Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok !

Most regisztráltam és elnézést kérek mindenkitől ha netán nem jó helyre írom a próblémámat!Van egy Zafirám 2001-es 2000 Dti 101 "Ló" egy ideje azt játsza velem hogy Coolant Level  és nem indul,de leellenőriztem a szint megvan ,és a diagnosztika pedig 110 fokos vizet jelez és indítja a ventilátort ,radiátoron nem találtam hőgombát csak három db.ellenálást ami a ventilátorokra vannak szerelve 2db.2 pólusú és 1db 3 pólúsú csati van rajta. A kiegyenlítő tartály alján megnéztem a szint érzékelőt de azon nem látszik semmi ?Az lenne a kérdés hogy mi adja a diagnosztikának a jelet hogy hány fokos a víz mert a műszerfalon lévő kijelző normális hőmérsékletet mutat .Csont hideg motornál is inditja a ventilátort és tiltja az indítást !?? Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok leo925 vagyok és valaki talán nekem is tudna segíteni.

Pár éve hajtok egy 1,6 16v 1999 zafirát,és olyan probléma lépet fel hogy műszakiztatnám az autót de nem működik a légzsák visszajelzőm a műszerfalon.valószínü hogy a légzsákvezérlő????de nemtudom hogy az autóban hol keressem.

KÖSZI ELŐRE IS

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, leo925 írta:

Sziasztok leo925 vagyok és valaki talán nekem is tudna segíteni.

Pár éve hajtok egy 1,6 16v 1999 zafirát,és olyan probléma lépet fel hogy műszakiztatnám az autót de nem működik a légzsák visszajelzőm a műszerfalon.valószínü hogy a légzsákvezérlő????de nemtudom hogy az autóban hol keressem.

KÖSZI ELŐRE IS

 

Na és azt nem nézted, hogy esetleg az izzó nincs-e kiégve? Amúgy talán a kézifék mögött  van, de nem tuti.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, leo925 írta:

Ja és még annyi,hogy ha cserélem ,áramtalanítani kell az autót,vagy nem kell

Elég ha utána törlöm a renszerből a hibát.

Vedd le az akkusarut előtte és várj minimum 5 percet hogy kisüljenek a kondik, különben hibakódod lesz, és a légzsák hibakódot csak Tech2-vel lehet törölni, márkaszervizben.

Link to comment
Megosztás:

On 10/31/2016 at 9:35 PM, tgabika76 said:

Vedd le az akkusarut előtte és várj minimum 5 percet hogy kisüljenek a kondik, különben hibakódod lesz, és a légzsák hibakódot csak Tech2-vel lehet törölni, márkaszervizben.

ez nem igaz, lehet törölni Op-Com al is

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello!

2.2 DTI -nél a turbó szabályzó szolenoid felső két csöcsén akkor lehet átfújni, ha 12v -ot rákapcsoltuk, vagy fordítva?

(Ebay-on rendeltem egyet, nem kattan a 12 v rákapcsolásra, és 12v nélkül és azzal is át lehet fújni a két felső csöcsön. Gyári hibásat küldtek???)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !Lenne kérdésem hátha valaki tud nekem segíteni .

Jó pár éve vettem egy 2002 -es 1,8 as 16 szelepes A zafirát.Idén megtörtént a teljes motorfelújítás is és fantasztikusan is megy.Sokat szoktam használni autópályán.És ebből ered a kérdésem .Normális az a dolog ,hogy 3500-as fordulaton megy 110-et?Lehetne valami más váltót beletenni amivel nem pörögne ennyire ?Azt is halottam, hogy a B zafira váltója stimmel bele ez mennyire igaz?Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Éppen jó rá a B Zafira 1.8-as váltója is, csak nagyon értelme nincs kicserélni, mert pont ugyanezekkel a váltókkal (kétféle végáttételű F17 van a Zafirákban) szerelték azokat is. Először is ki kéne derítened, hogy milyen végáttételű váltó van a tiedben. Ezt úgy tudod megtenni, hogy a bal első kereket leveszed, és benézel a motortérbe a kerékdob felől (lehet hogy kitekert kormánnyal is látszik, de levett kerékkel biztosabb a hatás). Onnan látnod kellene a váltó oldalát, aminek az alsó peremén (lásd a lentebbi ábra) van egy számsor. A számsor utolsó 4 karaktere (a képen C394) határozza meg a végáttételt. Minél kisebb ez a szám, annál hosszabb áttételű a váltód, ergo annál kevesebbet fog forogni a motor nagyobb sebességnél, viszont ugyanakkor a gyorsulás is nehézkesebb lesz. A leghosszabb végáttételű F17 váltót (C355) tudomásom szerint az 1.7 dízel G Astrákba szerelték, szóval abból kéne venned egyet és arra cserélned a mostani váltódat.

