Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2018. 04. 06. at 0:23, freddy_ írta:

Kíváncsiságból kérdezem: a fogyasztás méréséhez kellett ez a vezeték? Úgy tudom, hogy csak emiatt kellhet a motortérből kábelt behúzni. Az injektorról veszi a fogyasztási adatokat. Az injektorokon teljesen más színű vezetékek vannak. A képen lévő (X2-es) csatlakozót húztad le? Ha a behúzott kábel be van vezetve az utastérbe az X2-n keresztül, akkor az utastérben is illene folytatódjon kábel. Pontosan mit, honnan hova vezettél?

Az említett kábel nincs bevezetve az utastérbe, és minden motorkódnál más helyre kell kötni, itt van a kivonat a vonatkozó részről az eredeti beszerelési utasításból, kellemes cseh-angol konyhanyelven megfogalmazva. :-) Anno én is megküzdöttem vele, de ott van vastagon szedve a lényeg, hogy gyárilag ez egy fekete-barna vezeték:

veramon.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, nyolc8 írta:

Az összes G Astra fogadja a multis kormányt ha teszek szalag kábelt hozzá? Vagy van amelyikben a szalagkábel és a rádió közt sincs vezeték? Vennék multi kormányt és nem tudom tuti jó lehet e. És ha lehet nem bontanám meg kétszer. Egyébként nem classic a kérdéses autó. 

Amennyire tudom, multis légzsákátvezető (az a szürke gyűrű a kormánykerék mögött, kis vezetékkel) kell hozzá, az másmilyen a multikormányosokon meg a sima kormányosokon. Meg persze a multis kormánykerék, bár állítólag magukat a gombokat be tudod faragni a sima kormánykerékbe is, csak ki kell vágni a helyüket hozzá a középrész két oldalán, a légzsák alatt.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Amennyire tudom, multis légzsákátvezető (az a szürke gyűrű a kormánykerék mögött, kis vezetékkel) kell hozzá, az másmilyen a multikormányosokon meg a sima kormányosokon. Meg persze a multis kormánykerék, bár állítólag magukat a gombokat be tudod faragni a sima kormánykerékbe is, csak ki kell vágni a helyüket hozzá a középrész két oldalán, a légzsák alatt.

Szalagkábelt azt tudom, csak onnan a radióig mindben benne van? Ha a rádió hátulján ott az az egy (SWC jelölés a rádión) vezeték akkor csak szalagkábel és kormány kell ugye?

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tgabika76 írta:

Az említett kábel nincs bevezetve az utastérbe, és minden motorkódnál más helyre kell kötni, itt van a kivonat a vonatkozó részről az eredeti beszerelési utasításból, kellemes cseh-angol konyhanyelven megfogalmazva. :-) Anno én is megküzdöttem vele, de ott van vastagon szedve a lényeg, hogy gyárilag ez egy fekete-barna vezeték:

veramon.jpg

 

(Hasonlóan félmegoldás, hogy az enyémen az utastérből csak az X2-ig van elvezetve a ködlámpa kábel, a motortér felé nem. Ezért húztak be egy teljesen új kábelt a ködlámpának.)

Sejtettem, hogy erről lesz szó. A Z14XEP ilyen szempontból is egy kakukktojás, neki nincs ilyen kábele. Itt az oldal alján, szintén konyhanyelven:
"Most control units, motor vehicles, the Opel has a special output information on consumption, which module uses the onboard computer. Vehicles that do not have this output (Tigra A, Corsa B, Astra G engine Z14XEP) is required for the measurement of the optical link equipped for connection to one of the injection valves. It's simple, fast and safe alternative for making the metering."

Az injektorról kell lehozni. Még mindig aktuális egy korábbi kérdésem. Mennyire kell lebontani a burkolatokat, csöveket, hogy hozzáférjek az egyes injektorhoz? Láttam patenteket, de nem nagyon mertem még nekiállni bontani. Remélem, hogy a hűtéscsöveket nem kell levenni. Ábra az elhelyezkedéséről:
injektorszelep.thumb.PNG.fb793f0712a060caa338465e5b31813b.PNG

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 07. at 7:36, tgabika76 írta:

Az említett kábel nincs bevezetve az utastérbe, és minden motorkódnál más helyre kell kötni, itt van a kivonat a vonatkozó részről az eredeti beszerelési utasításból, kellemes cseh-angol konyhanyelven megfogalmazva. :-) Anno én is megküzdöttem vele, de ott van vastagon szedve a lényeg, hogy gyárilag ez egy fekete-barna vezeték:

 

 

Szerencsésebb lett volna ha én is ezt a leírást látom, ehelyett sajnos a veramon oldalán található link alapján mentem. (nem értem miért ez van fent)

Bár a dolgon nem változtat (mindenképpen csatlakozó oldás és láb keresés) semmit de a srác utólag egyeztetve a dolgokat nekem is megjegyezte a fekete/barna színt.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎04‎.‎07‎. at 11:59, nyolc8 írta:

Szalagkábelt azt tudom, csak onnan a radióig mindben benne van? Ha a rádió hátulján ott az az egy (SWC jelölés a rádión) vezeték akkor csak szalagkábel és kormány kell ugye?

