Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Kedves nyolchengeres helyi hős! :wink:

A figyelmeztetés nekem szólt, nem neked. :D

Ne érts félre, távol álljon tőlem, hogy el akarjam venni bárkinek is a kedvét az illegális autóversenyektől, ugyanakkor az igaz (véleményem szerint), hogy ez a fórum, illetve maga a MOTE jellemzően pont nem az ilyen stretracsingos-matrinyás autósok közössége. Ami természetesen nem azt jelenti, hogy egy stretracsingosnak semmi keresnivalója nem lenne itt! Én személy szerint örülök annak, hogy egy újabb Omegással bővült a fórumot látogatók köre. Ennél már csak az lenne jobb, ha belépnél a MOTE-ba és/vagy eljönnél majd találkozókra is, hogy meglessük a vasat. :wink:

A keresztkérdés oka az volt, hogy a stretracsingosok (elnézést az általánosításért) jellemzően nem érdeklődnek ezután a típus után, így felvetődött bennem a gondolat, hogy rákérdezek, te miért e típus mellett döntöttél. (Amúgy jó döntés volt. :P )

A 2 literest (C20NE) meg nehogy leszóld nekem, mert én vagyok ennek a motortípusnak az egyik legnagyobb rajongója! :twisted: Most nem mennék bele abba, hogy ennek mi az oka, azzal viszont határozottan vitatkoznék, hogy többet eszik, mint a C30SE!!! Abban egyet kell értenem veled, hogy magas fogyasztást lehet kicsikarni belőle, hiszen a 115 lóerőnek küszködnie kell a 13-14 mázsával, de a 6 liter alatti országúti átlagot nem tudod produkálni egy hathengeressel soha! (A negyedik Omegámmal, egy 1993-as 2.0i CD Diamant Caravan-nal csináltam egyszer hosszú távon 5,8-as átlagfogyasztást.)

(Az X25XE szedánnal meg 7,2-t... :D )

Link to comment
Megosztás:

Egyik haverom omijában is volt gyárilag, de vki már kidobta belőle. Különben, ha jól tudom a csomitartó jobb hátsó részén a padlóban van egy kerékszelephez hasonló, és ott tudod felpumpálni.

Köszi kori!

Délután ugyis szögelni fogom a kocsit akkor majd megvizsgálom :shock:

:prayer: OPEL

Link to comment
Megosztás:

Ha van akkor hol kell kapcsolni?

Kapcsolni sehol. Ez nem kapcsolható kütyü. Egy olyan (hátsó) lengéscsillapítóról beszélünk, aminek a keménységét légnyomással lehet állítani, hasonlóan a keréknyomáshoz.

Létezett automata szintszabályzás is A Omegában, ez annyiban különbözött, hogy egy szerkezet figyelte az autó tengelyeit, és ha a hátsó tengely lejjebb volt, akkor egy kompresszor levegőt nyomott a hátsó teleszkópokba. Ha megszűnt a hátsó tengely nagyobb terhelése, akkor pedig kiengedett belőle.

Link to comment
Megosztás:

Kapcsolni sehol. Ez nem kapcsolható kütyü. Egy olyan (hátsó) lengéscsillapítóról beszélünk, aminek a keménységét légnyomással lehet állítani, hasonlóan a keréknyomáshoz.

Létezett automata szintszabályzás is A Omegában, ez annyiban különbözött, hogy egy szerkezet figyelte az autó tengelyeit, és ha a hátsó tengely lejjebb volt, akkor egy kompresszor levegőt nyomott a hátsó teleszkópokba. Ha megszűnt a hátsó tengely nagyob bterhelése, akkor pedig kiengedett belőle.

Köszi az infót.

Délután lefotózom a hűtőt hogy ,hogyan lett megcsinálva eldurranás után.

Majd elküldöm mail-be.

:prayer: OPEL

Link to comment
Megosztás:

A hőfokjelző legalsó (kék mezős) beosztása 70 Celsius fok. Semmiképpen nem 45. :wink:

Dögöjjek meg lefotózom eccer :shock:

Olyan van,hogy alul a kék mező felül meg a 90 fok és félúton van köztük egy vonás. Én erre gondoltam,hogy az a 45 c.

:dontknow:

:prayer: OPEL

Link to comment
Megosztás:

Tomi: Most végülis kié ez az Omega?

suuhh: Rolót maximum bontottan fogsz találni, amennyiben nem akarsz 60-80 ezret kiadni a gyáriért... Persze nem könnyű ilyet találni, mert hiánycikk, de lehet próbálkozni bontókban. :wink:

Az enyém is eladó lesz, mert annyira idegesít a zörgése, hogy csinálok magamnak egy öncsévélőset, amiben nincsenek rudak, de ez csak ősz környékén lesz időszerű. Ha addig nem találsz, csak keress meg és viheted az enyémet. :D

kicsit OFF

Mennyiért veszed az Omegát? (3 kilónál többet akkor se adj érte, ha hostess-t is adnak mellé!) Milyen motorral?

kicsit ON

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.