Jump to content
Amusing

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések

Recommended Posts

10 órája, Kukacka írta:

Mert a gyári így kapott típusbizonyítványt, plusz elég sok nappali fény tud dimmelni és akkor éghet is a tompítottal vagy helyzetjelzővel.

Én eleve úgy kötöttem be LED-es nappalifény relémet, hogy még a helyzetjelzőkkel is képes legyen együttmenni, ám a tompított fény felkapcsolásakor már automatikusan letilt.
Ha jól értelmezem a szabványt, ez többnyire belefér a tudományba. Mivel a helyzetjelző fények működésekor a kocsi hátsó helyzetjelző lámpái is mennek.
Mindez tompított fény esetében szintén így van, de ott olyankor elől már CSAK a fényszórók dominálnak. (akár tompított, akár távfény /országúti/ állásban).

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, DarthVödör írta:

Tagfahrlichtrelais (zwischen Sicherungskasten und Stahlstrebe) Ahogy a művelt német mondja: biztosítéktábla és az (A) oszlop között. Enyémben bent is van, és használom is. Igaz, hogy csak sötétre kapcsolja fel a lámpákat, addig megy a DRL...

202794605-w250-h374.jpg

Tényleg az utastérben van a csatlakozó, rosszul értelmeztem a (nem túl jó minőségű) rajzot?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Ha hátsó ajtóba szeretnék magas sugárzót rakni, de nincsen bevezetékelve, viszont tudnék szerezni olyan vezetéket, akkor azt a rádiótól kellene újrahúznom vagy mwg van szakítva valahol?

Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Az automatikus klíma működéséről tudnátok valami információt adni? Főleg a nyári, hűtési üzemmódja érdekelne, elsősorban hogy kb. hogyan van megoldva a kompresszor ki/be kapcsolása. Kb milyen sűrűn kapcsol (állítólag a sűrű ki/be kapcsolás hamar tönkreteszi)? Gondolkozom egy saját klímaszabályzó építésén a jelenlegi "manuális" rendszer helyett (ami valószínűleg sose lenne beépítve, mert lényegében nem volt még olyan év, hogy problémamentesen és költségráfordítás nélkül rendesen üzemelt volna az a sz@r. Most is, 2 hete még jó volt, múlt héten már megint nem hűtött rendesen). 

Köszönöm

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, freddy_ írta:

Tényleg az utastérben van a csatlakozó, rosszul értelmeztem a (nem túl jó minőségű) rajzot?

Igen. Nekem a biztosítéktábla mögött volt, azt is ki kellett szednem hogy hozzáférjek.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 órája, tgabika76 írta:

Igen. Nekem a biztosítéktábla mögött volt, azt is ki kellett szednem hogy hozzáférjek.

Egyszerűbb, ha a világításkapcsolót veszed ki, és annak a házát. Pont ott van alatta.

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Coolautoo-n van most olyan lehetőség, hogy ingyenes szállítás hírlevélre feliratkozás kapcsán. Kell is két új ablaktörlő lapát és akkor már rendelni lehetne mellé pár LED izzót is belülre. Csak azt nem tudom, hogy kesztyű tartóba, kapaszkodókhoz és a csomitartóba milyen méretű szofiták a megfelelőlek? Kérnék szépen ehhez segítséget. Illetve a canbus izzó hűtőbordája elfér a világítás burkolataiban? Vagy nem olyan nagy különbség a normál meg ezen led között?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, AstryG írta:

Coolautoo-n van most olyan lehetőség, hogy ingyenes szállítás hírlevélre feliratkozás kapcsán. Kell is két új ablaktörlő lapát és akkor már rendelni lehetne mellé pár LED izzót is belülre. Csak azt nem tudom, hogy kesztyű tartóba, kapaszkodókhoz és a csomitartóba milyen méretű szofiták a megfelelőlek? Kérnék szépen ehhez segítséget. Illetve a canbus izzó hűtőbordája elfér a világítás burkolataiban? Vagy nem olyan nagy különbség a normál meg ezen led között?

