Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Közel egy eve hasznalom ZAFI-t,s nemreg furcsasagot produkalt. A szitu az volt, hogy beallitottam a tempomatot, es utana felkapcsoltam a vilagitast a tempomat meg kikapcsolt. Nem ertettem mi koze a vilagitasnak a tempomathoz. Aztan probaltam ujra aktivalni a tempomatot,de nem reagalt. Utanna fenyszoro lekapcs,s lőn a tempomat ismet mukodott. Azota meg egyszer produkalt hasonlot,de alapjaba veve mindig mukodik rendesen. Amugy gyarilag tempomatos. Valaki tapasztalt mar hasonlot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan tapasztalatom van, hogy hidegen erőtlen, rángat, beremeg, lefullad induláskor, ha nem csúsztatom a kuplungot. Ha bemelegszik után már jó/jobb. Tegnap délután a motor hideg volt, reggel óta állt, de indulás után nem rángatott, nem volt erőtlen. Én a benzin levegő keverékre gyanakszom. A termosztáton lévő szenzoron és map szenzoron kívül kapja a hőmérséklet infót máshonnan is a comp? 1.8 X18XE1 '00 Hibakódom nincs.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2001 es 2.0 tdi zafim van es törtent egy apro bonyodalom vele. Gazolajszüröt csereltem benne es azota nem indul. A komputer 2 hibaüzenetet is kiirt : P0725 Signal Motordrehzahl/Motordrehzahl ; P1630 Kraftstffeinspritzventil (Pumpe) ;

Ezekkel kapcsolatban van valakinek ötlete/tapasztalata? Szürö csere elött a jargany jött ment, nem volt vele gond.

Meg 1 eszrevetelem van ami szamomra eleg fura. Az adagolot rakötöttem egy ejtötartajra es azt vettem eszre hogy az a csö szivja be az üzemanyagot amelyikbe a resolajcsö is csatlakozik. Az egyedül allo csövön meg jön kifele az üzemanyag az adagolobal . Ez szamomra azert fura mert ugy tudom hogy az a csö amibe a resolajcsö van kötve mindig az üzemanyag visszaaramoltato rendszerhez tartozik es az egyedül allo csövön kell az adagolonak a naftat szivnia.

Minden segitseget elörre is köszönök !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2001 es 2.0 tdi zafim van es törtent egy apro bonyodalom vele. Gazolajszüröt csereltem benne es azota nem indul. A komputer 2 hibaüzenetet is kiirt : P0725 Signal Motordrehzahl/Motordrehzahl ; P1630 Kraftstffeinspritzventil (Pumpe) ;

Ezekkel kapcsolatban van valakinek ötlete/tapasztalata? Szürö csere elött a jargany jött ment, nem volt vele gond.

Meg 1 eszrevetelem van ami szamomra eleg fura. Az adagolot rakötöttem egy ejtötartajra es azt vettem eszre hogy az a csö szivja be az üzemanyagot amelyikbe a resolajcsö is csatlakozik. Az egyedül allo csövön meg jön kifele az üzemanyag az adagolobal . Ez szamomra azert fura mert ugy tudom hogy az a csö amibe a resolajcsö van kötve mindig az üzemanyag visszaaramoltato rendszerhez tartozik es az egyedül allo csövön kell az adagolonak a naftat szivnia.

Minden segitseget elörre is köszönök !

P0725 jel adod meghalo felbe es elso lepesbe azt ajanlom ,hogy csereld ki . Csak eredeti Bosch tegyel. A P1630 tobb mint valoszinu az elso hibakod miat van a P0725 -ert. A jellado csere utan torold el a hibat es ha megjellenik meg egyszer a P1630 akkor az elotolto szelep drotjait ellenorizd le mert a szigeteles le eget es zarlatot csinal egymas kozott,ami azt jellenti ,hogy megnyomja az adagolo elektronikat is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Főtengely felső holtpont jeladó és porlasztó csúcs hibár ír.

Ebben a sorrendben a hibakijelzés.

A kísérleted alapján viszont nagyon úgy néz ki, hogy az adagolód behányt.

