Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Érdeklődnék,mi a vélemény Opel Zafira OPCről?

Bővült a család és már kevésbé férünk el az előző autóban,ami ráadásul még csak nem is kombi,ezért idén a cserét tervezem nyaralás előtt.

A mostani autó közel 200LE ezért a családi elvárás az,hogy kb ilyen erős legyen az utód is...

Ezért került szóba,mint lehetőség a Zafira OPC,mellette még pár nemOpel 7személyes,azokat inkább nem említem. :)

Szóval Zafirából néztem a 200lovas verziót,ami ugye már 1 frissebb motorral szerelt,ha jól rémlik,akkor a Z20LET/LER van bennük,nem az F astrából jövő X20LET. És talán a motor átcsúszik a B Zafirába is,ha jól emlékszem. Szóval ezek a motorok mennyire kényesek, sűrűbben hengerfejesednek-e,stb? Turbót kell-e 200ezrenként cserélni,mint a közösnyomócsöves dízeleknél? A B Zafiránál a a motor ugyanaz,még az OPC feliratot is láttam pár motortér képen,viszont maga a 200LE-s B Zafira nem OPC. Hogy van ez? :)

Arról is érdeklődnék,hogy a futómű mennyire kemény? Mennyire viselik meg a magyar utak kátyujai? A fékek mekkorák,mekkora átmérőjű felni fér el a fékek miatt a kocsin? (Gondolok itt a téligumikra,vagy azt is 225/45R17 méretben nyomják?) Ha valakinek esetleg van OPCje megoszhatná velem a tapasztalatokat.

 B Zafira jobban tetszene formában,modernebbnek hat,nem tudom,a korai évjáratok milyen gyermekbetegségeket hordoznak,gondolom,ott már a motorral nincs gond,mivel az A-ból jött át...A B OPCje 1 picit még drága lenne nekünk árban,nem terveztem 2 milliós vételár fölé menni...

A fogyasztás igazából nem érdekel,mert a mostani is sokat eszik városban,csak 1 fontos,hogy tempomat legyen benne,remélem,ez azért kb minden OPC felszereltségében benne van...

Köszönöm az infókat előre is!

üdv: Kázsé

 

Link to comment
Megosztás:

Ugyan én nem vagyok Zafirás, de mivel a G Astra és a Zafira sok pontban közös, így talán tudok némi infóval szolgálni.

A Z20LET motor ami a Zafira A-ban van, nem igazán kényes, leginkább a turbója szokott idő előtt elhalni ha rosszul használják (nem hűtik vissza rendesen és/vagy nem megfelelő olajat használnak az autóba). Igazából használatfüggő, ha gondos gazdája volt, akkor a világból kimegy. A futóműre én simán azt mondom hogy vállalható, de én nem vagyok jó referencia, mert a betonkemény futóművű autókat szeretem :cool: Az OPC Zafira első fékjei 308mm átmérőjűek, ami azt jelenti hogy 16"-os a legkisebb felni amit rá tudsz tenni. Ja igen: a Z20LET motorból kétféle volt, 2002 októberig 192 lóerős, onnantól 200, erre figyelj a vásárlásnál.

Azért a B Zafiránál sem ugyanaz a motor, abban ugyanis nincsen Z20LET, helyette van Z20LER, ami szintén 200 lóerős, de más a motorvezérlője, viszont ez még nem OPC. Ennél a típusnál az OPC feliratot a 240 lovas Z20LEH-ra aggatták.

A tempomat nem tudom mennyire standard felszereltség a Zafira OPC-ben, de igazából nem gond utólag sem beszerelni, ha minden megvan hozzá, akkor egy óra alatt megvan ;)

 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, tgabika76 said:

Ugyan én nem vagyok Zafirás, de mivel a G Astra és a Zafira sok pontban közös, így talán tudok némi infóval szolgálni.

