Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Hali

Vettem egy 90es opel omegát és vannak némi müszaki problémái és hiányzik még 1 ajtokárpitom is. Segitséget szertetnék kérni abban hogy kapjak kár bonto cimet vagy valakit aki segiteni tud a dolgok potlásában valamint kellene nekem egy kapcsolási rajz is ehez az autohoz. Köszönettel Bass Ádám

Link to comment
Megosztás:

Hali

Vettem egy 90es opel omegát és vannak némi müszaki problémái és hiányzik még 1 ajtokárpitom is. Segitséget szertetnék kérni abban hogy kapjak kár bonto cimet vagy valakit aki segiteni tud a dolgok potlásában valamint kellene nekem egy kapcsolási rajz is ehez az autohoz. Köszönettel Bass Ádám

Pü ment, amúgy Warwolf ötlete nem rossz :)

De azért nézz szét máshol is :)

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék kérni segitséget A omega biztositéktábla kiosztásba, valamint abban hogy a táblán és a mögötte lévö relék közül melyik melyik CD tipusrol van szo full felszereltséggel.

Ezenkivül érdekelne ha valaki tudna küldeni nekem e-mailben leirást ehhez az autohoz.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék kérni segitséget A omega biztositéktábla kiosztásba, valamint abban hogy a táblán és a mögötte lévö relék közül melyik melyik CD tipusrol van szo full felszereltséggel.  

Ezenkivül érdekelne ha valaki tudna küldeni nekem e-mailben leirást ehhez az autohoz.

Hát a könyvem kissé nagy lenne emailos átküldéshez... Abban pedig benne van a mire kíváncsi vagy, kapcsolási rajzokkal stb stb.

De ha jössz vmelyik talira a közeljövőben, megosztjuk Veled :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Tudna valaki segíteni, hogy a C20NE motoros A Omega alapjárati motorját hogy lehetne letesztelni?

Alapjáraton világít a CHECK Controll, de ha kicsit hozzáérek a gázpedálhoz elalszik. A szerelő azt mondta hogy az alapjárati motort kell kicserélni. Nem volt eléggé meggyőző az érvelése, viszont az alapjárati motor ára elég meggyőző, hogy utánnajárjak.

Előre is kössssssssz. 8)

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki segíteni, hogy a C20NE motoros A Omega alapjárati motorját hogy lehetne letesztelni?

Alapjáraton világít a CHECK Controll, de ha kicsit hozzáérek a gázpedálhoz elalszik. A szerelő azt mondta hogy az alapjárati motort kell kicserélni. Nem volt eléggé meggyőző az érvelése, viszont az alapjárati motor ára elég meggyőző, hogy utánnajárjak.

Előre is kössssssssz. 8)

Kiveszed az alapjárati állító-motort, sebbenzinnel kiáztatod, fültisztító pálcika, zsebkendő, aztán lehet örülni... :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Régóta dédelgetett álmom vált valóra egy '91-es C30SE-s Omega megvételével. A digitális műszefalán (Seni-ben ugyanez van) a sebesség kijelző mellett van 1 kicsi piros "F" betű, ami néha világít...ha valaki tudna segíteni, hogy mi is az, nagyon boldoggá tenne.

szia ugyanaz a digit müszerfal az, F betü hibakód tárolását jelzi, kilehet villogtatni hogy mi az, vagy szakszervizbe kiolvassák

Link to comment
Megosztás:

Kösz!

És hogy lehet "kivillogtatni"? és megfejteni...

mindenképp szakszervizes a történet?

A szervízcsatlakozó két megfelelő kivezetését rövidre kell zárni, majd ráadni a gyújtást, és számolni a "check controll" felvillanásait. Aztán a megfelelő táblázatból ki lehet olvasni a hibá(ka)t.

Internten biztos meg lehet találni a táblázátot meg a hibakódtáblát is. A keresést kezd pl a www.senatorman.de -n

Link to comment
Megosztás:

A szervízcsatlakozó két megfelelő kivezetését rövidre kell zárni, majd ráadni a gyújtást, és számolni a "check controll" felvillanásait. Aztán a megfelelő táblázatból ki lehet olvasni a hibá(ka)t.

Internten biztos meg lehet találni a táblázátot meg a hibakódtáblát is. A keresést kezd pl a www.senatorman.de -n

Elvileg (és gyakorlatilag) megvan a "Így csináld Omegádat könyvben is. Nekem megvan, csak Nagy a lista, lehet egyzserűbb ha megmondod mennyit villogott, és mondom (írom) a könyv szerinti választ.

Vagy Eljössz 12 én a talira :oops: és ott személyesen is megtekintheted! :)

Link to comment
Megosztás:

Maróti könyvesbolt, Nagykőrösi út, de nem lesz olcsó, és gyakori a gyatra magyar fordítás, a képekről ne is beszéljünk. Sajna ált. akinek van is könyve, annak is csak egy.

Nekem meg csak B Omi könyvem van.

Fogadjunk az is angol nyelvű, mert magyart még nem találtam. Az enyém is német. :?

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy angol! Egyszer vettem németről magyarra fordítottat a mercimhez, de megbántam. A fénymásolat jellegű képeken semmi sem látszott, a könyv széthullott, és a difit "hátsótengely-középrész"-nek hívták. Szerencsére már csak erre emlékszem belőle... Ezt asszem már írtam valahol a fórumon korábban, mint ahogy azt is, hogy a fent említett bolt (akiket egyetlen rossz tapasztalatom ellenére bátran ajánlok bárkinek) a Kawasaki (angol nyelvű) könyvemet három hét helyett néhy hét alatt sem hozta, mire én felhívtam őket, és ők kértek még 3 hét türelmet, mindezt 14 ezer forintos áron. Lemondtam, és megvettem angliában a következő hónapban 8 ezer forintnyi fontért.

Na ezért van/lesz nekem csak angol könyvem. Úgyis jobban tudom az alkatrész elnevezéseket angolul.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.