Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok,

nyáron Zafira tulaj lettem, elsőre meredeknek tűnt egy 2000-es évjáratú 1,8-as benzines bálnát megvenni, de minden félelmemre rácáfolt. Országúti közlekedésre egyszerűen zseniális jármű. Nagyon tetszik a mérete a kihasználhatósága, dinamikája és mindezt 7,1-7,5l fogyasztással (gondolom a lábam még hozzáalakul kicsit) :)

Pár szükséges apróság helyretétele után igazából csak tankolunk és megyünk.

Olvastam az Astra topicban a DRL eszmefuttatást, és érdeklődöm sikerült-e már valamelyik szettet beépíteni Zafirába. A ködlámpák közötti rácsot elnézve a kialakítása nem túl barkácsolás barát, van esetleg valakinek tapasztalata, melyik szettet lehet egyáltalán igényesen beépíteni.

Ha minden kötél szakad valami hasonló megoldás is tetszene de itt nagyon könnyű valami gagyi megoldásba beleszaladni.

http://prntscr.com/4tk987

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Most vettem egy 2002-es 2.0 DTi Zafira-t (elvileg 191ezer van benne).

Cseréltetném a vezérműlánc szettet, de kicsit szíven ütött, hogy 2 lánc is van benne és kedvezménnyel sem úszom meg 100e forint alatt az anyagot. Kérdésem az lenne, hogy szettben kell cserélni az egészet, vagy csak a láncokat kell, esetleg feszítőkkel?

Előre is köszi!

Üdv.: SafE

Módosítva : SafE84
Link to comment
Megosztás:

Olyannal találkozott már valaki, hol a 2.0 DTi Zafira nem képes 110-nél többet menni (olyan, mintha nem menne a turbó), aztán 1-2 nap múlva minden rendben, megy mint a szélvész, majd aztán megint nem akar menni?

Nem füstöl az autó.

Üdv.: SafE

Ellenorizd le a vakum csoveket, esetleg egy diagnozist is csinalj es nezd meg milyen hibakod van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ellenorizd le a vakum csoveket, esetleg egy diagnozist is csinalj es nezd meg milyen hibakod van.

A héten ellenőrizve lesz, meg a diagnosztika is meglesz.

Amúgy valaki használt már sikeresen ELM327 china klónt A Zafira-n?

Köszi! Üdv.: SafE

Módosítva : SafE84
Link to comment
Megosztás:

Nincs hiba tárolva a komp-ban.

Akkor le kell ellenorizd azt az elektromagneses szelepet amely vezerli a Westgate-t (a turbot). Legtobb esetbe atenged es nem general hibat .Az ellenorzest ugy lehet megcsinalni hogy vakumot kell csinalj az "in" oldalra megvezerelni 12 voltal a magneset es az also bemenet le zarod (ahol van egy kis gumikonyok egy szurocskevel) es meg kell tartja a vakumot ha nem akkor a membran kesz belole. A masodik pontot amit sejtek a legtomegmero ez 3000 fordulaton 750 mg korul kell merjen . Ezt egy OP-com al a mert adatoknal elso oldal utolso eloti sor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor le kell ellenorizd azt az elektromagneses szelepet amely vezerli a Westgate-t (a turbot). Legtobb esetbe atenged es nem general hibat .Az ellenorzest ugy lehet megcsinalni hogy vakumot kell csinalj az "in" oldalra megvezerelni 12 voltal a magneset es az also bemenet le zarod (ahol van egy kis gumikonyok egy szurocskevel) es meg kell tartja a vakumot ha nem akkor a membran kesz belole. A masodik pontot amit sejtek a legtomegmero ez 3000 fordulaton 750 mg korul kell merjen . Ezt egy OP-com al a mert adatoknal elso oldal utolso eloti sor.

Köszönöm segítséged!

Jövő héten fogja megnézni a szerelő. Ő is a wastegate-re gyanakszik első körben, vagy valamelyik vákuumszelepre és persze átnézi a vákuumcsöveket is.

Más: Csak kíváncsiság képpen érdekelne, hogy ezt az évjáratot is már kettős tömegűvel szerelték vajon? Úgy hallottam, hogy 2003-ban volt váltás szimpláról kettős tömegűre, de most egy szerelő srác azt mondta, hogy az összes Y20DTH motorral szerelt az kettős t-vel van szerelve. Csak, hogy mire számítsak hosszú távon... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nyáron Zafira tulaj lettem, elsőre meredeknek tűnt egy 2000-es évjáratú 1,8-as benzines bálnát megvenni, de minden félelmemre rácáfolt. Országúti közlekedésre egyszerűen zseniális jármű. Nagyon tetszik a mérete a kihasználhatósága, dinamikája és mindezt 7,1-7,5l fogyasztással (gondolom a lábam még hozzáalakul kicsit) :)

Pár szükséges apróság helyretétele után igazából csak tankolunk és megyünk.

Olvastam az Astra topicban a DRL eszmefuttatást, és érdeklődöm sikerült-e már valamelyik szettet beépíteni Zafirába. A ködlámpák közötti rácsot elnézve a kialakítása nem túl barkácsolás barát, van esetleg valakinek tapasztalata, melyik szettet lehet egyáltalán igényesen beépíteni.

Ha minden kötél szakad valami hasonló megoldás is tetszene de itt nagyon könnyű valami gagyi megoldásba beleszaladni.

http://prntscr.com/4tk987

Előre is köszönöm.

