Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok

Két dolog érdekel, mivel új Zafira tulajdonos vagyok.

1; Mi a fenének sÍpól az autó ha be van dugva a kulcs és a motor nem jár és az ajtó nyitva??? (nem maradt rajta a világítás)

2; Ha megy a légkondi, a kondenszvíz megjelenik az utastérben az anyósülésnél a műanyag alól csöpög be.

Mi lehet a baj???

Ott van valami párologtató és eldugult?!

Azért sípol, hogy ne hagyd benne a kulcsot.

Van lefolyó a tűzfalon alul, lehet ki kéne takarítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Pár hónapja vettem egy Zafíta 2.0 dti-t és imádom, de sajna van vele néhány gondom, amihez segítséget, illetve véleményt szeretnék kérni. Hátha másnak is volt hasonló gondja.

-Hideg reggeleken a szervó nem működik, alig tudok vele kiállni. Miután a kormányt eltekerem erőből vmelyik irányba, hirtelen fellazul és onnantól jó.

-Hosszabb állás után, indításkor a motor szépen kelepel, de pár másodperc múlva a ritmusa szétesik, darabos lesz, a fordulat leesik, majd ismét visszaáll és szépen dorombol tovább.

-A legújabb, hogy a sebességmérő óra nem mutatja a sebességet, vagy a üzemanyagszint jelző a szintet. Megütögetem a kijelzőt és utána jó.

-A jobb hátsó elektromos ablak egy darabig rakoncátlankodott, hol jó hol nem, de mostanra teljesen megadta magát.

Most megbízható szerelőt keresek Tatabánya környékén és jó volna ha azért lenne némi fogalmam a lehetséges hibalehetőségekről.

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztokl!

Felmerült bennem egy érdekes kérdés. Adorjant említette, hogy mennyit megy a kocsi 3000-es fordulaton. Mivel ugyan ez a váltó van az én 125LE-s Zafirámban is, kicsit sokallom a fordulatot. Érdekes, hogy a 24 éves, 75LE-s "F" Astra kocsim 5-ben, 3000-es fordulaton 125-130 között megy. Nem igazán értem, hogy egy 125LE-s autóba miért nem lehet tenni egy 6-os váltót, hogy utazóban forogjon 2500-at. Úgy halottam, hogy a "C" Vectra 6-os váltóját alá lehet tenni az "A" zafirának. Igaz lehet ez az állítás???

Köszi!

üdv: Misi

Pedig valóban így van. Én májusban lettem tulajdonosa egy 1.6-os Zafinak s sajna valóban 3000-en pörög 100-nál. Ezt a váltó megoldást én is nagyon elcseszettnek találom. Ha egy 6os váltó került volna bele az álom lenne szerintem. De hát marad ez.. :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

 

rögtön két problémával is fordulnék Hozzátok.

 

  • A belső világítás valamiért nem megy, sem ajtónyitásra, sem a kapcsoló kihúzására.Egy autóvillamossági azt mondja lehet a vezérlése szállt el, de ezt Ö sajnos nem tudja hol van ezért nem tudja leellenőrizni...
    Biztit néztem, az jó (aszem a 42-es volt).
     
  • Valamint a bal hátsó ajtót nem zárja a központ, itt csak egy kábelszakadás van, amit sikerült is megforrasztanom, de a visszaszerelésnél sajnos eltörtem a sarut... :/
    Ilyet hol tudnék szerezni.Márkaszervizben tartanak ilyet?

Am. 4 éve van nálam az autó, és szeretjük (Z16XE) azt nem mondanám, hogy sohasem volt baja, de eddig semmi komolyabb  :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

rögtön két problémával is fordulnék Hozzátok.

  • A belső világítás valamiért nem megy, sem ajtónyitásra, sem a kapcsoló kihúzására.Egy autóvillamossági azt mondja lehet a vezérlése szállt el, de ezt Ö sajnos nem tudja hol van ezért nem tudja leellenőrizni...

    Biztit néztem, az jó (aszem a 42-es volt).

  • Valamint a bal hátsó ajtót nem zárja a központ, itt csak egy kábelszakadás van, amit sikerült is megforrasztanom, de a visszaszerelésnél sajnos eltörtem a sarut... :/

    Ilyet hol tudnék szerezni.Márkaszervizben tartanak ilyet?

Am. 4 éve van nálam az autó, és szeretjük (Z16XE) azt nem mondanám, hogy sohasem volt baja, de eddig semmi komolyabb :)

Hülye kérdés, de az izzó nincs kiégve?

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek, de szerintem egyszerre a négy csak nem megy ki...

Azért most biztos ami biztos kibontottam az egyiket, és az jó.

Az lehet, hogy sorba van kötve, és ha egy kimegy egyik sem ég?

Bontót majd keresek itt a környéken (Bp XI.)

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindkettőtöknek, de szerintem egyszerre a négy csak nem megy ki...

Azért most biztos ami biztos kibontottam az egyiket, és az jó.

Az lehet, hogy sorba van kötve, és ha egy kimegy egyik sem ég?

Bontót majd keresek itt a környéken (Bp XI.)

Nincs az sorba kötve. Akkor nemjut el a 12V hozzá. Átkéne nézni a biztitáblát tüzetesebben.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Azt annyira azért nem merem bolygatni, nehogy elpukkanjon egy lufi, ilyesmi...
Azt esetleg nem tudjátok, hogy ami ezt a elhalványodást szabályozza merre találom?

 

Laikusként ha a bizti tábla ok, akkor a vezeték már csak ott van megszakítva az izzó előtt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Köszi Gabi!

Egyenlőre nincs szükségem segítségre. Holnap cserélünk vezérlést.

Azt meg ugye csináltunk már párszor. Az autóval szerencsére nincs gond. 1,5 hónap alatt majdnem 1500 kilométert mentem vele.

Volt visszatérő hibakódom(2-es henger égés kimaradás és 2-es lambda szonda hiba) de a gyertyacsere óta nem jött elő.

Kitöröltem aztán jó napot.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎12‎.‎29‎. at 17:22, rtomi írta:

Jó estét!

Mennyire halott ez a topic?:goofy:

Érdemes idelátogatni vagy csak magamat fogom visszaolvasni?:(

Amúgy 2001-es Z18XE Zafirám van épp.

Én a G Astrást nézegetem, mert itt nem nagyon van forgalom. :) Bár ez jelenthet jót is. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Zafira A autónk van 2000 -es évjáratú 2000 -es dizel motorral , sajnos nyugdíjas tempóra fogta magát mivel 110 - 120 km/óra sebességnél leszabályoz a motor EGR visszajelző lámpa gyullad ki és elveszik az erő , ha megállítom és újra elindítom az erő visszatér hibajelzés  megszűnik amíg megint el nem éri a fenti sebességet . Sajnos hibakódot nem tudtunk kiolvasni mert még menet közben amikor csinálja sem mutat semmit. Az autóban mechanikus EGR szelep van.Esetleg valaki járt már így és mi volt az orvosság a gyógyuláshoz, vagy tud segíteni azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 13. at 15:46, zafinorbi írta:

Üdv.

Kb egy éve vagyok zafira tulaj. 2.2 benzin A zafira. Kicsit sokallom helyben mászkálás által produkált fogyasztását. kérdés, érdemes lenne lpg-t belerakatni? Gazdaságosabb lenne az üzemeltetése? Télen jelentős ez a fogyasztás.

Mindenképp érdemes,ha sokat mész vele. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.