A Z20LET motor ami a Zafira A-ban van, nem igazán kényes, leginkább a turbója szokott idő előtt elhalni ha rosszul használják (nem hűtik vissza rendesen és/vagy nem megfelelő olajat használnak az autóba). Igazából használatfüggő, ha gondos gazdája volt, akkor a világból kimegy. A futóműre én simán azt mondom hogy vállalható, de én nem vagyok jó referencia, mert a betonkemény futóművű autókat szeretem :cool: Az OPC Zafira első fékjei 308mm átmérőjűek, ami azt jelenti hogy 16"-os a legkisebb felni amit rá tudsz tenni. Ja igen: a Z20LET motorból kétféle volt, 2002 októberig 192 lóerős, onnantól 200, erre figyelj a vásárlásnál.

Azért a B Zafiránál sem ugyanaz a motor, abban ugyanis nincsen Z20LET, helyette van Z20LER, ami szintén 200 lóerős, de más a motorvezérlője, viszont ez még nem OPC. Ennél a típusnál az OPC feliratot a 240 lovas Z20LEH-ra aggatták.

A tempomat nem tudom mennyire standard felszereltség a Zafira OPC-ben, de igazából nem gond utólag sem beszerelni, ha minden megvan hozzá, akkor egy óra alatt megvan ;)

 

Szia!

Köszi az elemzést,pont ilyenre gondoltam. :-) volt már a családban és van is pár opel de turbóbenzines még nem volt... Kezdtük egy 2!!!ajtós piros Opel Rekord E1-el aztán C Ascona,Opel licenszes Daewoo Nexia 2db,B Omega,most tesóm B Vectra 2.0dti 16vt fater meg G Astra 1.7td isuzust hajt...Én a dízelt nem kedvelem túlzottan,a mostaniakon kívül a többi is mind benyás volt,mind problémamentes.

Megpróbálok szép állapotú Zafirákat nézni bár OPCből nemsok van a piacon,a 200lovas mégkevésbé.

Ha aktuális lesz,belinkelem ide a gépet hátha ismeri valaki vagy képekről kiszúr valamit...

Extra nekem a klíma és tempomat elengedhetetlen,esetleg ESP,PDC talán vonóhorog lehetne még rajta... :-)

Köszi addigis!

Kázsé

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok
Zafira "A" 2.2. DTR motoros autóhoz kapcsolódik a kérdés. 

Menet közben, kigyullad a "hűtő rendszer hiba" lámpa, majd 2 mp múlva a villáskulcs. Autó leáll. Újraindítható, aztán vagy megy, vagy nem. (Újra leáll) 

P0335 hibakód a főtengely jeladó hibát hozza. Miért világít ilyenkor a hűtőrendszer hiba lámpa is? Valóban a főtengely jeladó lehet a hibás? 

Módosítva : Suby
Link to comment
Megosztás:

A főtengely holtpont jeladó csinál olyat ha rossz hogy leáll tőle az autó (illetve ahogy egyre rosszabb lesz, el se lehet már indítani utána), de hogy a hűtővezérlő hibalámpája mitől gyullad ki, azt passzolnám. Szerintem az egy ettől teljesen független, másik hiba lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy opel zafirám(2002, 2000 motor diesel) de inkább átok mint haszon, a múlthéten elkezdte enni a vizet, leállítottam , majd szerelőt kerestem, egy hét elteltével nem indul, aksi jó üzemenyagot nem veszi fel, a szerelő arra gyanakszik hogy az adagolóval van gond, kérdésem létezik hogy az adagoló megadja álltó helyben magát? Vagy inkább valami elektromos kütyü, csinálja? Gyanús hogy egyik nap még jó ,már utána meg nem, gondolom nincs köze annak hozzá hogy a vizet a végén jobban szerette mint a gázolajat, mondjuk mikor tapasztaltam hogy 30Km-es úton 1.5-él litert fogyasztott vízből le is álltam a használatával, valami öklet valakinek?

