Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sajnos nincs utangyartott.Utananeztem.Valakinek volt mar olyan problemaja hogy kb. 20km hasznalat utan a gazolaj megjelenik a hengerfejnel ? Leszereltem a muanyagfedelet,es ugy tunik mintha a porlasztocsucsnal jonne ki a gazolaj. (ott all az olaj) Mennyire draga mulatsag ez :-)?

https://drive.google.com/file/d/0BxiwghiHrBBaSElLV29sZEVPUDQ/view?usp=drivesdk

Módosítva : ozikS
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

"A" zafira középső üléssoromnál jobb oldali stift ami rögzíti az az ülést előre hátra mozgás ellen. Nem nyomódik vissza. 
Valami könnyű megoldás van a problémára? Van valakinek tapasztalata ezzel? 
Csavarhúzóval be tudom nyomni, de alig bírtam kihúzni utána. Nem látom, hogy eltört volna a rugó. 
Elég nehézkes hozzáférni. 

Módosítva : GNo
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!

Zafira A 1,6

Ha ütközésig kitekerem a kormányt, akkor leveri a műszerfal alatti biztosítékok közül a Szervó/ABS biztosítékát.

A szervómotor áramfelvétele 5-45A, a végállásnál a nagyobb, ekkor csapja le a biztosítékot. (23. pozíció, 10A)

A nagyáramú biztosíték a motortérben nem megy ki. Korábban ez a hiba nem volt, most bármelyik végállás esetén ezt csinálja. Ha nem tekerem ki koppanásig, akkor minden o.k.

Meg tudná valaki mondani, hogy mi okozhatja a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap megállt a Zafirám 2.0 DTI 16v! Semmi előjel, hibakód, jelző lámpa nem világít. A megállást követően még elindult egyszer, normálisan ment pár másodpercig, azóta nem indul.gázolajszűrőt megnéztem, a tankból jövő slagot visszafelé megfújtam, az jó. Hosszas indítózás után szűrő ház feltelik. Résolajcsövön indítás közben nem jön olaj. Eleinte simán tekerte a motort az indító, most minthogyha indulni akarna kapkod a motor, de nem indul. Mit nézzek még meg? Van ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Van egy új, eredeti Brembo első féktárcsa szettem, gyári csomagolásában, számlával, ha valakit érdekel. 

Sajnos nekem nem lett jó, vissza meg már nem tudtam küldeni, mivel sok idő telt el a vásárlás, illetve a beszerelés között. (ekkor derült ki, hogy sajna nem passzol)

Elvileg Astra G, H, Zafira A, B és Meriva modellekhez jó.

14e Ft-ért a 2 db-ot odaadnám, ne maradjon rajtam. Gyári cikkszáma: 09.7629.10

Helyileg Bábolna -Komárom-Tata-Tatabánya vonalon megtekinthető, illetve posta is megoldható. Tel: 30.298.1898

Tulajdonságok:
Beépítési oldal: elsőtengely
Cikkszám: 09.7629.10
Féktárcsa fajta: Belső hűtésű
Átmérő [mm]: 280
Féktárcsa vastagság [mm]: 25
Minimális vastagság [mm]: 22
Magasság [mm]: 42
Feldolgozás: magas széntartalmú

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Gergő vagyok és most jöttem, új vagyok ezen a fórumon.
Hétfőig egy X16XEL volt a család autója ami 10e Km alatt 2,5-3liter olajat kért még. Nem is fontos ezt csak leírtam :) Viszont csak hétfőig, mert sajnos egy árokban letérdelt :(
Most autót keresek és nézegetem a Zafirákat. Pontosabban a Z18XE motorokat. 
Sok helyen olvastam, hogy ezt csak 2000 után szerelték autóba. Ebbe bele tartozhat a 1999/8 hó is vagy még nem? Minden képen olyat szeretnék amiben nincs benne az a nyavajás elektronikus EGR. Az Astrában 3,5 hónapig szenvedtem vele mire megoldódott a helyes működése, aztán jött a dús keverék hibakód. Na ezt már nem kellett orvosolni.

"Tartaléknak" van még egy Astra is ami szintén 1.8as. 

Mi a véleményetek?

Köszi!