Köszönöm a segitseget ! Közben megoldodott a problema :) ! Minden rendben volt a geppel kiveve azt hogy az adagoloba csatlakozo kabelköteget valami megragta alulrol. Nem is vettem eszre addig amig a csatlakozokat elkezdtem atnezni. Szerencsere nemi forrasztas es szigeteles utan megszünt az összes hiba! Gondolom ahogy kicsereltem a szüröt megmozgattam a kabelt es annyi mar eleg volt neki hogy vegleg megadja magat ! :)

Link to comment
Megosztás:

P0725 jel adod meghalo felbe es elso lepesbe azt ajanlom ,hogy csereld ki . Csak eredeti Bosch tegyel. A P1630 tobb mint valoszinu az elso hibakod miat van a P0725 -ert. A jellado csere utan torold el a hibat es ha megjellenik meg egyszer a P1630 akkor az elotolto szelep drotjait ellenorizd le mert a szigeteles le eget es zarlatot csinal egymas kozott,ami azt jellenti ,hogy megnyomja az adagolo elektronikat is.

Köszi !

Meglett a hiba. Adagolonal valami allat megragta a kabelt es v.sz.l szüröcserenel megmozdult a kabel es annyi mar eleg is volt neki a vegsö halalhoz. forassztas + szigszallag megoldotta a problemat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom kinyitni a csomagtérajtót. :)

A központizárat lehet hallani hogy dolgozik, tehát nem elektromos jellegű a probléma.

Benyomom a gombot az ajtón és semmi. Kulcs fordítja zárt és nyitott állapotba is, de nem nyílik.

Esetleg valakinek lenne ötlete, hogy hogyan tudnám kinyitni belülről, hogy szétkapjam?

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mint új tag szeretnék tanácsokat kérni "A" Zafira felhasználóktól. 2 hete vettem egy 1.8 16V, 125LE Zafirát. (2001.06.25). Feltünően sokat kell nyomni a gázpedált,mire reagál. Ha csak kicsit nyomom meg, hogy csak 1200 Ford/perc legyen, tartott pedálnál vissza esik a fordulat. Tehát a fordulatszám nem áll meg 1200-on, hanem alapjáratra esik vissza. Nem tudom, hogy ez mennyire normális dolog. Eddig egy "F" Astra kocsim volt, és annál ugye nem volt elektromos pedál. :) Bárkinek, bármi ötlete lenne, kérem írja meg.

Köszönöm előre is...

üdv: Misi

Link to comment
Megosztás:

Kedves Zafira tulajok!

a minap a közepso ülessort teljesen le kellett dontenem,mert sok cuccot szallitottam,s mikor ujra helyre allitottam,akkor szembesultem azzal,h a kozepso biztonsagi ov teljesen be van feszulve es az Istennek se lehet kihuzni! valakinek valami otlet,hogy meglehet e hazilag csinalni,vagy ezert vigyem szervizbe. A gyerekules miatt lenne fontos,h tudjam hasznalni.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Zafira tulajok!

a minap a közepso ülessort teljesen le kellett dontenem,mert sok cuccot szallitottam,s mikor ujra helyre allitottam,akkor szembesultem azzal,h a kozepso biztonsagi ov teljesen be van feszulve es az Istennek se lehet kihuzni! valakinek valami otlet,hogy meglehet e hazilag csinalni,vagy ezert vigyem szervizbe. A gyerekules miatt lenne fontos,h tudjam hasznalni.

Szia!

Valószínű, hogy nincs visszarakva a háttámla rendesen a helyére, ezért nem működik az öv...

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kérdesselfordulok hozzátok. Van egy 2.0 dti zafiram küzdök egy hibával. A jelenség az hogy indítás után kB. 10 perc használat után kigyullad a műszerfalon a sárga kis kocka benne fogaskerekek. Akkor a fordulatmutató lesik 0 rA.meg a pillanat fogyasztás mérő is 0ra .az autó ereje elfogyasztása füstöl. Megy úgy ahogy aztán eldobja a hibát utána mintha semmi baja nem lenne.sem az olaj sem a víz nem fogy.kiolvastattam a hibát az főtengely fordulatszam jeladot hozott ki.okozhat az ilyen problémát? Ha igen azt hogy tudom ki cserélni?

