Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Gondolom mindenkit boldoggá tesz, hogy folyton a problémáimmal nyüstölöm a fórumot. Ha vki tud némi tanácsot tadni a következőkben:

1. mikor lelépek a gázról a kocsi 1 pillanatig szabadon fut és csak aztán jön a motorfék... mintha "holtjátéka" volna a diffinek... :shock: mi ez? egyáltalán normális ez? egy haveromnak szintén 3.0 24V je van de az mintha nem csinálná.

2. most ugyan lemaradtam a találkozóról, de legközelebb ott leszek... vki avatott fül halgassa már meg a motort, mert olyan a hangja, mintha csak egy k nagy ventillátor vona az egész.

3. visszafoghatja e, ha a gyári dob helyett az előző tulaj jobb hijján egy dizelét tette fel rá... ugyanis még a haveromé C30SEJ (147 kW) 6.6s alatt volt 100-on, az enyém csak 8s alatt, akárhogy is nyomattam, pedig a motor nehogy nem füstöl, de mégcsak nem is gőzöl, tiszta, mint a levegő.

előre is kösz a segítséget!

JA! HA VAN KÖZTETEK VEGYÉSZ és/vagy AUTÓMÉRNÖK, VAGY BÁRKI ISMER EGYET, FELTÉTLENÜL ÍRJON!!! NAGYON FONTOS!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem a hátsóhíd kopásától késik a motorféked, Attól váltáskor koppanást hallanál. Valószínübbnek tartom, hogy miután lelépsz a gázról nem mindgyárt vált alapjáratra a motor és még kicsit pörög.

Biztos nem egészséges hogy nem benzines kipuff van rajta. Nekem a V6-oson a katalit után az összes dobon csak perforált cső megy keresztül gyárilag különösebb fojtás nélkül. A dieselt nem tom milyen, de bizt más mint a benzinesé.

Link to comment
Megosztás:

v8localhero!

1. lehet a motortartó gumibak és/vagy a motorkitámasztó teleszkóp

2. nézesd meg szakemberrel. Tudok ajánlani egy szervizt (a tulaj klubtag). Én is nála szervizeltetek minden autómat. Az hogy véleményt mondjon még nem kerül pénzbe...

3. a diesel kipufogó dob nagyon nem jó benzinesre. Szerintem k-ra lefojtja a motort. Én a kipufogóklinikára járok kipufogózni, elfogadható áraik vannak. (www.kipufogo.hu)

Link to comment
Megosztás:

v8: A 6.6 mp kamu. A 8 mp reális. (Gyárilag 7.6 a kézi váltós. De csak jó állapotú motorral hozza.) A kipufogórendszert pedig jól nézesd át! A dízelén ugyanis még katalizátor sem volt!

Más. Nem kötekedésképpen kérdezem, de nem érzed vércikinek azt a stretracsing feliratot az avatarodon? :wink:

Link to comment
Megosztás:

v8: A 6.6 mp kamu. A 8 mp reális. (Gyárilag 7.6 a kézi váltós. De csak jó állapotú motorral hozza.) A kipufogórendszert pedig jól nézesd át! A dízelén ugyanis még katalizátor sem volt!

Más. Nem kötekedésképpen kérdezem, de nem érzed vércikinek azt a stretracsing feliratot az avatarodon?  :wink:

1. ott ültem az autójában és sajátkezüleg mértem az időt :?... mellesleg...hö egyik pénteken egy Suprát (1990, L6, Turbo, 3.0, 232HP) alázott le vele az illegálison...no comment

2. miért kéne "vércikinek" :) éreznem akár a legkevésbé is a streetracing feliratot az avataromon?

3.Kösz a tanácsot (mindenkinek) a kipufogóval kapcsolatban! :)

Link to comment
Megosztás:

v8:

1. Ha gyári az autó (C30SE 204 LE / 270 Nm kézi váltó), akkor lehetetlen a 6,6 mp. Kár ezen vitázni. (Le kell méretni hivatalosan, és akkor majd minden kiderül. :wink: )

2. Stretracsing... Vérciki. Szerintem. Ennél már csak a drazsé (= Downtown Draggers Subculture, amit egy kedves - és amúgy ex-Omegás, most már GSi-s - barátom alapított) gázabb. :)

3. Nyárra bent lesz a vasban a C30SE nekem is, de AR35-tel. Kihívlak "párbajra", mit szólsz? :wink:

Link to comment
Megosztás:

...sajátkezüleg mértem az időt...
Te is tudod, hogy ez semmit nem jelent.

...egyik pénteken egy Suprát (1990, L6, Turbo, 3.0, 232HP) alázott le vele az illegálison...

Nagy cucc. A haverom az egyhatos VTEC Civicjével ('91) is porrá alázott egyet az M5-ösnél. Pedig "csak" ~7,5 mp-et ugrik százra a kis kék dög (a haverom Hondája).

Link to comment
Megosztás:

v8:

1. Ha gyári az autó (C30SE 204 LE / 270 Nm kézi váltó), akkor lehetetlen a 6,6 mp. Kár ezen vitázni. (Le kell méretni hivatalosan, és akkor majd minden kiderül. :wink: )

2. Stretracsing... Vérciki. Szerintem. Ennél már csak a drazsé (= Downtown Draggers Subculture, amit egy kedves - és amúgy ex-Omegás, most már GSi-s - barátom alapított) gázabb. :)

3. Nyárra bent lesz a vasban a C30SE nekem is, de AR35-tel. Kihívlak "párbajra", mit szólsz? :wink:

1.Nem tudom, hogy gyári-e. tényleg kár a vita.

