Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On ‎2018‎. ‎09‎. ‎23‎. at 17:20, csicso1976 írta:

Haverom is így vett egy hasonlo autohifit,mert a tulajnál nem müködött a kijelzö! Egy vezetéket amit a kézifékre kellett volna kötni azt nem kötötték sehova!fogtam és letesteltem,így volt mindig kép!Nálad nem lehet ez?a hifi kézifékvezetékét testeld le! 

Lehet, hogy mégis valami ilyesmi lesz a megoldás. Írtam az Aliexpress-nek, ma visszaírtak, szépen fotókkal. Azt írták, hogy csatlakoztassam a video kábelt, ezzel nem is volt gond. Aztán azt írták, hogy csatlakoztassam a "Back" feliratú vezetéket is. Azt sajnos nem írták meg, hogy hova. Én megpróbálkoztam és a földelésre csatlakoztattam, rögtön ott volt mellette az ISO-n a fekete vezeték, azt megcsapoltam, rákötöttem, de sajnos semmi nem változott.  Az biztosnak látszik, hogy ezt a vezetéket kell valahova csatlakoztatnom, de még nyomozom, hogy hova. Érdekes, mert semmilyen bekötési rajzon nem szerepel, hogy ezt a vezetéket csatlakoztatni kellene valahova, de még az sem, hogy van egyáltalán ilyen vezeték és van valami köze a tolató kamerához. Vagy lehet, hogy ezt is rá kellen kötnöm a hátulról jövő 12V-ra. amit amúgy már rékötöttem a z RCA fogadó aljzaton lógó vezetékre, ahogy tgabika76 fenti rajzán is látható. Lehet, hogy az a 12 V az RCA-t kábelt hajtja meg (a vezeték hossza miatt) és ez a 12 V adja a jelet az eszköznek, hogy "tolatunk" ? Holnap kipróbálom (remélem nem zárom rövidre az egész kocsit :)

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a kamera kérdés. Működik!!! :) Az a megoldás, hogy a fejegységből kijövő barna színű "BACK" feliratú vezetéket rá kell kötni a az RCA melletti 12V-ra (ezt Reverse-nek hívják a leírások).  Tgabika76 rajzát kiegészítettem, ez talán jobban szemlélteti, hogy mit is kell csinálni. Az a baj, hogy egyetlen leírás sem jelzi ezt, sem a fejegység, sem a kamera leírás.

Szóval ha valaki tolatókamerát szerel fel, akkor így kell bekötni.

c9bdbdbaf23941ef01d17ccf16987e4f.jpg

Link to comment
Megosztás:

21 órája, pszabi írta:

Megoldódott a kamera kérdés. Működik!!! :) Az a megoldás, hogy a fejegységből kijövő barna színű "BACK" feliratú vezetéket rá kell kötni a az RCA melletti 12V-ra (ezt Reverse-nek hívják a leírások).  Tgabika76 rajzát kiegészítettem, ez talán jobban szemlélteti, hogy mit is kell csinálni. Az a baj, hogy egyetlen leírás sem jelzi ezt, sem a fejegység, sem a kamera leírás.

Az én fejegységem (Ownice C500) leírása hál' Istennek jelzi, gyorsan meg is néztem ijedtemben :-):

c500bekotes.jpg

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Az én fejegységem (Ownice C500) leírása hál' Istennek jelzi, gyorsan meg is néztem ijedtemben :-):

c500bekotes.jpg

Nekem a fejegységhez igazából nem is volt leírás, csak egy A4-esen annyi, hogy melyik csatlakozó micsoda és az ISO-n melyik vezeték mi, de bekötési rajz semmi. A tolatókamerához meg csak egy egyszerű rajt. A tiéd egy 300 dollár körüli cucc?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

x18xe1

Egyik napról a másikra elkezdte kidobálni az autó a VEZ. TENGELY JELADÓ hibát (p0340)

Először csak hidegen amint bemelegedett eltűnt a hiba... (vagyis az utána indításoknál nem jött elő)

Egyszer csak menet közben leállt az autó és nem tudtam beindítani.......

másnap indult...... illetve azóta 1x tesztelgetés közben előfordult, hogy nem tudtam indítani....

