen vágnám le ezt a csatlakozót a gyári kábelkötegről (reménykedve, hogy egyszer talán lesz tempomatos megoldás az ECU-val is).

Meg szeretném nézni, hogy 2 vagy 4 érintkezős a fékpedál-kapcsolóm. Tudja valaki hogy jön le a csatlakozója? A sárga pöcköt balra kell húzni? A biztosítéktábla felől nem fér be a kezem rendesen. Az óracsoport felől jobban hozzáférnék?
fekpedal_kapcsolo_csati.jpg.87586b6901e2818ec483ec9f4024a599.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.