Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok,

reggel beülve az automba ( Zafira 2004-es) totäl beesett a fekpedäl, munkäba el kellett vele jönnöm (12 km) De totäl beesett minden egyes fekezesnel, es csak padlot tiporva fogott valamennyit a fek.

Tegnap este semmi baj nem volt, ma reggelre pedig elmegy a fek...miert? mitöl?

Kezifek cseklämpa pedig folyamatosan vilägit.

Elfolyt a fekolajam, vagy a szervo-räsegites ment tönkre?

Köszönöm elöre is a hozzäszoläsokat, es a segitseget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy zafirám 2000 évjárat , 2.0 dti motorral és olyan problémába ütköztem hogy hidegen tökéletesen működik , viszont kb 10 km után bemelegszik erőtlenné válik , fordulatszám mérő óra lefekszik és kigyullad a motor és hűtőradiátor ikon.Cserélve lett: EGR szelep, vákúm relék , szívó sor ,légtömegmérő. Előre is köszönöm a segítségeteket, vagy ha tudtok egy megbízható szerelőt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy zafirám 2000 évjárat , 2.0 dti motorral és olyan problémába ütköztem hogy hidegen tökéletesen működik , viszont kb 10 km után bemelegszik erőtlenné válik , fordulatszám mérő óra lefekszik és kigyullad a motor és hűtőradiátor ikon.Cserélve lett: EGR szelep, vákúm relék , szívó sor ,légtömegmérő. Előre is köszönöm a segítségeteket, vagy ha tudtok egy megbízható szerelőt.

Fotengely jellado meghalo felbe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Nemrég lettem Zafira A 2.0 DTI tulajdonos, a kocsit már úgy vettem hogy a bal oldali ködlámpa megvolt halva, kiszedtem az égőt de semmi baja, teszterrel néztem a csatit és nulla nem jön rajta semmi. Néztem a biztosíték táblát a kormány alatt/mellett és mind jó. A kérdésem az lenne hogy külön biztosíték megy neki vagy van egy másik bizt tábla a kocsiban amiről nem tudok, vagy pár tipp is nagyon jól jönne most mert pár hónap és műszakiztatni is kéne a kislányt. Köszönöm előre is aki válaszol :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Véleményekre lenne szükségem.

Zafira A-ban bal féltengelycsere után ráz a kormány, és állandóan balra húz. A kormányra jobbra rá kell tartani kb 4-5 fokot. Előtte szépen ment. Feljavított féltengely lett berakva, valamelyik nagykertől.40e-t fizettem érte, és most azt mondja a "szaki", hogy a bal kormányösszekötőt kell cserélni, mert az a rossz...Én a féltengely cseréhez ragaszkodnék..

Kiváncsi lennék a véleményetekre!

Szép estét mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! A képen látható hibát olvastam ki, nem ég a MIL lámpám. Az óracsoportban nincs kiégve ellenőriztem, a csatlakozóra rámértem 0.2V.

Esetleg tud valaki valamilyen ötletet, merre keresgéljek?

http://kepfeltoltes.hu/150226/479939415fot__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ott írja: X57-es csatlakozó, 37-es láb...

Pörgős egy fórum... :hiya:

Attól hogy nem írunk ide minden nap, az még nem azt jelenti hogy nem jár erre senki, hanem esetleg azt hogy nem tudjuk a választ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új használója vagyok az oldalnak,és lenne egy pár kérdésem.

Novemberben vásároltam egy 1.6benzin 2001-es évjáratú zafirát.Az autóval megvagyok elégedve!Egy valami nem hagy nyugodni hogy nagyon sokat pörög a motor,tudom,hogy ez egy aránylag kis lökettérfogatú pörgős motor.A kérdésem az lenne,hogy ehhez a tipushoz létezike 6-os váltó ha igen kb mibe fájna kicserélni a váltót egy hatosra?És valaki csináltae már és cserélte már? Válaszokat várom és köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Velem történt nemrég, hogy a frissen vásárolt Zafirámat vissza kellett vinnem a kereskedőhöz, olajzabálás (1L/150km.) miatt.

Megvettem a következőt, egy 2000 évi 1.8 benzineset.

Eddig meg vagyok elégedve, bár első nap ez is szivatott. Leszakadt (elöregedett) az önindítóról az a vezeték, rézsodrony ami összeköti a két egységet.

Házilag megforrasztottat de csak a helyén mert levenni nem tudtam. Hogyan lehet levenni? Csak egy csavarhoz férnék hozzá....

Fogyasztásban kellemesen csalódtam. Autópálya + vidék: 6,5liter, Autópálya + Budapest csúcsforgalom: 8,2Liter.

Teljesítményt és a motor pörgetést még szokni kell, mert dízelekből (2.2D-4D, 1,8TD okosítva) ültem át.

Egyenlőre ennyi.

Üdv.:

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Fényerősség szabályzó nincs letekerve véletlen? A világításkapcsolónál keresd. ;) Triviális, de sokszor előfordul. Ha világítást kapcsolsz, akkor az teljesen normális hogy csökken a műszerfalvilágítás fényereje, ha már előtte is le volt tekerve a fényerőszabályzó, akkor lehet hogy úgy tűnik mintha teljesen elsötétülne.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ugyan ez a bajom az enyémnél is, ugyanilyen kékmetál (ultrablau). Amióta feltetted: hatékony, időtálló?

Igen, megerte felrakni, es azt kell mondjam idotallo(eddig). Igaz vigyazom is ra, eleve garazsba tartom a kocsit es mosaskor a magasnyomasu mosoval elkerulom a folia szelet nehogy felvaljon,de profi szakemberrel rakattam fel, ugyhogy nagyon jo es esztetikusabb is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.