Üdv. Gergő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bajban vagyok, nem tudom, hogyan tovább. Vettem egy Zafirát 4 hónappal ezelőtt. Tegnap szállt el harmadszorra a kinyomó csapágy. Mindhárom esetben hosszantartó autópálya után, a lehajtón esett be a kuplung. Kezd gyanús lenni, hogy nem a kinyomócsapágy a főbűnös, hanem valami nagyobb sebességnél szétszedi azt. Valakinek volt már hasonló? Megint kicseréljem? Félek, hogy negyedszerre is tönkremegy. Szerelök meg csak néznek bambán.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni mert már tanácstalan vagyok. Hétvégén a kocsim motorterébe beledöglött valahogy valami madárféle. Hétfőn a levegőztetőt bekapcsolva iszonyatos szag kezdett el terjengeni, ezért néztem bele a motortérbe s láttam a légszűrőház felett levő fél madár tetemet. Kiszedtem, kitakarítottam, kimostam azt a részt de a szag továbbra is megmaradt. Tegnap átfertőtlenítettem az utasszellőztetőt de ma reggelre a szag ismét visszajött. Tudnátok abban segíteni, hogy a motortér felől, honnan szívja a keringető motor a levegőt? Már 3szor átfésültem a motorteret, hátha találok még maradványokat de egyszerűen nem találok semmit. A szag viszont továbbra is megvan ezért gondolok arra, hogy hátha van még valahol valami amire nem gondolok! Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 07. at 9:05, ady19 írta:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni mert már tanácstalan vagyok. Hétvégén a kocsim motorterébe beledöglött valahogy valami madárféle. Hétfőn a levegőztetőt bekapcsolva iszonyatos szag kezdett el terjengeni, ezért néztem bele a motortérbe s láttam a légszűrőház felett levő fél madár tetemet. Kiszedtem, kitakarítottam, kimostam azt a részt de a szag továbbra is megmaradt. Tegnap átfertőtlenítettem az utasszellőztetőt de ma reggelre a szag ismét visszajött. Tudnátok abban segíteni, hogy a motortér felől, honnan szívja a keringető motor a levegőt? Már 3szor átfésültem a motorteret, hátha találok még maradványokat de egyszerűen nem találok semmit. A szag viszont továbbra is megvan ezért gondolok arra, hogy hátha van még valahol valami amire nem gondolok! Köszi a segítséget előre is!

Szia

Először mosd át az egész motor teret vegyszeres lehetőleg valami hipó alapú szerel,utána cseréld ki a pollen szűrőt.

Üdv

Módosítva : Lacipapahun
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 22. at 8:31, Ádám873 írta:

Sziasztok! Tegnap megállt a Zafirám 2.0 DTI 16v! Semmi előjel, hibakód, jelző lámpa nem világít. A megállást követően még elindult egyszer, normálisan ment pár másodpercig, azóta nem indul.gázolajszűrőt megnéztem, a tankból jövő slagot visszafelé megfújtam, az jó. Hosszas indítózás után szűrő ház feltelik. Résolajcsövön indítás közben nem jön olaj. Eleinte simán tekerte a motort az indító, most minthogyha indulni akarna kapkod a motor, de nem indul. Mit nézzek még meg? Van ötletetek?

Szia

Menyi km van az autóban?

Mert ha 250-e. fölött van akkor érdemes megnézetni az adagolót meg a porlasztócsúcsokat.

Remélem segítettem Üdv

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 31. at 5:48, lalaz írta:

Segítséget kérnék. Hosszú út közepén vagyok. Kormány elfordításakor sípol,zúg a szervó. Zafira A dízel.  Lehet olajat tölteni a szervóba? Ha igen, hol?

Szia 

Van egy rossz hírem lehet,és elég türkösen kel hozzá egy bilincs kulcs, egy tölcsér melyre rá van applikálva kb. 40 cm.szilikon cső.

1. szereld le a légbeszívó csövet a turbó és a légtómegmerő között ekkor már látod a tűzfalnál a szervó tartályt.

2. szed le a beöntő nyílás fedelét és vedd ki a szűrőt mert azon keresztül elég lassú a folyamat.

3. ha megvagy a betöltéses akkor vissza fele ismételd meg a folyamatot és kész is.

Remélem segitetem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Tört már el valakinek a tükörben az a fémöntvény tartó rész ?

Nekem egy visszahajlításnál megadta magát, és lefittyen az egész tükör, csak a madzag tartja.

Kötegelővel fogja valamennyire, elektromosan is tudom állítani.

Kérdésem, hogy az egész tükröt kell cserélnem ?

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaMFowTkhISm1LRm8

Módosítva : ozikS
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2016. 09. 11. at 9:40, Lacipapahun írta:

Szia

Először mosd át az egész motor teret vegyszeres lehetőleg valami hipó alapú szerel,utána cseréld ki a pollen szűrőt.

Üdv

Szia!

Köszi, valami hasonlót csináltam. Fertőtlenítettem az egész levegőbefuvó rendszert is. 1-2 napig még éreztem, bár már nem olyan erősen, azóta úgy néz ki megszűnt a szag.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 11. at 20:56, ozikS írta:

Sziasztok !

Tört már el valakinek a tükörben az a fémöntvény tartó rész ?

Nekem egy visszahajlításnál megadta magát, és lefittyen az egész tükör, csak a madzag tartja.

Kötegelővel fogja valamennyire, elektromosan is tudom állítani.

Kérdésem, hogy az egész tükröt kell cserélnem ?

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaMFowTkhISm1LRm8

Szerintem igen.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 04. at 13:28, ozikS írta:

Sajnos nincs utangyartott.Utananeztem.Valakinek volt mar olyan problemaja hogy kb. 20km hasznalat utan a gazolaj megjelenik a hengerfejnel ? Leszereltem a muanyagfedelet,es ugy tunik mintha a porlasztocsucsnal jonne ki a gazolaj. (ott all az olaj) Mennyire draga mulatsag ez :-)?

https://drive.google.com/file/d/0BxiwghiHrBBaSElLV29sZEVPUDQ/view?usp=drivesdk

Mi volt a gond? Ha volt rá megoldásod kérlek azt is írd meg nekünk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.