Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Üdv olyan problémám lenne hogy a klímakompresszor nem forog esetleg tudja valaki hogy hogyan lehet kiszerelni az autóból mert szinte semmi hely sincs (Opel Zafira 2002 1.8) olvastam hogy hőbiztosíték mehet ki benne csak hát valahogy le kellene szerelni ebben kérném a segítségeteket.

És még valami a képen látható kábeleket hova kellene bekötni mert összekötni nem tudom őket. http://www.kephost.com/image/2Br

Also motorburkolatot leszerelni (ha van) bal elso kereket leszedni, aztan hozza lehet ferni a hosszborasszij feszitohoz. Ha azt leszeded, akkor a szij mar nem gatol hogy leszedd. De lehet, hogy jobban jarsz ha szervizbe viszed: mergezo es a kornyezetre karos a benne levo gaz. Ezt elobb le kell a rendszerbol fejteni, es ezutan lehet nekilatni. A csatikat megkeresem, bar nekem dizelem van. Amugy a klmima manual vagy digit?

Link to comment
Megosztás:

Also motorburkolatot leszerelni (ha van) bal elso kereket leszedni, aztan hozza lehet ferni a hosszborasszij feszitohoz. Ha azt leszeded, akkor a szij mar nem gatol hogy leszedd. De lehet, hogy jobban jarsz ha szervizbe viszed: mergezo es a kornyezetre karos a benne levo gaz. Ezt elobb le kell a rendszerbol fejteni, es ezutan lehet nekilatni. A csatikat megkeresem, bar nekem dizelem van. Amugy a klmima manual vagy digit?

Manuális már csatikal leszedtük és semmi áramot kap így a hőbiztosítékra gyanakodunk mert ahogy olvastuk a többieknek is ez volt a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv olyan problémám lenne hogy a klímakompresszor nem forog esetleg tudja valaki hogy hogyan lehet kiszerelni az autóból mert szinte semmi hely sincs (Opel Zafira 2002 1.8) olvastam hogy hőbiztosíték mehet ki benne csak hát valahogy le kellene szerelni ebben kérném a segítségeteket.

És még valami a képen látható kábeleket hova kellene bekötni mert összekötni nem tudom őket. http://www.kephost.com/image/2Br

SZia.

Ne akard leszedni. Valószínű a kuplungja nem megy, a helyén cerélhető.

A vezetékek asszem a folyadékszint visszajelzéshez kellene...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy hirtelen felindulásból le foglalóztunk egy Opel Zafirát.

Három nap elteltével, felhívtuk az eladót, hogy szeretnénk elvinni, hivatalos márkaszervízbe az autót, egy állapotfelmérésre.

Nem engedi, mondván minek hisz aláírtuk a papírt.

Azt megengedi, hogy egy szerelővel menjünk érte aki megnézheti mielőtt kifizetjük érte a vételárat.

Azt mondja azért nem engedi még, mert lehet ott direkt lebeszélnének minket róla.

Nyolc éves autóról van szó 108 ezer kilóméterrel.

Most a szerelő az ugye meg tudja nézni, de pl a kilóméterórát azt nem tudja leellenőrizni és a fedérzeti kompjuterbe sem tud belenézni.

Valami tanács ebben az esetben, bárkitől jól jönne, köszönöm .

Egy olyan szerelőt vigyél magaddal akinek van adatkábele és már bele is tud nézni a vezérlőkbe...(op-com 3000Ft + egy laptop és te is meg tudod nézni) A rendszámmal ha bemész egy márkaszervízbe akár még segítenek is informélódni...

Link to comment
Megosztás:

SZia.

Ne akard leszedni. Valószínű a kuplungja nem megy, a helyén cerélhető.

A vezetékek asszem a folyadékszint visszajelzéshez kellene...

Üdv és mégis mit kellene leszerelni az autóról hogy le tudjam venni a kuplungot mert még egy imbuszkulcsot is nehéz oda berakni szerelőhöz nem akarom vinni mert az lehúzás csak meg itt nincs is a környéken régi astrát is itthon szereltük mindig.

Link to comment
Megosztás:

Üdv és mégis mit kellene leszerelni az autóról hogy le tudjam venni a kuplungot mert még egy imbuszkulcsot is nehéz oda berakni szerelőhöz nem akarom vinni mert az lehúzás csak meg itt nincs is a környéken régi astrát is itthon szereltük mindig.

Az opelekhez nem imbusz kulcs kell hanem TORX.

Senki nem mondta, hogy sok hely van. Le lehet venni a kompresszort a motorról a csővezeték megbontása nélkül( 3 db torx csavar, persze azokhoz se könnyű hozzáférni) ezzel nyerhetsz pár centit.

Link to comment
Megosztás:

Az opelekhez nem imbusz kulcs kell hanem TORX.

Senki nem mondta, hogy sok hely van. Le lehet venni a kompresszort a motorról a csővezeték megbontása nélkül( 3 db torx csavar, persze azokhoz se könnyű hozzáférni) ezzel nyerhetsz pár centit.

