Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Hello. Megprobalom erthetoen folsorolni a dolgokat . A gaz mennyiseg 750 mg +-50 mg kell legyen. Ezt egy OP-COM -al is le lehet ellenorizni. Ha nincs meg, ha jol emlekszem 350 mg korul a mennyiseg gaz az erzekelo nem engedelyezi a rendszer meginditasat ,ami azt jellenti ,hogy sem a kompreszor sem a ventilator nem fog megindulni. Ha megis ez rendbe van akkor le kell ellenorizd a CIM-et (ez a vezerlo egyseg ) milyen hiba jellenik meg .Sajnos itt is csak OP-com segit .Ugyanugy egy OP-COM segitsegevel fogod tudni vezerelni a ventilatort es a a szelep vezerleset (azert, hogy kiszurd a problemat). Ha nem volt gaz egyaltalan ,tobb mint valoszinu az elso huto lyukas . Ez egy alatalanos betegsege az OPEL-nek a hulye megoldas miat. A gond onnan adodik hogy az elso ventilator es a huto kozot rendesen nyirkos nedves marad es idovel megevodik. Ha feltoltoted gazzal es meg van egy kicsi nyomas ajanlom hogy az elso ventilatort leszereld es egy ecsetel szapanos vizzel a huto kozepe korul jol kend be ahoz ,hogy kiszurd ezt a problemat.

Sok sikert!

Szia Rolland.

Először is.. nagyon köszönöm neked is, hogy megpróbáltál segíteni. Sajnos csak ma jutottam el odáig, hogy foglalkozzak kicsit a klímával és hát.. nem lettem túl boldog. A gépházban lévő dobozból, hiányzott egy barna relé. Vettem egyet és beraktam. Érdekes, hogy több g-s astrában, és zafirában, nem is barna relé van, hanem lila színű. Nos.. Nekem nincs lila. 3 relém van. egy zöld, egy fekete és most már egy barna is. Az AC gomb megnyomása után, bár a motor fordulatszáma picit változik, de a kompi áll.. Direktbe adtam neki 12 voltot, de be sem húz a mágnes. Persze volt még egy érdekes jelenség. Gondolva arra, hogy lehet a nyomás érzékelő halt meg, lehúztam róla a 3 pines stekkert. Ekkor, mint a bolond, beindult a klíma venti. Amikor visszadugtam a nyomás érzékelőre a csatit, a venti lestoppolt. Félek, nekem nem csak a gázzal van bajom, hanem a kompival, a nyomi érzékelővel is. Remélem, a vezérléssel nem, hiszen a fordulatszám változik az ac gomb nyomkodásával. Persze a relé dobozba található káosztól is hátast dobtam és még rajzom sincs :(

Link to comment
Megosztás:

Lyukas valoszínű a klímahűtőd, az előző hozzászóló leírja pontosan, hogyan ellenőrizd. Ehhez annyit, hogy: valószínű, hogy a klímakompresszor behúzótekercse ia leégett. Ezt egy villamosságis szakival nézesd meg, a tekercs kb 20 ezer. Nekem is ugyan ilyen bajom volt a klímával...hűtő, behúzotekercs, es gáz kellett, de nem mg, hanem g (750 g) Remelem segítettem.

Szia Jocipocok!

Neked is, mint Rollandnak, nagyon hálás vagyok a segítségért. Most nem szeretném ismételni magam, de Rolinak levéstem mi a főbb gevasz faktor. Ha van kedved elolvasod, ha nincs.. megértem :) :)

Link to comment
Megosztás:

Szia Rolland.

Először is.. nagyon köszönöm neked is, hogy megpróbáltál segíteni. Sajnos csak ma jutottam el odáig, hogy foglalkozzak kicsit a klímával és hát.. nem lettem túl boldog. A gépházban lévő dobozból, hiányzott egy barna relé. Vettem egyet és beraktam. Érdekes, hogy több g-s astrában, és zafirában, nem is barna relé van, hanem lila színű. Nos.. Nekem nincs lila. 3 relém van. egy zöld, egy fekete és most már egy barna is. Az AC gomb megnyomása után, bár a motor fordulatszáma picit változik, de a kompi áll.. Direktbe adtam neki 12 voltot, de be sem húz a mágnes. Persze volt még egy érdekes jelenség. Gondolva arra, hogy lehet a nyomás érzékelő halt meg, lehúztam róla a 3 pines stekkert. Ekkor, mint a bolond, beindult a klíma venti. Amikor visszadugtam a nyomás érzékelőre a csatit, a venti lestoppolt. Félek, nekem nem csak a gázzal van bajom, hanem a kompival, a nyomi érzékelővel is. Remélem, a vezérléssel nem, hiszen a fordulatszám változik az ac gomb nyomkodásával. Persze a relé dobozba található káosztól is hátast dobtam és még rajzom sincs :(

