Jump to content
OPEL FÓRUM

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések

Recommended Posts

35 perce, zotya975 írta:

Azért a szivargyújtós csatlakozások nem túl stabilak, úgy próbáld megoldani hogy ne kelljen burkolatot bontani ha kilazul menet közben. Igen, ha a sarut összenyomod az stabilabb lesz. 

Igazából kézzel fogható lesz maga az aljzat, bár olyan helyen lesz ahol menet közben nem lehet biztonságosan tapogatni. Meglátom ez hogyan működik, ha nem jó lehet teljesen máshol oldom meg a dolgot. Bár a kamerához járó USB kábel vélhetően bekorlátozza majd a lehetőségeimet. 

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • Hozzászólások 19,2k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Népszerű hozzászólások

Szia! Beszerezni innen: http://veramon.czweb.org/en_kontakt.html Ezt kell megrendelned: Module on-board computer 880,- CZK Cable with connector: 120,- CZK Connector for control lever handle

Na összeraktam végre a tabletet a középkonzollal. Íme a bétateszt:   

Ma reggel 15 oC. Az ülésfűtés tette a dolgát! Szerintem a tempomat mellett ez a másik leghasznosabb extra! Fölkerült a listára, a következő autómban ennek is benne kell lennie!  

Közzétett képek

17 órája, BoMa írta:

Igazából kézzel fogható lesz maga az aljzat, bár olyan helyen lesz ahol menet közben nem lehet biztonságosan tapogatni. Meglátom ez hogyan működik, ha nem jó lehet teljesen máshol oldom meg a dolgot. Bár a kamerához járó USB kábel vélhetően bekorlátozza majd a lehetőségeimet. 

Létezik USB-s aljzat  is, én is be akartam építeni az F astrába, mert a szivargyujtós teló töltő mindíg kilazult menet közben, de aztán nem jutottam el idáig. https://www.metroman.hu/termekek/Szivargyujto-USB-csatlakozok/Beepitheto-autos-USB-tolto-aljzat-M926RD

• Köszi! 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 perce, zotya975 írta:

Létezik USB-s aljzat  is, én is be akartam építeni az F astrába, mert a szivargyujtós teló töltő mindíg kilazult menet közben, de aztán nem jutottam el idáig. https://www.metroman.hu/termekek/Szivargyujto-USB-csatlakozok/Beepitheto-autos-USB-tolto-aljzat-M926RD

Milyen igaz, de hülye vagyok... Hiszen egy ilyesmit raktam be a gyári szivargyújtó helyére is. Akkor amíg nem szerzek ilyet jó lesz a sajátja. Rendelek is egyet jókínai barátainktól. :D

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, BoMa írta:

Milyen igaz, de hülye vagyok... Hiszen egy ilyesmit raktam be a gyári szivargyújtó helyére is. Akkor amíg nem szerzek ilyet jó lesz a sajátja. Rendelek is egyet jókínai barátainktól. :D

Lehet kapni szivargyújtó töltőt usb-set ami jó az Opelbe is.

• Köszi! 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, kingblue írta:

Lehet kapni szivargyújtó töltőt usb-set ami jó az Opelbe is.

Meglepő módon remekül bent marad a szivargyújtó aljzatba a kamerához kapott usb-s aljzat. Elég feszes, nem fog kiesni. rendeltem azért biztos ami biztos egy direkt 12V usb-s aljzatot is, de szerintem nem fog kelleni. A biztosíték táblán kívül gyakorlatilag bontás nélkül sikerült elvezetni a kábeleket. 

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...

Üdv Cartársak, 

Vonóhorog-index visszajelző lámpa elvileg benne van a műszerecsoportban csak égő kell bele (vagy még egy vezeték amit a multitimerrel kell összeközni...erről van leírásom) a kérdésem, hogy ha ezeket kiépítettem akkor az index bekapcsolásakopr automatikusan érzékeli, ha rá van csatlakoztatva az utánfutó és megnövekedett a wattszám? Kell még ezen kívül valamit kötni, hogy a gyári index-visszajelző megoldást tudjam használni, vagy elég simán a hátsó lámpákra rákötni az utánfutó vezeték-köteget?

A válaszokat előre is köszönöm!

Cinyo

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2020. 11. 22. at 22:05, cinyo99 írta:

Üdv Cartársak, 

Vonóhorog-index visszajelző lámpa elvileg benne van a műszerecsoportban csak égő kell bele (vagy még egy vezeték amit a multitimerrel kell összeközni...erről van leírásom) a kérdésem, hogy ha ezeket kiépítettem akkor az index bekapcsolásakopr automatikusan érzékeli, ha rá van csatlakoztatva az utánfutó és megnövekedett a wattszám? Kell még ezen kívül valamit kötni, hogy a gyári index-visszajelző megoldást tudjam használni, vagy elég simán a hátsó lámpákra rákötni az utánfutó vezeték-köteget?

A válaszokat előre is köszönöm!

Cinyo

Másik topikban válaszoltam. Jó, lesz, nem kell más hozzá. Index relé figyeli terhelést. 

Módosítva : Stofl
Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2020. 11. 26. at 20:49, Stofl írta:

Másik topikban válaszoltam. Jó, lesz, nem kell más hozzá. Index relé figyeli terhelést. 

Nagyon szépen köszönöm! Melyik topikban (esetleg dátummal együtt, úgy könnyebb lenne megtalálni) olvahatom az ezzel kapcsolatos hsz-edet? Joe

Hozzászólás linkje
Megosztás: