Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

4 órája, nyolc8 írta:

Létezhet hogy még túl friss, ezért majd ha kiszárad akkor eltűnnek a ráncok? Mert elvileg ma lett kész az egész.

A bőr szerintem csak akkor változik, ha terhelést kap (a ruhát hordják, a bőrülést ülik, stb), csak úgy magától valószínűtlennek tartom, hogy változna. Szerintem legjobb megkérdezni őket közvetlenül vagy ha nem tetszik, átvétel előtt reklamálni.

Én a helyedben visszakérném a törött alkatrész árát és szereznék másikat. Nem építeném be így. A kormány állandó mozgásban van, nem jó ha abban bármi elmozdulhat. Nekem valami kicsúszott a patentból és folyamatos súrlódás volt, amíg szét nem szedtem és vissza nem nyomtam.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Számotokra nem zavaró, hogy a Veramon kijelzőjén nincsenek gombok? A gombokat természetesnek vettem és most szembesültem vele, ahogyan megérkezett. Egyszerű kijelzője van, nem olyan, amilyennek gondoltam.

Szerintem nem gáz, hogy nem abban az kényelmetlen lyukban kell menet közben nyomkorászni, másrészt nagyobb a kijelzésre szolgáló terület, harmadrészt nincs a szokásos probléma mint már sok régebbi esetben, hogy a kijelzőt rögzítő két egybknt már rideg fűl egy véletlen erősebb nyomástól letörik.

Egy bc-s ablaktörlő kar kb 4000-6000e huf, bárhol megkapod, arra figyelj, hogy coupe csak első, ferde hátú hátsó ablakos is + gombok term.

A kijelzőhöz nem tok mit hozzá fűzni, nekem bejön, fényes, jól  látható, csak rohadt nagy napsütésben furi kicsit de ennyiért ennyi, ráadásul nincs túl sok alternatíva e-téren.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezzel az általam már sokat kerülgetett Astra H ülés beépítéssel kapcsolatban felmerült egy újabb kérdés: gondolom mind az Astra G -ben, mind az Astra H -ban van (van?) a légzsákrendszerhez kapcsolódó ülésfoglaltság érzékelő. Ezek csatlakozói illetve maguk az érzékelők kompatibilisek egymással? 

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

1 óra, lacika555 írta:

Szerintem nem gáz, hogy nem abban az kényelmetlen lyukban kell menet közben nyomkorászni, másrészt nagyobb a kijelzésre szolgáló terület, harmadrészt nincs a szokásos probléma mint már sok régebbi esetben, hogy a kijelzőt rögzítő két egybknt már rideg fűl egy véletlen erősebb nyomástól letörik.

Egy bc-s ablaktörlő kar kb 4000-6000e huf, bárhol megkapod, arra figyelj, hogy coupe csak első, ferde hátú hátsó ablakos is + gombok term.

A kijelzőhöz nem tok mit hozzá fűzni, nekem bejön, fényes, jól  látható, csak rohadt nagy napsütésben furi kicsit de ennyiért ennyi, ráadásul nincs túl sok alternatíva e-téren.

Nálam eddig kibírta törés nélkül, de nem is használtam sokat a gombokat. Belegondolva, a gombok nem is fognak hiányozni.

Új Omega B ablaktörlő kart vettem. Így egy csapásra intervallumos ablaktörlőm is lesz. Nem építettem még be, mert nem akartam elvágni a karon a kábeleket. Több hónapnyi keresés után tudtam csatlakozót szerezni. Most a krimpelő fogót várom az Amazonról, addig nem tudom bekötni a csatlakozót.

Napsütésben mi baja? Nem tartom kizártnak, hogy csinálok egy saját BC-t grafikus, minőségi kijelzővel. A Veramont látva nem lenne nagy durranás a hardver része. Csak nagyon pepecselős munka a sok funkciót belerakni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Ezzel az általam már sokat kerülgetett Astra H ülés beépítéssel kapcsolatban felmerült egy újabb kérdés: gondolom mind az Astra G -ben, mind az Astra H -ban van (van?) a légzsákrendszerhez kapcsolódó ülésfoglaltság érzékelő. Ezek csatlakozói illetve maguk az érzékelők kompatibilisek egymással? 

 

Köszönöm

G Astránál az ülésfoglaltság-érzékelő extra volt, jobbára azokba a példányokba szerelték be, amelyikbe megrendelték az Isofix vagy Opelfix gyerekülés-rögzítőrendszert. Onnan lehet felismerni hogy van ilyen ülésfoglaltság-érzékelő az adott autóban, hogy a belső világítás lámpatestjében van egy visszajelző, ami gyújtáson folyamatosan világít. Ha ez nincs, akkor nincsen ülésfoglaltság-érzékelő, ami azt jelenti hogy baleset esetén mindkét elülső légzsák elműködik, akkor is, ha nem ült senki az anyósülésen. Hogy a H Astráéval kompatibilis-e, azt nem tudom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 14. at 16:55, KMilán írta:

Üdv!