2.Ez nem magyarázat arra, hogy miért is ciki... de végülis a "szerintem"-nél nem állítottál többet. szerintem egyáltalán nem ciki, ez is egy a sok autós szubkultúra közül, mint ez a klub. hidd el, te is kedvelnéd azokat az arcokat. pl előfordulnak olyanok akik építenek és/vagy terveznek, és határozottan nem maguknak való idióták, akik menőzni jönnek. én például kifejezetten allergiás vagyok a sznobokra, de kint (az illegálon) zömmel normál autóbuzik vannak kint, akik szeretik meghajtani amijük van. ez szerintem nemhogy nem ciki, de kifejezetten frankó. persze ez az ellenszenved nem teljesen alaptalan. vannak akik a fast and the furious-on fellelkesülve jönnek ki, de a magyar valóság az ilyeneket szerintem hamar kiábrándítja. meghát bohócok nélkül unalmasabb volna a világ.

3. a párbaj o.k. mondjuk egyik este az illegálon.

________________________________________

Dark!

mégegyszer köszi a szerelőt... ha kimászok a csődhelyzetből, elviszem a vasat!

Link to comment
Megosztás:

v8:

1. Akkor ezt megbeszéltük. :wink:

2. Zárjuk le szerintem azzal a dolgot (miután tényleg nem vitatkozni szerettem volna veled), hogy szerinted nem gáz a stretracsing felirat. Oké. Elfogadom. Szíved joga nem annak tartani. :wink: Csak ne kezdd el nekem megideologizálni, hogy miért , mert attól a falnak megyek... :) (Jártam már ilyen rendezvényen és tudom, hogy milyen emberek járnak ki zömmel. Nem feltétlenül ítélem el őket, de nem az én világom.)

3. Na az biztosan kizárt!!! :) Inkább te gyere majd el arra az Omega talira, amit reptérre tervezünk, és ami direkt azért lesz, hogy lehessen gyorsulgatni és gyorsulást mérni! :wink: (Nagyságrendekkel biztonságosabb így, mint egy "illegálon"...)

Gyors "keresztkérdés"; miért vettél Omegát?

Link to comment
Megosztás:

Moderálás előtti figyelmeztetés!

Flowa!

2. - A személyes véleményed NEM tartozik a nagyközönségre, beszéljétek meg privátban, de semmiképp ebben a topicban. (szerintem az egyéb csevegésbe sem való)

3. - szintén személyes vélemény, nem tartozik a nagyközönségre. Mondjuk én sem járok illegálra, van az egészről egy személyes véleményem, de nem ítélek el nyilvánosan senkit, akit oda jár. Végülis szabad országban élünk.

A továbbiakban az ilyen jellegű véleményilvánítást priviben kéretik intézni. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

v8:

1. Akkor ezt megbeszéltük. :wink:

2. Zárjuk le szerintem azzal a dolgot (miután tényleg nem vitatkozni szerettem volna veled), hogy szerinted nem gáz a stretracsing felirat. Oké. Elfogadom. Szíved joga nem annak tartani. :wink: Csak ne kezdd el nekem megideologizálni, hogy miért , mert attól a falnak megyek... :D (Jártam már ilyen rendezvényen és tudom, hogy milyen emberek járnak ki zömmel. Nem feltétlenül ítélem el őket, de nem az én világom.)

3. Na az biztosan kizárt!!! :D Inkább te gyere majd el arra az Omega talira, amit reptérre tervezünk, és ami direkt azért lesz, hogy lehessen gyorsulgatni és gyorsulást mérni! :wink: (Nagyságrendekkel biztonságosabb így, mint egy "illegálon"...)

Gyors "keresztkérdés"; miért vettél Omegát?

1. o.k.

2. ahogy gondolod, én sem akarom túlságosan belelovallni magam a vitába, mivel közelebbről (nem csak szóváltás szintjén) kb 3 embert ismerek onnan, ebből pedig botorság volna általánosítani. az előző post-om pedig nem ideológia, hanem pusztán indoklás volt, magyarázat, hogy részemről miért nem ciki a felirat. a kedvemet persze némileg elvetted tőle, mivel ezekszerint ezen a fórumon többnyire az "idióta" fogalmával azonosított :? , de felesleges volna tagadni, hogy közel áll hozzám a gyorsulás, így mintegy manifesztóként raktam oda. továbbra is vállalom.

3. meg van beszélve! :P

a keresztkédésre:

mert nagy, gyors, erős, szép, kényelmes, a családnak is tetszik, a feleségem is szivesebben vezet ilyet, mint fordot, keveset kajál és aki ebbe beleköt, az tehet egy szivességet, olcsó a szervízeltetése, nem hi-tech s így lehet saját kezüleg és van is mit buherálni rajta, német, csörög-zörög s így nem elit luxus überalles és nem is kell annyira félteni minden karcolástól, és végül mert megbízhatóbb(nak hallottam, de majd elválik) mint a vetélytársai. pusztán a józan ész (no meg az anyagiak) vitt rá, hogy omegát vegyek.

2.0-t venni meg sem fordult a fejemben, mert vezettem már olyat azelőtt, és bár a fentiek a fogyaszás kivételével (többet evett mint a 3.0 24V) igazak arra is, de csak eléggé mérsékelten. Ez a C30SE amúgyis alkalmi vételnek volt mondható, ígyhát nem tököltünk sokat. a vetélytársa egy seni volt 83.000 km-vel, de azt megvették...aw! ez 200 kg-val könnyebb és manuál, úgyhogy azért annyira nem fáj érte a szívem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.