Az imbusz kulcsal csak érzékeltetni akartam hogy mennyire nincs hely. Mert láttam valami alúlról egy csavart meg felülről is ki lehet de akkor az egész kompresszor lejön azért kérdeztem hogy van e valami olyan megoldás hogy a gázt nem kellene leengedni kereket leveszem vagy még a lököst is le kell-e venni mert láttam hogy az egész kuplungházat lehúzóval kell leszedni csak nem férni oda és ezért kérdeztem hogy van e valami megoldásotok ha valaki tudja hogy hol vannak pontosan a csavarok és elmondaná annak nagyon örülnék.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Valaki alakitotta mar az a sima halogen lampajat xenonra, fenyszorocserevel? Gondolok itt a gyari xenonlampakra. Van valakinek tapasztalata? Erdemes, esetlegy egy vagyonba kerul az egesz?! (tudom hogy kell(ene) fenyszoromoso, es automata magassagallitas, de hagyjuk az aprosagokat...) Tehat, tapasztalat, velemeny?

Link to comment
Megosztás:

Valaki alakitotta mar az a sima halogen lampajat xenonra, fenyszorocserevel? Gondolok itt a gyari xenonlampakra. Van valakinek tapasztalata? Erdemes, esetlegy egy vagyonba kerul az egesz?! (tudom hogy kell(ene) fenyszoromoso, es automata magassagallitas, de hagyjuk az aprosagokat...) Tehat, tapasztalat, velemeny?

Gastraval van tapasztalat. Az apróságok nélkül szépen elvehetik a forgalmidat, úgyh azok is szükségesek. A komplett szett nem olcsó, de sztem megéri. Ha szerencséd van a szintező csatija ott lóg a híd felett, és így csak a műszerfal alatt kell kötni.

Link to comment
Megosztás:

Gastraval van tapasztalat. Az apróságok nélkül szépen elvehetik a forgalmidat, úgyh azok is szükségesek. A komplett szett nem olcsó, de sztem megéri. Ha szerencséd van a szintező csatija ott lóg a híd felett, és így csak a műszerfal alatt kell kötni.

Ezt a csatis dolgot a kipuffcserenel le is csekkolom.

Amugy a fenyszoromoson igyis elegge erosen gondolkodom, xenon nelkul is, hasznos dolog! Csak az automata magassagalitas lenne kihagyva. A rendorbendor nemhiszem h alafekudne ezt ellenorizni, vizsgaztatni pedig okosba hordom, KPM-re. A szettet amugy bontobol erdemes vasarolni (lampa,trafo,esetleg a moso) vagy van valamias beszerzesi forras (valami minosegi utangyartott) ?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a csatis dolgot a kipuffcserenel le is csekkolom.

Amugy a fenyszoromoson igyis elegge erosen gondolkodom, xenon nelkul is, hasznos dolog! Csak az automata magassagalitas lenne kihagyva. A rendorbendor nemhiszem h alafekudne ezt ellenorizni, vizsgaztatni pedig okosba hordom, KPM-re. A szettet amugy bontobol erdemes vasarolni (lampa,trafo,esetleg a moso) vagy van valamias beszerzesi forras (valami minosegi utangyartott) ?

Ha mar belefektetsz akkor ne hagyd ki. En szeretem a gyari cuccokat mert nem kell ganyolni. Gnel van depo elso lampa ami egesz vallalhato minosegu.

Egy autobol a legegyszerubb az egeszet megvenni, de siman 100eft fole megy az osszeg.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv olyan gondom lenne hogy ma vettem egy csomagtér rolót de sajnos keskeny 125cm szétnyitva Tudja valaki hogy pontosan milyen széles kell 2002 Zafirába?

Üdv!

Most mértem le.. én csukott állapotban 127 cm-ert, nyugalmi (nyitott) állapotában pedig 129 cm-ert mértem..

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv olyan gondom lenne hogy ma vettem egy csomagtér rolót de sajnos keskeny 125cm szétnyitva Tudja valaki hogy pontosan milyen széles kell 2002 Zafirába?

Szia!

Milyen színű? Mert én meg pont fordítva jártam az enyém meg hosszú és a keskeny kellene?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Zafira tulaj lettem :D . Az óracsoporton nem ég a MIL lámpa, ráolvastam géppel hátha valamit elrejtettek, de egyetlen hiba volt, hogy nem ég a MIL lámpa.

Tegnap kiszedtem az óracsoportot,de nem lehet cserélni az izzót. Lehetséges hogy egyszerűen csak kiégett és jobban szét kellene bontanom?

Módosítva : vaperpapa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég lettem egy Zafira boldog tulajdonosa(F Astra után), s tényleg fantasztikus autó, hatalmas beltérrel + csomagtartóval. Vannak apró, pici hibák, amiket szeretnék orvosolni. Az egyik a TID kijelzőn van 1-2 pixel hiba. Érdemes ezt javíttatni, vagy inkább cseréljem(fejlesszem) MID kijelzőre? Olvastam G Astra forumon, ezt a Veramon megoldást is, de túl bonyolultnak tűnik.

Találtam kijelzőt, meg bajuszkapcsolót, ezeket be tudom átalakítás nélkül szerelni, úgy hogy működjön is?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Helló Tudna valaki segíteni ma reggel nem indult a zafi A 1.6 16v csak tekert de nem indult be szivattyúra gyanakodtam de kicseréltem a szivattyúnak a reléjét utána semmi baj. Járkálgattam fel alá és elkezdett rángatni a kocsi és leállt haza kellet húzni.Tank le szivattyú direktre kötve, működik most ilyenkor mi van?. Járt már így valaki esetleg tud valaki segíteni. Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.