Módosítva : liptak
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok
Pár topiccal ez előtt azzal küzdöttem, hogy MID kijelzőm írjon pillanatnyi fogyasztást, stb... Nos, ezt megoldottam oly módon, hogy kicseréltem a kijelzőt. :) Ír mindent, amit szeretnék, viszont rossz értékeket jelenít meg. Az Autóm 2.2 DTR motoros diesel verda. A MID valószínűleg más típushoz való, mert pl 2000 fordulat környékén már 39L/100km fogyasztást ír, és szinte mindig ezt az értéket mutatja.  Alapjáraton 11-12l/óra...  Van valaki, aki hozzá tudja programozni az autómhoz?

Módosítva : Suby
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok,

nincs valakinél elfekvőben Z282-es színkódú külső tükrök (jobb és bal oldali egyaránt)? a mienk mechanikája teljesen elkopott (naponta 2x nyitjuk és zárjuk) - esetleg ezt lehet cserélni, vagy nem lehet ennyire szétszedni?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2017. 06. 08. at 9:35, NW1 írta:

sziasztok,

nincs valakinél elfekvőben Z282-es színkódú külső tükrök (jobb és bal oldali egyaránt)? a mienk mechanikája teljesen elkopott (naponta 2x nyitjuk és zárjuk) - esetleg ezt lehet cserélni, vagy nem lehet ennyire szétszedni?

Szia!

12000 körül kapsz újat. A tükör burkolatot meg át lehet tenni. 

Amúgy ez melyik szín ?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Most vettem egy 2003-as Zafirát,az 1,8-ast. Következőbe kérném a segítségét valakinek.Nem tudom a központi zárat kulcsról vezérelni,gondolom fel kéne hangolni. Próbálkoztam már úgy mint a G-s astrákkal,valamint úgy is,ahogy a szerviz könyvben van.Kicseréltem a biztosítékját is,valamint az elem is szuperál a kulcsban.Van valakinek valamilyen ötlete,hogy miként tudnám megoldani? Esetleg le írná valaki ide pontosan a menetét? Amúgy a kereskedésbe ahol vettem,ott még működött,mondjuk azóta aksit is cseréltem. Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
  • 4 months later...
On 2015. 04. 08. at 11:24, vaperpapa írta:

Sziasztok! Olyan tapasztalatom van, hogy hidegen erőtlen, rángat, beremeg, lefullad induláskor, ha nem csúsztatom a kuplungot. Ha bemelegszik után már jó/jobb. Tegnap délután a motor hideg volt, reggel óta állt, de indulás után nem rángatott, nem volt erőtlen. Én a benzin levegő keverékre gyanakszom. A termosztáton lévő szenzoron és map szenzoron kívül kapja a hőmérséklet infót máshonnan is a comp? 1.8 X18XE1 '00 Hibakódom nincs.

Engem is érdekelne mert nekem is pont ugyanez a problémám lépnek fel

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. 2 hónapja vásároltam egy 2003-as 2.0 DTI zafirát. Mivel ez az első dízel autóm,elég kuka vagyok hozzá.Ezért a ti tapasztalatokra szeretnék támaszkodni. A jelenség a következő: 

Hideg indításkor a motor beremeg elég rendesen,majd egyenetlenül jár a motor sötét füstöt eregetve.Pár perc után kezd egyenletesen járni a motor, s csak hirtelen gázadásra ereszt sötét füstöt.De meleg motornál nincs gond,nem füstöl.Viszont 150-nél nem megy gyorsabban. Ez normális? Köszönöm a válaszotokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok! Zafira A 1.8 fűtő ventilátor motor leállítás után még fél h megy. Az állófütés éjjel bekapcsol, a motortérben meleg de utasteret nem fűt. Miért nem áll le és miért kapcsol be magától? Valamint kintrlől behozott atókból tényleg leengedik a klima gázt? Mert hogy veszélyes anyag és tudják a határokon áthozni? A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Balco33 írta:

Sziasztok! Zafira A 1.8 fűtő ventilátor motor leállítás után még fél h megy. Az állófütés éjjel bekapcsol, a motortérben meleg de utasteret nem fűt. Miért nem áll le és miért kapcsol be magától? Valamint kintrlől behozott atókból tényleg leengedik a klima gázt? Mert hogy veszélyes anyag és tudják a határokon áthozni? A segítséget előre is köszönöm!