Nem tudom segít-e de a rádióról csak két darab RC vezetéket látok lejönni.
A rádió csatlakozójának 1-es lábáról kék-piros 0.35 megy a kormányon levő X91-es csatlakozó (ha leveszed a burkolatot felül van, sárga lezáróval) 4-es lábára.
A rádió csatlakozójának 7-es lábáról lejövő piros-fehér 0.5 össze van kötve egy szürke 0.35-el, a szürke megy az X91 3-as lábára.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 08. at 22:10, freddy_ írta:

Nem tudom segít-e de a rádióról csak két darab RC vezetéket látok lejönni.
A rádió csatlakozójának 1-es lábáról kék-piros 0.35 megy a kormányon levő X91-es csatlakozó (ha leveszed a burkolatot felül van, sárga lezáróval) 4-es lábára.
A rádió csatlakozójának 7-es lábáról lejövő piros-fehér 0.5 össze van kötve egy szürke 0.35-el, a szürke megy az X91 3-as lábára.

Elméletileg meg van minden, de kérdés vetődött fel bennem, félek hogy rossz kábelt rendeltem. A multikormányhoz való szalagkábel hány vezetéket tartalmaz? Van a sárga légzsák csatlakozó, és még négy vezeték ami egy 2x2 csatlakozón végződik. Ez a jó? Ez kell nekem?

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyolc8 írta:

Elméletileg meg van minden, de kérdés vetődött fel bennem, félek hogy rossz kábelt rendeltem. A multikormányhoz való szalagkábel hány vezetéket tartalmaz? Van a sárga légzsák csatlakozó, és még négy vezeték ami egy 2x2 csatlakozón végződik. Ez a jó? Ez kell nekem?

Az X91-es  csatlakozó az a sárga, ami legfelül van. És tényleg, van egy 2x2 érintkezős csatlakozó (X89), aminek minden kábele összeköttetésben van az X91-el. Ez belül van a kormánykerékben a tengely alatt. Több csatlakozót már tényleg nem látok. Ha szükséged van kapcsolási rajzra, szívesen küldök (a feltöltési limitem elfogyott).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Beépítettem a Veramon MID-et a G-Astra-ba. Kérdésem annyi lenne hogy akinek hasonló autóba került milyen beállításokat alkalmaztok a hogy a megtett km-t pontosan számolja nálam sajnos téveszt. A kerékméret pontosan beállításra került az IMP/KM értéket nem változtattam maradt az original.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, mazso88 írta:

Sziasztok.
Beépítettem a Veramon MID-et a G-Astra-ba. Kérdésem annyi lenne hogy akinek hasonló autóba került milyen beállításokat alkalmaztok a hogy a megtett km-t pontosan számolja nálam sajnos téveszt. A kerékméret pontosan beállításra került az IMP/KM értéket nem változtattam maradt az original.

Milyen motor? Remélem jövő héten már benne lesz az enyémben is, akkor tudok többet nyilatkozni. Másik témában volt róla szó, hogy az impulzus / kilométer 29 vagy 32 lehet (az utóbbiban nem vagyok biztos). Nálad mennyi az alapbeállítás és milyen irányban téveszt? GPS-el mérted össze?

Link to comment
Megosztás:

58 perce, freddy_ írta:

Milyen motor? Remélem jövő héten már benne lesz az enyémben is, akkor tudok többet nyilatkozni. Másik témában volt róla szó, hogy az impulzus / kilométer 29 vagy 32 lehet (az utóbbiban nem vagyok biztos). Nálad mennyi az alapbeállítás és milyen irányban téveszt? GPS-el mérted össze?

(Z16XEP)  motorkódom az alapbeállítás az 29, jelenleg 30-ra van állítva, mert 29-en még pontatlanabbul mért. Kerékméret 195/60 R15-re van benne állítva egyenlőre csak a műszerfalon lévő gyári értékkel hasonlítottam össze nem pedig GPS-el. így most jelenleg 10km-en csal kb 150m-t ( tudom ezzel nem lőnek nyulat, de talán lehetne még pontosítani rajta).

Link to comment
Megosztás:

24 perce, mazso88 írta:

(Z16XEP)  motorkódom az alapbeállítás az 29, jelenleg 30-ra van állítva, mert 29-en még pontatlanabbul mért. Kerékméret 195/60 R15-re van benne állítva egyenlőre csak a műszerfalon lévő gyári értékkel hasonlítottam össze nem pedig GPS-el. így most jelenleg 10km-en csal kb 150m-t ( tudom ezzel nem lőnek nyulat, de talán lehetne még pontosítani rajta).