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdesselfordulok hozzátok. Van egy 2.0 dti zafiram küzdök egy hibával. A jelenség az hogy indítás után kB. 10 perc használat után kigyullad a műszerfalon a sárga kis kocka benne fogaskerekek. Akkor a fordulatmutató lesik 0 rA.meg a pillanat fogyasztás mérő is 0ra .az autó ereje elfogyasztása füstöl. Megy úgy ahogy aztán eldobja a hibát utána mintha semmi baja nem lenne.sem az olaj sem a víz nem fogy.kiolvastattam a hibát az főtengely fordulatszam jeladot hozott ki.okozhat az ilyen problémát? Ha igen azt hogy tudom ki cserélni?

Köszönöm a segítséget

Szevasz!

Igen. Nagy valószínűséggel ez a hiba.

Ha veszel másikat, akkor leginkább BOSCH-t vásárolj.

Bár lényegesen drágább, mint a többi.

Alul le kell venni a köténylemezt, s széltében a blokk közepe táján, közvetlen az olajdekni pereme fölött találod meg.

Rövid TORX dugókulccsal férsz csak hozzá!

Fent a bekötési pontját pedig a szívósor fedél mellett jobbról, egy hajlított lemez állványról leszerelve tudod oldani.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.biztos szerepelt màr ilyen kérdés sajnos,

de mi lehet az oka hogy a ventillatorom csak 4.fokozaton ment ....kicseréltem az előtétellenàllàst ...egy hétig ujra rendesen működött ,aztàn most ismét csak a 4es ?!

Valószínűleg a ventilátoroddal van a baj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt héten én is beléptem a Zafira tulajdonosok táborába. :) :) Előtte A Vectrám volt (ezért is vagyok régebbi tag itt az oldalon :) ).

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

Az "új" autómban a műszeregységben (km óra) kiégett pár lámpám, izzóm. A kérdésem az lenne, hogy mennyire bonyolult ennek a cseréje?? Teljesen szét kell szedni mindent?? Kerestem (és találtam is) G Astrához leírást a szétszedésről, viszont sajnos azt néztem hogy nem teljesen egyezik a Zafirával annak ellenére hogy szinte teljesen ugyanaz az óra van benne ha jól tudom!?

Köszönöm segítségeteket előre is!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

Új vagyok még itt és bízom benne, hogy segítségre találok :)
Egy 2000-es évjáratú 1.8 16V Zafit hajtok immár két éve, róla lenne szó.
2-3 hónapja a következő hibjelenség keseríti meg az életem.
Bemelegedett motorral állok a lámpánál, zöldet várva. Zöld, örülés, majd elindulnék, de gázadásra olyannyira lecsökken a nagyjából ezres alapjárati fordulat 5-600-ra, hogy fulladozik az autó, hogy egyszerűen szinte csak gurul és hiába taposom ki az aszfaltra a pedált, semmi reakció. Rosszabb esetben üt egyet és le is fullad. Mögöttem pedig a dudát taposó autósok néznek velem farkasszemet. Néha ha finoman adok neki gázfröccsöket, akkor talán magához tér, de inkább az a jellemző, hogy üresben tartanom kell az 1500-2000-es fordulatot, hogy amikor kinyomom a kuplungot, ne fulladjon, rángasson elinduláskor. Nyilván ez rohadtul nem tesz jót a motornak, sem a fogyasztásnak. Van, hogy így is egy fél pillanat alatt leesik 5-600-ra, de ez a ritkább. Ha magához tér, és el tudok indulni akkor pedig egy másodperc alatt úgy felugrik 3-4000 ezerre, hogy majd kirepülnek a dugattyúk. Még a váltókarig sem jutok el, hogy esetleg kettesbe tegyem.
Ha minden összejön és elindulok, utána semmi gond nincs, a többi fokozatban kifogástalanul működik az autó, gyönyörűen megy, szalad.
Egészen addig míg megint kapok egy lámpát, ahonnan ugye egyszer el kell indulni és jön a rettegés.
Bejáratott szerelőmnek nem volt ötlete, mondta rá kell kötni diagnosztikát(neki sajnos nincs), ami kidob majd valamit és utána lehet továbblépni.
Namost ez még nem történt meg sajnos anyagiak és főleg idő hiányában.