Egy jó kis DRL megoldás engem is érdekelne. Tényleg nem sok lehetőség van az A Zafinál. Főleg a fogyasztás némi csökkentése érdekében lenne jó dolog, de persze a láthatóság sem utolsó szempont.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Zafira A 2000 2. 0 DTI hidegen nem indul miért? Van egy Opel Zafira A y20dth motorkodú autom, de hidegen nem indul miért lehet ez? Melegen szépen elindul.

Tobb lehet az ok :

1. Valahol le levegosodik az uzemanyag rendszer,vagy

2. Az adagoloba le van ragadva az elotolto dugatyu , vagy

3. Az izzogyertyak nem mukodnek ,

Esetleg egy diagnosztika is jol fogna. Ott kiugrik a szeg a zsakbol legtobbszor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A Zafirám van. 1,6 benzines.

Letürött korrózó miatt a légtömegmérőről mindkét vezeték,

és nem lehet azonosítani melyik honnan.

Abban kérek segítséget hogy hogyan kell helyesen visszakötni.

Köszönettel Törőcsik Attila Miskolcról

Elérhetőségeim ezen kívül 20-942-5699

vagy torocsik60@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Mindenki!
Keresek 2000.01. évjáratú 1.8 16V Zafira A-ba (X18XE1 motorkódú) lambdaszondát bontottan, működőképes, jó állapotút, nem túl drágán.Újonnan 60-80 ezer forint, annyit nem szánnék rá.Maximum 20 ezer amit érte adnék.Köszi előre is.
Váncsa Csaba
csabka82@gmail.com
06203611979

UI:Remélem jó topicban tettem fel a kérdésem.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én sem vagyok híve a bontott alkatrészeknek ha jeladókról van szó, de az a helyzet hogy én nem venném meg az ilyen utángyártott Automega és társai vackokat. Az a tapasztalatom hogy az Opelek csak a gyári (Bosch) lambdaszondákat viselik el hosszú távon, bármilyen más típus egy éven belül újra tönkre fog menni. Mindössze egyvalakit ismerek akinél működik az utángyártott több mint egy éve, de ő is csak ritkán, évente 2-3000km-t megy az autójával.

Szóval ha jót akarsz magadnak akkor Bosch, bármibe kerüljön is. Kivéve ha eladásra megy az autó, mert akkor mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Akkor le kell ellenorizd azt az elektromagneses szelepet amely vezerli a Westgate-t (a turbot). Legtobb esetbe atenged es nem general hibat .Az ellenorzest ugy lehet megcsinalni hogy vakumot kell csinalj az "in" oldalra megvezerelni 12 voltal a magneset es az also bemenet le zarod (ahol van egy kis gumikonyok egy szurocskevel) es meg kell tartja a vakumot ha nem akkor a membran kesz belole. A masodik pontot amit sejtek a legtomegmero ez 3000 fordulaton 750 mg korul kell merjen . Ezt egy OP-com al a mert adatoknal elso oldal utolso eloti sor.

Úgy néz ki, hogy az említett vákuum-mágnesszelep cseréje megoldotta a problémát. Vasárnap megjártam Obertauern-t (sógorék) jól megpakolva és minden rendben volt. A turbó remekelt (nélküle fel sem jutottam volna célomhoz), egyéb más problémát sem tapasztaltam.

Köszönöm segítségedet még 1x!

Üdv.: SafE

U.i.: Ha a hátsó ablaktörlőm nem töröl a felső 50%-ban és a lapát új, akkor az ablaktörlő kart kell cseréljem hogy rendbe jöjjön?

Módosítva : SafE84
Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, hogy az említett vákuum-mágnesszelep cseréje megoldotta a problémát. Vasárnap megjártam Obertauern-t (sógorék) jól megpakolva és minden rendben volt. A turbó remekelt (nélküle fel sem jutottam volna célomhoz), egyéb más problémát sem tapasztaltam.

Köszönöm segítségedet még 1x!

Üdv.: SafE

U.i.: Ha a hátsó ablaktörlőm nem töröl a felső 50%-ban és a lapát új, akkor az ablaktörlő kart kell cseréljem hogy rendbe jöjjön?

Igen ,tobb mint valoszinu rozsdas vagy nehezen megy mar a tengely amin fordul hogy az ablakhoz huzza a lapatot, vagy a rugo faradt . Ugyanakkor nem zarnam ki a rossz minosegu torlo lapatot sem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen ,tobb mint valoszinu rozsdas vagy nehezen megy mar a tengely amin fordul hogy az ablakhoz huzza a lapatot, vagy a rugo faradt . Ugyanakkor nem zarnam ki a rossz minosegu torlo lapatot sem.

Valeo-t raktam fel, így akkor marad a komplett kar cseréje.

Köszi a választ!

Üdv.: SafE

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy 2002-es 2.0 DTi Zafira-t (elvileg 191ezer van benne).

Cseréltetném a vezérműlánc szettet, de kicsit szíven ütött, hogy 2 lánc is van benne és kedvezménnyel sem úszom meg 100e forint alatt az anyagot. Kérdésem az lenne, hogy szettben kell cserélni az egészet, vagy csak a láncokat kell, esetleg feszítőkkel?

Előre is köszi!

Üdv.: SafE

Szia!

Miért akarsz vezérműláncot cserélni?

Elvileg örök életű.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.