Az első kérdéseket passzolom, a klímagázt biztos nem engedik le, több ismerősőm is hozott be kintről működő klímás autót.  Meg ugye amúgy sincs már határellenőrzés ( kivéve néha)mióta bent vagyunk az unióba. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Zafira A-hoz keresek Z380-as (Kryptongrün) gyári színkóddal bal és jobb első bontott sárvédőt, ami újrafényezés nélkül használható. Kisebb karcok, ami hibajavító festékkel-kis ecsettel javíthatóak, nem számítanak. 
Ne legyen rozsdás (pl. a küszöb előtti résznél), de minimális kezdődő felületi rozsda még nem probléma, ami csiszolással, alapozóval, javítófestékkel javítható.

Az ok, hogy ilyen színt keresek: ilyen színű az autónk és nem akarok sok 10E Ft-ért fényeztetni, mert már így is egy fél vagyont költöttünk az autóra 2 év alatt. 

Végigtelefonáltam az elmúlt 3 hónapban szinte az összes Mo.-i Opel bontót (némelyiket többször is), de egyenlőre nem találtam. 

Ha valaki tud segíteni, megköszönöm!

Békés hétvégét mindenkinek!

Üdv: Logosz

 

A PROBLÉMA ÁTMENETILEG MEGOLDVA: VETTEM Z359-ES SZÍNBEN SÁRVÉDŐKET. 1-2 ÁRNYALATTAL HIDEGEBB, DE LEGALÁBB NINCS SZÉTROHADVA. FELTETTEM.

HA VALAKI MÉGIS TUDNA Z380-AS SZÍNBEN JÓ ÁLLAPOTÚ ELADÓ ELSŐ SÉRVÉDŐKET, KÉREM JELEZZE!

KÖSZÖNÖM!

Módosítva : Logosz
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 11/14/2018 at 3:01 PM, saliistvan said:

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2001es Zafiram 2.0dti, kifogyott a gázolaj, azóta nem indul! Hibakódokat már töröltettem! Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm válaszotokat! 

Szia! Nem vagyok szakember, de autószerelőktől azt hallottam, hogy ha dízelnél kifogy a gázolaj, légteleníteni kell a rendszert, mert lelevegősödik. Zafiránál nem tudom, hogy van, de talán ez lehet a baj ott is...

Üdv: Logosz

Link to comment
Megosztás:

On 11/15/2018 at 6:30 AM, bsdinotti said:

Sziasztok!

Egy A Zafirám van, és három kölök. Olyan korba léptek, hogy a középső sor közepén is szükségem volna a három pontos övre. Szerintetek a B Zafira üléssora bepasszolna? Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv!

A Zafira A 2003-tól a középső sor közepén is három pontos övvel lett szerelve. Ha ilyen üléssort találsz, biztos passzol. Egy bontós szerint a B Zafiráé is betehető, de szerintem stílusában, színében nagyon eltér, hacsak minden ülést ki nem cserélsz...

Itt megnézheted – többek közt – mely években milyen ülésekkel szerelték a Zafirákat:
http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_a.html

Egyébként én a 2001-es járgányunkban úgy oldottam meg, hogy a középső ülésnél derékban a 2 pontos övvel rögzítettem jó feszesen, felül pedig egy hevederrel (amit a csomagtartóra való rögzítéshez szoktak használni) odafogattam a gyerekülés felső részét a középső fejtámla fém rúdjaihoz. Sokkal masszívabban fogja a gyerekülést, mint a 3 pontos biztonsági öv (persze elvileg szabálytalan, de a rendőr nem látja meg, ha nem kezdi el tüzetesen vizsgálni). És persze csak olyan gyerekülést lehet így rögzíteni, aminek saját 5 pontos biztonsági öve van (azt hiszem 16 kg-ig használható...).

De nem akarok semmi szabálytalant tanácsolni, dönts te a saját belátásod szerint!

Üdv: Logosz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.