 

Cseréltem benne:

---Vez Tengely jeladót (Delphire)

---Főtengely jeladó (bontott,   de jó ismerősöm autójából kaptam kölcsön 1 hétre)

---Méregettem kábelköteget.. .de mivel nem találtam semmit így cseréltem komplett köteget

 

Ecu-n kívül már mindent cseréltem és még mindig nem jó

 

Beindul az autó illetve menet közben nem áll le HA:

Ha járó motornál lehúzom a vez tengely jeladót

Illetve akkor is beindul ha le van húzva a vez tengely jeladó.

De amikor előjött az, hogy nem indul be csak teker... akkor 

se jeladóval se nélküle nem indult be az autó

így necces, hogy nem jeladó hiba.... mert ha egyszer jeladó nélkül beindul utána meg nem ... akkor ecu szerintem... 

valakinek hasonló tapasztalata?  vagy tesztelésre kölcsön gyári jeladója?

Szabó Zoltán

06705786621

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 27. at 23:43, pszabi írta:

Nekem a fejegységhez igazából nem is volt leírás, csak egy A4-esen annyi, hogy melyik csatlakozó micsoda és az ISO-n melyik vezeték mi, de bekötési rajz semmi. A tolatókamerához meg csak egy egyszerű rajt. A tiéd egy 300 dollár körüli cucc?

Igen, bár most éppen akció van (még ma délutánig :) ), most alig több mint 200:

Ownice C500 OL 7002F

Bekötési rajzot pontos típusnév ismeretében lehet hogy a Google is tud adni hozzá. Az enyémről is így derült ki hogy egész kis közösség épült köréje, még moddolt ROM-ok is vannak hozzá, bár ehhez én nem vagyok elég bátor.

Link to comment
Megosztás:

Semmilyen vezérlőnek nincs beleszólása a világításba, max. ha van check control-od (MID-ed), akkor az ellenőrzi hogy nem égett-e ki valamelyik izzód, de vezérelni (kapcsolgatni) az sem tudja. A motorvezérlőnek meg pláne mi köze lenne a világításhoz, az a motort vezérli... vagy ha nem ég valamelyik izzó, nem engedne 50 fölé gyorsulni? :blink: :-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Semmilyen vezérlőnek nincs beleszólása a világításba, max. ha van check control-od (MID-ed), akkor az ellenőrzi hogy nem égett-e ki valamelyik izzód, de vezérelni (kapcsolgatni) az sem tudja. A motorvezérlőnek meg pláne mi köze lenne a világításhoz, az a motort vezérli... vagy ha nem ég valamelyik izzó, nem engedne 50 fölé gyorsulni? :blink: :-)

Köszönöm Gábor a segítségedet! Majd egyszer összefutunk utcán,elmesélem személyesen, miért kérdeztem.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 06. at 19:42, bocs írta:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Sajnos nem világítanak a ködzárfényeim.

Biztosítékot néztem (16-os hely a leírás szerint) ,semmi baja,sőt újat is tettem be,akkor sem világítanak.

Relét hallgattam illetve megfogva éreztem,hogy kattan,a műszerfali visszajelző fény is visszajelez ha bekapcsolom.

Az izzókat csak azért nem néztem meg,hogy jók-e,mert a hátsó lámpára csatlakoztatott csatit próbalámpával megnéztem,és nem jut el odáig az àram. Furcsa lenne ha mind a 2 izzó egyszerre égne ki.

A biztosítéktáblát ha az alsó részénél a kis fül megnyomásával lenyitom,és felső részénél a két torx csavart kicsavarom megtudom úgy forgatni ott a helyén ,hogy valamelyest rálássak a hátuljára,hogy nincs-e kicsúszva a vezeték?

Szerelni nem szereltem már 1 éve az autót olyan helyen,ahol esetleg véletlenül elszakítottam volna a hátra vezető kábelt.

Mit nézzek még meg,hol keressem a hibát?

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

On 2018. 09. 08. at 9:57, DarthVödör írta:

Először cserélj izzót, az a legegyszerűbb...

Nézd meg az X1-es csatlakozót. Ide jön a Multitimer/relé/biztosítéktól. Innen megy hátra. Bal oldali motortér nyitó burkolat alatt találod az X1 csatlakozót. Egy téglatest alakú világoszöld csatlakozó. X1/21-as Fekete/Kék 0,75mm vezetéket keress. Ha itt megvan, akkor hátrafelé van a baj. Mivel a visszajelző világít, multitimer/relé/biztosíték hiba kizárva! 