Én megpróbálnám 31-re állítani azt az impulzust, de az a helyzet hogy az ilyen fokú pontosságra törekvés szerintem majdhogynem lehetetlen, ekkora távon ennyit (1,5%) még helytelen guminyomás vagy kopott gumi miatt csökkent kerék-körméret következtében is csalhat.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, mazso88 írta:

Sziasztok.
Beépítettem a Veramon MID-et a G-Astra-ba. Kérdésem annyi lenne hogy akinek hasonló autóba került milyen beállításokat alkalmaztok a hogy a megtett km-t pontosan számolja nálam sajnos téveszt. A kerékméret pontosan beállításra került az IMP/KM értéket nem változtattam maradt az original.

Nálam is hasonló a helyzet. Az órában levő megtett mennyiség nem stimmel a veramon által számolttal. Mértem GPS-el ami alapján nem kizárt, hogy az óra a ludas.

Az a gyanúm, bár lehet nagyon tévúton vagyok, hogy az órámban levő impulzus szám nem stimmel mert a veramonban ez 15385 ill. a kerékméret és motor kód pontosan be van állítva.

Ha hosszasan (kb 6 sec) nyomod folyamatosan az óra számláló gombot akkor dobja az eredményt.

Esetleg nézd meg a tiedben mi a helyzet mert ha nálad  a "helyes" 15385 akkor nekem is másutt keresendő a problema.

Módosítva : lacika555
Link to comment
Megosztás:

3 órája, lacika555 írta:

Nálam is hasonló a helyzet. Az órában levő megtett mennyiség nem stimmel a veramon által számolttal. Mértem GPS-el ami alapján nem kizárt, hogy az óra a ludas.

Nekem már vagy 6 éve bent van a Veramon, de most néztem hogy nálam is hasonló a helyzet: az napi számláló szerinti 274km a Veramon szerint 276.79, de eddig nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget ennek.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, lacika555 írta:

Nálam is hasonló a helyzet. Az órában levő megtett mennyiség nem stimmel a veramon által számolttal. Mértem GPS-el ami alapján nem kizárt, hogy az óra a ludas.

Az a gyanúm, bár lehet nagyon tévúton vagyok, hogy az órámban levő impulzus szám nem stimmel mert a veramonban ez 15385 ill. a kerékméret és motor kód pontosan be van állítva.

Ha hosszasan (kb 6 sec) nyomod folyamatosan az óra számláló gombot akkor dobja az eredményt.

Esetleg nézd meg a tiedben mi a helyzet mert ha nálad  a "helyes" 15385 akkor nekem is másutt keresendő a problema.

Szia.
Nálam is a fordulatszám impulzus 15385-re van állítva, a kerékméret 195/60R15, az 1km-re jutó impulzus érték pedig jelenleg 30-on van. És így kb most 1-1.5%-os a hibahatár.

Mentem vele 100km-t és így mért kb 2km-el kevesebbet a Veramon a műszerfalihoz képest.

Módosítva : mazso88
Link to comment
Megosztás:

Főleg azoktól kérdezem akik már cserélték a kormány átvezető szalagot:

A képen jelölt pöcök az egyik oldalon le van törve (képen a sárga karikával jelölt látszik mennyire). Kérdésem hogy ez így még jó lesz és használható vagy nem? Sajnos így érkezett meg...

 

rF2gXYZr.jpg

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

51 perce, KMilán írta:

Üdv!

 

Szerintetek megoldható ezeknek a beltér világításoknak a beszerelése? (terv mappa)

https://1drv.ms/f/s!AhHWgHvPmgX6gZZoa0PMY3B3IIXKBg

Az első lámpa felett ezek a kábelek vannak. Tud valaki valami infót adni róluk? Melyik mire lenne jó? Hátul sajnos nincs kábel :( Valahogy el lehetne húzni oda a kábelt?

Térképolvasós lámpa bekötése: (MJ2003)

1-es láb: MUT (1423) GY0.5; eredeti lámpa szürkéje
2-es láb: 15, F3.42, 5A, X1/10 (231); BK1; behúzott
3-as láb: --
4-es láb: --
5-ös láb: TEST, közösítve a 8-as lábbal
6-os láb: --
7-es láb: --
8-as láb: TEST (tető furat)
9-es láb: 30, F1.28, 5A, X1/76 (419); BK1; behúzott

Link to comment
Megosztás:

9 órája, nyolc8 írta:

Főleg azoktól kérdezem akik már cserélték a kormány átvezető szalagot:

A képen jelölt pöcök az egyik oldalon le van törve (képen a sárga karikával jelölt látszik mennyire). Kérdésem hogy ez így még jó lesz és használható vagy nem? Sajnos így érkezett meg...