Néztem azokat az árakat. Huh. 1 darab árából 10-es pakkot kapsz ha direktben rendeled meg kínából, nálam is itt van a fiókban vagy 50 darab. Amire én rájöttem nagyon sok led rendelés után: ha rendes fényt akarsz, az kintről is 1k/darab lesz. De az tükrözni is fogja a minőséget már.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
29 perce, Kukacka írta:

Néztem azokat az árakat. Huh. 1 darab árából 10-es pakkot kapsz ha direktben rendeled meg kínából, nálam is itt van a fiókban vagy 50 darab. Amire én rájöttem nagyon sok led rendelés után: ha rendes fényt akarsz, az kintről is 1k/darab lesz. De az tükrözni is fogja a minőséget már.

Igen azt is meg kell fizetni, ha az ember nem akar foglalkozni a külföldi rendeléssel. Én pedig most így kezdésnek nem akarok. :) Itt is csak a kupon és a lapát csere miatt gondolkoztam, hogy miért is nézném meg milyen lenne ledesben az autó. A rugó/db ár már valóban sejtetni engedi, hogy komolyabb a cumó. Nem zárom ki, hogy máskor még kínából is jöhet egy csomag.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
29 perce, AstryG írta:

Igen azt is meg kell fizetni, ha az ember nem akar foglalkozni a külföldi rendeléssel. Én pedig most így kezdésnek nem akarok. :) Itt is csak a kupon és a lapát csere miatt gondolkoztam, hogy miért is nézném meg milyen lenne ledesben az autó. A rugó/db ár már valóban sejtetni engedi, hogy komolyabb a cumó. Nem zárom ki, hogy máskor még kínából is jöhet egy csomag.

A foglalkozni kell vele az nekem 900%-os profitnál értelmezhetetlen. Főleg, hogy próbálgatni akarsz. Na azt ennyiért ne tedd. Nekem 10k-nyi sofita meg W5W áll itt, mire meglettek azok, amiknek lett is értelme. És hidd el, a bolti ár feléért sem lehet eladni, mert 4 kattintás a rendelés és miért fizetne érte többet :) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, Kukacka írta:

A foglalkozni kell vele az nekem 900%-os profitnál értelmezhetetlen. Főleg, hogy próbálgatni akarsz. Na azt ennyiért ne tedd. Nekem 10k-nyi sofita meg W5W áll itt, mire meglettek azok, amiknek lett is értelme. És hidd el, a bolti ár feléért sem lehet eladni, mert 4 kattintás a rendelés és miért fizetne érte többet :) 

Csak nem vágom ezt a külföldi rendelést még egyébként.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, AstryG írta:

Csak nem vágom ezt a külföldi rendelést még egyébként.

Van itthon pár elég nagy webshop ami körülményesebb bír lenni, mint egy Ali-eBay-Gearbest tengely :) Van leírás mindenről magyarul is netszerte, elég sokat lehet fogni némi keresőhasználattal.

Módosítva : Kukacka

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, Kukacka írta:

Van itthon pár elég nagy webshop ami körülményesebb bír lenni, mint egy Ali-eBay-Gearbest tengely :) Van leírás mindenről magyarul is netszerte, elég sokat lehet fogni némi keresőhasználattal.

Meghiszem, csak várni sem akarok. Így lesz még valamelyik bevételük az ilyen cuccokkal operáló boltoknak. :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, AstryG írta:

Meghiszem, csak várni sem akarok. Így lesz még valamelyik bevételük az ilyen cuccokkal operáló boltoknak. :)

Nekik bevételük lesz, neked meg nagyon vacak izzóid. Mondd meg mi kell aztán kapsz egy marékkal, csak tényleg rossz nézni amire készülsz :(

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
18 perce, Kukacka írta:

Nekik bevételük lesz, neked meg nagyon vacak izzóid. Mondd meg mi kell aztán kapsz egy marékkal, csak tényleg rossz nézni amire készülsz :(

Megosztanád velünk, hogy milyen LED-es izzót érdemes megvenni. Sajnos még én sem találtam meg az igazit.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
45 perce, gezoli írta:

Megosztanád velünk, hogy milyen LED-es izzót érdemes megvenni. Sajnos még én sem találtam meg az igazit.