 

On 2018. 09. 22. at 13:59, bocs írta:

Szia! Ma volt időm ránézni az x1-es csatlakozóra.

Lehet fura kérdés,de ha széthúzom az x1-es cstlakozót és úgy adom rá a gyujtást,nem fog légzsák hibát vagy valami más hibát dobni?

Ahogy nézem csak széthúzott állapotban tudom próbalámpával megnézni,hogy odáig elmegy-e az áram.

Izzókat kicseréltem a ködzárfény helyén,de továbbra sem világítanak.

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Közben sikerült próbalámpával megnéznem összedugva nagy nehezen,van ott is fesz,akkor a hátramenő vezetékkel lesz gond,de hol,fogalmam sincs.

 

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ha nem titok leírhatod itt is, más is tanulhat-okulhat belőle. 

Szia!

Linkeltem a problémámat. Ezért kérdeztem,hogy a motorvezérlőnek van-e beleszólása,hátha ott makkant meg valami vezeték,de Gábor útbaigazított,hogy nincsen semmi köze a pilácsokhoz.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

2008-as Astra G központizár teljesen megadta magát. Mielőtt biztosítékot cserélek és leég, egyszer bezár mindent és nyitás gombra nagyon lassan nyílik ki minden ajtó a tipikus opeles központizár "kattanás" nélkül. Zárlatra gondolok, házilag ki lehet valahogy szűrni hol/mi a hiba?

...

Időközben már nem ég el a biztosíték de csak a tanksapka fedél zár működik.

 

Üdv.

Módosítva : kisapo
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gyurigyerek írta:

Korábban volt egy megoldás itt a fórumon a tempomat visszajelzés megoldására Darth nagyúr megoldása helyett. Fellelhető ez még valahol?

DarthVödör megoldása a legjobb, sajnos én a másikat próbáltam előszőr. Az illető legyártott a modult, kifizettem, ideig óráig működött aztán az eldó is eltűnt szépen nem lehetett elérni pedig fórumtag volt....

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, kobraCode írta:

DarthVödör megoldása a legjobb, sajnos én a másikat próbáltam előszőr. Az illető legyártott a modult, kifizettem, ideig óráig működött aztán az eldó is eltűnt szépen nem lehetett elérni pedig fórumtag volt....

Értem én de a Nagyúr moduljához sem tudok hozzáférni ha nem gyártja már. Jövőhéten tervezem a beépítést s jó lett volna a visszajelzőt is készre csinálni.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

DarthVödör megoldása a legjobb, sajnos én a másikat próbáltam előszőr. Az illető legyártott a modult, kifizettem, ideig óráig működött aztán az eldó is eltűnt szépen nem lehetett elérni pedig fórumtag volt....

Nekem 5 éve teszi a dolgát, hiba nélkül.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gyurigyerek írta:

Értem én de a Nagyúr moduljához sem tudok hozzáférni ha nem gyártja már. Jövőhéten tervezem a beépítést s jó lett volna a visszajelzőt is készre csinálni.

Írj neki privátban, mostanában be-be nézeget a fórumra...

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Nekem 5 éve teszi a dolgát, hiba nélkül.

Nálam 4,5 éve :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Használtan vásároltam Astra G Vivámban szeretném a gyári, gomb nélkül működő belső világítást szeretném gombbal vezérelhetővé lecserélni. Létezik ilyen, gyári alkatrész amit bontóban tudok venni vagy valami barkácsolós módszer kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

Használtan vásároltam Astra G Vivámban szeretném a gyári, gomb nélkül működő belső világítást szeretném gombbal vezérelhetővé lecserélni. Létezik ilyen, gyári alkatrész amit bontóban tudok venni vagy valami barkácsolós módszer kell hozzá?

Persze! Kihúzod a világításkapcsoló tekerőgombját és lőn világosság! Ez gyári "extra"!

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, gezoli írta:

Nekem 5 éve teszi a dolgát, hiba nélkül.

Szerintem enyém a prototípus, jó ég tudja hány éve van bent, de még most is működik.

Ami azt illeti, egy kissé túlbuzgó is, néha összeszed egy kis zavart valahonnan és olyankor is kigyújtja a tempomat visszajelzőjét amikor nem kéne, például ha esőben törlök egyet az ablaktörlővel...:blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.