 

Szerintetek megoldható ezeknek a beltér világításoknak a beszerelése? (terv mappa)

https://1drv.ms/f/s!AhHWgHvPmgX6gZZoa0PMY3B3IIXKBg

Az első lámpa felett ezek a kábelek vannak. Tud valaki valami infót adni róluk? Melyik mire lenne jó? Hátul sajnos nincs kábel :( Valahogy el lehetne húzni oda a kábelt?

Szia! Az általános műszaki problémák 1632. oldalon megtalálod a leírásomat, amit zolikaDB töltött fel. Még egyszer köszi neki. Én még ide másolni sem tudom, hogyan kell.

Link to comment
Megosztás:

Veramon beszerelési kérdés.

A készülő tempomatom kábelezése miatt kétszer már kivettem a biztosítéktáblám, óracsoportot, világításkapcsolót. Nagyon nehezen hozzáférhető helyen, a kábelcsatorna mellett vittem el és rögzítettem a kábeleket. Reméltem, hogy soha többet nem kell hozzányúlni.
A tempomat csatlakozóhoz elvittem a fordulatszám és két fékpedál-kapcsoló jelet. Ezt onnan tovább tudom vinni a Veramon-nak. Két kábelem nincs: üzemanyagszint és hűtővíz-hőmérséklet. Emiatt kezdődne elölről az egész bontás. Nem lehetnek ezek a kábelek a TID közelében? Csak reménykedem, gondolom esélytelen.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Veramon beszerelési kérdés.

A készülő tempomatom kábelezése miatt kétszer már kivettem a biztosítéktáblám, óracsoportot, világításkapcsolót. Nagyon nehezen hozzáférhető helyen, a kábelcsatorna mellett vittem el és rögzítettem a kábeleket. Reméltem, hogy soha többet nem kell hozzányúlni.
A tempomat csatlakozóhoz elvittem a fordulatszám és két fékpedál-kapcsoló jelet. Ezt onnan tovább tudom vinni a Veramon-nak. Két kábelem nincs: üzemanyagszint és hűtővíz-hőmérséklet. Emiatt kezdődne elölről az egész bontás. Nem lehetnek ezek a kábelek a TID közelében? Csak reménykedem, gondolom esélytelen.

Én gondolom, hogy a két vezetéket az x2 -ről is le lehetne venni bár szerintem az sokkal körülményesebb az óracsoporthoz képest.

Tulajdonképpen az óra a TID közelében van, :) ettől függetlenül nem úszod meg a bontást.

Módosítva : lacika555
Link to comment
Megosztás:

3 perce, presidentÁkos írta:

Sziasztok, SOS lenne.

Tegnap kicseréltük először házilag az olajat a levegő és olajszűrőt és most elöl a ventilátorok nem forognak és égett szaga volt mikor apum ment vele és most nem mernek nagyon járni, ottragadtak falun. Mi lehet a gond?

Hűha. Itt multigond van, afféle belever az index a karterbe féle. Amiket soroltál totál függetlenek a ventitől. Ha égett szag van, akkor benne van a pakliban, hogy félretöltöttetek olajat és égeti a drága. De, hogy szűrő és olajcsere miatt ventik ne induljanak el és szagosodjon az autó, na olyat nem pippantottam még.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, presidentÁkos írta:

Sziasztok, SOS lenne.

Tegnap kicseréltük először házilag az olajat a levegő és olajszűrőt és most elöl a ventilátorok nem forognak és égett szaga volt mikor apum ment vele és most nem mernek nagyon járni, ottragadtak falun. Mi lehet a gond?

Hát a fent felsorolt cserékhez nem hinném hogy bármi köze lenne... Nehéz hibakód nélkül bármit mondani, szerencsére én eddig ilyen problémával nem néztem szembe így tapasztalatból nem tudok mit hozzátenni, de első körben levenném egy legalább 15 percre az akkumulátorról a sarukat, hátha... Addig hátha jön hatásosabb segítség... 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, presidentÁkos írta:

Sziasztok, SOS lenne.

Tegnap kicseréltük először házilag az olajat a levegő és olajszűrőt és most elöl a ventilátorok nem forognak és égett szaga volt mikor apum ment vele és most nem mernek nagyon járni, ottragadtak falun. Mi lehet a gond?