 

rF2gXYZr.jpg

Igy nem szabad be szerelni,mert ez biztonsagi alkat rész mivel nem lehet meg felelően rögzíteni de ha meg van a regi át kell rakni a szalagot es újra beállítani jobbra balra 2,5 fordulat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!


Szerény beltérvilágítású autómba szerettem volna komolyabb lámpát szerelni, egész pontosan ezt:

https://www.jofogas.hu/tolna/Opel_astra_G_zafira_terkepolvaso_lampa_76168899.htm

A probléma a következő: gyárilag az alaplámpával volt szerelve, vagyis egy darab szofita izzó, és csókolom, ebből adódóan nincs bevezetékezve a csatlakozó sem.

Dartvödör kollega által készített lábkiosztás segítségével sikerült beüzemelni a lámpa azt a részét, ami megegyezik az eredetiével (tehát ajtó nyitásra, lámpa kapcsoló húzásra ég), de a másik kettő, amihez külön kis kapcsolók tartoznak a lámpabúrán, állandóan égnek, nem lehet kikapcsolni őket. 

Kérdésem az lenne, hogy előfodrulhat-e hogy a bekötés jó, de a ki-be kapcsoló elektronika feladta a kűzdelmet, vagy máshol kéne keresni a hibát?

Köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, astra 1 írta:

Igy nem szabad be szerelni,mert ez biztonsagi alkat rész mivel nem lehet meg felelően rögzíteni de ha meg van a regi át kell rakni a szalagot es újra beállítani jobbra balra 2,5 fordulat

De ez elvi dolog hogy "biztonsági alkatrész ezért ne legyen törve" vagy fizikailag lötyögni fog így vagy laza lesz? Tehát a kérdés hogy anélkül a fül nélkül is a helyén marad stabilan a cucc?

 

Ha fizikailag is rossz így a rögzítés, akkor valaki megtudná mondani hogy hogyan lehet ezeket szét szerelni? Mi a módja? Nem szeretnék kísérletezni vele és eltörni.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, nyolc8 írta:

De ez elvi dolog hogy "biztonsági alkatrész ezért ne legyen törve" vagy fizikailag lötyögni fog így vagy laza lesz? Tehát a kérdés hogy anélkül a fül nélkül is a helyén marad stabilan a cucc?

 

Ha fizikailag is rossz így a rögzítés, akkor valaki megtudná mondani hogy hogyan lehet ezeket szét szerelni? Mi a módja? Nem szeretnék kísérletezni vele és eltörni.

Privatban email cim

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, SKIFEKETE írta:

Sziasztok!


Szerény beltérvilágítású autómba szerettem volna komolyabb lámpát szerelni, egész pontosan ezt:

https://www.jofogas.hu/tolna/Opel_astra_G_zafira_terkepolvaso_lampa_76168899.htm

A probléma a következő: gyárilag az alaplámpával volt szerelve, vagyis egy darab szofita izzó, és csókolom, ebből adódóan nincs bevezetékezve a csatlakozó sem.

Dartvödör kollega által készített lábkiosztás segítségével sikerült beüzemelni a lámpa azt a részét, ami megegyezik az eredetiével (tehát ajtó nyitásra, lámpa kapcsoló húzásra ég), de a másik kettő, amihez külön kis kapcsolók tartoznak a lámpabúrán, állandóan égnek, nem lehet kikapcsolni őket. 

Kérdésem az lenne, hogy előfodrulhat-e hogy a bekötés jó, de a ki-be kapcsoló elektronika feladta a kűzdelmet, vagy máshol kéne keresni a hibát?

Köszi!

 

Rossz a bekötése privatban email cim

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 14. at 5:55, mazso88 írta:

Szia.
Nálam is a fordulatszám impulzus 15385-re van állítva, a kerékméret 195/60R15, az 1km-re jutó impulzus érték pedig jelenleg 30-on van. És így kb most 1-1.5%-os a hibahatár.

Mentem vele 100km-t és így mért kb 2km-el kevesebbet a Veramon a műszerfalihoz képest.

Lehet félreérthető volt, én az km órában levő értékre gondoltam, nem a veramonban levőre.

Nálam az órában levő érték 15873 ahogy az eredeti linken is látszik, a veramonban a default 15385. 

Módosítva : lacika555
Link to comment
Megosztás:

Kaptam képeket az elkészült újrabőrözött kormányomról (még nem kaptam kézhez magát a kormányt), viszont azt látom a képeken hogy a hajlatoknál ráncos a bőr. Ez normális így? Nektek milyen? (Azoktól kérdezem akiknek bőrözött vagy újra bőrözött kormányuk van)

Létezhet hogy még túl friss, ezért majd ha kiszárad akkor eltűnnek a ráncok? Mert elvileg ma lett kész az egész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.