Nekem a VANSSI prémium sorozata jött be valamint Nanoshine van 2 darab a plafonban a hátsó sorban. Ezek nem ilyen kékes borzalmak, mint amit itthon árulnak, elég minőségi cuccok és ha kis akció van akkor mondjuk egy teljes beltér 9 fényforrása megvan 5-6k-ból. Csak mire ide eljutottam elfüstöltem vagy 20 ropit:brooding:

• Köszi! 2

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
22 órája, Kukacka írta:

Utolsó 3 rendelésem ezek voltak: ez meg ez és ez. De ebayen elég sok dolog eltűnt sajna, így lehet volt még ezen kis módosítás. Sajna ilyenkor a kocsi 250km-re van tőlem, nehéz megnézni pontosan melyikek lettek a jók. De kísérletezni mindig ér:-)

Elég jó cumóknak tűnnek. :) Kísérletezni mindíg, főleg ha győzi az ember pénzelni. :-)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv.Van egy 2002-es g astrám,motorkod Z12xe. Szervón kivül semmi extra,vettem gyári ablakemelőt,kapcsolókat,Segítséget kérnék tőletek.Ha van valakinek olyan képe az ajtó belsejéről,amin látszik hogy hogyan kell az emelőt beszerelni,és a kábelköteget felpatintani ,azt megköszöném.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!
Zafira A Y20DTH km óra kompatibilis G Astrába X20 DTL?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv!

Szétszedtem,egy z14xep motorvezérlőt.Van néhány pin,ami be van kötve az alaplapra,de a kötegbe nem megy sehová.

b csati:

16:  itt 6 Ohmot mérek testhez képest,

17:?

43 és 11 között 120 Ohm ,talán can lenne,de nem lehet megszólítani,(nem tudom,egyáltalán megférhet-e egymással egy ecu-n belül  k-line és can)

40: +15,nem terhelhető

(Élőadatban egyikre sincs változás,+,- próba.)

Valakinek van valami gondolata erről?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
11 órája, Vezeték írta:

Üdv!

Szétszedtem,egy z14xep motorvezérlőt.Van néhány pin,ami be van kötve az alaplapra,de a kötegbe nem megy sehová.

b csati:

16:  itt 6 Ohmot mérek testhez képest,

17:?

43 és 11 között 120 Ohm ,talán can lenne,de nem lehet megszólítani,(nem tudom,egyáltalán megférhet-e egymással egy ecu-n belül  k-line és can)

40: +15,nem terhelhető

(Élőadatban egyikre sincs változás,+,- próba.)

Valakinek van valami gondolata erről?

Igen, van, méghozzá az, hogy baromi bátor voltál ha csak úgy belenyúlsz egy ECU-ba... Persze nem tudhatom hogy ez-e a szakterületed, de azért ez nem egy tv távirányító szintű egység... 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, Janó32 írta:

Igen, van, méghozzá az, hogy baromi bátor voltál ha csak úgy belenyúlsz egy ECU-ba... Persze nem tudhatom hogy ez-e a szakterületed, de azért ez nem egy tv távirányító szintű egység... 

Tudom meddig mehetek el.Van tartalék ecu.

(Jó lenne,ha can-is működne valahogy,lenne remény tempomatra.)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, Vezeték írta:

Tudom meddig mehetek el.Van tartalék ecu.

(Jó lenne,ha can-is működne valahogy,lenne remény tempomatra.)

Astra G-ben soha nem volt Can-Bus!

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.