Hello ,

Ha betaplaltad 12 voltal a kompreszort es nem indult el akkor 100 % a behuzzo tekercs rosz. A 3 pines stekert ha lehuztad akkor az normalis hogy meginduljon mint a ket ventilator.(igy legalabb tudod ,hogy az a resz mukodik :) ) A motor fordulatszam ,hogy megno az AC bekapcsolasal az is normalis jellenseg . Ez igy kell dolgozon, kb 100 fordulatal noveli meg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Új vagyok itt,nemrég "jöttem". :D :D Az lenne a kérdésem,hogy a tempomat léptetőmotor motortípus függő? Azaz pl. egy X16XEL-es motorhoz csak az csak az "1.6-os" léptetőmotor jó? Az 1.8-asé nem? X16XEL-es motoros Zafira A-ról van szó,2000-es kiadás...

Véletlenül nem Z16XEL???

Link to comment
Megosztás:

Tudatni szeretném azzal akit érdekel Zafira A-ban 1.6-os motor váltót cseréltem difi hiba miatt, két fokozattal hosszabb difi áttételű F17-es váltót sikerült venni hozzá, "gond" nélkül felment. Tiszta csuda hogy nem forog 4200-at 130-nál.

Csak azért írom mert nemigazán találtam választ annakidején, hogy jó lessz e ez így...

JÓ LETT.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy nemrég vettem egy Opel Zafira A 2.2DTI-t. Hogy lehet ennél megcsinálni hogy a kulcsról húzza fel az ablakot záráskor? Elvileg a komfort elektronikájának ezt tudni kéne, ha kulccsal zárom be és elfordítom úgy húzza felfele de a távirányítóval nem, esetleg rá kell tanítani?

A másik kérdésem hogy milyen programot/gépet ajánlatok az itthoni hibakód olvasásra vagy tanításra?

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy nemrég vettem egy Opel Zafira A 2.2DTI-t. Hogy lehet ennél megcsinálni hogy a kulcsról húzza fel az ablakot záráskor? Elvileg a komfort elektronikájának ezt tudni kéne, ha kulccsal zárom be és elfordítom úgy húzza felfele de a távirányítóval nem, esetleg rá kell tanítani?

A másik kérdésem hogy milyen programot/gépet ajánlatok az itthoni hibakód olvasásra vagy tanításra?

Köszönöm előre is a segítséget!

op-com, tech2

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valakinek volt már olyan hibája a kocsin,(2.2 D zafira) hogy 3. fokozatban (mondjuk előzéskor) 3000 fordulat fölé húzatva bejön a 'kulcsosautó' ikon? Vészprogramra megy az elektronika, kuplungot kinyomva és a gázt lepadlózva sem pörög a motor kb 2950f/p fölé. Ma az egrt kitisztítottam, de a hiba tovabbra is megvan. Erötlen is a kocsi, alapból. Miutan felvillan az ikon, utana mintha egy 1 L-es kocsival mennék... Tehat valaki jart mar így?!

Módosítva : Jocipocok
Link to comment
Megosztás:

Valakinek volt már olyan hibája a kocsin,(2.2 D zafira) hogy 3. fokozatban (mondjuk előzéskor) 3000 fordulat fölé húzatva bejön a 'kulcsosautó' ikon? Vészprogramra megy az elektronika, kuplungot kinyomva és a gázt lepadlózva sem pörög a motor kb 2950f/p fölé. Ma az egrt kitisztítottam, de a hiba tovabbra is megvan. Erötlen is a kocsi, alapból. Miutan felvillan az ikon, utana mintha egy 1 L-es kocsival mennék... Tehat valaki jart mar így?!

Hibakod?

Link to comment
Megosztás:

Hibakod?

Csak a kulcsos kis autó ugrik be (szervízlámpa?) és leszabályoz 2950/perces fordulatra. egy ismerősömnél rádugtuk a hibakódolvasót de mihelyst leállítom eltűnik a hiba, és nem lehet semmit kiolvasni. Jelenleg egy komolyabb valami PC alapú ketyerés emberre vadászok aki komolyabban bele tud mélyülni a dologba. Jó lenne mondjuk élő adatot nézni. De ami biztos: EGR szelep jó, kitakarítottam. A légtömegmérőt is kitakarítottam, a turbó jó, forog, tölt, gázelvételnél leszisszen. Vákuumcsövek jók, vákuum van. Kezd megint visszajönni a gyomoridegem, mint amikor kiderült hogy adagolót kell cserélni rajta. Jelneleg úgy áll, hogy kb max 60 Le-t produkál. Nem megy nem is füstöl, nem rángat. a hibakód csak 3000 felett jelenik meg. Ja és a lovak úgy szépen fokozatosan tüntek el belőle. Tehát nem egyik pillanatról a másikra lett ilyen. Lassan eret fogok vágni, komolyan. a kocsit szeretem összeségében, de valahogy hálátlan a dög, indok nélkül...