Nem történhetett valami a szerelés során? Kábel szétcsúszás, csatlakozó elmozdulás miatti kontakthiba? Esetleg nem sérült meg valami rajta? Nem maradt benne szerszám vagy valami? Tudom milyen kérdések ezek, de nem árt mindent átnézni, ahol a művelet történt. Látszólag nincs köze a szereléshez mégis azután lett.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 15. at 19:34, nyolc8 írta:

De ez elvi dolog hogy "biztonsági alkatrész ezért ne legyen törve" vagy fizikailag lötyögni fog így vagy laza lesz? Tehát a kérdés hogy anélkül a fül nélkül is a helyén marad stabilan a cucc?

 

Ha fizikailag is rossz így a rögzítés, akkor valaki megtudná mondani hogy hogyan lehet ezeket szét szerelni? Mi a módja? Nem szeretnék kísérletezni vele és eltörni.

Erre tud valaki valamit, hogy hogy kell szétszedni a kormány átvezető szalagot? Nézegettem, és ha jól látom a közepén van egy rész amit el kell feszíteni, hogy ki lehessen akasztani a tetejét az aljából. De ott van az a fehér reteszelő műanyag izé is, azt hogy veszem ki onnan?

 

szerk: sikerült szét szedni az egyiket, tippelés és Astra 1 leírása alapján :happy:

A következő kérdés: valaki tudja esetleg a légzsák tartó és a kormányt tartó nagy csavarok méretét? Hogy hányas torx kulcs kell hozzá?

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

22 órája, nyolc8 írta:

Erre tud valaki valamit, hogy hogy kell szétszedni a kormány átvezető szalagot? Nézegettem, és ha jól látom a közepén van egy rész amit el kell feszíteni, hogy ki lehessen akasztani a tetejét az aljából. De ott van az a fehér reteszelő műanyag izé is, azt hogy veszem ki onnan?

 

szerk: sikerült szét szedni az egyiket, tippelés és Astra 1 leírása alapján :happy:

A következő kérdés: valaki tudja esetleg a légzsák tartó és a kormányt tartó nagy csavarok méretét? Hogy hányas torx kulcs kell hozzá?

T30 légzsák T50 kormánycsavar

Link to comment
Megosztás:

Omega B intervallumos relé beszerelési kérdés. Gezoli leírása alapján a karnál a csokinál a fekete-sárga kábelt nem kell elvágni. Két fekete-sárga jön ki a csokiból. Az egyik multitimerbe megy, a másik nem tudom hova, kapcsolási rajzon sem szerepel, esetleg ezt tudja valaki? Meg tudjátok erősíteni vagy cáfolni, hogy nem kell elvágni a kábelt? Német leírás szerint el kell vágni ezt a kábelt. Nekem az a furcsa, hogy ha nincs elvágva hogyan kerül kiiktatásra a multitimer? A poti vezérel vagy a multitimer, de nem egyszerre a kettő.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Omega B intervallumos relé beszerelési kérdés. Gezoli leírása alapján a karnál a csokinál a fekete-sárga kábelt nem kell elvágni. Két fekete-sárga jön ki a csokiból. Az egyik multitimerbe megy, a másik nem tudom hova, kapcsolási rajzon sem szerepel, esetleg ezt tudja valaki? Meg tudjátok erősíteni vagy cáfolni, hogy nem kell elvágni a kábelt? Német leírás szerint el kell vágni ezt a kábelt. Nekem az a furcsa, hogy ha nincs elvágva hogyan kerül kiiktatásra a multitimer? A poti vezérel vagy a multitimer, de nem egyszerre a kettő.

A multitimernek semmi köze a vezérléshez. A potival szabályozod a relé intervallumát. A fekete-sárga vezetéket nem kell elvágni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 19. at 9:01, astra 1 írta:

T30 légzsák T50 kormánycsavar

Az ott a képen T50-es? Csak mert méret alapján kértem kulcsot és kaptam egy bedugós (tehát nem dugókulcs szerű mint ami a képen lévő csavarra kéne) kulcsot, amin egyébként tényleg az van írva hogy T50. Tehát valami nem stimmel. Vagy a képen lévő autóban (netről szedtem a képet) nem gyári a csavar?

maxresdefault.jpg

 

Szerk: máshol azt olvasom a légzsákhoz T25 kell. Kezdek összezavarodni :D

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

3 perce, nyolc8 írta:

Az ott a képen T50-es? Csak mert méret alapján kértem kulcsot és kaptam egy bedugós (tehát nem dugókulcs szerű mint ami a képen lévő csavarra kéne) kulcsot, amin egyébként tényleg az van írva hogy T50. Tehát valami nem stimmel. Vagy a képen lévő autóban (netről szedtem a képet) nem gyári a csavar?