f17_1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Éppen jó rá a B Zafira 1.8-as váltója is, csak nagyon értelme nincs kicserélni, mert pont ugyanezekkel a váltókkal (kétféle végáttételű F17 van a Zafirákban) szerelték azokat is. Először is ki kéne derítened, hogy milyen végáttételű váltó van a tiedben. Ezt úgy tudod megtenni, hogy a bal első kereket leveszed, és benézel a motortérbe a kerékdob felől (lehet hogy kitekert kormánnyal is látszik, de levett kerékkel biztosabb a hatás). Onnan látnod kellene a váltó oldalát, aminek az alsó peremén (lásd a lentebbi ábra) van egy számsor. A számsor utolsó 4 karaktere (a képen C394) határozza meg a végáttételt. Minél kisebb ez a szám, annál hosszabb áttételű a váltód, ergo annál kevesebbet fog forogni a motor nagyobb sebességnél, viszont ugyanakkor a gyorsulás is nehézkesebb lesz. A leghosszabb végáttételű F17 váltót (C355) tudomásom szerint az 1.7 dízel G Astrákba szerelték, szóval abból kéne venned egyet és arra cserélned a mostani váltódat.

f17_1.jpg

Ezzel a dízeles váltóval csak annyi lehet a bibi, hogy a nyelestengely mérete nem biztos, hogy stimmel.

Egyébként 1-2 nap, és végre beülök én is végre a nevemre kerülő, szintén Z18XE zafirámba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok bocsi ha már valaki megválaszolta ezeket a kérdéseket de nem volt időm az egész topikot végig olvasni.

Elsőként 2007-es 2200 ccm benzines automata váltós bi-xenon fényszóróval szerelt zafirát vettem amelyik időközönként feladja a következő értesítési üzenetet "Parking light check left" s megnéztem minden izzó világit. Másodszor a lámpám mindegy hogy ki vagy be van kapcsolva járó motornál világit autó állása a kapcsolónak nincs. Sájcból behozott autó lehet hogy ott mindig kötelező világítani s mint a motoroknál fix az egész vagy mi lehet az oka.

Válaszokat előre is köszönöm László  

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On ‎2016‎.‎11‎.‎20‎. at 17:53, Dávid986 írta:

Sziasztok !Lenne kérdésem hátha valaki tud nekem segíteni .

Jó pár éve vettem egy 2002 -es 1,8 as 16 szelepes A zafirát.Idén megtörtént a teljes motorfelújítás is és fantasztikusan is megy.Sokat szoktam használni autópályán.És ebből ered a kérdésem .Normális az a dolog ,hogy 3500-as fordulaton megy 110-et?Lehetne valami más váltót beletenni amivel nem pörögne ennyire ?Azt is halottam, hogy a B zafira váltója stimmel bele ez mennyire igaz?Válaszokat előre is köszönöm

Vagy pedig Vectráét teszed alá :)

Abból is van brutálisan hosszú,de van egy ami valamivel hosszabb,így párszázzal kevesebbet forog,mint a gyári, így a dinamika sem vész el,és kevesebbet is fogyaszt,a kisebb zajról nem is beszélve.

Én legalábbis így jártam el néhány éve :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.