Remélem tudtok valamit mondani, hogy körülbelül mire számítsak, mi okozhatja ezt. Tippem szerint olyan mintha alapjárat után nem kapná meg a szükséges üzemanyagot.
Bármilyen kérdésben rendelkelkezésre állok, csak jussak közelebb a megoldáahoz.

Köszönöm előre is! :)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

Új vagyok még itt és bízom benne, hogy segítségre találok :)

Egy 2000-es évjáratú 1.8 16V Zafit hajtok immár két éve, róla lenne szó.

2-3 hónapja a következő hibjelenség keseríti meg az életem.

Bemelegedett motorral állok a lámpánál, zöldet várva. Zöld, örülés, majd elindulnék, de gázadásra olyannyira lecsökken a nagyjából ezres alapjárati fordulat 5-600-ra, hogy fulladozik az autó, hogy egyszerűen szinte csak gurul és hiába taposom ki az aszfaltra a pedált, semmi reakció. Rosszabb esetben üt egyet és le is fullad. Mögöttem pedig a dudát taposó autósok néznek velem farkasszemet. Néha ha finoman adok neki gázfröccsöket, akkor talán magához tér, de inkább az a jellemző, hogy üresben tartanom kell az 1500-2000-es fordulatot, hogy amikor kinyomom a kuplungot, ne fulladjon, rángasson elinduláskor. Nyilván ez rohadtul nem tesz jót a motornak, sem a fogyasztásnak. Van, hogy így is egy fél pillanat alatt leesik 5-600-ra, de ez a ritkább. Ha magához tér, és el tudok indulni akkor pedig egy másodperc alatt úgy felugrik 3-4000 ezerre, hogy majd kirepülnek a dugattyúk. Még a váltókarig sem jutok el, hogy esetleg kettesbe tegyem.

Ha minden összejön és elindulok, utána semmi gond nincs, a többi fokozatban kifogástalanul működik az autó, gyönyörűen megy, szalad.

Egészen addig míg megint kapok egy lámpát, ahonnan ugye egyszer el kell indulni és jön a rettegés.

Bejáratott szerelőmnek nem volt ötlete, mondta rá kell kötni diagnosztikát(neki sajnos nincs), ami kidob majd valamit és utána lehet továbblépni.

Namost ez még nem történt meg sajnos anyagiak és főleg idő hiányában.

Remélem tudtok valamit mondani, hogy körülbelül mire számítsak, mi okozhatja ezt. Tippem szerint olyan mintha alapjárat után nem kapná meg a szükséges üzemanyagot.

Bármilyen kérdésben rendelkelkezésre állok, csak jussak közelebb a megoldáahoz.

Köszönöm előre is! :)

Szia. Nekemis hasonló problémám volt csak nekem 1500-2000-es volt az alapjárat és a légszűrő mögött volt szétcsuszva egy cső(Asszem a tank levegőztető cső).Miután össze dugta a szerelő, leesett 5-600-ra.Computerrel beállította majd mondta hogy hideg motornál gáz nélkül inditsam és járassam 4-5 percig beáll magától.Aksi sarut is le lehetett volna venni de nincs meg a kód a rádióhoz ugyhogy azt kilöttük.A fals levegő volt a probléma az keverte meg.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Nekem nem a gyári rádió van bent, húzzam le a sarut és nézzem meg mi történik?

Vedd le várj egy kicsit rakd vissza .Lehet hogy csak a computer keveredet meg és ez helyre hozza. Probát megér. Ha nem javul akkor szerintem nézesd meg.

Módosítva : barat
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zafirás lettem! :)

Viszont kérnék egy kis segítséget.

Gondolom másnak is volt ez a kérése. Az autót Németországból hozták be, és nincs semmi magyar leírás hozzá.

Szeretném kérni, ha valaki rendelkezik Magyar leírással kérem segítsen.

Az autó 2001/8-as kiadású és ELEGANCE felszereltségű..

Előre is köszönöm Nektek!

Módosítva : pigi76
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.