Esetleg tudtok valami Gödöllő közeli istenkirály császár mágus szererlő/villamosságist aki fel van szerelve kábelekkel, és programokkal? Előre is köszi!

Próbálkozzak az Astra G fórumban (is) ?

Link to comment
Megosztás:

Csak a kulcsos kis autó ugrik be (szervízlámpa?) és leszabályoz 2950/perces fordulatra. egy ismerősömnél rádugtuk a hibakódolvasót de mihelyst leállítom eltűnik a hiba, és nem lehet semmit kiolvasni. Jelenleg egy komolyabb valami PC alapú ketyerés emberre vadászok aki komolyabban bele tud mélyülni a dologba. Jó lenne mondjuk élő adatot nézni. De ami biztos: EGR szelep jó, kitakarítottam. A légtömegmérőt is kitakarítottam, a turbó jó, forog, tölt, gázelvételnél leszisszen. Vákuumcsövek jók, vákuum van. Kezd megint visszajönni a gyomoridegem, mint amikor kiderült hogy adagolót kell cserélni rajta. Jelneleg úgy áll, hogy kb max 60 Le-t produkál. Nem megy nem is füstöl, nem rángat. a hibakód csak 3000 felett jelenik meg. Ja és a lovak úgy szépen fokozatosan tüntek el belőle. Tehát nem egyik pillanatról a másikra lett ilyen. Lassan eret fogok vágni, komolyan. a kocsit szeretem összeségében, de valahogy hálátlan a dög, indok nélkül...

Esetleg tudtok valami Gödöllő közeli istenkirály császár mágus szererlő/villamosságist aki fel van szerelve kábelekkel, és programokkal? Előre is köszi!

Próbálkozzak az Astra G fórumban (is) ?

Ha felvillan a kulcs akkor kell legyen hibakod is. Szerez valakit akinek van egy OP-COM-ja es olvastasd ki a hibakodot. Az is meglehet hogy ep a legtomegmero. De ha nincs egy komoly diagnozis akkor csak talalgatunk

Link to comment
Megosztás:

Ha felvillan a kulcs akkor kell legyen hibakod is. Szerez valakit akinek van egy OP-COM-ja es olvastasd ki a hibakodot. Az is meglehet hogy ep a legtomegmero. De ha nincs egy komoly diagnozis akkor csak talalgatunk

Rajta leszek az ugyon elhiheted, ha fejlemeny van/lesz irom ide egybol! (bocsi de telefonrol ment ezert az ekezetek hianya)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy hirtelen felindulásból le foglalóztunk egy Opel Zafirát.

Három nap elteltével, felhívtuk az eladót, hogy szeretnénk elvinni, hivatalos márkaszervízbe az autót, egy állapotfelmérésre.

Nem engedi, mondván minek hisz aláírtuk a papírt.

Azt megengedi, hogy egy szerelővel menjünk érte aki megnézheti mielőtt kifizetjük érte a vételárat.

Azt mondja azért nem engedi még, mert lehet ott direkt lebeszélnének minket róla.

Nyolc éves autóról van szó 108 ezer kilóméterrel.

Most a szerelő az ugye meg tudja nézni, de pl a kilóméterórát azt nem tudja leellenőrizni és a fedérzeti kompjuterbe sem tud belenézni.

Valami tanács ebben az esetben, bárkitől jól jönne, köszönöm .

Link to comment
Megosztás:

Rajta leszek az ugyon elhiheted, ha fejlemeny van/lesz irom ide egybol! (bocsi de telefonrol ment ezert az ekezetek hianya)

Megtalaltam a hibat!!! Egy vakuumcso gumi csatlakozoja volt elerve a legszuro haz mogott ami a turbohoz is megy. Most visszatert a regi ero, masodikban is jelez a kiporgesgatlo! Fenykepet is csinaltam csak nemtom hogy kell belinkelni/feltolteni...

Link to comment
Megosztás:

Üdv olyan problémám lenne hogy a klímakompresszor nem forog esetleg tudja valaki hogy hogyan lehet kiszerelni az autóból mert szinte semmi hely sincs (Opel Zafira 2002 1.8) olvastam hogy hőbiztosíték mehet ki benne csak hát valahogy le kellene szerelni ebben kérném a segítségeteket.
És még valami a képen látható kábeleket hova kellene bekötni mert összekötni nem tudom őket. http://www.kephost.com/image/2Br

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.