Nekem az adott helyen lévő gyári csavarok méretéről, kialakításáról semmi infóm, de úgy általában a torxról azért annyi igen, hogy van belőle belső kulcsnyílású, "T" számozással és van belőle külső/negatív/E-torx "E" -s számozással. Meg még vannak mellé kicsit eltérőbb kialakítású pl. torx plus, security/tamper-proof verzió is.

Link to comment
Megosztás:

12 perce, nyolc8 írta:

Az ott a képen T50-es? Csak mert méret alapján kértem kulcsot és kaptam egy bedugós (tehát nem dugókulcs szerű mint ami a képen lévő csavarra kéne) kulcsot, amin egyébként tényleg az van írva hogy T50. Tehát valami nem stimmel. Vagy a képen lévő autóban (netről szedtem a képet) nem gyári a csavar?

maxresdefault.jpg

 

Szerk: máshol azt olvasom a légzsákhoz T25 kell. Kezdek összezavarodni :D

Alapból ilyennel indultak az Astrak, a későbbi modelleken már belső kulcsnyílású lett a torx. ClassicII-n cseréltem már, én is meglepődtem, mikor láttam, hogy az már nem külsős.
A T25 az a légzsákhoz kell. Egy teljes ilyen torx készlet 1200 HUF kb. érdemes megvenni, mint darabokban tripla áron.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

A multitimernek semmi köze a vezérléshez. A potival szabályozod a relé intervallumát. A fekete-sárga vezetéket nem kell elvágni.

Köszönöm a gyors választ! A képen a bal oldalon az eredeti, ahol még  a multitimer vezérel. A jobb oldalon intervallumos relével. A képen MUT 915 megy a karra a fekete-sárgára. Ehelyett az intervallumos relé I kimenete fogja adni az intervallumot. Ha nem vágom el a multitimer vezetékét, akkor hogyan kerül kiikktatásra a multitimer?
(Nem akarom elvágni, csak ezt szeretném tudni.) A kérdésem megválaszolásához jó lenne egy multitimer belső kapcsolási rajz, ha elérhető lenne.

stromlaufplan-3741641629237831127.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Köszönöm a gyors választ! A képen a bal oldalon az eredeti, ahol még  a multitimer vezérel. A jobb oldalon intervallumos relével. A képen MUT 915 megy a karra a fekete-sárgára. Ehelyett az intervallumos relé I kimenete fogja adni az intervallumot. Ha nem vágom el a multitimer vezetékét, akkor hogyan kerül kiikktatásra a multitimer?
(Nem akarom elvágni, csak ezt szeretném tudni.) A kérdésem megválaszolásához jó lenne egy multitimer belső kapcsolási rajz, ha elérhető lenne.

stromlaufplan-3741641629237831127.jpg

Mi lenne, ha elhinnéd azt, amit valaki segítő szándékkal ír?!

Ha tudnál kapcsolási rajzot olvasni, akkor nem kérdeznél ilyen butaságot.

Elmagyarázom: a potis megoldásban nincs K10 relé. Lényegtelen a multitimer kapcsolása, hiszen a relé nincs benne, nincs amit a multitimer vezérelne. A szakaszos (fekete/sárga) pozitív szála nincs elvágva, de a poti is ide van kötve. Tehát az ellenállása vezérli a K8 relét. 

Használd a Thank gombot... 

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, DarthVödör írta:

Mi lenne, ha elhinnéd azt, amit valaki segítő szándékkal ír?!

Ha tudnál kapcsolási rajzot olvasni, akkor nem kérdeznél ilyen butaságot.

Elmagyarázom: a potis megoldásban nincs K10 relé. Lényegtelen a multitimer kapcsolása, hiszen a relé nincs benne, nincs amit a multitimer vezérelne. A szakaszos (fekete/sárga) pozitív szála nincs elvágva, de a poti is ide van kötve. Tehát az ellenállása vezérli a K8 relét. 

Használd a Thank gombot... 

Elfogadom, azért csináltam a leírás alapján, különben már elvágtam volna a kábelt. Mindössze érdekel mi az oka, hogy nem kell elvágni.

A multitimernek 4 csatlakozása van. Ebből csak kettő van megszakítva azáltal, hogy a relé nincs a helyén. A másik kettő küzül az egyik az S22 1-es lábára van kötve. A másik az S22 9-es lábára van kötve, ahova a kar potija (fekete-sárga). Tudok kapcsolási rajzot olvasni, de a multitimer belsejéről nincs kapcsolási rajzom. Anélkül értelmezhetetlen a fenti kapcsolási rajz a kérdés szempontjából.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.